Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jagoda Lee

Kącik naszej poezji.

Polecane posty

A bez wiersza też się załapię?? Mogę cytat... Bronisław Maj *** Za oknem deszcz, szklanka herbaty na stole, lampa – tak, może naiwnie, widzę cię, za pięć, za dwadzieścia, za sto dwadzieścia pięć lat, odczytującego ten wiersz: myślącego o mnie, człowieku sprzed dwudziestu czy stu dwudziestu lat – jak żyłem? Ja i moja epoka: beznadziejnie zmęczeni ludzie, kilka dat, miejsc klęski, nazwisk: zaklęć, które powtarzaliśmy wtedy, z dziecinną nadzieją żyjących, głupsi od ciebie o mądrość, którą czas dał tobie: żyjącemu po wszystkim: po nas, po wszystkich. – Tak mało umiem ci przekazać, tyle co wszyscy. Lecz przecież żyłem i nie chcę umrzeć cały: pozostać dla ciebie każdym, przedmiotem statystycznej litości albo pogardy. To, co było tylko, tylko mną, jest poza historią. Więc powiem o sobie jedyną obu nam dostępną mową: o zapachu mokrego kurzu miejskiego za oknem (spadł deszcz), o stole uwierającym łokcie, tykaniu zegara, smaku gorącej herbaty, o świetle lampy, które raziło mnie w oczy kiedy pisałem ten wiersz – powszechną mową wszystkich pięciu zmysłów, nieśmiertelnych. ... ale wiersza nie mam :( Wszystko moje już tu jest ;( A tak chciałabym się na tą Nalewkę Babuni załapać... i zobaczyć widok z tego balkonu... - co prawda nie palę, ale może jakiś przystojniak też by się na balkonie zawieruszył... Eh... bal... BAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Widzę ,że bal jeszcze się nie rozpoczął :) Strona 100 ,jeszcze się nie przewinęła .Czekam na ten moment , żeby otworzyć szampana ;) Miłego dnia i do zobaczenia na zabawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosny -nie przypuszczałam :) Nie myślałam też , że topik przetrwa tak długo-W KWIETNIU MINIE ROK :D TO DOPIERO BĘDZIE ZABAWA ;) Cieszę się ,że spotkałam tutaj tylu fajnych ludzi :) DLA WSZYSTKICH DUZY 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy Pan
Słońce zapala się od gwiazd gwiazdy zapalaja nasze tęsknoty czułość światła utula pieści...gładzi...odmalowuje obrazy stłumionych namiętności, zdeptanych miłości w pastelowych kolorach... Ogrody, w których szeleszczą wspomnienia a na pogodę cykaja świerszcze słowa utkane z liter pełne domysłów i snów między niebem a ziemią i chce się iść... i chce się spiewać.... i chce się żyć... w miłości.... brania..., dawania.... bez powodu... ze słodkim tuptaniem w sercu...;-) Pozdrowienia dla Wszystkich:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy Pan
Piękna...we mgle...bądź z mych pocałunków szata Twa, Stroić Ciebie będę...nigdy się nie znużę, Z dumy mej Tobie podnóżek, w dywany wplotłem nici serca mego Prosze powódź mnie na pokuszenie do tej wartkiej wody wskoczę... proszę daj znak, proszę...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy Pan
smutek w sercu zamieszkał żal się wkrada... wciąż rośnie boli, dręczy, ujada... w głębi duszy żałośnie tak bolą prośby niespełnione tak gnębią uczucia nieodwzajemnione;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy Pan
Niedowierzanie, marzenie, niepewność Dotyk, ciepło, pocałunki szczere Dłonie gładzące z czułością Chwile natchnione... bywają Spojrzenie ócz głębokie... Potem słowa które odpychają Ranią, kolejne ciosy zadając Dlaczego? Może zrozumieć nie chcę... Może między nocą i dniem Kolejne nadzieje mieszczę Uciekam w strony dalekie Gdzie przed spragnionym człowiekiem Wód czystych lustro I błekitem utkane przestworza Gdzie wzlatują pod niebo motyle Gdzie mieni się kolorami zorza;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy Pan
Piękna opowieść... Czy może to być prawda? Może... Znam wiele takich opowieści Gdzie sny z jawą się mieszają A w życiu codziennym realnymi się stają Gdy dwoje ludzi spotyka się nagle I między nimi nić splata się Od pierwszego słowa Od pierwszego spojrzenia Od pierwszego tchnienia Jakby zawsze byli ze sobą od zawsze Od dnia pierwszych narodzin ich wielkiej miłości... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy Pan
szeptem mówię do Ciebie głos mój niknie w oddali gwiazdy suną po niebie pragnę by wszyscy spali by nikt mnie prócz Ciebie nie słyszał ten czas chcę zatrzymać dla siebie byś mi czułości przemycał bym zapomniała o gniewie lecz dni mijają zbyt szybko znów przyjdzie pora rozstania a ja intensywnie już marzę o chwilach do poszeptania...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy Pan
szept wytrawny jest dla ucha który we dnie i w noc słucha cichuteńko, niewyraźnie płynie, toczy się muzyka do umiłowanego ucha w rytmie w cieple i czułości raz podrywa raz usypia taka to jest już muzyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy Pan
Powiedziałeś... Że gdybym szła na spacer sama Będziesz cicho obok kroczył. A gdybym smutną minę miała Będziesz się wesoło ze mną droczył. Potrzebowałam... Ciszy i spokoju, myśli ujarzmienia Ty szedłeś nie przerywając milczenia Tak szliśmy długo wsłuchani w szum morza Wiedziałam... Że gdy powiem choć słowo, ty spojrzysz w dal, I odpowiesz na wołanie Zagłuszany rykiem sztormowych fal :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRAVO ! BRAVO ! BRAVO ! hey osobo pod nickiem ---------*tajemniczy pan* - ------extrem wspaniale napisane - musze jeszcze raz dodac - BRAVO !!!! i prosic o dalsze Twe slowa-amen:-) :-) :-) dziekuje za te linijki - medal usmiechu wreczam i medal wdziecznosci- gdy osoba o nicku *tajemniczy pan* znow u nas zagosci:-) poozdrawiam z zamysleniem i z radosnym smutkiem... v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemniczy panie
zdradx do kogo piszesz,może to jestem ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Tajemnica
;) Pod trawami, co z wiatrem się trzęsą, wieci głębia tej wody przeźrocze] — Tak ukryte jaśnieją pod rzęsą Twe głębokie i przejrzyste oczy. Jak w tej wody niebieskim przeźroczu Odbijają się niebios błękity — Tak w niebieskim spojrzeniu twych oczu Raj miłości jaśnieje odbity. Lucjan Rydel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Tajemnica
Gdy mi się wszystko wkoło mroczy, Gdy się powszednim trudem znużę — Wtedy mi patrzeć daj w swe oczy, W oczy swe czarne, ciche, duże... Kiedy się ugnę w twardej męce I gdy w bezsilnym smutku stoję — Ty mi na czole połóż ręce, Ręce swe miękkie, słodkie, moje! L. Rydel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Tajemnica
W tobie ostoja, Miłe spocznienie, Tęsknota moja I uciszenie. Ciebie w radości I złej rozterce Niech nadal gości Oko i serce. Przybądź, niech z tobą Los się uśmiecha, Furtkę za sobą Załóż bez echa! Niech nas żelazna Dłoń nie rozdziela, Niech serce zazna Twego wesela, W namiocie oczu Niech blask twój pała, Ty go w pomroczu Wypełnij cała! F. Rückert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Tajemnica
Miłego dnia :D :D :D 🌻 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam i oniemiałam :D TAJEMNICZY PANIE (PANI ? ) -DZIĘKI ZA TE SŁOWA ,TOPIK ZNÓW OŻYŁ - OCZYWIŚCIE JESTEŚ ZAPROSZONY NA BAL NA STRONIE 100:) MAM NADZIEJĘ ,ŻE SIE ZJAWISZ :) PANI TAJEMNICO - Ciebie także zapraszam na bal i szampana -początek zabawy na stronie 100 ! Czekam na wszystkich balowiczów :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANI - OGŁASZAM ,ŻE BAL SIĘ ROZPOCZYNA -STRONA 100 ZA SPRAWĄ PANI TAJEMNICY 🌻-ZDOBYTA !!!! OTWORZYŁAM SZAMPANA .KTO MA OCHOTĘ ? MUZYCZKA GRA ! ZAPRASZAM :) \"Niech żyje bal , bo to życie to bal jest nad bale .Niech żyje bal.....\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Tajemnica
Jagodo, dziekuję za zaproszenie. ;) Oczywiście na odrobine szampana dam się zaprosić. :D Dziękuję. 🌻 I już mnie nie ma! :D Pozdrowienia dla Wszystkich! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Tajemnico - no to pijemy :) Fajnie bąbelkuje :D Zapraszam jeszcze na tańce .Jaką muzykę wolisz - szybką i skoczną, czy romantyczną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taniec- mym całym życiem, Taniec- jest radością mą. Tańcz na scenie, Tańcz też skrycie: On zawładnie twoim życiem!:D Jagódko:-) dla mnie poproszę lampkę szampana na godz.22:00 do tego poproszę muzyczkę Latino:-) dziekuję:D będę w swoim zaciszu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajemniczy - wszystko będzie na Ciebie czekało o 22 :) Też lubię rytmy latino -mają w sobie tyle energii ,że chce się żyć :D Gdyby mnie nie było -szapman będzie na barze ,a muzyka w tle :) Czuj sie jak u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejne podziekowanie za zacytowanie super slow :-) uklony dla TAJEMNICZYCH pan i panow:) \"Wünsche nichts vorbei und wünsche nichts zurück! Nur ruhiges Gefühl der Gegenwart ist Glück\" (Friedrich Rückert) ..i na zasadzie skojarzen wkleilo sie tutaj cos obcojezycznego--a tlumaczenie wolne brzmi: \"Nie zycz sobie by cokolwiek minelo i nie zycz sobie by znow cos wrocilo. Tylko spokojne (stoickie) uczucie terazniejszosci jest szczesciem \" A dzis, gdy wyladowalismy na stronie 100-tnej - niechaj radocha dominuje i na chwile odsuniete zostana smutki wszelakie-amen ! Kazdy ma jeden -dwa - sto..nawet ulubionych i waznych dla siebie wierszy. Wpiszcie je tutaj jesli wlasnych \"nie ma pod reka\":-) ciekawe...co tu sie ukaze??:-) :-) ja takze dolacze do korowodu balowego a teraz...popoludniowa pora..wznosze wirtualny toast \"za tych co na morzu - rymuje sie ..i za tych co w lozu;-)\" ale przede wszystkim wznosze toast na czesc *Jagoda Lee*, ktora przed wiekami zalozeyla te strone internetowa :-) VIVAT JAGODA LEE !!! VIVAT!!! :-) i w nastepnej kolejce---toast za Poetow (wszelkiego kalibra) amen:-) pozdrowionka sle! v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosny -dzięki za wiwat :D A ja dodam - WIWAT RADOSNY ! DZIĘKI TOBIE I TWOJEJ WIERZE I ENERGII WCIĄŻ NASZ STATEK JESZCZE PŁYNIE :) No to stukamy się kieliszkami i do dna !!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja propozycja wiersza \"Jeśli miłosć\'\' najpierw nie chcieli uwierzyć więc mówili do siebie że ich miłość za wielka nieobjęta jak liście za wysokie za bliskie potem że to nieprawda przecież tak jest ze wszystkim lecz Ty co znasz ptaki po kolei i buki złote wiesz że jeśli miłość to tak jak wieczność bez przed i potem Ks.J. Twardowski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×