Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Wlasnie sie dowiedzialam ze jednak nie bede miec drugiego USG, cholera jasna,... Dziumdzia w recepcji zgubila skierowanie, a drugiego mi nie wystawia bo nie...bo to pierwsze bylo na piekne oczy...no bylo, ale powiedzcie samy czy DRUGIE USG w ciazy okolo 20 tyg to przesada??? Dobrze ze lece do Polski, to tam sobie zrobie .... Ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba skasowac
20 w nawiasach i włala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak sobie czytalam ten topik o usg i nawet sobie pomyslalam z anglicy to maja jednak troche racji. Do konca nie wiadomo czy szkodzi czy nie wiec podchodza do tego z rezerwa i zaczynaja dopiero w 12 tygodniu kiedy najwieksze ryzyko ze zaszkodzi juz mija, a potem jeszcze tylko raz i ewentualnie wiecej w razie potrzeby. ja mam teraz usg co tydzien, badaja czy rowno krew przeplywa przez pepowine i czy dzidzius dobrze rosnie bo ostatnio byl troche malutki. Mam nadziej ze to nie prawda z tymi halasami ktore mialby rzekomo slyszec. Jutro znowu ide na ktg, usg i lekarza. Ogolnie jestem zadowolona z opieki. Wszyscy sa mili, ale jest kilka szczegolow ktorych mozna sie czepiac. Np kolejki. Jutro to chyba znowu z 5 godzin bedzie. bardzo mi sie podoba ze wszyscy sa dla mnie bardzo mili. Ostatnio np poskarzylam sie poloznej ze mi sie juz czas na parkingu skonczyl, nie mam przy sobie gotowki a bankomat jedyny w szpitalu nie dziala, wiec ona zaproponowala ze zadzwoni na parking i powie ze ja tu dluzej zostane. Trudno mi sobie wyobrazic taka poolozna w Polsce. Moze mam wypaczony obraz, ale wydaje mi sie, ze w polsce na kazdym kroku spotyka sie hamstwo. czytalam sobie troche topiki sierpniowek i wrzesniowek. One wszystkie juz na wylocie. Jak nasza Roxelka. Mi zostalo jeszcze 5 tygodni. Jestem bardzo optymistycznie nastawiona. Potrafie ogladac film o \"strasznym\" porodzie, sluchac opisow niesamowitych boli, a i tak sie jeszcze nie boje. W9em ze wszystko bedzie w porzadku. Dzidzia bedzie zdrowa a ja jak ja zobacze zapomne o tym wszystkim co przed chwila przezylam. Ups.. troche pozno sie zrobilo. Ide spac. Nie po to dali mi w pracy pol nocki wolnej, zebym siedziala na internecie, tylko zebym sie wyspala przed jutrzejsza wizyta. Dobranoc wiec 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorztka - nie chce Cie rozczrowywac, ale mala ilosc USG w Anglii nie wynika z troski o ewentualna szkodliwosc ultradzwiekow, tylko ze wzgledu na brak kasy w NHS...Zgadzam sie z Toba, ze pierwsze USG w 12-13 tyg to nic zlego, tym bardziej ze zrobisz sobie w 6 - a w 7 zarodek obumrze - i tez nic z tego nie masz a juz widzialas babel w brzuchu z bijacym serduszkiem - no i jest jeszcze gorzej...Ale brak morfologii, porzadnego badania moczu (analitycznego a nie papierkiem), krzywej cukrowej i innych podstawowych badan, a takze traktowania poronienia jako problemu od TRZECIEGO kolejnego z jednym partnerem - nie jest przejawem troski a zaniedbania - wynikajacego wlansie z braku pieniedzy + idiotycznych decyzji zarzadzajacych...Zawsze mnie uczyli ze lepiej zapobiegac niz leczyc, ale tu niestety sprawdza sie zasada.ze dopoki nie wyladujesz na ostrym dyzurze, to nikt sie toba nie zajmie porzadnie - ale jak juz wyladujesz, to hohoho,nieba Ci przychyla, sami wybitni specjalisci, serio serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peggy24
witam, dziewczyny mzm takie male pytanie zwiazane ze szpitalami w Londynie.Jestem w 23 tyg ciazy i chcialam zmienic szpital narazie ten w ktorym mam rodzic to Northwick Park Hospital ale slyszalam o nim duzo negatywnych opini dlatego taka moja decyzja.Wyobrazcie sobie poszlam do swojego GP aby wyslal list do innegi szpitala z zapytaniem czy mnie przyjma ,a On na to beszczelnie" ze raczej i tak nic z tego nie bedzie ze ciezko zmienic szpital...a wogole to po co ja sobie wymyslam jakies zmiany szpitala".Normalnie mnie zatkalo,zamiast mi pomoc to sobie zemnie kpil.Podobno wyslal list do innego szpitala ale ja jakos nie jestem pewna czy wogole to zrobil.Powiedzcie mi jak dlugo powinnam czekac na odp ze szpitala czy mnie tam wezma i co moge jeszcze zrobic w tym kierunku.Jestem krotko w UK i zabardzo sie nie orietuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peggy - wydaje mi sie ze Ty sama masz prawo do wyboru szpitala, niezaleznie od Twojego GP. Ja bym poszla do szpitala ktory Ci polecono, i dowiedziala sie co trzeba zrobic zeby Cie tam przyjeli, i czy beda tam problemy. Przy okazji zobaczysz czy Ci sie tam podoba. Bo przeciez mozesz wybrac nie szpital, tylko dom polozniczy, albo specjalny oddzial przy szpitalu - mozliwosci jest mnostwo, zwlaszcza w Londynie. pogadaj tez z polozna, powinna byc duzo bardziej pomocna niz GP (ktorego lepiej zmien, skoro jest taki przyjemny...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z agata. Pogadaj z polozna. Ja przez mojego GP calkiem stracilam zaufanie do wszystkich innych gp/. To chyba najmniej wyksztalceni \"lekarze\" ktorym nic innego sie nie udalo i teraz sie wyzywaja na ludziach. Ja pytalam moja polozna o ewentualna zmiane szpitala i powiedzaila ze moge to zrobic w kazdej chwili, nawet dzien przed porodem. Szanta tez ma racje, ale latwiej myslec ze to z troski o nas. Rzeczywiscie brak tu profilaktyki. O wsztystko trzeba sie samemu upomniec. Znow pytalam sie dzis poloznej o te ich papierowe testy na mocz i podobno jak twierdzila wykrywaja zakazenia. Kazda mowi co innego. Mi juz niedlugo zostalo. Mial byc 38 tydzien czyli ok 20 wrzesnia, a dzis mowili o 37, wiec jeszcze wczesniej, tylko problem jest taki ze moja mama przylatuje dopiero 23 wrzesnia, a ja nie wiem czy soobie ze wszystkim poradze sama przzy mojej kruszynce. A kruszynka juz nie jest taka malutka. Dwa tygodnie temu ja mierzyli i wyszlo ze ma tylko 1380, a dzis juz ponad 2 kg. Chyba jakas pomylka sie wkradla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wrocilam do domu...mialam wrocic wczoraj ale zostalam na noc w szpitalu...znow na darmo, ale choc wiem ze mam ktorka szyje macicy , jest jednak zamknieta i twarda ale krotka:( martwie sie ,i mam juz dosyc angoli a polnej zrobie wojne ze zlekcewazyla wszystko za kazdym razem..jutro napisze wiecej ide spac jestem padnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata - nie martw sie - jak szyjka zamknieta i twarda, to dobrze! Ze krtoka - pewnie taka Twoja uroda - bedzie mniej do skracania jak przyjdzie co do czego :) Maglorzatka - ja bym tez wolala myslec ze to z troski, i z wieloletniego/wiekowego doswiadczenia, ale akurat mnie szlag trafil o moje USG i nie potrafie byc pozytywna. Poza tym w systemie niekomperencja az wrzeszczy, wiec trudno zaufac... Ale za 3 tyg lece do Polski wiec sie umowie na wizyte, i USG i ochy i achy, moze z tego wszystkiego zaszaleje i zrobie sobie 3/4D na pocieszenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o polecam to usg. Ja tez zrobilam w Polsce w 24 tygodniu. Dzidzia sliczna. widac buzke i raczke jak sobie trzyma przy ustach. Agata chyba nie taki szpital straszny... krotka nie znaczy za krotka, a jak juz to wykryli to mysle ze beda sie toba lepiej zajmowac, przynajmniej kontrolowac czy sie nie skraca. a mnie dzidzia tak kopie ze az mnie boli. To tak ma byc? wypycha noge (tak mi sie wydaje, ze to noga), i na prawde tak mocno ze az boli. No i naciska mi na pecherz. W koncu to kjuz dwa kilo kobietki wiec ma troche sily, no i miejsca juz ma duzo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak, malgorzatka, pod koniec ciazy to moze zabolec...Jak dzieciak przylozy z wykopu w zebra, albo w pecherz...mnie kilka razy oddechu zabraklo tak sie przylozyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flowerska
Ale nam temat spadl. Co jeszcze slychac ciezarowki? Ja sie czuje jakas ciezka, nie wiem czy nie przeginam z jedzeniam ale mam apetyt albo raczej siegam po cos bo mi sie gdzies uroilo, ze powinnam. Musze dac na wstrzymanie bo potem tego nie zrzuce. Bardzo jestem senna, potrafilabym zasnac w dzien, a wczesniej mi sie nie zdarzalo. Zapisalam sie do GP i jutro mam zadzwonic i umowic sie na wizyte. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje swedzenie znowu wrocilo. Znow nie spalam, a jak sie juz udalo zasnac to zaraz znow sie budzilam, bo albo swedziala, albo dzidzia mi przywalila w cos. Ostatnio te moje wyniki byly calkiem w normie, 6 a norma do 10. Dalej biore leki i nie wiem czemu to tak. Nic nie pomaga, nawet zimny prysznic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzis w tym moim przerywanym snie, snilo mi sie ze rodzilam, no i mezuskowiu tez sie snilo ze urodzilam, wiec jutro jedziemy na zakupy. Wozek mamy, jeszcze lozeczko, i na reszte musze zrobic liste. Zaraz sie za to zabieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flowerska takie wlasnie bywaja poczatki ciazy czasami:) ja spalabym caly dzien gdybym mogla , bylam strasznie senna i nic mi sie totalnie nie chcialo, nawet zadbac o siebie tak sie zle czulam a co do kilogramow to sie teraz tym nie martw! ja na razie mam 5 na koncie i pewnie bedzie wiecej ale oby dzidzia tylko byla zdrowa malgorzatka lezala wczoraj czeszka ktora wlasnie miala to swedzenie , byla w 7 miesiacu i lekarze powiedzieli ze moze urodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na dodatek wypadla mi plaba. Wczesniej juz ulamamly mi sie zeby w dwoch miejscach, a teraz ta plaba. Jej sie juz nie da zignorowac. Musze isc do jakiegos konowala. Ale na szczescie u nas w Tamworth jest jakis polski dentysta. Ciezki wybor- darmowa srebrna plaba czy kilkadziesiat za biala u POlaka? Dzis od 7.30 przewracam sie z boku na bok i wkoncu sie poddalam i juz nie probuje spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nadal nie wiem co mam robic? lubczego nie robic? wiem ze powinnam byc teraz regularnie bdana w celu kontrolowania szyjki ale jak i gdzie nie mam pojecia i bardzo sie martwie:( mam tylko nadzieje ze szyjka pozostanie twarda i zamknieta do konca ciazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata - na regularne badania nie masz co liczyc, zwlaszcza ginekologiczne, przeciez oni tutaj takich badan w zasadzie w ogole nie robia. Moze umow sie za pare tygodnie z tym polskim ginem, niech cie zbada - i zobaczy czy jest zmiana w dlugosci szyjki. jak nie ma, to widaocznie masz krotka szyjke bo masz, i juz, i wtedy nie ma sie czym martwic. A jak Ci sie bedzie skraca, to mysle ze wtedy Cie nie odesle. A poki co staraj sie oszczedzac, uwazac na siebie, I NIE ZAMARTWIAC bo to napewno Ci nie sluzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka- z tego co wiem srebrne (a dokladniej aluminiowe) plaby sa niezdrowe dla dziecka, dlatego chyba niestety raczej warto sie wykosztowac na porzadna biala...Ale ale, nie masz maternity exemption certificate? Bo z w UK w ciazy i przez 1 rok po urodzeniu przysluguje dentysta za darmo? Czy to wlasnie ta aluminiowa plaba za to przysluguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za darmo wlasnie aluminiowa, a dokladnie amalgamatowa. Pozal sie boze. Raz bylam w przychodni dentystycznej NHS i chcialm zrobic sobie plabe. Dorwal mnie jakis chiniec czy japoniec i chcial mi zrobic ale wlasnie amalgamat a za biala 50 funciakow. Podziekowalam mu i sobie poszlam. Teraz to powazna sprawa, bo nie mam piatki i jak sie szeroko usmiechne to mam taaaka... szpare. A nawet przepuszczam ze to chodzi o poltorej zeba. Wiec dziewczyny uwazajcie na cukierki, szczegolnie takie ciagutki. Agata ty sie nie przejmuj ta szyjka za bardzo. Tu na forum widzialam jakis topik o tym. Tam na pewno dowiesz sie wiecej niz my wiemy. Mi sie tez wydaje ze mimo wszystko twoja polozna powinna umozliwic ci jakos sprawdzenie tego czy sie przypadkiem nie skrocila ta szyjka. pomecz ja troche. zdrowka zycze No bylismy na zakupach. Spiworek, posciel, reczniczki, sukieneczka, spioszki. Wszystko sliczne. Moj mezus wyjatkowo chetnie wydaje pieniazki na potomke. Brakuje nam jeszcze lozeczka, kosmetykow i pieluch. Ale u nas w miescinie sa tylko dwa czy trzy porzadne sklepy z rzeczami dla dzidziusiow. Nie mozemy sie zdecydowac. Moze polecacie jakas siec sklepow oprocz mother care i babies\'r\'us?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to kicha straszna, jak amalgamat za darmo (strasznie mnie meczylo jak sie to cholerstwo nazywa, przyczepilo sie aluminium i nie chcialo sie odczepic...)...Jak brakuje Ci prawie 1.5 zeba, to obawiam sie ze w gre wchodzi mostek i tak i sie 50L nie skonczy :( Pewnie taniej by bylo poleciec do Polski i miec full wypas leczenie dentystyczne ze zwiedzaniem, i pobytem w hotelu 5x* (a sa takie pakiety :D)... Tylko ze dla Ciebie malgorzatka to chyba juz za pozno na takie imprezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj za pozno. Ale mam jeszce jakies resztki na ktorych trzymala sie tamta plaba. Nigdy nie mialam zadnych koronek i nawet nie bardzo wiem na czym polega. Trzyma sie na sasiednich zebach? i kojarzy mi sie z metalowym drucikiem. Moja dentystka w Polsce tez w ciaz\\y i nie pracuje a tylko jej tak na prawde ufam. Pojde chyba do tego Polaka tu w miescie. Podobno jedna plaba to 40L. A moze zrobie sobie stopke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a sobota to taki zakupowy dzien... jak nie na zakupach to gdzie sie podzialyscie? ja mialam okropna noc. Nie spalam do siodmej rano, a potem tylko 5 godzin, a wczoraj tylko 3 godziny. Ledwo chodze. NIe mam co robic, ani nie mam sily nic robic. Okropny dzien. Agata, a pamietasz czemu musiela rodzic ta dziewczyna ktora spotlkalas w szpitalu i ktora swedzialo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgorzatka , nie miala rodzic ale lekarze powiedzieli jej ze moze urodzic - ze moze sie juz tak zdarzyc bo miala cos z lozyskiem a to mialo zwiazek z ta swedzaca skora ale ona byla w 7 miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich serdecznie. Na forum trafiłam przypadkowo. Jestem strasznie zaklopotana,ponieważ jestem w 6 tyg ciąży,a służba zdrowia w Anglii znacznie różni się od polskiej. Przeraża mnie to, że opiekuje się mną położna,a nie bezpośrednio lekarz ginekolog.Mam wrażenie, że nie robią wszystkich badań . Niestety nie mam kontaktu z prywatnym ginekologiem-jeszcze takiego nie znalazłam.Dlatego jesli ktoś ma namiary na dobrego lekarza to prosze o kontakt. Proszę również o porady, bo jakos trudno jest mi się tutaj zaklimatyzowac w obecnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy nowa brzuchatke :-) na poczatku to rzeczywiscie szok z ta opieka zdrowotna. Poczytaj sobie troche tutaj i na matki polki w wielkiej brytani. Wszystkie przez to przechodzilysmy. Ja tez bylam w niezlym szoku kiedy. MOja polozna zgadza sie ze mna ze ten system jest do d... Walczyc sie z nim nie da, ale trzeba wymusic na nich sprytnie jak najwiecej uwagi. Oni na bardzo wiele rzeczy mowia ze sa normalne, choc my wiemy ze to nie calkiem tak. Jak mozesz to odwiedz Ojczyzne i zrob sobie wszelkie badania krwi, usg, cukier, mocz. Tutaj z tym bieda. najlepiej za wczzasu zaplanuj sobie tez podroz do Polski tez na pozniej, na ostatni miesiac w jakim ci sie wydaje bedziesz w stanie latac. W POlsce zrobisz wszystko tanio i fachowo, i bedziesz pewna ze wszystko ok. Tego wlasnie zycze. No i odwiedzaj nasz topik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hek milena a gdzie dokladnie mieszkasz? malgorzatka ma racje, polec do Polski , zrob wszystkie badania , usg, w razie czego przywiez se soba duphaston i nospe - jej mozesz wiecej bo nie zaszkodzi a przyda Ci sie pozniej , i zaopatrz sie w witaminy ja jestem juz w 25 tyg. i przechodzilam przez to wszystko, nawet jak mialam problemy i dla mnie byly one powazne - byly bagatelizowane przez lekarza rodzinnego( tylko do niego mozesz isc) i przez polozna , u mnoe to juz 6.5 miesiaca ale okazalo sie ze mam skrocona szyjke macicy i sie martwie , do Polski nie chce juz leciec bo czas biegnie i boje sie podrozy i musilalabym wracac w miare wczesnie a jesli chodzi o lekarzy prywatnych to nie mialam stysznosci z angielkism prywatnym ginekologiem , a wizyta kosztuje w przyblizeniu 150 funtow.... nie chcemy cie straszyc:) ale tak to wyglada tutaj i nic sie na to nie poradzi bo maja taki chory system poczytaj troche o tym na tym tutaj na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×