Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Vitkaa

Za dużo leukocytów we krwi w 8 miesiącu ciąży

Polecane posty

Gość Vitkaa

Czy to bardzo zły wynik 10,4 leukocytów we krwi a norma do 10. A także płytki krwi 132 a norma minimum 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtorek
Nie przejmuj się. Wcale nie takie złe wyniki. Oczywiście należy kontrolować, czu leukocyty nie rosną dalej, a płytki nie spadają, ale każdy czlowiek jest trochę inny i nie ma co trzymać się sztywno norm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgielk nocy porannej
co sie martwisz co sie smucisz ze wsi jestes na wies wrocisz i tak zginiemy w zupie, twoj bachor tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokaż wyniki lekarzowi. Z tego co wiem, taka leukocytoza, to żadna leukocytoza, szczególnie w ciązy. W trzecim trymestrze lub po kwasie foliowym to wręcz fizjologiczne. Płytki to też nie tragedia, zdarzają się nawet dobowe wahania rzędu 10%, więc choćby wieczorem tego samego dnia już mógł być inny wynik, nie masz się czym martwić, jesli poza tym nic Ci nie dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda leukocyty w ciąży mogą być wyższe . Raz miałam 13,7 lekarz mówił, że są w normie (a mogą dojść nawet do 16). Teraz zazwyczaj leukocyty u mnie wynoszą 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etkaa
Bardzo spadły mi też płytki krwi (trombocyty). Co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etkaa
Wynik 130 a norma 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie martw się - w ciąży wszystkie wyniki odbiegają od normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli płytki mieszczą się w zakresie 100-130 000 to okresowo kontroluje się ich poziom, bo niekoniecznie musi świadczyć to o patologii, a może wskazywać albo na właściwości osobnicze, albo chwilowe zaburzenia, choćby po jakiś nawet z pozoru niewinnych lekach. Ale o wszystkim powinien decydować lekarz, a nie osoby z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo na zmiany związane z ciążą. Nie zamartwiaj się, bo w stresie też leukocyty idą do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×