Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jagoda Lee

Kącik naszej poezji.

Polecane posty

Witaj Radosny ! Już myślałam ,że Cię gdzieś wywiało .U mnie też wiatr daje czadu :D ( ale ja jestem przyzwyczajona -tutaj często tak wieje :) ) Trzymaj się czegoś , żeby mi Cię nie porwało na dłużej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poduszce zostawię ci szmaragd -nigdy już nie zapomnisz moich oczu dodam jaśminowy płatek tego zapachu niczym nie zmyjesz zostawię uchylone okno byś czuł ciepło mego oddechu wyjdę może stworzysz nas od nowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witam i dzień dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"w poniedzialek - ja nie moge - bo mam w domu pranie a we wtorek - tak we wtorek - ty wazne zebranie\" ........ ........... \"ale za to niedziela, niedziela - bedzie dla nas\" :-) spiewaly kiedys Czerwone Gitary..hehe poniedzialkowe uklony dla wszystkich praczek i praczy ;-) i takowe -nie mniej serdeczne dla Poetow:-) witaj *Jagoda Lee*:-) moze ten \"halny\" przywieje tutaj lawine nowych wierszy? :-):-):-) czekamy!!! v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja Wam przesyłam uśmiech
👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO ::: I JAK ZAWSZE DNI UMYKAJA WIAZKAMI A CO SIE STALO Z DOBRYMI POSTANOWIENIAMI ? RZUCIC PALENIE NAUCZYC SIE NOWEGO JEZYKA WEDROWAC REGULARNIE JAKOS TO WSZYSTKO ZNIKA::::-( OD JUTRA \"NOWE ZYCIE\" ? JESZCZE O TYM MARZYCIE ? *********** marzenia....to \"niedzielne mysli\" i \"pomarzyc dobra rzecz\":-) wiec o czym marzycie - gdy ..obok...jakos...mija zycie?;-) wiem,,wiem,,\"tak by nam sie serce rwalo --do ogromnych, wielkich rzeczy, a tu pospolitosc skrzeczy...\":-( Mamy styczen Roku Panskiego 2007 niechaj marzenia sie spelniaja-amen:-) pozdrowionka! v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam serdecznie i po 🌻 Eh co u mnie? Hm spotkanie nie doszło do skutku, kobieta mnie olała równo, więc ja ją teraz też :P , przepraszam ale musiałem to z siebie wyrzucić... już mi lżej :D Poeci, chyba mają brak weny przez tą dziwna pogodę, cóż ja też :( Ale co by smutno nie kończyć to zapraszam na link: http://pl.wikiquote.org/wiki/%C5%81ama%C5%84ce_j%C4%99zykowe to i może wena przyjdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj 3 Grosze :) Smutno mi z powodu kobiety ,ale kobieta zmienną jest ;) Tak , czasem wyrzucenie z siebie złośći bardzo pomaga .Wiem coś o tym :D Wpadaj tutaj częściej , bo coś się ostatnio obijasz ;) Link bardzo interesujący -szczególnie dla weny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wena twórcza
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to powyżej byłem ja :D Jak to jest, że nikt jeszcze nie zarezerwował tego nicka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor:-) jeszcze ciut i bedziemy prawie w komplecie..hehe..gdyby tak z wojazy swiatowych wrocili jeszcze inni Poeci..to bylby bal jak chol..;-) ..narazie pozostaje nam przegladanie poprzednich stron i czytanie slow pelnych poezji i nie tylko..hehe..nic to! - cierpliwosci pewnie nam trzeba...ale to nie jest moja \"mocna strona\"..hehe..zatem narazie- na przejsciowce - rzucam prozy ciut choc wiersze Wasze sa dla mnie jak miod;-):-):-) ten LINK od 3ch groszy zaliczony ogolnie- no coz..fantazja ludzka nie zna granic..ale podobne teksty...znajdujemy takze w wypowiedziach dennych absolutnie politykow..i czasami odnosi sie wrazenie, ze oni Swiadectwo Dojrzalosci na Loterii wygrali..hehe,,,takich pseudo - filozofow jak siana w stodole --pelno..na calym swiecie - zatem zapomnijmy politykow-idiotow- niechaj splywaja w nicosc ich przemowienia niezauwazalnie...bo na wieksza uwage nie zasluguja ;-)--a tutaj...oczekujemy zamiast niedzielnych przemowien - codzienna porcje wierszy najrozniejszego kalibra - zatem PISZCIE - ODWAZAJCIE SIE NA DRUK ! tu i wlasnie tu:-) dziekuja Wam klienci tacy jak niejaki.. *radosny--smutek* :-) pozdrowionka!!! v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z daleka...
Witam. Choć dawno mnie nie było a Wy juz tyyyyle stron pięknie zapisaliście. Wszystkiego NAJ w tym Nowym 2007 roku Wszystkim zyczę. nie chcialem pisać ale Wasza interpretacja wiersza Brylla... trochę mnie zdziwila - dlatego tu jestem. " 23:51 3 grosze Pracę mam w miarę dobrą, śmiecie mam w koszu, nie palę, nadzieję jeszcze mam , więc jakby co to będziecie mnie TYLKO pocieszać „Arkadia” Ernest Bryll Wspominam Arizony rezerwat szczęśliwy Sarmackie twarze Indian. Ich tańce orłowe Turystów zapatrzonych w bujne pierza grzywy Co zamiast myśli naszą otaczają głowę A są też kwiatem cierniowej korony Tęczą krwi która w locie Nike utoczyła Znakiem narodów niedorozwinionych Co się już z ptaków w ludzi nie przechrzciły Wspominam na ogniste twarze ocalonych Jastrzębie tańce Pasków, Siuksów, Delawarów Husarię rozpaloną do białego żaru I etnografów wzrok rozanielany I zakończenie lotu. I piór odgrywanie I wśród turystów gorzkie kwestowanie Arkadia Brylla to kraj, który jest widziany oczami turysty, który wspomina wycieczkę do kraju dawnych Indian, w Arizonie, w Oklahomie, a także wymienia inne miejsca na Ziemi. Wszystko zakończone Ikaryjskim lotem i oczywiście upadkiem, kiedy widzowie (turyści) chwytają na pamiątkę kolorowe pióra. źródło: http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ ida/4486/idc/4/..." Wg mnie cały ten wiersz to - rozgoryczenie i tesknota nieokreślona za przeszłością. Jaka ona by nie była. Pierwsza strofa jest tego dowodem choć daje zapowiedź tego iż bunt rodził sie w głowach wielu, którzy nie chcieli tylko być marionetkami w teatrzyku albo świnkami laboratoryjnymi - ktorym przygląda się cały wolny świat. Bo czymże jest wolność i niezależność rezerwatu ? Czymże są cudze postacie "turystów" (osób niczym z nami nie związanych) - którzy przyglądają się nam jak maupkom - bo choć przyobleczone w ferię kolorowych świecidełek bez wartości - tak naprawdę nic nie mają. Te pióropusze przesłoniły to co ważne. Choć najedzone brzuchy, nalane "sarmackie" twarze, kolorowe świecidełka i tradycja wspaniała - nie ma najważniejszego.... WOLNOŚCI. Dróga strofa to (wg mnie) w końcu otzeźwienie, przetarcie oczu i zastanowienie. To w końcu zauważnienie że tradycja i po części już narzucone przez innych nakazy - choć błyskotliwie kolorowymi pióropuszami w nagrodę za spolegliwość obsypane... tak naprawdę cierniową koroną na skroni człowieka z natury wolności pragnącego się stają. Kazdy zaś zryw ku NIKE ... wolności ... w tęczy cichej krwi zduszonym się staje. Polska nigdy nie będzie narodem LUDZI - bo ptakami zrodzeni jako praki żyć musimy a i umrzeć nam w locie często przypada. Te narody niedorozwinione - to wg mnie piekna odnośnia do tego iz nie wszyscy muszą żyć od sztancy, nie każdy musi być "doginany" do standardów.... i w końcu - co ważniejze: skoro się ptakiem zrodziło - stać się człowiekiem trzeba ? - a czy to naprawdę taka chluba ? nie pójde dalej - spróbować moze dalej iść każdy sam. Każdy w wierszu może znaleźć coś innego ... a tak naprawdę, jeśli dobrze się zastanowić - wiele siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani :D Miło ,że jesteście ❤️i jeszcze ta wena twórcza ;) Szczególnie witam Ciebie - Ktosiu z daleka 🌻 Czemu tak zniknąłeś bez pożegnania :( Cieszę się jednak niezmiernie , że znów się pojawiłeś :DMoże znów zaczniesz tu zaglądąć ? Co Ty na to ? Na razie pozdrawiam i jak zawszw zapraszam -choćby do pogadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przezylem i przezywalem - i to mi sie chwali :-) Bo jedni..nie przezyli :-( A drudzy...nie przezywali:-( \" W kierunku---> 3ch groszy , co nie tylko radosne przezycia zaliczyl - GLOWA DO GORY--HASLO DNIA !:-) A \"Ktos z daleka\" uslyszy \"witaj\":-) i Twa analiza wiersza trafniejsza o kilometry napewno ! Trza wziasc ino poprawke na procenty (\"Nalewka Babuni\") ..hehe..pod wplywem ktorych...pisalo sie na chybcika zdan kilka dla \"potrzebujacej pomocy\";-)---zatem moja analiza raczej minimalnie trafna, ale co tam!- dowolnosc zawsze dozwolona..hehe.. Hey Poeci! Jak dzien leci ? \"Gdzie ci mezczyzni - prawdziwi tacy?\" spiewal ktos..kiedys,,a ja pytam...gdzie te WIERSZE ???? no...gdzie? wiem,..wiem,,,na zamowienie nic sie nie da napisac...ale sprobujcie ! moze sie uda? OBY!!! pozdrowionka ogolne i dla *Jagoda Lee* szczegolne-amen:-) v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Radosny Czy u Ciebie też za oknami wiosna ? Mnie to nawet osłabienie wiosenne dopadło ;),ale żyć trzeba i cieszyć się z tego ,co jest :D Narzekanie nic nie daje i dodatkowo zniechęca innych do życia :) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatr puka do okien nocą budzi mnie głaszcząc moje nagie włosy rozrzucone na poduszce od łez zimnej od mroku gorącej otwieram oczy wokół szybko krzepnie pusta ciemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Maleńka :) Komputer nie działał od rana :( ,ale już jestem :) Fajnie ,że się wreszcie pokazałaś :D Miłego wieczoru ( może dziś bez nauki ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srodek nocy - szturm nad miastem sie tumuli to ino zasnac pomoze... moja \"Nalewka Babuni\";-) na chwile umilk halas lecz wkrotce powroci tak dla uspokojenia piosenke sie zanuci: \"przyjdzie jeszcze odwetu czas wtedy wir walki porwie nas wtedy ..beda nam steny graly beda sie serca rwaly wtedy porzucim las \" a narazie zakopajmy sie gleboko w puchy i snijmy o bezszturmowych czasach i wedrowkach po lasach:-) hey *Jagoda Lee* - nadaj jutro raport poszturmowy! wszystko gra u Ciebie? czujesz sie jak w niebie? a jesli nawet szkody jakies powstaly oby ludzie ocaleli - bo rzeczy- to straty male! pozdrawiam %-towo i mam nadzieje, ze u Was wszystko oki-doki! v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na placu boju pozostała :) i < maleńka_kobietka> :) . Pozdrawiam Was kobietki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani ! Radosny -jakoś przetrwałam tę noc ,ale łatwo nie było :( Oczy się kleją ,umysł pracuje na zwolnionych obrotach .......... Mam nadzieję,że dziś już zasnę spokojnie ,cóż za okropna pogoda . O ,witaj Joahimie .Przywiała Cię wichura ;) Może przywieje też jakiś wiersz ( pytam nieśmiało ;) Wszystkich ciepło pozdrawiam i uważajcie na siebie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×