Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość łobuzerka25

Rozmowa kwalifikacyjna - dziwne pytania, jak przebrnąć?

Polecane posty

Gość gość
Dla mnie najglupsze pytanie bylo o zarobki- mialam koniecznie podac kwote po to zeby na koniec i tak dostac identyczne ochlapy jak reszta na tych stanowiskach. Zatem moje pytanie: po co wskazywac i naciskac skoro w pewnych miejscach jest to z gory przesadzone???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najdziwniejsze - "dlaczego wysłała Pani do nas CV" :/ No ludzie złoci... Pomyślałam - "bo muszę mieć na rachunki". Powiedziałam - "bo wydało mi się bardzo interesujące, zgodne z moim dotychczasowym doświadczeniem zawodowym i odpowiadające wyobrażeniom na temat przyszłej kariery" ;) Tak czy siak, boję się, że nie za dobrze poszła mi ta rozmowa... Już tydzień milczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mała poprawka, bo "zjadłam" słowo. Miało być - "bo ogłoszenie wydało mi się bardzo interesujące, zgodne z moim dotychczasowym doświadczeniem zawodowym i odpowiadające wyobrażeniom na temat przyszłej kariery"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gAdam
Na zakończenie studiów tata zamówił mi garnitur szyty na miarę w swojej ulubionej firmie Spilliaert ale ani ja ani tata nic nie mówiliśmy oprócz tego że to ma być na rozmowę o pracę i na pierwszy miesiąc pracy a krawiec wiedział co robić. Faktycznie miałem inny garnitur niż reszta kandydatów ale mój dodawał więcej pewności siebie dzięki temu dostałem lepsza posadę niż chciałem i już po pierwszym miesiącu mogłem kupić sobie kolejny garnitur a teraz mam ich około 10 (na różne okazje) bo "90% to twój garnitur a pozostałe 10% masz w sobie". Pewnie przekręciłem cytat z filmu "smoking"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierdzielę, już nawet na tematach o rozmowie kwalifikacyjnej musicie wciskać nawet garnitury? Ogarnijcie się z tymi reklamami, bo niedługo na tematach o pogrzebie będziecie reklamować garnitury do trumny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie na rozmowie po co pani pieniadze? i proszę powiedzie ciekawostkę z zycia i 3 etapy rozmów na kasjerkę haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, dziś miałam rozmowę kwalifikacyjna i na wstępie od razu zostałam poczęstowana opowieścią o kobietach odchodzących na urlop macierzyński i o stratach, jakie z tego powodu firma ponosi. Potem od ręki zostałam zapytana o wiek (mam 30 lat) i o moje plany odnośnie ciąży. Co w takich sytuacjach powinno się powiedzieć? wiem, że takich pytań w ogóle być nie powinno, ale niestety się pojawiają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaStefan
Drogie Panie i Panowie :) Jeśli chcecie być niezależni finansowo, nie martwić się o przyszłość to zacznijcie zarabiać w internecie. Sama zarabiam tak od kilku miesięcy i mam na to czas mimo małego Dziecka i masy obowiązków domowych. Zarobki jak w każdej pracy zależą od Waszego zaangażowania i poświęconego czasu, mogą sięgnąć kilkunasty tyś. złotych! Można zacząć bez wkładu własnego! Dodatkowo jeśli masz swój biznes, sklep, firmę usługową, bloga czy cokolwiek co warto reklamować, dzięki programowi TrafficMonsoon zapewnisz sobie jeszcze większy ******* stronie. Większy ruch = większa liczba potencjalnych klientów = większy zysk. A do tego zarobisz na samej reklamie. Jeśli chcesz znać szczegóły napisz: istefaniak@gmail.com Tylko nieuzasadniony strach przed porażką Cię ogranicza. Weź życie w swoje ręce i nie bój się walczyć o marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CZY ktoś z was podczas rozmowy kwalifikacyjnej został poproszony o dowód osobisty? W jakim celu? mam się czego obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również przygotowuję się do ważnej rozmowy kwalifikacyjnej, tym bardziej, że na pracy bardzo mi zależy. W związku z tym mam pełno obaw związanych z przebiegiem spotkania kwalifikacyjnego. Czy trzeba odpowiadać na wszystkie zadane pytania? Znalazłam artykuł na ten temat http://poradnikpracownika.pl/-rozmowa-kwalifikacyjna-a-pytanie-o-srednia-ze-studiow. Napisano tutaj, że są kwestie, których pracodawca nie powinien poruszać np. macierzyństwo - aktualne lub planowane, stan cywilny, stan zdrowia i przebyte choroby - zgodzicie się z tym? Jak ewentualnie zareagować w takim przypadku by nie stracić szansy na zatrudnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh czasy, wymiękam jak to czytam. Opowiem jak było jak ja szukałem pierwszej pracy, rok 1982. Puk, puk. Dzień dobry, pracy szukam. Kadrowa -proszę, zapraszamy. Jaka praca Pana interesuje ?, fizyczna ?, umysłowa ?. Ja -posiadam średnie wykształcenie techniczne, więc i jedna i druga ale to zależy ile płacicie ? Kadrowa przedstawia tabele płac, premii, dodatków, socjal, wczasy, itd. Ja - a to dziękuję, poszukam dalej, po czym wchodzę do kolejnej bramy jakiejś firmy. Rozmowa przebiega identyczne, na co ja: - to mi odpowiada, mogę spróbować Kadrowa podając kartkę papieru - proszę napisać podanie i życiorys i zapraszamy (żadne jakieś cv czy inne curlum dyrdymatum). BRZMI JAK SINCE FICTION, prawda ?. Do czego oni ten kraj doprowadzili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia789
Ja wlasnie niedawno dostalam prace w Skoku i brałam udział w procesie rekrutacyjnym, troche pytań róznych było ale finalnie warto bo pracuje się super - klimat ok i pieniadze zaproponowali porządne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na rozmowach kwalifikacyjnych często padają rożne, nietypowe pytania, szczególnie jeśli mówimy o pracy w międzynarodowych korporacjach. Poza tym zdarza się, ze prawodawca zadaje pytania, które wcale nie powinny paść. Tutaj http://praca-opolskie.pl/jakie-tematy-nie-powinny-byc-poruszane-podczas-rozmowy-kwalifikacyjnej/ macie opisane jakie tematy i dlaczego nie powinny być poruszane na rozmowach o pracę. Najczęściej pracodawcy próbują podpytywać kobiety o plany związane z dziećmi, zakładaniem rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hala123
Bardzo trudno teraz o dobrego pracownika zwłaszcza na wysokim stanowisku i odpowiedzialnym. Często rekrutacja trwa bardzo długo, w dużych firmach są specjalne działy, które się tym zajmują. Tutaj jest fajny artykuł o tym, jak pozyskać wartościowego pracownika i jak go utrzymać http://www.stampler.pl/porady,jak-znalezc-pracownikow i najważniejsze jak ich motywować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie wiadomo, o co może nas zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej, najlepiej jest pewnie przećwiczyć wszystko co się da i co związane jest i z naszym CV i z samą pracą o którą się ubiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszę pracę licencjacką w podobrym temacie :) Zapraszam do wypełnienia ankiety docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSez7Us3Qbu8wDfdkFA-Kwn0MCjwsC6BmctFZ0FG34_eVMNh_A/viewform?usp=sf_link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia3321
Nawet bez doświadczenia masz szansę na dostanie pracy, wystarczy tylko że wykarzesz się odrobiną kreatywności i pewnością siebie. Poczytaj sobie o autoprezentacji na https://manka-academy.com/szkolenia-zamkniete/ -takie wykłady, prowadzone przez p.Mańkę pomogą ci przebrnąć przez wścibskie, czy dziwne pytania rekruterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efelka
Gabrysia, dzięki za polecenie! Znam Marcina Mańkę z telewizji, chyba jest teraz jurorem w Make Me Over-Wielka Zmiana? Nie wiedziałam nawet że zajmuje się szkoleniami dotyczącymi komunikacji i wizerunku! No ale cóż, człowiek uczy się przez całe życie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nie miałam pojęcia że Pan Marcin prowadzi szkolenia z autoprezentacji. Nawet nie miałam pojęcia, o blogu który również jest prowadzony w taki sposób aby pomóc chociaż troszkę osobom co nie mają możliwości uczestnictwa w szkoleniach więcej inf tutaj https://manka-academy.com/blog/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×