Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Zuzanna30
...przyznam ze tyci rzecz, ale zirytowala mnie strasznie (skarpetka). Flowerska - a czemu jutro a nie dzis? Jutro zapomnisz. No Szanta to sie porobilo. Pewnie zlapalas katar od Mieszka. Bedziesz w domku do konca tygodnia? Super ze dostaniesz SMP. U mojego partnera w pracy jest tak samo jak u Szanty - dzwoni, mowi ze jest chory i placone ma normalnie (wyplate ma raz w miesiacu). Nie ma w kontrakcie stawki godzinowej, ma umowe na stale z ustalona roczna pensja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
... a ja niestety mam umowe co prawda na stale ale z ustalona stawka godzinowa i SSP w kontrakcie - czyli pierwsze 3 dni bezplatne, na reszte przechorowanych dni ok 70 funtow tygodniowo - czyli ok 14 funtow dziennie. I przy wyplacie tygodniowj, za godziny ktore mi przepadly, dostaje te 14 funtow dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
W nawiazaniu do ciszy na topicu - A co sie dzieje z Marta - Bristol? Zdaje sie ze miala termin na 4 tyg przede mna czyli......koniec listopada? Marta, pisz co u Ciebie i jak przygotowania albo moze juz masz malenstwo? A Natalia26 wsiakla bezpowrotnie. Pamietam ze byla podekscytowana (jak my wszystkie) przed pierwszym skanem i cisza teraz. I mnostwo innych dziewczat.......piszcie, przeciez to fajnie pozawracac sobie nawzajem glowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia26
czesc wszystkim u mnie wszystko w porzadku pierwszy scan byl 2.10 lekarz powiedzial ze na chwile obecna jest ok tylko termin porodu mi sie przesunal o 4-5 dni ale ja mam tendencje do rodzenia malych dzidzi wiec moze dlatego tak im wyszlo termin mam na 3 maj oczywiscie fotke tez mam i musze wam powiedzic ze tutaj maja o wiele lepszy sprzet bo w 12 tygodniu ciazy widac ksztalt dzidzi to super oczywiscie nie powiedzieli mi co bede miala bo bylo za wczesnie ale nastepny scan mam 20 grudnia i juz niemoge sie doczekac kiedy znow zobacze swoje dzidzi poza tym czuje sie swietnie i mam nadzieje ze juz tak bedzie 21 grudnia mam zamiar jechac do polski na swieta i mam nadzieje ze nikt nie zaprotestuje wyniki mam idealne polozna powiedziala ze ksiazkowe moj brzuszek jest jest naprawde duzy ale to w koncu 17tc niestety w zadne jeansy juz nie wchodze no coz trzeba sie teraz do tego przyzwyczaic na jakis czas pozdrawiam wszystkich do uslyszenia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Fajnie ze sie odezwalas Natalia. Wiesz, jak ktos nagle milknie, to najgorsze mysli przychodza do glowy. Tak sie zastanawialam, czy dobrze Cie traktuja itd z powodu Twoich problemow z jezykiem, ale widze ze wszystko w najlepszym porzadku. A co do jakosci zdjec - nie mam porownania do jakichkolwiek innych, ale i tak bylam zdziwiona (przy pierwszym skanie) ze moglam policzyc paluszki. Wiec skoro Ty jako doswiadczona je zachwalasz, to musza rzeczywiscie miec dobry sprzet. Ostatnio na widzeniu z polozna poprosilam zeby sprawdzila, czy nie mam infekcji pochwy. Poniewaz powiedzialam ze ciut swedzi, nie ociagala sie tylko wyciagnela z torby cos jak dlugopis, pobrala probke wydzieliny i za 3 dni byly wyniki. I wszystko OK. Zwykle podraznienie. I rzeczywiscie przeszlo. Pisze o tym zebyscie wiedzialy, ze polozna ma mozliwosc zrobienia takiego testu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Musze przyznac ze zajrzalam pare razy na forum ale bylam zbyt leniwa zeby cos naskrobac. Przepraszam :-( , postaram sie poprawic. A jeszcze do tego komp nam siadl i z tego powodu konkretna zaloba u nas w domu nastala ;-). Na szczescie mezczyzna pomyslal (ale podejrzewam ze bardziej zgadywal co nawala ;-p ) i udalo sie naprawic - ale po kosztach troche nam poszlo :-(. Ja tez wypralam cudowne, malenkie ubranka (uuuu....az mi sie milo robi :-) ) no i czekaja sobie na malego czlowieczka ❤️. Ostatnio mam wrazenie ze dzien jest dla mnie za dlugi. O godzinie 18 jestem zmeczona jakby bylo kolo 24-ej. Teraz tez oczy pieka jak cholera. Strasza mnie tu znajomi ze to Big Day sie zbliza :O. Ja mam nadzieje ze sie myla i gadam do brzucha ze przeciez ma jeszcze 6 tygodni wiec niech sie nie spieszy :-). Niestety jego tatus jest innego zdania no i tak sie przekrzykujemy jak wariaci :D. Piszcie piszcie dziewczynki - milo Was czytac. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz co Zuzanna. Mi nie chcieli pobierac zadnych probek, bo powiedzieli ze w przypadku kobiety w ciazy wymagany jest lekarz ginekolog ????? No i musialam zasuwac do szpitala. Pewnie zbyt leniwe byly tego dnia cholery jedne :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - odpisze Ci tu - odnosnie SMP, na matkach sie nie chwalilam :) - przez ostatnie 3 lata bylam na stypendium, a dodatkowo dorabialam pracujac w labie jako laborant - a teraz od czerwca pracuje juz zatrudniona w NHS. No i rozbijalo sie o kilka tygodni, ja twierdzilam, ze to bylo przedluzenie kontraktu, oni ze nowy kontrakt (czyli ze mi sie nie nalezy), po dwoch miesiacach wymiany maili z calym dzialem HR i polowa payrollu poddali sie :) Pelne macierzynskie NHS nie przysluguje mi (a szkoda, bo dobrze placa) bo rzeczywiscie na stalym kontrakcie jestem za krotko, ale chcieli mnie wysiudac z SMP, i to mi sie nie podobalo... natalia - fajnie ze wszystko OK, zawsze ciezko sie doczekac na skan:) Zazdroszcze Ci ze pojedziesz sobie na swieta do Polski ... Sztefka - dobrze ze znalazlas tego lekarza, odpocznij koniecznei w domu, warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Madzik, tak ci powiedzieli? A co na to ginekolog, nie byl zdziwiony ze w takiej sprawie przyszlas? No chyba ze mylimy badania - mi polozna doslownie maznela tym dlugopisikiem przy samym wejsciu do pochwy - bez ingerowania do srodka. Typowy test na infekcje pochwy. U Ciebie tez to tak wygladalo? Czy mialas zakladane te metalowe szczeki i lekarz pobral wymaz z rejonu szyjki? Czyzbys miala termin porodu jak ja - koniec grudnia? Szanta, nie smuc sie, do Ciebie za to Polska przyjezdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Ide spac. Zmeczona jestem. Jutro zaczne dzien od poszukiwania zaginionej skarpetki. Dobranoc kobietki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pewnie masz racje Zuzanka, przepraszam :-(. Chociaz nie jestem pewna czy te szczeki byly bo ja nienawidze takich zabiegow i zawsze staram sie odwrocic swoja uwage, skoncentrowac sie na czyms innym i nie mylec co mi tam robia. Sorki za bredzenie, nie znam sie a wtracam swoje trzy grosze :O. Termin poczatkowo byl na 24 grudnia (wyliczony z miesiaczki) a pozniej zmieniony na 6 stycznia. Trzymam sie raczej taj drugiej daty bo tak mi bardziej z moich wyliczen pasowalo :-) . A o Swietach w Polsce tez marze. Juz drugi rok... :-(. Ale juz sobie obiecalam ze w przyszlym roku nie odpuszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, to ty wojowniczka jestes :D fajna dziewczyna! Dobrze ze chociaz SMP! Moja maternity pay to 3 miesiace plus oddaja drogie 3 miesiace po powrocie do pracy (czyi w sumie placa 6 miesiecy) ale wyplacaja dopiero po przepracowaniu nastepnych 3 miesiecy. Ostatnie dni przed powrotem do pracy to visa byla najlepsza przyjaciolka. :) Dobranoc brzuszatki, kolorowych i jak najmilszych snow Wam zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia w jutrzejszych poszukiwaniach skarpetki. Te pralki to juz tak maja, mi nigdy nic pralka nie polknela....oprocz skarpetek, i w dodatku z roznej pary!!! Zlosliwosc rzeczy martwych!!! Milych snow zycze 🌻 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka, podaj moze dokladny adres i nazwisko lekarza, na przyszlosc nie zaszkodzi. A ja jestem taka happy po wczorajszym skanie ze mam banan na ustach od wyjscia ze szpitala. Dzidzius jest dokladnie sprawdzony i wszystko jest w najlepszym porzadku. Byla bardzo fajna kobieta, mowila co mierzy i pokazywala nam wszystkie narzady, sluchalismy bicia serduszka. Tylko przed sprawdzeniem kregoslupa musialam na chwilke wyjsc i napic sie czegos slodkiego, bo dzidzius nie chcial sie odwrocic jak nalezy. A potem brykal tak, ze nie dal sobie ladnego zdjecia zrobic. Szkoda, ze to juz ostatnie USG, teraz zobaczymy fasolke dopiero po porodzie, w kwietniu. Ale ciesze sie, ze wszystko dobrze no i czekam na kolejna wizyte z midwife w grudniu. Pozdrowienia dla wszystkich brzuszkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowerska - cudownie ze mialas takie fantastyczne przezycie! Swietnie ze z dzidziusiem wszystko w porzadku, to najwazniejsze :) Dowiadywaliscie sie czy chlopczyk czy dziewczynka? Pociesze Cie, ze na pozniejszych USG, w 30+ tygodniu, to i tak niewiele widac dla niewprawnego oka... Zwlaszcza jak dziecie ustawi sie juz glowka w dol, i czesto nawet buzki nie zobaczysz... Najfajniejsze sa wlasnie te w okolicy 20, gdzie maluszek jest juz duzy, a miejsca tez sporo i fajnie sie prezentuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc dziewczeta! No tak, jak poszlam wczoraj spac, to zrobil sie ruch na forum. Madzik - nie ma takiej, ktora na wszystkim by sie znala. Po to mamy forum :-) hura! ...a skoro mam Cie juz na muszce :-) - co tam z ACAS? Dzieje sie cos w ogole? Sztefka - za kazda wizyte bedziesz placic 120funtow? Od cholery! Flowerska - obejrzalas wszystkie narzady, ale nic nie piszesz o plciowych - byly? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - wybacz ze Cie scigne na forum, ale musialam zainstalowac norton antyvira i filtruje mi cala poczte - dostalas maila ode mnie jakos w weekend? Bo boje sie czy to cholerstwo nie odfiltrowalo albo mojego maila albo Twojej odpowiedzi, a jeszcze nie znalazlam gdzie sprytnie ukryl katalog ze spamem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
.....no wlasnie nic od Ciebie nie dostalam. W piatek wyslalam maila i cisza :-(. Ale wczoraj przeczytalam ze jestes chora, wiec czekalam cierpliwie. Nie ma to jak wyladowac w koszu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dobrze, ze zapytalam. Juz wysylam, jak nie dojdzie daj znac, sprobujemy inne konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
OK :-) Jak juz wejdziesz na onet, przeczytaj jaka tragedia w kopalni. A wczoraj byl ciekawy artykul o nowej metodzie walki z komorkami raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Dziewczyny a czy wiecie, ze waszym partnerom na urodzenie dziecka nalezy sie 2-tygodniowy urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ SZANTA,MAMA EWELINKI I RESZTA DZIEWCZYN!!!!!!! a JAK ZASZLYSCIE W CIAZE JAKIE BYLY WASZ PIERWSZ KROKI ,DO JAKIEGO SZPITALA SIE UDALYSCIE,CO TRZEBA NAJPIERW ZROBIC,DO KOGO SIE UDAC? LECE NAJPIERW DO POLSKI ZEBY POROBIC BADANIA,ALE JAK WRóCE TO OD CZEGO MAM ZACZAC.mIESZKAM NA EDMONTON,MOZE KTóRAS Z WAS JEST GDZIES NIEDALEKO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, ja jestem nie daleko, w South Woodford. Zapraszam na lody wloskie!!!! :D Ty w ciazy to tobie wolno! Jak zaszlam w ciaze to jeszcze mieszkalam w Hamstead i tam rzeczy funkcjonowaly ze poszlam do mojego GP, ktory zrobil zaswiadczenie ze jestem w ciazy, daty ostatniej miesiaczki i EDD i potem dostalam list ze szpitala, Royal Free, na pierwsze spodkanie z polozna i na pierwszy USG. U GP powiedza ci tez ile razy i gdzie bedziesz chodzila na kontrole. A jak sie przenioslam do South Woodford to tu rzeczy inaczej ponoc, ale ja te poczatkowe juz zalatwione mialam. Co do urlopu dla tatusiow, tak to prawda ale oni tez musza zlozyc podanie do dawcy pracy - sa tez jakies terminy do utrzymania ale juz nie pamietem. Wiem ze Lukasz zapomnial i to by mu przepadlo gdyby nie to ze ma fajnego szefa i problemow nie bylo. A od kwietnia 2007 matka bedzie przypadac 9 miesiecy platnego maciezynskiego i tatusiowie tez beda mogli wziasc maciezynski )platny) do 6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
To prawda zeby tatus mogl otrzymac urlop musi zlozyc podanie minimum 2 miesiace przed spodziewanym terminem porodu. Chociaz w pracy u mojego meza wystarczylo szefa poinformowac slownie. Aha ten urlop jest platny ale tylko stowka na tydzien, chociaz dobre i to a pomoc w domciu napewno sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEKI SERDECZNE.TYLKO O TO CHODZI ZE JA NIE MAM GP .MIESZKAM POD JEDNYM ADRESEM OD PONAD ROKU ALE NIE MAM ZADNEGO RACHUNKU NA SIEBIE,A PODOBNO TRZEBA MIEC POTWIERDZENIE ADRESU TAK? JEDYNIE MAM PEYSLIPY I KONTO W BANKU,ALE NIE WIEM CZY TO WYSTARCZY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka - wyciag z konta jesli jest z Twoim nazwiskiem i adresem wystarczy jako potwierdzenie. Zorientuj sie czy masz do wyboru kilka przychodni czy jedna w okolicy, jak kilka, to sprobuj sie zarejestrowac w tej, ktora ci najbardziej do gustu przypadnie. U mnie tez bylo tak, ze najpierw zglaszalam sie do GP, i on juz dalej wszystko zalatwial - polozna, USG, karte zwolnienia z oplat za leki itp. Wiec dobry GP to podstawa, a przyda sie tez pozniej, bo bedzie ten sam dla dziecka co dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plciowych nie bylo. Moj szpital nie informuje o plci a poza tym chcemy miec niespodzianke w dniu porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam kiedys w szpitalu na edmonton bo mialam uczulenie,lekarz mi przepisal lekarstwa i dal mi adresy najblizszych przychodni.Musze tam isc sama czy moge zalatwic to telefonicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz osobiscie, trzeba papiery wypelnic, no i zaprezentowac list z banku czy skad tam. poza tym umowia Cie na wizyte z pielegniarka i z GP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dziewczyny,dzieki bardzo,najpierw podzwonie czy wogóle maja miejsca,bo kolezanka sie sporo naganiala zanim znalazla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×