Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość agata26
hej sisi dzieki za wiadomosci ale co do wypasionej opieki to chyba nie wszedzie do mnie polozna raczej nie bedzie przychodzic a ja bede ja odwiedzac rzaadziej niz co tydzien czy co dwa skany to chyba na maxa robia ze trzy?!? - szok! ja musialam walczyc o to zeby mi zrobili itd. bardziej mnie raczej interesuje kwestia finansowa jak to jest no i co z tym podsluchiwaczem serca? jak sie on nazywa i gdzie go mozna kupic? nie slyszalam o tym pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - polozna bedzie do ciebie przychodzic co tydzien, ale pod koniec ciazy - teraz nie ma takiej potrzeby. A co do scanu - to masz racje - nie robia tego czesto, bo uwazaja to za szkodliwa i niepotrzebna ingerencje - scan tylko w przypadkach koniecznych. Tak maja i juz... A co do \"podsluchiwacza\" to jest to Prenatal Heart Listening System i dostaniesz go w Argosie - jesli nie masz w poblizu, mozna zamowic przez neta. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, co do kwestii finansowej to tez o tym pisalam na str. 2 - bodajze w odpowiedzi dla malwinki32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
dzieki sisi popatrze do katalogu argosa i sie tam jutro wybiore mowiac szczerze to bardzo sie boje biorac pod uwage jeszcze ze to moja pierwsza ciaza a tak wogole kiedy juz moge uslyszec bicie cerduszka? mam skan za tydzien to bedzie juz 8 tydzien i mysle ze juz powinno bic a co do benefitow to bylam dzis w job center ale tam nie udzielili mi zadnych informacji tylko dali jakis tel. i wiem ze moge sie starac tez o mieszkanie socjalne bo mi przysluguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
N.I.N mam od dawna a wiem ze mieszkanie socjalne przyusluguje mi tym bardziej iz jestem osoba samotna tzn. nie jestem zamezna , wiem tez ze moim znajomi , malzenstwo z dzieckiem ubiegaja sie o takie mieszkanie bo moga ale ja mam wieksze szanse, mam nawet druk ktory musze wypelnic a co do opieki medycznej to nie jestem w stanie nawet latac do Polski a z praca to bylo tak ze zaczelam nowa prace ktora mialam miec na dluzszy czas - wczesniej pracowalam w hotelu a pozniej wlasnie zaczelam prace w care homie jako care assistant, wlasnie wtedy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, zaczelam sie zle czuc - to byl miesiac probny , po tych 4 tyg. szefowa powiedziala ze pracuje wolniej itp. ze daje mi kolejne 4 probne, po tyg. powiedzialam jej czemu sie tak zachowuje i co mi jest- zeby wiedziala co sie dzieje tym brdziej ze nie moglam podnosic ciezkich rzeczy lub osob starszych, po tyg. powoedziala mi ze nie moze mnie dalej zatrudniach bo jednym slowem jestem biewydajna ;/ po miesiacu wlasnie mialam miec kontrakt ale mi go nie dala wiec chyba nie moge sie o nic dopominac...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
wiem ze to napewno nie takie proste ale mase osob sie o to ubiega i polki tez , pozatym nie sadze zebym znalazla prace w moim stanie i do tego jeszcze jakas lekka bo nie bede narazac dziecka na niepotrzebne ryzyko , a jestem pewna ze mnie nikt nie zatrudni - kto chce kobiete w ciazy? a z czegos musze zyc wiec bede musiala dostac od panstwa jakies dofinansowanie, smochodu nie mam ani innych dochodow , czy kont bankowych , jutro mam dzwonic pod wskazany tel . dowiadywac sie o te benefity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
pozatym nic mi sie nie chce i jestem jakas taka wypruta ;/ :/ nie jem - niedobrze mi , jem niedobrze mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebbra
Hejka moi juz śpia wiecna momęcik wpadlam jak wasze dzidzie kochane bo juz jakos nicniepiszecie?? :) Dzisiaj wieczorem wpadli do nas znajomi (z kturymi jedziemy na wekend) i okazalo sie ze beda mieli dzidziusia strasznie sie ciesze bo bardzo dlugo sie starali i ostatnio im niewychodzilo .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
mam pytanko do sisi co z tym podsluchiwaczem? znalazlam go w argosie ale tam pisze ze dopiero od 21 tyg. mozna przez to uslyszec a ja jestem w 8 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do roxelki
a konta w Polsce tez sprawdzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ods

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedze i pisze
a ja wrocilam po weekendzie dopiero do domku, jak znajde jutro chwile to dam znac:) ale fajnie bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestes sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Mam problem :( Mieliśmy z mężem na poczatku tego roku przenieść sie do Anglii, założenie było takie, że jedziemy za pośrednictwem jakiejś sprawdzonej firmy i oboje będziemy mieli zagwarantowaną pracę, niestety (choć z jednej strony oczywiście bardzo się cieszę) zaszłam w ciążę i zrezygnowaliśmy z wyjazdu :( jednak tutaj już po woli nie dajemy rady, mąż mimo iż jest po magisterce nie ma pracy a ja na razie dostaje 750zł na rękę :( jak same widzicie z tego nie da się wyżyć, a już w ogóle jeśli pojawi sie nasze maleństwo! dlatego ponownie rozważamy wyjazd do Anglii.Mąż będzie miał tam pracę (za najmniejszą stawkę, prawdopodobnie nie będzie to problemem, albo skorzystamy z firmy pośredniczącej albo koleżanka nam pomorze), ale nie wiem co ze mną, czy jeśli teraz nagle w 7-8 m-cu ciąży pojadę tam razem z mężem, czy będzie mi się przysługiwać jakaś opieka socjalna? oczywiście kiedy dzidziuś się urodzi! czy ktoś kto się orientuje mógłby mi podać konkretne stawki, abym mogła sobie obliczyć czy to w ogóle ma sens?? byłabym niezmiernie wdzięczna! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, pozdrawiam Was wszystkie bardzo ciepło, przez cały długi weekend byłam w Zakopcu, cudowna wycieczka :) Mój dyro nie dał mi jeszcze odpowiedzi, co z moim urlopem bezpłatnym, ale teraz siedzi nad arkuszami, które musi oddać do końca tygodnia, czyli do jutra, w przyszłym tygodniu pójdę do niego w mojej sprawie, mam nadzieję, że pozytywnie odpowie na moje podanie. Nie chciałbym palić mostów, gdyby nam się tam nie ułożyło, ale jeśłi będę zmuszona, to zwolnię się z pracy, no szkoda by było, ale co robić? Szczęście z mężem jest o wiele ważniejsze. Od powrotu bardzo za nim tęsknię, bardziej niż kiedy wyjeżdżał, trudno mi się przyzwyczić na powrót do tego, że jestem sama. w dodatku zepsuł mi się prysznic, takie nic, a jednak paskudztwo, gdyby on tu był, to by naprawił, a tak muszę sama sobie radzić. Bardzo zazdroszczę Wam, tym które jesteście tam z ukochanymi, ale pocieszam się, że i ja niedługo będę z nim razem, całuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalala567
Świadczenia socjalne i ubezpieczenie społeczne Obywatele krajów A8, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii, a nie mogą znaleźć pracy, nie mają dostępu do świadczeń takich jak: Income Support (zasiłek dla osób o niskich dochodach), Job Seeker Allowance (zasiłek dla osób o niskich dochodach aktywnie poszukujących pracy), State Pension Credit (wsparcie kredytowe dla osób z niską emeryturą państwową), Housing Benefit (zasiłek mieszkaniowy) i Council Tax Benefit (zasiłek na podatek lokalny). Ograniczone są również świadczenia na dzieci. Jeśli nie mieszkałeś i nie pracowałeś w Wielkiej Brytanii, nie płaciłeś ubezpieczenia społecznego nie masz prawa do zasiłków. Pracownicy krajów A8 mają prawo do zasiłków związanych z pobieraniem wynagrodzenia w momencie rozpoczęcia pracy na pełny etat przez okres 12 miesięcy. Poszukujący pracy i nieaktywni zawodowo – włączając w to samotnych rodziców, pobierających emerytury oraz studentów – z krajów A8 są generalnie wykluczeni z prawa do zasiłków związanych z pobieraniem wynagrodzenia. Przebywanie ich na terenie Wielkiej Brytanii uzależnione jest od posiadania wystarczających środków, aby nie byli oni niepotrzebnym obciążeniem dla systemu zasiłków w Wielkiej Brytanii. Dalsze informacje dostępne są w Departamencie Pracy i Płac (Department for Work and Pension) na stronie: www.dwp.gov.uk/international.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
a co w takim razie ze mna? juz nie pracuje i najgorsze ze nie mialam umowy ale nie o to chodzi, jestem w 8 tygodniu i watpie czy ktos mnie zatrudni tymbardziej ze nie moge pracowac juz za ciezko i czuje sie nie za dobrze a nawet zle caly czas do tego jestem samotna - niezamezna - mam oczywiscie faceta ale chodzi o sam fakt - a przeciez musze miec jakas kase na zycie! jestem w Anglii juz prawie 2 lata i mam przepracowane te 12 miesiecy choc nie w jednym miejscu a dwoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co ze mna
ja tez nie pracuje ze wzgledu na ciaze,jestem w zwiazku ale nie zamezna,i jestem na utrzymaniu chlopaka. Poniewaz nie pracowalam,nic mi nie przysluguje. Cala jego wyplata idzie na oplaty,ledwo co zostaje na jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Roxelki
teraz dają becikowe podobno,bedę sie o nie ubiegać,nazywa sie dokladnie Sure Start Maternity Grant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do a co ze mna----->ja bylam w takiej samej sytuacji - przyjechalam tu do mojego chlopaka, nigdy tu nie pracowalam, a jednak za nic nie placilam...oni tu traktuja wolne zwiazki na rowni z malzenstwami..jak macie niski dochod to wszystkie benefity ci sie naleza.. A w ogole to witam! U nas sie dzieje sporo - pogoda ladna byla to nas w domu nie mozna bylo uswiadczyc:) Ale dzis pada deszcz wiec tylko male zakupki i siedzimy w domu. Wczoraj bylysmy Jule zwazyc - klocek z niej niezly - 10,5kg. Healt visitor sie martwi, ze jak tak dalej pojdzie to nie dobrze....:(Ale mysle, ze jak zacznie moze wkrotce raczkowac to juztak nie bedzie tyc... Zebow nadal brak, buuuuuu:( Zebbra-Ty wez mi podaj adres na maila do siebie - napisz do mie czy cos. Buziaki dla ciebie i twojego lobuziaka👄 Felicity - a ty gdzie sie podzialas...jak sie czujesz?❤️ Marcia, a ty - jak samopoczucie?🌻 Malwinka - odezwij sie - kiedy do nas (tzn do meza ) przyjezdzasz?🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa.. zapomnialam przywitac nowe kolezanki... Dorka12🖐️ Roxelka 🖐️ Ciebie witam szczegolnie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
sisi a ja znow pytam o ten podsluchiwacz tam pisze ze od 21 tygodnia dopiero mozna cos usmyszec , a wczesniej nie? wiec na razie nie kupowalam bo po co ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, właśnie siedzę w lotach i szukam dla mojego męża lotu na jego urlopilk, będzie pod koniec czerwca, a ja lecę na początku września, niestety, jeszcze muszę przez wakacje tu być, z dwóch powodów, mój dyro ma prawo mnie wezwać w sierpniu, a mój kochany musi odłożyć kaskę na wynajem mieszkanka, tam jakieś kosmiczne pieniądze na początek trzeba władować, koszmar, ale co tam, damy radę, uściski i pozdrówka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebbra
WITAM SISI1111 nie mam kompletnie czsu maly daje mi popalic z tym lataniem .nakupowalam roslin do ogrodu i teraz musze to posadzic (troche przesadzilam) :( a tak wogle to ok po staremu napewno sie odezwe za pare dni jak ogarne moj ogrutkowy gaszcz .A waga malej sie nieprzejmuj to super co to za przyjemnosc miec dziecie suchara:) .jak ci zacznie latac to schudnie i ona i ty wiem po sobie pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Co tam Zebbra? Szalejesz w ogrodzie:) Fajnie. U nas tylko trawka i rzadek slonecznikow ozdobnych... Agata - rzeczywiscie podsluchiwacz jest od 21tyg...moze dlatego ze nie jest bardzo czuly i wczesniej pewnie nic nie slychac...musisz sie wstrzymac i byc cierpliwa. Zdrowka zycze❤️ Malwina 🌻 Lece skonczyc obiad:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
jutro ide na usg wiec moze juz uslysze serduszko dalej mam mdlosci i jakos tak sie czuje niewyraznie ale za to juz mnie piersi mnie bola i sa mniej wrazliwe a co do benefitow to sie dowiadywalam , powiedzialam ze pracowalam krotko w ostatniej pracy itp. a pani powiedziala ze dopiero mozliwe ze dostane cos ale od 29 tygodnia wiec jest szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agata26
co dostaniesz?bo ja nic nie wiem,a tez by mi sie przydal jakis benefit. Myslę ze moze chodzi o start maternity czyli becikowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebbra
EEEEEEEEEEEE... kohana moj mezus wykopal mi dół i mam oczko wodne , fontanne skalniaki ,dozo róż i lobelli itd i od pyty rozności ktorych niemam gdzie posadzić ,ale ja to bardzo lubie takie gmeranie,mnie to otprerza 🌼 :) to taka chwila dla siebie nie wiem jak jest u was (kraiobraz ) ale ja mieszkam na samej goze gory i mam przepiekny widok na cale bradford ,leeds,i menchester jak leze na lezaczku ,maly spi pije kawusie czytam Polska gazetke to nic mi nie trzeba :):):) SISI1111 jak tam malutka jest juz zabek?:) o martwi mnie tylko te pylenie roslin bo jestem alergikiem i wszystko mnnie swedzi w nosie :) pozdrawiam do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
becikowe dostaje sie podpiero po urodzeniu dziecka a ja moge dostac benefity w czasie ciazy jeszzce o ktore mi chodzi wieksze sznase ma ten kto przepracowal 12 miesiecy w jednej pracy albo z przerwa miesieczna w dwoch pracach i ma za kazdym razem rejestracje w homoofisie , ja bylam w job center tam dali mi tel. zadzwonilam , podalam informacje o sobie, pani wklepala w komputer w srode maja jeszzce do mnie dzwonic o takie rzeczy kto mi wynajmuje pokoj, praca w przeciagu ostatnich 20 tygodni, konto bankowe czyli jak stoje itp. i wiem ze potem przysla mi jakies papiery i wtedy beda rozpatrywac sprawe czy przyznac mi czy nie a tak pomijajac to jestem troche niespokojna bo cos mnie piersi przestaly bolec czy nie oznacza to czegos niepokojacego? jestem w 9 tygodniu....sa wrazliwe i nabrzmiale ale nie tak bolace jak przedtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×