Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość eliza24
w bedford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza24
a twojego miasta wogule nie kojaze .gdzie to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poludniu calkiem - na przeciwko Isle of Wight :) Calkiem spore miasto - ale malo w sumie ciekawe. Za to okolice piekne...Oki, uciekam bo noc pozna, a rano maly bedzie bezlitosny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza24
no to jesli bedzie drugi facet to naprawde bedzie problem .wkoncu jesen szlachcic to i kolejny mosi byc z szacuneczkiem.. moj maz tez znal ponoc jakiegos juranda i dlatego tak sie uparl bo ponoc dobry koles byl!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza24
oki do uslyszenia .pozdrowienia pap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ciesze sie ze w koncu cos sie ruszylo w tym topiku, bo ostatnio jak tu zagladalam to nie bylo prawie nikogo. Ja postanowilam od dzis nie pracowac. Mam to gdzies. w sumie tylko tydzien wczesniej niz planowalam pojde na urlop, ale dzidzia jest najwazniejsza. Szanta ja jestem teraz 33 tygodnie i 6 dni dokladnie. Roziwazywac mi beda porod podobno 37 albo 38 tygodni, ale ja chce jak najszybciej, byle przed 38 bo w tym tyg moja siostra stracila swoje malenstwo. Wiec zostalo mi juz na prawde niewiele. W koncu odkrylam dobrodziejstwo zimnych prysznicy, a najbardziej mi pomaga jak wloze stopy do lodowatej wody. Dobrze ze pogoda nie jest taka jak w lipcu, bo chyba bym uciekla gdzies na grenlandie. Super ze tyle malych Polaczkow przyjdzie niedlugo na swiat. Nie martwcie sie dziewczyny. NIe wszedzie, nie w kazdym szpitalu jest zle. Ja wierze bardzo mocno ze bedzie dobrze, choc boje sie jak cholera. Ale to tak po cichu bo przed wszystkimi zgrywam twardzielke, ze porod mnie nie rusza. Wiec ciezko mi sie przyznac ze mam cykora. Szanta nie martw sie na zapas. Mojej siostrze w drugiej ciazy cholestaza sie nie powtorzyla, wiec to nie jest zasada. Moze tym razem cie to ominie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka- ja w sumie dosc czesto jestem (w dzien, jak pracuje :) - ale jak nikogo nie ma to sie specjalnie nie udzielam :) Wspolczuje Ci tego swedzenia jak cholera, to jest totalna masakra...Moze jesli wyniki az takie zle zdecyduja sie wywolywac porod wczesniej? 34 tyg to juz w sumie sporo (ja wiem ze ciagle 6 tyg przed terminem, ale juz na pewno bezpiecznie...)? Musza podjac jakas decyzje, a widac ze traktuja cie powaznie...Ja sama pamietam jaka nerwowka byla pod koniec mojaj ciazy, kiedy jedna lekarka, ktorej wierzylam bez zastrzerzen, mowila - rozwiazywac juz, niebezpieczenstwo dla dziecka, a dwoch lekarzy ( w tym moj poloznik) mowilo - spokojnie, nic sie nie dzieje, lepiej czekac, nie ma niebezpieczenstwa...No i doczekalam, Maly urodzil sie caly i zdrowy 10 apgar, wiec racja byla po stronie facetow :( :p ale co sie strachu najadlam to moje...A Ty jeszcze dodatkowo masz w pamieci historie Twojej siostry...Nie zazdroszcze...Daj koniecznie znac co zadecyduja, bo to wazne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta ja czytalam ze w 35 tygodniu dziecko ma juz rozwiniete pluca i jest gotowe do narodzenia, oprocz tego ze musi jeszcze przybrac troszke na wadze. Po prostu jest chudziutkie. Nie wiem czy te wyniki takie zle. norma jest do 9 a ja mialam 30. Ale tydzien wczesniej 6, wiec szybko wzroslo 5-cio krotnie. Kazali mi brac te leki w podwojnej dawce. A na swedzenie dali mi jakis piryton przeciwchistaminowy i masc mentolowa. Smialismy sie z mezuskiem ze jak bedziemy sie juz bardzo bali i pora juz bedzie dobra, to popracujemy sami nad wywolaniem porodu. Naczytalam sie na topich dziewczyn co juz przechodzily termin ze jest kilka matod przyspieszenia porodu. Najrozsadniejszy wydaje mi sie masaz sutkow, ktory powoduje wydzielanie oksytocyny, a tego wlasnie trzeba zeby sie zaczelo. Brzmi niesamowicie, ale juz tak bardzo boimi sie o dzidziusia :( Staram sie ufac tym wszystkim madralom w szpitalu i wydaje sie ze wiedza o czym mowia, ale nauczylam sie ze wszystko co lekarz powie trzeba probowacjednak sprawdzic samemu, bo nie ma ludzi nieomylnych. Rozumiem bardzo dobrze co przezywalas w poprzedniej ciazy. Zycze zeby tym razem cie to ominelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytalam ze po 32 jest juz bezpiecznie - tzn ze 99% dzieciakow przezywa taka impreze - ale oczywiscie im dluzej sie uda donosic, tym lepiej...Ja pod koniec ciazy marzylam - pewnie tez to masz - zeby maluszek byl juz w lozeczku obok, zeby jak mam watpliwosci mozna bylo po prostu podejsc i zobaczyc czy wszystko w porzadku :) A potem sie okazalo ze powodow do niepokoju jest 100 i 1, i nie wszystkie da sie golym okiem rozwiac, wiec tak czy inaczej martwienie sie to juz nasz los... To Ci rzeczywiscie blyskawicznie wzroslo, ale moze podwojna dawka lekow zadziala...Oby...A co do wczesniejszego wywoalania porodu - slyszalam ze domowe sposoby skutkuja, owszem, ale dopiero jak i tak jest pora...No ale moze to ja bylam tak a niewrazliwa na oksytocyne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do olgaaaaaaaaaa - topik nie jest zly , tylko niektore panie maja problemy w kontaktach z ludzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mape jakies aluzje? hmm.... troche odwagi by nie zaszkodzilo, ale jak widze nawet na necie mozna byc tchorzem:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaa
Uderz w stol a nozyce sie odezwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anet79
DZiewczyny mam kilka pytań Jakie są warunki otrzymania Sure Start Maternity Grant, oraz od kiedy dzidziuś powinien dostać szczepionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepionki dostaje od razu jeszcze w szitalu pierwsza serie, potem w przychodni dostaniesz wykaz szczepien i kiedy szczepic, wszystko kawa na lawe! I wszystkie skojarzone, wiec mniej klucia. Ale kalendarz szczepien rozni sie od polskiego (tu szczepia wiecej, musialam doszczepiac malego po przyjezdzie - to tez warto wiedziec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anet79
ja nie dostalam wykazu,powiedziano mi ze po 2 miesiacach od urodzenia,ale nie jestem pewna czy im cos sie nie pomylilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mada744
Witam kobietni.Poszukuje pare wiadomosci dla kolezanki o porodach w Thetford.Moze ktos wie jak tam obchodza sie z ciezarnymi bo ona mieszka tam zaledwie 3 tyg.i ma male wiadomosci.Szukam czegos o szpitalu(ach), jakosci opieki itp.A moze jest tam jakaś ciężarna Polka ktora nawiązalaby znajomość.Poza tym to ta stronka jest suuuper.Ja planuje juz niedlugo 2 dziecko więc duzo wiadomosci mi sie przyda.Pozdrawiam przyszle mamay no i te juz bedące nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anet, tu Ci sciagnelam z NHS direct - czyli ogolne wytyczne co do szczepionek: Childhood vaccinations: the recommended timetable At two, three and four months old: Diphtheria, tetanus, acellular pertussis, inactivated polio vaccine and Hib (DTaP/IPV/Hib) Meningitis C At around 13 months: Measles, Mumps and Rubella (German Measles) (MMR) 3 to 5 years (pre-school): Diphtheria, tetanus, acellular pertussis, inactivated polio vaccine (DTaP/IPV) Measles, Mumps and Rubella (German Measles) (MMR) 13 to 18 years: Diphtheria, tetanus and inactivate polio vaccine (Td/IPV) Polio Jesli Twoje dziecko bylo juz szczepione w Polsce, wg polskiego kalendarza szczepien, i nie kupowalas dodatkowo Hib-a to bedziesz mogla uzupelnic pelny cykl szczepien. U nas tez nie szczepi sie Men-C, a to wazna szczepionka, przeciw zapaleniu opon mozgowych, tu maja z tym problem, wiec na pewno lepiej doszczepic! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak Agata26 wymaga wylozenia wszystkiego jak dziecko z przedszkola. to co napisalam dotyczylo ciebie slonko. jestes osoba konfliktowa i masz problemy emocjonalne. przypuszczam, ze twoje problemy z dogadaniem sie w angielskiej sluzbie zdrowia maja wlasnie rowniez takie podloze. a jakie mianowicie tchorzostwo masz na mysli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe , kolejna sie odezwala co ma problemy z wyrazaniem sie i w kontaktach miedzyludzkich :p no coz...skoro nie mozna tego zrobic inaczej to moze pomachanie jezorem na necie ci pomoze :p.....notabene pokazalas wlasnie SWOJE problemy emocjonalne:p powodzenia z wychodzenia z kryzysu ale takie odwiedziny w kaffe nie za wiele ci pomoga:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anet79
Dzieki Szanta,jednak znalazlam te szczepienia w książce zdrowia dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemile rozmowy mam tylko z toba, natomiast ty je masz nie tylko ze mna. oj , przydaloby sie troche wiecej rozumku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka ***
mam pytanko czy ktos jest tu z Preston ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rotmiszcz Cipensja
a jak dalej polityka sie nie zmieni i wciaz bedzie zagrozenie atakiem np biologicznym to moze i zaleca szczepionki na wonglik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka - podobno nie daja D3 Ale to nie problem przywiezc/przyslac z Polski, jesli uwazasz ze lepiej dawac...A jak Twoje swedzenie? Przeszlo troszke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swedzenie przeszlo na tyle, ze moge spac. Nie wiem teraz juz czy to dzieki lekom ktore zbily te wartosc, czy tym drugim ktore mialy tylko zlagodzic swedzenie. teraz czuje tak jakby gesia skorke na calym ciele. Dzis bylam w szpitalu na ctg i pobrali mi krew. W srode . mam wizyte u lekarza, dowiem sie jakie mam teraz wyniki i tym razem zamierzam zameczyc go pytaniami o porod. Dziekuje ci za odpowiedz o witamince. Poprosze mame zeby mi przywiozla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×