Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Kasia - szerokiej drogi!!!! Oby jak najszybciej minela :) Z mojego doswiadczenia wynika, z Ty to zniesiesz znacznie gorzej niz malenstwo, jej nic nie szkodzi, a Ciebie bedzie wszystko bolec...Jak rozumiem, jedziecie autem? Koniecznie zatrzymujcie sie czasto, nawet na 10-15 min, zeby rozprostowac nogi i porozciagac sie :) Zuzanna - tego ze jestesmy odseparowani :( W Krakowie mamy swietna paczke przyjaciol, bywalo ze spotykallismy sie kilka razy w tygodniu, w weekendy to juz na 100% - brakuje mi brydza, innych gier (planszowych, RPG - uwielbiamy to), i rozmow, rozmow z ludzmi ktorzy mysla i odczuwaja tak jak my. Ja to widzisz, wybredna jestem :p Niewiele jest osob z ktorymi mi sie naprawde dobrze gada - a na powierzchniowe znajomosci nie mam sily i czasu. A o ludzi z ktorymi jest naprawde fajnie tu jest baaaardzo trudno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta - a jestes pewna ze to do czego tesknisz jeszcze istnieje? Przeciez wszyscy kiedys zakladaja rodziny, zmieniaja prace, miasto, kraj. Wszystko przemija. Ludzie sie zmieniaja.Te wasze spotkania to juz zwyczajna przeszlosc. Mozesz sobie tylko pogratulowac swojego madrego wyboru i tego do czego ciezka praca doszlas. Zlapalas dolek hormonalny . Przejdzie. Zalej sie sokiem borowkowym - przynajmniej pecherz bedzie mial pozytek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalewam sie zurawina, tez ponoc z pozytkiem dla pecherza :) A to za czym tesknie istnieje, istnieje, jak jestesmy w Polsce to tak to wlasnie wyglada, jak bylismy przez 10 miesiecy przed/po urodzeniu Mieszka tez tak bylo wiec to nie tylko na nasza czesc :) Co ja zrobie ze sie kurcze przywiazuje do ludzi jak cholera? To sa wiesz, przyjaciele jeszcze z liceum, tyle lat naprawde scislego zwiazku - oczyiwsice zmieniajacego sie w czasie - teraz TAAAAAk tego brakuje mi :( Dzieki za podtrzymywanie na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona 29
Czesc dziewczyny! Mam pytanie do Was. Czy ktoras , ktora karmi butelka uzywa sterylizatora? Ja mam taki do mikrofalowki z firmy Avent, a ostatnio przeczytalam, ze mikrofala bardz zle wplywa na jedzenie itp. Wiem, ze sterylizator to nie jedzenie ale martwi mnie to, ze po tej sterylizacji na butelkach i smoczkach zawsze zostaja krople wody, ktore bardzo dlugo schna a jak zaczne wycierac, to przeciez to juz nie bedzie sterylne. Martwi mnie to co wyczytalam a mianowicie: Mikrofale sa forma fal elektromagnetycznych. Gdy natrafiaja na czasteczke wody zawarta w jedzieniu. przekazuja jej swoja energi, czego skutkiem jest wydzielanie ciepla. Proces ten niszczy molekularna strukture zywnosci. Dodatkowy problem stanowi podgrzewanie jedzenia w plastikowych pojemnikach. Pod wplywem promieni szkodliwe czastki plastiku przenikaja bowiem do jedzenia i moga powodowac stopniowe zatrucie organizmu. Pisza tez, ze testy nad skladem chemicznymjedzenia poddanemudzialaniu mikrofal wykazaly wysoka obecnosc substancji rakotworczych. No i martwia mnie te krople wody w butelce, bo jesli to wszystko przenika do tej wody, a potem ja podaje mleko w tej butelce, to czy to moze mu szkodzic? Wiem, ze mozecie uznac to za glupie ale prosze napiszcie co o tym szdzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmartwiona - ja przez pierwsze miesiace gotowlam wszystko normalnie na gazie w garnku, jak mlody skonczyl chyba 5 mcy to zaczelam po prostu wyparzac. Zadne sterylizatory i inne bajery mnie nie skusily, nie bylo zadnego problemu! A jak slysze ze sterylizuja jakimis tabletkami czyli czysta chemia, to w ogole mnie oslabia...samo zdrowie... Garnek z zimna woda, wszystko po umyciu dokladnym (plyn + szczoteczka) zagotowac w tym garnku, pogotowac 5 min i juz! butelki zmontowac, laktator zmontowac i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1713
czesc ciezarowki ja mam sie b.dobrze z moim jeszcze niewielkim brzuszkiem ale mam jedno pytanko przed ciaza pracowalam przez agencje a nie na kontrakt czy sa jakies zasilki dla kobiet ciezarnych nie mam zadnych dochodow moj maz pracuje ma mnie i naszego synka i jest nam ciezko dajcie znac jak cos wiecie pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak dlugo pracowalas dla tej agencji? Jezeli rowne 12 miesiecy albo dluzej to nie masz sie o co martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.Mozesz sie starac o Jobseeker\'s Allowance albo Income Support (dokladnie takie same pieniadze za jedno i drugie). 2.Jezeli przyznaja Ci jedno albo drugie Jobcentre zalatwi Ci Sure Start Maternity Grant (500 funtow jednorazowo) Jezeli nie przepracowalas 12 miesiecy to jest troche gorzej,bo o benefity mozesz sie starac dopiero po porodzie :-( . Ale jezeli przepracowalas 26 tygodni w 66 tygodniowym okresie poprzedzajacym rozwiazanie to moze wyplaca Ci Maternity Allowance - ale nie jestem pewna jakto z tym jest bo sama sie o to obecnie staram i czekam na odpowiedz. Mi odrzucili prosbe o JSA ale sie odwoluje i dalej walcze (pracowalam tylko przez 7 miesiecy tez dla agencji). Najlepiej zrobisz jak pojdziesz do Jobcentre i zapytasz. Tak w ogole to staraj sie o wszystko co mozliwe - moze bedziesz miala szczescie :-) czego Ci serdecznie zycze. I jak podpowiedziano mi na tym forum WALCZ!!! Powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odnosnie walki zapomnialam Zuzanna ze mialam napisac co i jak.W sumie jak na razie to cisza :-) ale zrobilam jak acas polecil - wyslalam list do swojej agencji mowiacy ze nie zgadzam sie z ich decyzja o zwolnieniu mnie. Teraz musze czekac jedyne 28 dni :-o na odpowiedz od nich (bo tyle ustawowo maja na to czasu). Jezeli przez te cztery tygodnie agencja nie wyrazi checi do wyjasnienia calej sytuacji moge skierowac sprawe do Trybunalu (Trybunal - buuu jak to groznie brzmi :-o :-o :-o ) a oni pozniej zdecyduja czy nie jest czasami za pozno na jakiekolwiek zale z mojej strony. No nic zobaczymy, na razie czekam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina a staracie sie o child benefit na synka ktorego juz macie? Nie duzo kasy ale zawsze cos. Nie jestem do konca pewna ale to Wam chyba przysluguje. Nie wiem tez jak jest z working tax credit ktory moze dostac Twoj maz. Bardziej doswiadczone forumowiczki beda chyba wiedzialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos na oslodę
Pewnie tylko ze nawet nie chce wam sie tego przeczytac, wszystko juz zostało na tym topiku napisane, wystarczy nie byc leniem i trochę poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny widzę ze na tej stronie dużo już na klikałyście. :) Szanta jak twoje maleństwo moje się wierci, to już około 32 tydzień Mam już 100cm. W pasie a miałam 63 jest różnica?:) Waga mi się nie zmienia od około 3 miesięcy mam tą samą. Będę musiała zrezygnować z pracy bo brzuszek trochę przeszkadza. Dziś mam wizytę u położnej w sumie to moja druga trochę późno „lepiej późno niż wcale” bo ostatnio byłam w lipcu. To około 3 miesiące ( tu) bo w Polsce byłam prywatnie. Szanta nie wiesz kiedy można zacząć się ubiegać o te dodatki? to juz teraz trzeba składać podanie czy cos takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę dodać ze ja pracowałam tu na czarno tylko mój mąż pracuje na własny rachunek. Ma to w pływ na ubieganie się o jakieś dodatki bo wiem ze o te 17Ł to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czsc Beata :) Milo ze sie pojawilas - zastanawialam sie co sie z Toba stalo - a tu prosze, wakacje w Polsce :) Moje male (no dzis juz moge odhaczyc 30 tydz) wierci sie bardzo, znowu bedzie maly zywiolak :D Z wizytami u poloznej to wiele nie stracilas, zapyta Cie pewnie czy wszystko w porzadku i juz :) Nie jestem pewna tych benefitow, o child benefit i child credit chyba mozna wystepowac dopiero po urodzeniu maluszka, wczesniej mozna sie starac o job seeker allowance - ale to na podstawie wczesniejszych postow dziewczyn, ja sie za bardzo w to nie wglebialam. Tax credit nam nie przysluguje, a reszta - po urodzniu :) Poki co usiluje sie dowiedziec czy, jakie i skad przysluguje mi macierzynskie :) Napisz cos wiecej co u Ciebie slychac - wrocilas tu juz na dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona 29
Szanta Dzieki za odpowiedz i rade. Wyprobowalam ale niestety ta woda w Londynie jest straszna. Tylko po jednym gotowaniu butelka i smoczek sa cale matowe, szare i osad z kamienia jest w srodku. Juz nie wiem jak sterylizowac te butelki. Mam 2 miesiecznego synka, czy myslisz, ze samo wyparzanie juz by wystarczylo w tym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmartwiona - zawsze mozesz sprobowac :) Dwumieszieczny maluch to juz nie noworodek, jakby na to nie patrzec, jak potrzymasz przez 5 min we wrzatku nie gotujac, powinno byc tez OK. Ja, jak osad byl za duzy, gotowalam w wodzie filtrowanej, albo....w mineralnej...Tylko ze inwestowanie w ta ostatnia tylko do wygotowywania byteleczek moze byc lekko kosztowne...Slyszalam tez ze wystarczy myc buteleczki w zmywarce i to tez je sterylizuje, w zmywarce temp jest 65C, wiec na moj gust parzenie przez 5 min we wrzatku powinno wystarczyc (bez gotowania) - tylko musisz pamietac zeby byly cale zanurzone. Jak nie, to to sterylizowanie w mikrofali tez nie jest najgorszym pomyslem, prawda jest taka, ze kazda obrobka temperaturowa powoduje rozklad skladnikow odzywczych w jedzeniu, to nie jest wlasciwe tylko mikrofalom, a na wode nie powinno to wplywac w ogole...Nie przejmowalabym sie tak strasznie kilkoma kroplami ktore Ci zostaja w buteleczce, jesli masz poczucie ze dzieki temu sa lepiej wysterylizowane. Albo - to pomysl ostatniej chwili - mozna sterylizowac w ganku do gotowania na parze, para ma z reguly wyzsza temp niz gotujaca sie woda, a osadu nie zostawia...Albo sprobuj kupic sterylizator parowy na e-bayu - powinny byc w miare w normalnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dodatkowo, Zmartwiona, zapraszam na topik matki polki w wielkiej brytani, probujemy go ozywic, tam sa swiezo upieczone mamusie jak Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona 29
Szanta Dzieki za rady. Sprobuje chyba tego trzymania we wrzatku. Strzasznie sie wszystkim przejmuje, to chyba dlatego, ze to moje pierwsze dziecko i jeszcze niewiele wiem o wychowywaniu dzieci. Pozdrawiam serdecznie i zajrze na topik, ktory mo polecilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmartwiona - rozumiem Cie az za dobrze :) Ja tez bylam w mega stresie, i panikowalam o kazda drobnostke, ciekawa jestem czy teraz tez mi sie tak zmieni jak mala sie pojawi na swiecie???? Potwoerne dylematy - czy mozna dac jabluszko surowe, czy koniecznie z dzialki, czy mozna po prostu kupic w sklepie, w czym prac, jak prasowac, co kupic do mycia- co chwila jakis dramat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Małgorzatko mam takie pytanko odnosnie porodu...dokładnie chodzi mi o sprawe golenia i lewatywy jak to wygląda tutaj w Angli ?Zadna położna nic na ten temat nie wspominała a jakos głupio mi zapytac.I jeszcze jedno jak sprawa nacinania na szkole rodzenia mówili że starają sie tego nie robic....ale jak to bywa w praktyce? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doby. Marta co do golenia nie ma takich wymogow ,ale radze zebys sama o to zadbala przed porodem bardziej estetycznie ,a jak mieliby Cie szyc to po co ,zeby Cie golili w szpitalu. Lewatywe mozesz miec na zyczenie w szpitalu tak bylo u mnie ,ale w momencie jak sie porod zaczyna czesto kobiety dostaja biegunki organizm sam sie oczyszcza Nacinanie krocza duze pytanie jezeli polozna widzi ,ze jest nie potrzebne to nie tna ,ale niestety wiaze sie to czesto z peknieciami ,a one sa bardzo nie mile w leczeniu .Powiedziano mi ,ze peklam w srodku i nie beda szyli ,a terqaz mam tego konsekwancje czeka mnie operacja bo nie zroslo sie prawidlowo. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to sprawa golenia zalezy od ciebie. Mysle jednak ze lepiej samemu o to zadbac :) co do lewatywy top pytalam poloznej czy moge cos dostac, bo sie obawiam ze jak cos sie wydarzy to bedzie mi niezrecznie bardzo. Odpowiedziala, ze nie mam sie co przejmowac, bo to normalne jest i raczej niczego takiego jak lewatwa nie robia. Chyba jest cos w tym samooczyszczaniu sie organizmu bo obylo sie w moim przypadku bez wpadki :) A o nacicianie tez sie pytalam i dowiedzialam sie ze tego nie robia tak standardowo juz od 14 lat. Nie wiem czy w tym szpitalu tylko, czy wszedzie. Mi tylko po wszystkim sprawdzili czy popekania sa czy nie (ani jednego :) ) i zapisali to. Nie ma obciachu. O wszystko smialo pytaj poloznej :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc dziewczeta! U mnie jak sie zacznie, mam zamiar zrobic sobie lewatywe w domu. Polecam kapsulki (kapsuly - strasznie wielkie :-)) glicerynowe do kupienia w aptece Glycelor Suppositories. Madzik - dobrze ze dzialasz. Te Trzy miesiace odnosza sie tu chyba do wszystkiego co dotyczy pracy. Ja sie wlasnie dopatrzylam, ze szefowa zalega mi urlop za zeszly rok i takie rzeczy sie nie kumuluja w nastepnym. Sama nie zwrocila mi na to uwagi ani nie zaproponowala wyrownania finansowego. Mialam czas zeby cos zrobic do marca tego roku. Teraz jest juz pozamiatane. Dziewczyny - badzcie czujne zawsze i wszedzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Nastepna rzecz - pracodawca moze zaliczyc wszystkie Bank Holiday do przecietnie 20 dniowego urlopu przyslugujacego w roku, ale musi za te Banki zaplacic! Niby logiczne, ale uwierzcie mi, ze to kolejne punkty gdzie pracodawcy moga nas kiwnac i tak robia! Pamietajcie, ze najnizsza stawka godzinowa teraz to 5.35. Jesli placone macie tygodniowo, pracodawca moze zastosowac ta stawke od drugiego tygodnia pazdziernika a nie od pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic? naprawde nic przez caly weekend???? nie wiem jaka u was byla pogoda, ale tu lalo jak z cebra, nic, tylko siedziec przy kompie ;) A dzis piekne slonce i az sie serce raduje ze zdecydowalam sie zostac w domku i pracowac u siebie- przy kompie siedze i tak, ale przynajmniej moge sobie wyjsc do ogrodka jak mi sie znudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim Przepraszam, mialam napisac jeszcze z Polski a tak jakos tam zlecialo, ze sie odzywam juz z wlasnegho domku. Wrocilam w czwartek wieczorem ale musialam sie mezem nacieszyc. W sobote razem sprzatalismy chalupke a wczoraj sie lenilismy. W Polsce z badan wszystko wyszlo w jak najlepszym porzadku. Jak cale zycie mam slaba hemglobine ale mam dalej brac zelazo i starac sie jesc wiecej miesa i zielonego. W sobote mieszajac smazace sie pierozki poczulam pierwszy \'\'ruch\'\' dzidziusia. To bylo takie jakby sekundowe przesuniecie sie czegos. Rewelacja poczuc cos takiego. Jutro ide na drugie spotkanie z polozna. Bede miala test potrojny. A w srode zacznie sie juz 17 tydzien. Dawno nie czytalam o tym co sie teraz dzieje u mojego maluszka. Szukam jakiejs pracy tymczasowej, chciaz do grudnia. Bede chyba dzisiaj caly dzien na necie siedziec. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, witam, milo ze jednak nie jestem sama :) Flyfly - podniose Cie na duchu, to slonce to byla zmylka, juz sie chmurzy, podejrzewam ze niedlugo bedzie padac, a jak nie niedlugo tona pewno o 16.00 jak tylko wyjde odebrac Mlodego od Niani :) Flowerska - pierwsze ruchy - super, gratuluje! Teraz bedzie coraz wiecej i wiecej, zwlaszcza ze juz wiesz na co zwracac uwage :) 16 tydz - to dosc wczesnie, masz szczescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×