Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sklep w domu

Co myślicie o sprzedaży na Allegro?

Polecane posty

Gość sklep w domu

Chciałabym wiedzieć co myślicie o sprzedazy na Allegro? Zamiast zakładać sklep co kosztuje dużo pieniędzy myślę sprzedawać na Allegro. Jeśli ktoś się tym zajmuje proszę o opinię czy da sie na tym zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
zalezy co bedziesz sprzedawac :) ale ja sporo rzeczy kupuje na allegro [cos nawet sprzedawalam ale majatku sie nie dorobilam] i cenie sobie takie zakupy. Sprobowac mozesz - o ile masz co sprzedawac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie sprzedaję, ale dużo kupuję. I zawsze wybieram te produkty, które mają wyraźne zdjęcia i konkretne opisy, pozytywne opinie i niski koszt wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzialanosc gospodarcza do teg
Bedziesz musiala rozliczac sie z zusem itp. bedziesz musiala zalozyc swoja dzialanosc gospodarcza, do tego placic prowizje od wystawienia i sprzeazdy allegro. Powiedzmy, ze miesiecznie sprzedaz za 2000 zl z tego na czysto zostanie ci 1500. A skad bedziesz brala produkty, przedmioty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklep w domu
chyba nie chodzilo o zus ale o urzad skarbowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i o jedno, i o drugie. trzeba płacić i ZUS, i odprowadzać podatek do US. chyba, że jesteś zatrudniona na umowę o pracę, to nie płacisz ZUSu, tylko samo zdrowotne, bo ZUS już odprowadza za Ciebie pracodawca. a sklep internetowy można też sobie założyć za darmo, są takie portale, bodajże www.bazarek.pl a co do allegro, to zauważ, że ceny tam są po prostu dumpingowe. musiałabyś sprzedawać coś, co albo jest kupowane b. chętnie i w każdych ilościach, albo coś, co się wyróżnia i np. nie jest dostępne w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RTZ777
jak chcesz wystawiać faktury to oczywiscie działalność gospodarcza więc zus i podatki ... ale jezeli na mniejsza skale bez faktur to poprostu sprzedajesz bez zadnych formalnosci wiekszych ... co sie sprzedaje najlepiej ??? rządzi branża tele-informatyczna ... skąd brać towar ??? no wlasnie ..jezeli chcesz dawac konkurencyjne ceny to musisz sprowadzac produkty z zagranicy ... kupowac hurtowo bezposrednio lub przesyłając.... wiele osób dobrze przedzie sprzedając kupione w niewielkich ilosciach przedmioty na zachodzie .... w malutkich hurtowniach lub sklepach na wyprzedazach ... ceny na zachodzi i w USA aparatów, mp3 playerów itp są duzo nizsze ... GRUNT TO ZNALEŹC DOBRE ŹRÓDŁO ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklep w domu
Myślałam na początek o sprzedaży swoich rzeczy i rzeczy koleżanek bo nazbierało się tego trochę, a przy okazji zarobić.Nie myślałam o rejestracji dzialalności.Czy ktoś wie do jakiego stopnia mogę sprzedawać bez rejestrowania działalności i podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co rejestrowac
Uwazam ze spokojnie mozesz sprzedawac na allegro bez zakladania swojej dzialalnosci. Po co?po drugie nie musisz sie nikomu chwalic na jaka skale to robisz i ile z tego zarabiasz.Ja bym nigdzie tego nie zglaszala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllllegrowiczka
Jeżeli Twoja sprzedaż przekroczy 1000 zł w ciągu 3 miesięcy Zus się do Ciebie przyczepi. Pod każdą aukcją umieszczaj ten tekst: Zgodnie z nowymi przepisami prawa Unii Europejskiej (01.08.03) " O zakupie towaru od osób prywatnych " informuję, że przedmioty wystawione na moich aukcjach nie podlegają gwarancji, rękojmi ani zwrotowi po dokonaniu transakcji. Jeżeli bierzecie w nich udział to znaczy że się z tym zgadzacie. Zgodnie z prawem UE dodatek ten powinien znajdować się pod każdą aukcją online w przeciwnym przypadku sprzedawca jako osoba prywatna zobowiązany jest do rocznej gwarancji na sprzedany towar nowy jak tez używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sklep w domu
Dzięki za porady, może ktoś jeszcze się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sklep w domu
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczółkaallegrowa
Nie przerażajcie, proszę- jeśli w ciągu 3 mies. zarobek 1000 zł to już Urząd Skarbowy się przyczepia ? Niby jakim cudem ? Skąd on o tym wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh........
chiałam powiedzieć, że nie zgadzam się z tym, że ceny na allegro sa dumpingowe...poprostu wiele rzeczy to straszny chłam i powstaje ogólne wrażenie, że bardzo tam tanio. niektórzy sprzedawcy sprzedają swoje towary z 200%-300% marżą i im to całkiem ładnie schodzi...nie będę wymieniać o jakie produkty chodzi bo sama zamierzam baly biznesik rozkręcić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupujaca jak i sprzedająca
kupuję i sprzedaję ale... wolę sprzedawać niz kupować, bo moje zakupy to prawie zawsze porażka. buty z odpadającymi obcasami, sweterki które po przyjściu okazują się szmatą, perfumy które śmierdzą a nie pachną... itp itp jak sprzedająca, sprzedająca mogę powiedzieć tak: opłąty są wysokie, gdy wystawiam towar za 250zł z którego mam zysku 50zł, płacę 2zł za wystawienie i 10zł prowizji. czyli zostaje mi 38zł... ten towar za taką wartość sprzedaje się przez tydzień... po tygodniu mam 38zł :) trzebaby mieć takich aukcji 10 na raz żeby mówić o konkretnej kasie... ale dobry towar za niską cenę to ciężka sprawa by znaleźć... i jeszcze mieć to taniej niż inni, którzy sprzedają to samo. a są firmy, które są bezkonkurencyjne, bo np. sprowadzają kontener badziewia z Azji i puszczaja za bezcen żeby szybko upłynnić towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieżka praca ale daje satysfakcję :) na szalony dochód nie ma sie co zacapierzać :) bo żeby dobrze i szybko obsłuzyć kupującego , bezpiecznie opakować przesyłke też trzeba wyłozyć pieniązki :) no ale zawsze to coś :) a i klienci pozostaja wierni jak sie o nich dba :) ... spróbuj :) moze akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupujaca jak i sprzedająca
zdradzę Wam tajmenicę, że wielu sprzedających robi zakupy w Makro albo na wyprzedażach w supermarketach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupujaca jak i sprzedająca
np. ostatnio była wyprzedaż satyny bawełnianej 200x220cm po 70zł w supermarkecie a na allegro schodzi ona po 95zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupujaca jak i sprzedająca
najmniej po 95zł! od 95 do 105zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupujaca jak i sprzedająca
ale czasem jest sytuacja odwrotna. to co w supermarkecie po danej cenie, na allegro połowę taniej, trzeba siedzieć w tym po uszy żeby być cwańszym i zarobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo sprzedaję na Allegro, więc powiem kilka słów: 1. Działalności nie rejestrowałem, bo nie widziałem w tym sensu - Allegro jest zajęciem uzupełniającym, obok pracy na etacie. 2. Podatek: a) od czynności cywilnoprawnych, tzw. PCC 2% wartości transakcji od przedmiotów sprzedanych za 1000 zł i więcej - zwyczajowo płaci go nabywca, ale urząd skarbowy może zażądać go od dowolnie wybranej strony transakcji - tak więc sprzedawca (w domyśle bardziej profesjonalny) powinien wziąć na siebie formalności - wypełnienie formularza PCC1 (w ciągu 14 dni od zakończenia transakcji), zapłacenie owych dwóch procent itp. Ja np. formalności biorę na siebie, ale nabywcę proszę o doliczenie 2% na podatek do ceny końcowej; b) dochodowy - według skali podatkowej - od sprzedaży przedmiotów posiadanych krócej niż 6 miesięcy.. Ponieważ działam w branży antykwarycznej, nie ma szans udowodnienia, że trzymało się przedmiot u siebie tylko kilka dni :) RADA: sprzedawaj przedmioty różnorodne (nie np. 100 ładowarek do nokii), używane (nie najnowszy model, który od tygodnia jest w sklepach), poniżej 1000 złotych (lub za więcej, ale wtedy doradzam legalność). Acha - na allegro sprzedawać się oczywiście opłaca - kupować również. Trzeba tylko znaleźć swoją niszę. Ja znalazłem. Dobrze byłoby sprzedawać przedmioty, na których się znamy. I jakoś się wyspecjalizować. Choćby stare zegary, podręczniki.. co kto woli. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×