Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość virtualia
Pracuje w tej firmie juz 2 lata wiec raczej moja umowa jest na stale bo dostalam jedna na 3mc i pozniej druga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - opracujesz tez jakis business plan dla mnie? ;) Agaga, talent masz wspanialy szkoda nie wykorzystac i rzeczywiscie to ma duze szanse suksesu! Virtualia, matkom rodzacym po 1 kwietniu 2007 nalezy sie 9 miesiecy platnego urlopu macierzynskiego plus nastepne 3 ale juz nie platne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
MamaE - no to juz, w czym jestes dobra? Zaraz cos tu wymodzimy:-) Chcialabym zeby to wszystko bylo takie latwe, od slow do czynu jest dluga droga, ale najwazniejsze jest miec cel! Virtualia - to dopiero planujesz ciaze? Jak tylko ja potwierdzisz zawiadom szefostwo - nie wolno Ci wdychac zadnych pylow. Jakby nie reagowali powiadom pisemnie, musza Ci znalezc inne stanowisko, placac te same badz lepsze pieniadze nawet jesli mialabys pracowac mniej godzin. Jesli nadal nie zareaguja - chociaz duze firmy nie robia zadnych problemow - kontaktuj sie tak jak napisalam wyzej - Acas i Health & Safety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
dzięki dziewczyny za fajne podpowiedzi,Zuzanna jesteś boska,to fajne wyjście,to z robótką w domu,zwłaszcza,że niedługo nie będę miała czasu,żeby zajmować się nie wiadomo jakim biznesem :-) ale w domku zawsze chwilę bym znalazła na wymodzenie czegoś Mama E dzięki za wiarę we mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaga 🌻 podziwiam tez chcialabym taki talent do gotowania!!!! Zuzanna. Chodzi mi o podwojne obywatelstwo. Wiesz nie wiem co moj syn bedzie chcial w przyszlosci robic. Moze wybierze zycie w Polsce, kto wie? Polskie obywatelstwo na pewno nie zaszkodzi w takim wypadku (znajac biurokracje).Chce mu zostawic otwarta furtke. A Ty o tym nie myslas? Moze ja za daleko w przyszlosc wybiegam? A co do partnerow Anglikow. Mi to czasami rece opadaja. On najchetniej to by tylko kanapki jadl jak taki Joey z Friendsow. A ile jest klotni przez to,uhu! Niby ze ja chce na sile go utuczyc (co nie wchodzi w rachube bo on prawie nic nie je). Zanim mnie poznal potrafil jesc McDonaldsa 6 dni w tygodniu. Teraz na hamburgery patrzy prawie jak na kapuste kiszona :D. Ale zeby nie bylo ze tylko na niego narzekam; kochany z niego wariat :-) - wlasnie tance przede mna odstawia (godowe wykluczone ;-) wiec pewnie chce mnie zwyczajnie od kafe oderwac :D ). Zmykam wiec. Buzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Fajnie agaga ze pomysl Ci sie podoba. Pamietaj ze bardzo wazne jest na poczatek dobrze sie oglosic, pozniej juz rusza poczta pantoflowa :-) KLade sie juz do lozka, przejze jeszcze raz poradniki dla mlodych mam i powyobrazam sobie mojego maluszka. Dobrej nocki dziewczeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
Madzik24 to się gorąca noc szykuje :-) tylko,żeby nie te brzuszki :-) ja też uciekam,nogi rozprostuję,bo piekłam już na święta pierniczki i ciastka,to jeszcze z tego co zdołałam z Polski przywieźć,a takie słodkości to czym starsze tym lepsze ;-) pa do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
Zuzanna pomysl jest genialny! pogadamy jutro pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze jak pieknie sie topik rozwija - biznesowo i towarzysko :) Agaga - Ty mieszkasz w Londynie? czy jakos bardziej na polnoc? Na pewno pisalas tylko mi ucieklo... Ja sie nie udzielam, bo usiluje oddac cesarzowi co cesarskie przed pojsciem na macierzynski, czasu coraz mniej, roboty coraz wiecej, wiec nie wyrabiam z zagladaniem na kafe ;( Ale od przyszlego tygodnia przez chwile przynajmniej sie ode mnie nie opedzicie! Zuzanna - to widze ze dobrze sie dobralysmy, od razu podejmujesz mysl i zaczynasz planowac, mnie tej zdolnosci brakuje, pootrzebuje na ogol kopa zeby sie ruszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc dziewuszki! Madzik - ja mysle ze nie ma takiej mozliwosci, zeby nadac dziecku po urodzeniu podwojnego obywatelstwa jezeli Ty masz jedno obywatelstwo - polskie i ojciec dziecka ma rowniez jedno - brytyjskie. Mozesz wybrac jedynie miedzy obywatelstwem polskim lub brytyjskiem dla synka. Ewentualnie po ukonczeniu 16 roku zycia syn sam moze wystapic o nadanie drugiego obywatelstwa - polskiego - powolujac sie na prawo krwi czyli matke POlke. Musisz sprawdzic jak to sie odbywa, ale wydaje mi sie ze jezeli zdecydujesz wychowac malego brytyjczyka, macie (z partnerem) 3 mies od jego narodzin na powiadomienie konsula RP, ze zdecydowaliscie sie na brytyjskie obywatelstwo dla malego. Jezeli tego nie zrobicie, syn bedzie mial automatycznie obywatelstwo polskie. Madzik, wydaje mi sie ze to tak wyglada. Zadzwon do konsulatu i zapytaj, i oczywiscie napisz na forum dla pozostalych :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta - :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - a wiesz moze (tak, tak, to lekkie wybieganie w przyszlosc) - jak jest w przypadku kiedy rodzice nabywaja prawa do obywatelstwa brytyjskiego (magiczne 5 lat placenia podatkow), decyduja sie na podwojne obywatelstwo (o ile kaczki nie przeglosuja jakiejs genialnej ustawy), a dzieci maja ponizej 16 lat? Trzeba czekac az skoncza, czy wystepuje sie za jednym zamachem dla nich tez? Jak nie wiesz, to nie szukaj, nie ma potrzeby, tak z ciekawosci pytam czy masz moze pojecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta - dziecko ma prawo do podwojnego obywatelstwa jesli rodzice badz jedno z nich ma podwojne obywatelstwo. A poszukam z ciekawosci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki :) Skad Ty kobieto tyle wiesz o tych prawnych zawilosciach??? Chodzaca encyklopedia czy raczej infromator, jak slowo daje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
USTAWA z dnia 15 lutego 1962 r. o obywatelstwie polskim. (tekst jednolity) Rozdział 1 Obywatele polscy Art. 1. W dniu wejścia w życie niniejszej ustawy obywatelami polskimi są osoby, które posiadają obywatelstwo polskie na podstawie dotychczasowych przepisów. Art. 2. Obywatel polski w myśl prawa polskiego nie może być równocześnie uznawany za obywatela innego państwa. Art. 3. 1. Zawarcie związku małżeńskiego przez obywatela polskiego z osobą, nie będącą obywatelem polskim, nie powoduje zmian w obywatelstwie małżonków. 2. Zmiana obywatelstwa jednego z małżonków nie pociąga za sobą zmiany obywatelstwa drugiego małżonka. Rozdział 2 Nabycie obywatelstwa polskiego Art. 4. Dziecko nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie, gdy: 1) oboje rodzice są obywatelami polskimi albo 2) jedno z rodziców jest obywatelem polskim, a drugie jest nieznane bądź nieokreślone jest jego obywatelstwo lub nie posiada żadnego obywatelstwa. Art. 5. Dziecko urodzone lub znalezione w Polsce nabywa obywatelstwo polskie, gdy oboje rodzice są nieznani bądź nieokreślone jest ich obywatelstwo lub nie posiadają żadnego obywatelstwa. Art. 6. 1. Dziecko rodziców, z których jedno jest obywatelem polskim, drugie zaś obywatelem innego państwa, nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie. Jednakże rodzice w oświadczeniu złożonym zgodnie przed właściwym organem w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka mogą wybrać dla niego obywatelstwo państwa obcego, którego obywatelem jest jedno z rodziców, jeżeli według prawa tego państwa dziecko nabywa jego obywatelstwo. 2. W braku porozumienia między rodzicami każde z nich może zwrócić się w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka o rozstrzygnięcie do sądu. 3. Dziecko, które nabyło obywatelstwo obce zgodnie z ust. 1 lub 2, nabywa obywatelstwo polskie, jeżeli po ukończeniu szesnastu lat, a przed upływem sześciu miesięcy od dnia osiągnięcia pełnoletności złoży odpowiednie oświadczenie przed właściwym organem i organ ten wyda decyzję o przyjęciu oświadczenia. Art. 7. 1. Zmiany w ustaleniu osoby albo obywatelstwa jednego lub obojga rodziców podlegają uwzględnieniu przy określeniu obywatelstwa dziecka, jeżeli nastąpiły przed upływem roku od dnia urodzenia się dziecka. Trzymiesięczny termin określony w art. 6 ust. 1 i 2 liczy się od dnia, w którym zmiana została ustalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta - do Ciebie odnosilby sie art 7.1. mimo wszystko zadzwonilabym do konsulatu, bo ustawa ustawa, ale sa przepisy szczegolowe i one skolei dopuszczaja rozne mozliwosci. I wlasnie z powodu tych niuansow prawnicy zarabiaja tyle pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Madzik - dla Ciebie art 6.1,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
hej dziewuszki,wpadłam na chwilę i co widzę........Zuzanna,podzielam opinię Szanty,jesteś niezastąpiona,skąd Ty to wszystko wiesz?Podziwiam,naprawdę. Szanta,pytałaś skąd jestem ze Swindon,do Bristolu mam bliżej niż do Londynu,nieduże miasto,ale narazie jestem na nie skazana,bo gdzie ja się będę po świecie włóczyć z małym,jak przyjdzie na świat :-) aaaaaaaa dziewczyny,pytałam o tą witaminę K dla noworodków,ale nie zapytałam o szczepienie,w Polsce dziecko w pierwszych 24 godz życia dostaję jakąś szczepionkę,jest to chyba WZW typuB,ale nie jestem pewna,a jak jest tu czy taj samo?a i co kupujecie do pielęgnacji maluszka,do pupki,kąpieli itp?chciałabym to sobie już skompletować.dzięki za podpowiedż pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny - ja tyko na chwilke zajzalam bo niby pracuje, a zajeta bardzo jestem ;) agaga - juz nie moge sie doczekac smakowania twoich wyrobow, a smakolyk to ja jestem! zuzanna - innym czasem pogadamy o moich planach biznesowych, teraz bardziej zaciekawila mnie sprawa tego obywatelstwa. poradz! A wiec jest to tak: ja mam chyba podwojne obywatelstwo - mowie chyba bo 20 lat temu musialam wybierac miedzy wloskim a polskim ale przed podpisaniem papierow prawo w PRL sie zmienilo i moglam je trzymac ale paszportu polskiego nie mam i nigdy sie nie staralam bo jakos mi bylo wygodniej na tym wloskim jezdzic (ciiiiii). Po urodzeniu Ewelinki zarejestrowalam ja w konsulacie wloskim czyli ma obywatelstwo wloskie ale nie zarejestrowalismy jeszcze w polskim konsulacie - Lukasz jakos nie mial nigdy czasu. Z tego co czytam teraz to Ewelinka nie moze byc zarejestrowana jako Polka bo jest juz Wloszka.... zgadza sie? chyba sie juz poplatalam w tym wszystkim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, agaga - ja mala pupcie na poczatku mylam w samej wodzie, pozniej wprowadzilam Oilatum w plynie (do dzisiaj uzywam). Kremik tez Oilatum. Do mycia pupci przy przewijaniu na poczatku tylko woda i waciki teraz tylko pampers sensitive. Szampon rumiankowy specjalny dla dzieci nazywa sie Hair Juice, kupilam w waitrose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - teraz sie zorientowalam ze ta ustawa z roku 1962. nie ma nowszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny....juz urodziłam małego :-)było ciezko ale juz jestesmy w domu..waga 4.16 DAMIAN....szczegoly pozniej teraz jestem troche zajeta.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta - GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzielna dziewczyna z Ciebie :) Taki duzy chlopak!!!!!! Niech rosnie zdrowo i da Ci duuuuuuzo radosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaga - bo wlasnie tak sie zastanawiam czy by u Cieie ciast nie zamowic, bo ja po pierwsze jestem antytalent, a po drugie nie bede miec kiedy piec przed swietami, tylko jakby tu kurcze transport zorganizowac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
MamaE - jestem za cienka w uszach zeby porad prawnych udzielac :-( Ale pierwsze pytanie brzmi - czy rejestracja we wloskim konsulacie= wloskie obywatelstwo? Czy Twoja malutka tak ma zapisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Marta - ale fajnie, tak sie ciesze! Niedawno pytalam o Ciebie na forum. Duzy chlopak! Kiedy dokladnie urodzilas? Pisz pisz wszystko od poczatku. Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
MamaE - to jest tekst ustawy juz po nowelizacji ogl. w Dzienniku Ustaw dnia 14.04.2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta super!!! Gratulacje!!! Duzo zdrowka dla Damianka i mamusi 🌻. Zuzanna ze tez Ci sie chcialo szukac 🌻. Dzieki serdeczne! A swoja droga to chyba lubisz zaglebiac sie w tajniki prawne, co ;-)? Hmm, to znaczy ze polska strona bedzie pewnie robila problemy. Wedlug prawa angielskiego dopuszczone jest posiadanie drugiego obywatelstwa (dual nationality). Jutro odwiedze personal advisora to przy okazji zapytam, chociaz watpie ze bedzie zorientowany w tych sprawach. A jak nie to telefon do konsulatu bedzie trzeba wykonac. Dam znac jak sie czegos dowiem. Agaga z tego co pisala Malgorzatka to ze szczepieniem WZW jest tak jak z witamina K - zapytaja czy chcesz zeby podali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Madzik, w przepisach angielskich, tak jak napisalas, jest jasno powiedziane ze akceptuja podwojne obywatelstwo i potrojne i wiecej, to polskie przepisy sa niejasno sformulowane. Dlatego trzeba dzwonic i i tak sie dowiadywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×