Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość agula-mala1
Hej Dziewczyny ja tutaj pierwszy raz. Oboje z mezem planujemy dopiero dzidziusia i dlatego chcialam sie zorientowac co i jak z opieka nad ciezarnymi. Mieszkamy blisko Doncaster. Jesli moge prosic to opiszcie mi co i jak powinnam zrobic , gdzie sie zglosic jak juz bede miala podejrzenia, ze jestem w ciazy i w ogole. Z gory bardzo serdecznie dziekuje i pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula - witamy :) przede wszystkim zarejestruj sie u GP, jakby co to on jest twoim pierwszym kontaktem zanim bedziesz miec wizyte u jakiegokolwiek specjalisty, z polozna wlacznie. Nie nastawialabym sie na zadne wielkie rewelacje zwiazane z zajsciem w ciaze, ze strony opieki medycznej, mam na mysli, zglosisz sie do niego, on Ci pogratuluje, wysle wszystkie papiery, i potem prawdziwa opieka zacznie sie ok 12 tyg, wtedy spotkania z polozna, skany, badania krwi itp itd. Agaga - jej, nie ma lekko :( Trzymaj sie dzielnie, na pewno przetrwasz, ja na poczatku myslalam, ze jajo zniose, tak mi zle bylo, bez przyjaciol, wyrwanej ze swojego zycia, ale wszystko sie pomalutku ulozy. Fajnie ze masz dzieci, i dobrze ze sa juz podrosniete - sporo ciekawych rzeczy mozna z nimi juz robic, a potrafia sie znakomicie same soba zajac, jak trzeba. No i niedlugo juz bedziesz miec malenstwo, ktore na dobre pare miesiecy calkiem Cie pochlonie, wiec mniej bedzie czasu na ponure mysli... Koniecznie zorientuj sie co w okolicy mozna ciekawego robic, zazwyczaj atrakcji jest sporo, drozszych i tanszych, i calkiem bezplatnych, moze dzieciaki Cie jakos nakieruja na rozne zajecia, gdzie uda CI sie poznac jakies mile mamy? A jak z Twoim angielskim? Moze zapisanie sie na kurs dla cudzoziemcow tez by Ci pomoglo nawiazac nowe znajomosci? Rzeczywiscie byla dziewczyna szukajaca kogos w Coventry, wiec moze jeszcze sie pojawi :) A dodatkowo zapraszam na topik Matki Polki w Wielkiej Brytani - Mame E i mnie juz znasz, a jest tam jeszcze kilka innych milych osob, z ktorymi zawsze mozna pogac - co dwa topiki to nie jeden :D Zuzanna - wysalalm wczoraj maila z kilku kont, doszlo cos? Jak slowo daje, wyrzuce tego kompa przez okno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc! Witaj agula :-) Szanta, wyrzuc tego zloma, nic nie dostalam :-( agaga - wiem ze malenkie dziecko nie rozwiaze problemow miedzy wami, ale na pewno ociepli atmosfere i odwroci uwage od wielu spraw. A jak juz odnajdziesz sie w nowym srodowisku (Szanta dala Ci swietne wskazowki), to juz w ogole nabierzesz pewnosci siebie i na problemy spojrzysz z dystansu. Tak bedzie :-) Dziewczyny z okolic mojego terminu porodu - Szanta, Madzik, agaga, wesola ewa - jaki macie obwod brzucha? Potem wytlumacze czemu pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
....Marta Bristol - mialas termin na wczoraj, odezwij sie jezeli wciaz czekasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta - doszlo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - ciesze sie:) Nie mam pojecia jaki mam obwod brzucha, nie mam rowniez metra krawieckiego zeby to sprawdzic, jade do znajomych dzisiaj, moze maja, to sie zmierze z ciekawosci :) A napisz po co Ci to? Bo mnie ciekawosc zzera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
witajcie kochane. Wczoraj z ciekawosci zmierzylam obwod mojego "brzuchola", ma on 104 cm. Z mila checia dowiem sie jakie sa wasze obwody :) Moja cora daje mi popalic w nocy, nie moge spac, a na dodatek te czeste wizyty w toalecie, chyba mnie wykoncza ;) Ostatnio zauwazylam pierwsze krople siary na koszuli nocnej, ale wiem ze to normalne teraz. Aha, dziewczyny, czy wy juz spakowalyscie torbe, bo moja juz czeka prawie od dwoch tygodni. Jeszcze brakuje tylko kilku rzeczy. Moze to za wczesnie, ale mialam sny, ze zaczynam rodzic :) a tu nie jestem spakowana-tylko sie stresowalam. Od kiedy jestem spakowana, te sny nie powracaja ;) Nie wiem, czy wam wspominalam skad jestem. Otoz mieszkam na Jersey - mala wysepka na poludnie od Anglii. A moze ktoras z was tez bedzie tutaj rodzila?? pozdrawiam was wszystkie goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, jersey - hohoho, to masz dziewczyno wszedzie daleko :) I jak Ci sie podoba? My sie wybieramy zwiedzic wyspy kanalu juz od dawna, ale ciagle z jakichs powodow odwleka sie to. Moze teraz jak posiedze kilka miesiecy w domu z dzieciakami, to znajde jakies ciekawe polaczenia promowe i sie wybierzemy :) A torba? Wszystko dalej na strychu, lacznie z moja zimowa kurtka, za ktora bardzo tesknie, a nie zanosi sie zeby w ten weekend byly jakies wieksze szanse wygonienia Wojtka na drabine....On chyba jednak w skrytosci ducha liczy na te szalone zakupy w tesco czy mothercare....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
.....a uslyszalam ciekawa opinie, i interesuje mnie co wy na to. Szanta - bedzie wymiar, bedzie rozmowa :-) :-) :-) Wlasnie po raz drugi wychodze do pracy - ostatni dzien, mam nadzieje ze szefowa nie zepsuje go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
Hej dziewczyny,jestam tu nowa,i postanowilam sie do was dolaczyc.Jestem w 5-tym tygodniu ciazy.Mialam pare dni temu straszne bóle brzucha i podbrzusza.Pojechalam do szpitala a tam mi powiedzieli ze normalny objaw ciazy.Czy któras z Was tak miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara - nie wiem co to znaczy straszne, dla kazdego inny jest poziom bolu, a w ciazy to sie jeszcze czlowiek dodatkowo denerwuje...Mnie bolal brzuch na poczatku, bardzo, balam sie ze ciaza pozamaciczna, ale okazalo sie ze nic takiego, ze wlasnei to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
Szanta,tak mnie bolalo ze ledwie sie doczlapalam do tego szpitala,ale juz mi przeszlo i mam nadzieje ze juz nie wróci i bedzie wszystko ok.Lece niedlugo do polski porobic badania bo czekam na odpowiedz z GP bo jeszcze nie mam swojego przydzielonego.Z jakich dzielnic londynu jestescie? Ja mieszkam na UPPER EDMONTON przy PALMERS GREEN ,WOODGREEN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
Jersey jest naprawde sliczna wysepka, godna polecenia na urlop :) Wszystko mam jednak na miejscu, co ma zwiazek z porodem. Ciekawa jestem, co Zuzanna chce nam powiedziec o naszych brzuszkach. Czekam z niecierpliwoscia :) :) Sara, ja nie mialam zadnych boli na poczatku ciazy. Wydaje mi sie jednak, ze gdyby bylo to cos powaznego to w szpitalu zajeliby sie toba. Skoro stwierdzili, ze to normalne, to pewnie tak jest - nie wiem. W kazdym badz razie, jak ja mialam problemy podczas ciazy w pozniejszych miesiacach, to zarowno szpital jak i moj GP zajeli sie mna profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
Tez mam taka nadzieje ze bedzie wszysto ok,moze w pracy za bardzo przesadzilam i dlatego mnie bolalo,niewiem.Ale wazne ze juz jest ok.Jak dlugo jestescie w anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
OOOOOOOo.... SZANTA,to Ty juz weteranka jestes,ja dopiero 1.5roku i to moja pierwsza dzidzia,ale chce miec dwoje ,fajnie by bylo za jednym zamachem co? A Ty ile masz lat ,jesli wolno zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
No tak,faktycznie,sorki!Ide troche polezec bo cos mi sie oczy zamykaja,pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
cześć dziewczyny,miło jest was mieć,można się czegoś od Was dowiedzieć i umiecie podnieść na duchu Zuzanna pytałaś o obwód brzuch,zmierzyłam specjalnie dla Ciebie 91cm,nie wiem czy to dużo czy mało,czy normalnie,z tą moją wagą nieciekawie,bo lecę w dół,do końca miesiączek,a ja waże 55kg. macie rację chyba zapiszę się na jakiś kurs angielskiego,to o głupotach nie będę myśleć,zajmę się czymś pożytecznym,wchodziłam na topik matki polki w anglii,fajny,jesteście na etepie polskiej wigilii? ja też,jeśli chcecie jakieś fajne przepisy to walcie,zajmuję się tym trochę i z zamiłowania i z zawodu.W Polsce pracowałam w hotelu i dorabiałam sobie jeszcze w domku,naprawdę miałam co robić i byłam happy,a tu nic ,totalne dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
Agag nie zalamuj sie ,dlaczego totalne dno,co jest nie tak?Moze bede mogla Ci jakos pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
nie wiem w co mam ręce włożyć,zupelnie nie potrafie się odnaleźć.Wiesz do tej pory miałam jakoś poukładane,życie zawodowe,dzieci już "duże" ,czas dla siebie,znajome,przyjaciółki,z którymi wyskakiwałam na miasto na babskie pogaduchy,a teraz?zero znajomych,zero życia zawodowego,kulawy angielski,siedzenie w domu i ta kołomyja pranie,sprzątanie ,gotowanie,czy tylko ja tak cierpię?czy któraś z Was na początku też nie mogła znaleźć sobie miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Zuzanna tak mnie zaintrygowalo twoje pytanie ze musialam sie zmierzyc. Co ty kombinujesz, he :-)? Moj luby patrzy teraz na mnie jak na dziwolaga. Czemu? A bo nie posiadam miarki krawieckiej wiec kazalam mu sie zmierzyc miarka....ale taka budowlana z B&Q :D :D. Pomiar moze troche niedokladny ale pobrany; 108 cm. Wiec teraz prosze szybciutko powiedziec o co chodzi ;-). Ewa,ja jeszcze nawet nie zdecydowalam czy torba czy plecak,i wszystko nadal w reklamowkach. Musze sie zebrac w przyszlym tygodniu i to wkoncu zrobic bo czas ucieka (jutro dokladnie 5 tyg do terminu :O ). A co do koszmarow to ja znowu je miewam. Tekie realne ze szok. Pewnie spowodowane tym ze to juz niedlugo. Sara witaj. Ja tez na poczatku miewalam bole ale nie nie az tak silne. Teraz pod koniec ciazy tez mnie od czasu do czasu pobolewa, szczegolnie w nocy. Wiecie co, dostalam dzisiaj paczke od mamy. Nigdy mi nawet przez mysl nie przeszlo ze kiedykolwiek bede sie tak cieszyc na widok polskiej szynki, bialego sera czy zwyklego, polskiego Grzeska :D mniaaaaammmm. Pewnie o czyms zapomnialam ale jak mi sie przypomni to zajrze tu jeszcze. A tym czasem papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
AGAGA,wiesz ja na poczatku tez tak sie czulam,ale jak znalazlam prace to sie wszystko unormowalo.Ty jestes w innej sytuacji,bo masz juz dzieci tak? A nie masz mozliwosci pójsc do pracy?Jak duze masz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Czesc. Poradzcie mi co mam zrobic otoz od wczoraj bola mnie nogi w pachwinach i dol brzucha ale tylko wtedy gdy chodze, no i mam cos jakby delikatne skurcze, ktore trwaja 2h i przechodza . Co to moze byc, moze ktoras z was miala podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
Madzik,ja lece w niedziele do polski to taz przywioze troche polskiej kielbachy i szynek hi,hi,hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
Agnieszka26,a w którym miesiacu jestes????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Jestem w 34 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
OOOOOOOoooo.... to juz niedlugo.Wiesz,nie wiem ,mnie tak noga bolala raz ,ale nie wiem co bylo przyczyna.Moze zadzwon do lekarz to ci powie.Bo ja jestem dopiero w 5-tym tygodniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
Agnieszka26,a mialas uplawy na poczatku ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Tak, ale ja mialam grzybice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×