Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

A doraznie na to swedzenie upiorne pomaga zimny prysznic - ja pod koniec ciazy co 2 godziny biegalam do lazienki chlodzic stopy wlasnie - i to mimo lekarstw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flowerska
Witajcie Jestem z Enfield i od jakiejs godziny wiem o tym ze tez jestem w ciazy. Narazie nie chce mi sie w to wierzyc ale zaczynam juz dochodzic do siebie. Powtorze test jutro rano. Gdybyscie mogly mi tylko poradzic co mam zrobic w pierwszej kolejnosci, bo jestem tu prawie 3 lata a nie mialam nigdy potrzeby wybrac sie do lekarza. Nadal chodzilam do lekarzy w polsce przy kazdym wyjezdzie (3-4 razy w roku). A teraz mam dziure w glowie. A jeszcze na dodatek teraz nie pracuje. Hmmm... Doradzcie mi co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) hej , musisz sobie poszukac jakiejs przechodni i w niej sie zarejestrowac , tam bedziesz miala swojego lekarza rodzinnego czyli tzw. GP , ja do niego tylko poszlam dlatego jak zaszlam w ciaze bo mialam potworne bole brzucha , nastepnie poszukaj sobie poloznej, moze ona bedzie od razu w tej przechodni a moze w zupelnie innym miejscu jakism osrodku, gdyz tutaj ciaze prowadzi polozna , z lekarzem ginekologiem sie nie ma kontaktu wogole , zapytaj w przechodni o to gdzie mozesz sie udac do jakiejs poloznej, a jak u niej juz bedziesz to od razu popros o Maternity Certyficate dzieki czemu w ciazy bedziesz miala leki na recepte za free, zapisz sie tez do jakiejs przechodni dentystycznej gdyz kobiety w ciazy maja uslugi rowbiez za free ale najpierw zalatw sobie przechodnie a pozniej polozna , pozdrawiam:) mnie wciaz boli, nie moge sie ruszac nie wiem czy to nerka czy jakis nacisk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flowerska
Dziekuje agata Rozejrze sie za przychodniami i postaram sie to wszystko zalatwic w ten ''angielski sposob'' ale swoja droga chyba tez poszukam jakiegos dobrego polskiego ginekologa w Londynie, dla swietego spokoju. A teraz jestem na etapie zastanawiania sie jak powiedziec mezowi, na pewno bardzo sie ucieszy, bo chcielismy juz dzidziusia ale chcialabym to jakos takos milo zaaranzowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flowerska uzbroj sie tez w cierpliwosc. Ja jak odkrylam ten drugi pasek na tescie to od razu poszlam do GP, a ten mnie tak strasznie zignorowal, ze do tej pory mnie nerw trzesie jak o tym mysle. mialam mnostwo pytan i watpliwosci, a ten paciat kazal mi zrobic jeszcze jeden czy dwa testy i przyjsc za kilka tygodni. W recepcji poprostu zapisali mnie na wizyte u poloznej, czyli za 10 tygodni w 12 tygodniu ciazy. Buuu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta dziekuje za mile slowa. Ja wiem ze jak sie o cholestazie wie to ryzyko jest duzo mniejsze. MOja siostra przez 3 miesiace sie drapala i nikt jej nie potrafil powiedziec czemu- bo sie skora rozciaga- to jedyna odpowiedz, jej dzidzius zmarl w 38 tygodniu. To bylo 9 lat temu. Miala swietna podobno lekarke, ordynatora szpitala, ktora mnie i siostre odbierala, ale o istnieniu cholestazy pewnie nie wiedziala. Wspolczuje mojej siostrze, ze musiala przezyc taka tragedie i przez tyle lat zastanawiala sie dlaczego tak sie stalo. Teraz sami jestesmy przekonani, ze miala cholestaze. Ale jej chyba nie jest z tym lepiej. Dzidzi jej nic nie wroci. Agata nie wiem jaki jest ten twoj bol, ale ja tez mialam cos podobnego w pachwinie. Jakis guzek czy cos. Myslalam ze wezel chlonny. TO roslo jak duzo chodzilam, i znikalo jak odpoczelam. Mialam tez bol z prawej strony na gorze brzuszka, ten znowu jak siedzialam. Pytalam sie poloznej co to moze byc, a ona powiedziala, ze to dziecko kopie, a nerwy przekazuja to i odczuwa sie bol w zupelnie dziwnych miejscach. Staram sie nie chodzic duzo i ten guzek zadko sie pojawia, a to od siedzenia samo przeszlo. Mam nadzieje ze u Ciebie to tez nic powaznego i samo zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dali mi na ta cala cholestaze ursodeoxycholic acid, podobno swietny lek, ale jeszcze nie wiem czy dziala. Mialam nadzieje ze swaedzenie przejdzie jak reka odjal po tym leku, a tu jak swedzialo, tak swedzi. Dalej spac nie moge, a do tego mam tylko dwa boki na ktorych moge spac :-(, a jak oba mi sia juz zmecza to musze wstawac, choc spalabym jeszcze i spala. Dlatego jestem zmeczona w pracy i mysle zeby juz sobie z nia dac spokoj. Wlasciwie nic tam wielkiego nie robie. Czasem przez 8 godzin rozwiazuje sudoku i gadam z ludzmi, ale jestem tym zmeczona, choc samej trudno mi to zrozumiec. Jeszcze jedno pytanie i ide do pracy. Czy ktos wie co moze oznaczac potas ponizej normy w ciazy? Wiecej pomidorow? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flowerska ja tez szukalam polskiego gina w Londynie i ...okazalo sie ze to sa jeszzce wieksze pacany niz angole, powiedziano mi zeby dac sobie spokoj, rozne dziewczyny byly u roznych i po pierwszej wizycie juz mialy dosc , koszt wizyty ok 150 funtow , wizyta z 10 min, totalne ignorowanie i jakies stare pacany ktore na niczym sie nie znaly - mi ochota udania sie do nich przeszla , Roxelka chodzila do jakiejs prywatnej przychodni i byla zadowolona wiec trzeba ja o to zapytac tak wogole to gratuluje dzidzi 🌼 ....ktory to tydzien by byl?:) malgorzatka mam nadzieje ze bedzie u ciebie dobrze i ze sie toba zajeli , pomysl ze juz niedlugo to sie skonczy i bedziesz trzymac w ramionach najwiekszy skarb❤️ ja nie wiem od czego to boli bo to boli wlasnie tak na dole w tym poziomie co nerka ale z tylu i troszke powyzej pasa i w pasie i nie wiem juz co to, bo idzie jakby na okolo ten bol i promieniuej do pachwiny , nie mam pojecia czy to biiodro czy jakis ucisk bo problemy z biodrem tez mam a co do potasu to tak jak napisala Roxelka zdrowe zarelko:) ja dorzuce do tego jeszzce sok pomidorowy, zaczelam go pic i mi smakuje , jem tez duzo pomidorow , zawieraja one wlasnie potas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flowerska
Dzieki serdeczne agata. Na moje wyliczenia to w polowie kwietnia moj skarb pojawi sie na swiecie. Tak jak sobie wymarzylam. Z ginekologiem polskim wstrzymam sie az ktos mi faktycznie nie poleci kogos zaufanego, bo partaczy nie brakuje, masz zupelna racje. A z przychodnia masz racje, moze roxelka poda mi jakies namiary, please. Mimo, ze jestem na samej polnocy to moglabym sie nawet gdzies na poludnie wybrac na konkretne badania i wypytac o wszystko. A narazie rozgladam sie za przychodnia na Enfield ale to jest takie rozgladanie sie jak rzut moneta, nie znam zadnych lekarzy i nie mam pojecia jak wybrac. Po prostu wybiore cos blisko domu. Mimo, ze to tylko lekarz rodzinny to moglby sie na cos przydac. Caly czas knuje mila niespodzianke dla meza... ale bedzie szczesliwy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje roxelka za rady. ja wlasnie jem te wszystkie pomidorowe i wysoce potasowe smakolyki. Na poczatku ciazy litrami pilam sok pomidorowy, tak mi smakowal, a teraz ochota na pomidory mi przeszla, bo naczytalam sie ze pomidory uczulaja i nie wiem czy tylko podczas karmienia piersia trzeba ich unikac, czy w ciazy tez moga uczulac dzidzie. Nie chce zeby moj dzidzius uczulil sie na moje ulubione pomidorki. fajnie ze bedzie jeszcze jeden malutki Polak lub Polka w Anglii. Zycze niespodzianej niespodzianki dla tatusia i wielkiego szczesliwego zaskoczenia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgorzatka teraz jedz co chcesz i ile chcesz:) na razie nic nie uczuli dzidzi a dopiero po porodzie bedziemy musialy uwazac flowerska gdybys miala szanse pojechania do Polski zeby porobic wszystkie badania to bylo by super! tutaj robia tylko jakies podstawowe i to dopiero po 2, 3 miesiacach chyba ze zapiszesz sie do jakiejs prywatnej przychodni gdzie bedziesz miala jaks opieke w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flowerska
No tak, tylko ja wlasnie wrocilam z Polski, ale pomysle, zobacze jak bede sie czula. No i przede wszystkim jutro rano zrobie na spokojnie drugi test zeby potwierdzic. Narazie nie chcie mi sie wierzyc ze jestem w ciazy bo nie czuje nic dziwnego. Myslalam, ze bedzie inaczej, jakos wyjatkowo. A tu normalne poranki, dnie, tylko sie bardziej zastanawiam co jem. ''Przelecialam'' tez ksiazke o ciazy ale narazie tak bez konkretnego wczytania sie i tylko mi smigaly tytuly rozdzialow przed oczami wiec postanowilam ja narazie odlozyc. Bo od skladu tabletek z witaminami przeskakiwalam juz do srodkow znieczulajacych przy porodzie. Glupieje czlowiek no. Dobranoc mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flowerska
Nie otwiera mi sie nic, hmm A przed chwila zrobilam test potwierdzajacy. Dwie krechy jak nic. A mam tyle na glowie teraz, ze nie moge sobie spokojnie usiasc i uzmyslowic, ze bede mama. Narazie nie ma objawow poza tymi ktore sama sobie chyba wynajduje, przypominaja one objawy okresu. Rano po przebudzenia policzylam, ze od ostatniej miesiaczki to wlasnie dzisiaj zaczyna sie 6 tydzien. I to nic, ale jak pomysle, ze zostalo mi tylko 35 tygodni to juz mna troche rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka- od dwoch dni staram sie sobie przypomniec co ja bralam na to swedzenie, i nie jestem w stanie... Wiem ze nie dalo sie tego kupic w Polsce, specjalnie moj maz jezdzil do Czech, takie obrzydliwe swinstwo w saszetkach do rozpuszczania (zawieszania raczej...) w wodzie, smakowalo jak woda z kreda, bleee,ale pomagalo! Moze masz jakis kontakt z ginem w Polsce, moze bedzie wiedzial co to bylo? A poki co - wlaz do lodowatej wody jak swedzi, naprawde pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze raz ja, tym razem z pytaniem - pobolewa mnie nerka, powiedzcie jakie badania powinno sie zrobic zeby sprawdzic czy wszystko wporzadku? USG + mocz czy jeszcze cos ciekawego do tego? Musze wiedziec o co sie upominac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzatak26
wlasnie wrocilam ze szpitala. Znow cztery godziny msie tam wysiedzialam. ale mili wszyscy. Nazwiska biedni przeczytac nie moga. Dzidzia zdrowa. Od wczoraj wirci sie prawie bez przerwy. Serducho bije rowniotko, krew w pepowince tez plynie ladnie, a wyniki tych kwasow co mialam za duze wrocily do normy, choc to wyniki z przed tygodnia, a wtedy jeszcze nie bralam lekarstw. Ja biore UDCA, to jakis rodzaj DOBREGO kwasu zolciowego, ktory wypiera ten ZLY, czy jakos tak. I witamine K. Szanta dobre czy nie dobre, wazne ze pomoglo. Mnie troche mniuej swedzi. Najbardziej jak jestem zmeczona i zaspana w pracy. Ale prysznica zimnego rzeczywiscie sprobuje. Rokselka Ty juz na wylocie. Trzymam kciuki za Ciebie i Twojego bobaska. na pewno sie denerwujesz, ale to raczej normalne. Bedzie dobrze. Glowa do gory. To juz jutro? dzidzius w twoich ramionach 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta tutaj nic ci nie zrobia, pojdziesz do GP , zbada ci mocz tym papierkiem i powie ze ok bo on nic nie wykrywa i jeszcze ze tak sie zdarza!! bo to ciaza i zastoj sie robi i wogole wszystko sie zdarza jak to u nich jest ja tez bylam z nerka dwa razy, o usg moge tylko pomarzyc a wywalczylam tylko tyle ze wyslal mi mocz do laboratorium bo nastulalam ze mnie piecze jak sikam i boli , dzis znow ide , nie tyle dalej z tymi bolami , ktore nie wiem od czego sa ale tez z zamiarem otrzymania w koncu skierowania do ginekologa bo nie uspokoje sie zanim mnie ktos nie zbada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flowerska
Swietny link, jejku az mam ciarki. Mieszaja mi sie mysli w glowie, jak komu powiedziec i kiedy a najgorsze to, ze mam teraz gosci z polski na tydzien i na nic nie mam czasu. Tyle tylko, ze chwilke poczytam co tam u innych mamus z Londka. Narazie czuje sie swietnie i oby tak zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja
Agata - Mnie do tej pory cos tam zawsze udawalo sie wywalczyc, tylko chcialam sie upewnic wczesniej o co sie bic :) Tak czy inaczej sprobuje...z nerkami nigdy do tej pory nie mialam (odpukac) powazniejszych problemow, ale tu niestety jest wapienna skala wszedzie, woda twarda jak cholera, no i sie zaczelo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO AGATA26
jak czytam twoje posty to mnie mdli jak za czasow ciazy. Jaka ty glupiutka jestes... ojeju az zal dupe sciska. Co ty wiesz dziewczyno o prowadzeniu ciazy w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u tego pacana mowie mu ze mnie nadal boli ze sie ruszac nie moge a on ze jak mocz wyjdzie ok to znaczy ze nic sie nie dzieje , dupek a mnie yak boli i mowie mu ze chce isc do gibnekologa bo po pierwsze twardnieje mi brzuch i mam skurcze i mnie to boli , ze wogole chce sie sprawdzic a on : dlaczego? a ja ze wlasnie dlatego i ze dla mnie to nienormalne ze jestem w 6 miesiacu i nie widzialam jeszzce ginekologa! a on ze tu taki system i ze mi nie da i ze musze isc do poloznej i jak ona stwierdzi ze mi potrzeba to wtedy ...i co ja mam zrobic , pacan jeden! wrrrr tutaj mozna pasc bo sie toba nikt nie zajmie , pod tym wzgledem to Anglia jest strasznie zacofana a do tej co ja mdli od moich postow : skoro ci tak szkodza to po co je czytasz, ale widocznie mdlosci az tak bardzo ci nie przeszkadzaly jesli wciaz tu sie pojawiasz :p zycze ci zeby kiedys ciebie spotkalo cos takiego i nikt nie chcial udzielic ci pomocy zmijo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i tyle wiem o prowadzeniu ciazy ze niejedna ciaze sie udalo uratowac tylko dlatego ze sie chodzilo na wiyty kontrolne do lekarza , co ty wiesz ?? wystarczy chwila i kobieta traci dzieco bo nikt nie zbada jej i nie sprawdzi takich rzeczy jak szyjka macicy , czy skurcze ktore dla angoli sa zawsze normalne! dlatego tyle poronien bo nikt o nic nie da ...i chyba nic nie wiesz ...a co do twoich mdlosci to poczytaj jeszcze, moze zwymiotujesz;p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta 1234
agata 26 ma rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agata26
no i puscilam pawia! nikt nie dba o ciebie chyba... jestes dla nich glupiutka, pusta, biedna poleczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ignorujecie wypowiedzi wlasnie takich osob , ktore nawet nie odwza sie przyznac do tego kim sa, choc ja podejrzewam ktosie ukrywa za pomaranczowym, od jakiegos czasu ktos pruboje zepsuc topik i jatrzy ile sie da, nie warto zwracac uwagi bo ktos chyba jest bardzo niesczesliwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie niedawno wrocilam ze szpitala .....ale od poczatku wczoraj poznym wieczorem tak mnie bolalo ze az wylam z bolu bo wlasnie chcialam isc pod prysznic, sciagam spodnie a tu taki bol w pachwinie ze sie ruszyc nie moglam, akurat zadzwonil moj chlop bo wracal z pracy i mowi ze pojedziemy na pogotowie ale pewnie bylo by tak jak ostatnio gdzie powiedzieli ze tem. ok , cisnie ok wiec jest ok!! a jest pozno wiec nie beda nikogo sciagac na usg...wiec nie bylo sensu jechac bo to juz byla prawie 12 w nocy, no ale rano przed 9 juz bylismy u poloznej ktora to niby jak powiedzial moj rodzinny moze mi wystawic skierowanie do gina bo on nie moze dac bo tu taki system!! akurat byla wolna inna , nie moja ale nas przyjela i mowimy a w zasadzie moj mowil bo mnie bolalo i bylam na maxa wkurzona kiedy ona powiedziala ze jej opina jest taka ze nie ma potrzeby bo...moze to dziecko tak sie rusza i mnie boli!!! ( bez komentarza) moj mowi ze jego opinia jest inna i nie wyjdziemy i ze musi dac to skierowanie ...powiedziala ze moge jechac do szpitala na zbadanie a do gina w nast. tyg. ale ja mowie ze ja musze isc dzis!! wiec w koncu dala...pojechalam sama juz do szpitala bo moj musial isc do pracy, tam bylam juz o 9.40 , czekalam z 40 min zanim ktos sie mna zainteresowal mimo ze mowilam ze dzowniono ze jestem umowiona i powiedzialam w recepcji...w koncu babka przychodzi i znow po co i na co i wogole jakby nic nie bylo im wiadomo, wiec w koncu wzieli mnie na oddzial, na sali kazali sie polozyc, podlaczyli aparature do zbadania serca dzidzi, 20 min tak lezalam, z dzidzia ok....przychodzi babka i mowi ze mam czekac z godzine na lekarza...czekalam 1.40 ....przyszla jakas mloda praktykantka z polozna ( mlodsza ode mnie) i znow to samo, po co , co mnie boli itd...juz mialam dosc , setny raz powtarzalam to samo , wiec przyniosla rekawiczki i ten rozwieracza ( nie wiem jak sie on nazywa) jak pistolet i ...latarke! i pyta czy to jest ok? czy moge byc tym zbadana??? ona mi sie pyta!!! a ja mowie ze bylam tak badana w Polsce ale nie w ciazy...pomyslala i powiedziala ze musi zobaczyc ostatni skan, akurat mialam przy sobie to badania - poszla- nie bylo jej znow nie wiem ile, przyszla - mowi ze trzeba zrobic usg zeby zobaczyc co sie dzieje...a ja mowie ze mialam skan ze z dzidzia ok i ze chcialam byc sprawdzona pod wzgl. ginekologicznym czy ze mna wszytsko ok!! acha , zanim miala mnie zbadac pogniotla mnie po brzuchu , a ja sie pytam keidy ten skan? ona nie wie ile mam czekac....wiec leze , nikt sie mna nie interesuje, i czekam...przyszla jakas inna polozna z zapytaniem czy ktos juz bral mi krew? ( po ilus tam godzinach ) a ja ze nie, wiec ze pobierze, ale zanim przyszla znow iles minelo wiec sie jej pytam ile mam czekac na skan? a ona ze nie wie czy wogole dzis bedzie mozliwy skan........wtedy sie wkurzylam na maxa, moj tez bo akurat zadzwonil znow i powiedzial ze mam sie ubrac i isc do domu, a w poniedzialek pojdziemy gdzie trzeba i powiemy jak sie mna zajeli aa dodam ze w miedzyczasie dzownilam do bratowej i sie pytam o to badanie tym pistoletem a ona mowi ze absolutnie sie nie bada tak kobiet w ciazy...az sobie oddychlam bo moze jeszcze niedoswiadczona pani doktor by mi krzywde zrobila... wiec ubralam sie , wyszlam i mowie w recepcji ze ide do domu bo nie zamierzam dluzej czekac na niewiadomo w sumie co , nie odezwali sie slowem , cos tam podpisalam i poszlam .... wiec w dalszym ciagu nie wiem co mi jest...trzese sie z nerwow doslownie i to wlasnie jest ten fantastyczny system i opieka nad kobieta w ciazy...nic dodac nic ujac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprawna polszczyzna
Agata26! "Az sobie oddychlam" ?? Dziewczyno, pomijajac juz twoje bledy ortograficzne, gdzie Twoje gramatyka? Moze lepiej brzmialoby "odetchnelam"? I taka "inteligentna" bedzie dziecko wychowywac! Tez wyrosnie na inteligenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie ciezarowki, ja coprawda zrzucilam zawartosc swojego brzucha niemal 8 m-cy temu, ale natrafilam na watek dziewczyn z Anglii, wiec mam nadzieje, ze jakos sie zadomowie na forum. Odezwalam sie predzej jako aniat (jeszcze na pomaranczowym), no a dzis moj szkrab pozwolil mi nawet na ustawienie mojego wlasnego profilu, WOW :-) Agatko nie wiem czy mnie pamietasz, ja tez jestem z Brighton. Wlasnie przeczytalam o Twoim przykrym doswiadczeniu w szpitalu. Powiem Ci jednak, ze tak naprawde to zalezy na kogo trafisz. Ja niestety mialam przykre doswiadczenia w Polsce, jezeli chodzi o sluzbe zdrowia. Mam jednak nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku i zycze powodzenia. Mysle, ze powinnas porozmawiac z ordynatorem szpitala o tym, iz nie powinni Cie tak zignorowac, no i mam nadzieje, ze w koncu dowiesz sie co jest grane. Trzymaj sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×