Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość agaga
dzięki dziewczyny za rady co do tych kosmetyków i szczepień MARTA gratulacje,super,że już po wszystkim,bo ja panicznie się boję,a rodziłam takie średniaczki po 3600,a Ty takiego dużego faceta,jesteś wielka! dużo zdrówka! SZANTA a Ty mieszkasz w Londynie?No byłby może kłopot z tym transportem,ale jakby się dodrze zastanowić,to może byśmy wspólnie wszystkie coś uradziły,dziewczyny tu apel do wszystkich,włączcie się do akcji pomocy transportu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
proponuje wyczarterowac samolot :-) 3600? To nie sredniaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
coś Ty Zuzanna,naprawdę średniaki,wiesz jakie dzieci urodziła siostra męża...4500 i 5100,to się dopiero nazywa wyczyn :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
a z tym samolotem to niezły pomysł :-) zamawiający ponosi koszty przesyłki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
no jest bo poprzednio gdzieś podziały mi się buźki :-) dziewczyny sorry za moje pytania,ale może któraś wie czy katolickie szkoły podstawowe są płatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Urodzila je naturalnie?????????????????? 3600 to naprawde ladna waga, szczegolnie dla dziewczynki. Z oglaszaniem sie nie czekaj, ludzie planuja swieta juz teraz, daj im szanse cos zamowic jeszcze przed swietami. Czekam na wiesci od Marty i tak latam miedzy kuchnia a pokojem z komp. Tylko ze jesli dopiero co wrocila, to nie wiadomo kiedy sie znowu odezwie. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Jesli nikt Ci nie odpowie, to jutro zapytam sasiadke, ona posyla tam swoja mala. To ja sie zastanowie jeszcze raz nad transportem, ok? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
naprawde urodziła je naturalnie i mówiła,że nie było jeszcze tak zle,dajesz wiarę?to ja mało co nie umarłam z bólu :-) a ona mówiła,że nie było żle. Hej dziewczyny,robiłyście mikołajki dzieciakom? ja swoim zrobiłam,oczywiście wczoraj było obowiązkowe czyszczenie butów i ustawianie na parapecie,wicie co działo się dziś rano???????zerwali sie o 6 z krzykiem,że mikołaj był w nocy i przyniósł upominki.A wczoraj to nie tylko oni buty czyścili,bo mała nakazała i mnie i mężowi,bo jak nie to rózgi dostaniemy,wyjścia nie było - usawiłam swoje pod oknem,ale opłaciło się,dostałam taki żel o którym jęczałam od dawna,bo polski,nie wiem jak mikołaj to zrobił,ale naprawdę jest czarodziejski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze sie przyznac...ja wazylam 4500 :O . Podziwiam moja mame za ten wyczyn. Mam tylko nadzieje ze waga urodzeniowa nie jest w ZADEN sposob uwarunkowana gentycznie :O . Czytalam na kilku stronach o podwojnym obywatelstwie i oto co znalazlam : Obywatelstwo RP można utracić jedynie poprzez złożenie wniosku o zrzeczeniu się obywatelstwa polskiego i po uzyskaniu zgody władz polskich na zmianę obywatelstwa. Jezeli chodzi o podwojne obywatelstwo w RP, obywatel polski w myśl prawa polskiego nie może być równocześnie uznawany za obywatela innego państwa. W związku z tym nie może on powoływać się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na posiadane obywatelstwo obce dla uniknięcia skutków obowiązującego prawa polskiego. Ogolnie chodzi wiec o to zeby nie ujawniac przed polskimi urzednikami ze dziecko ma inne oprocz polskiego obywatelstwo. Tak wiec Ewelinka jest nadal obywatelka Polski tak jak jej mamusia :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
Madzik,czemu takie minki przy swojej wadze?Moja sistra urodziła się największa z całego rodzeństwa -3800,a teraz żebyś ją zobaczyła ma 35 lat,47kilo wagi i 156 cm tak wybujała,a takie warunki miała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
zmykam bawcie się dobrze,dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie minki :O robie za kazdym razem kiedy mama zaczyna opowiadanie jak ja to wygladalam po urodzeniu :D. Wiecie Jak wyglada ludzik z reklamy opon Michelin (nie wiem jak sie pisze), taki caly pomarszczony - to ja :D :D :D. Na szczescie faldki tluszczu zniknely - no moze nie wszystkie ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaga - nie mieszkam w Londynie, jakies 60 mil na poludnie- w Portsmouth. Choc to niby troszke blizej do Ciebie (chociaz czy ja wiem?...) to chyba z transportem gorzej. Sprawdze jutro (albo w przyszlym tygodniu, co jest duzo bardziej prawdopodobne) ile by sobie zyczyl Parcelforce za przesylke , bo to chyba najtanszy kurier tutaj :) Albo poszukam polskich kurierow, bo zdaje sie tez ich troche tu jezdzi :) Chyba mimo wszystko taniej niz czarter awionetki :) A Ty zabieraj sie za ogloszenia, jak radzila Zuzanna :) Na Mikolaja wstyd przyznac nic Mieszko nie dostal, wybieramy sie w weekend na zakupy mikolajowe (jak zwykle wszystko na zapalenie skarpetek albo pozniej), mysle ze poki co nie zrobi mu to roznicy, czy 6 czy 8/9 grudnia :) Dobranoc, mamusie, zycze spokojnej nocy, sobie tez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mi sie skojarzylo - Madzik, ja za to wazylam 1700g...I wygladalam jak na taka sierote przystalo, jak to moja mama opisuje - nos jak czarownica, uszy jak nietoperz, i sama skora i kosci. pelna rewelacja... Duza dalej nie jestem, choc teraz, to nawet calkiem spora ;) ale chyba totalna brzydota na szczescie mi przeszla:D A moja mama mowi ze i tak dla niej bylam najpiekniejsza na swiecie - no i jak tu polegac na opinii matki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta, ale na mojej opinni mozesz [polegac, i ja uwazam ze straszne bzdury opowiadasz o swoim wygladzie. Owszem ,teraz zaokraglona lepiej wygladasz, ale przedtem skolei mialas bardzo dziewczeca sylwetke. Masz inteligentne spojrzenie i raczej surowy, nietuzinkowy wyraz twarzy. Ja osobiscie szanuje cie juz za sam wyglad - wiec nie opowiadaj tu bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello,nie pisałam bo narazie jestem zakrecona i sama nie wiem w co rece wsadzic...:-)za duzo czasu to przy dzieciach dla siebie sie nie ma.. Wiec moj poród wygladał tak...30.11 o 12.00 w nocy(data terminu)wylecialo mi troche sluzu różowego wiec nie bylam pewna czy to ten czop czy wody,zadzwonilam do nich i kazali przyjechac.Kiedy dotarlismy dali mnie odrazu na porodowke i tam sprawdzanie.. do 6 rano, chcieli mnie wyposcic do domu zebym tam poczekala na regularne skurcze(mialam tylko te miesiaczkowe)ale chyba sie bali bo w tej wodzie bylo duzo krwi...no wiec zostalam przeniesli mnie na patologie.Nastepnego dnia zaczely mi sie skurcze ale niestety nieregularne no ale juz bolalo:-(i tak przez caly dzien wieczorem juz myslelismy ze sie zaczelo bo skurcze byly co 3 minuty ale pozniej znowu były rzadziej wiec kolejna noc zarwana(bylam juz padnieta)nastepnego dnia zdecydowali o 16 ze przeniosa mnie na porodówke(rozwarcie na 2cm)i przyspiesza porod.Jak tam sie znalezlismy podlaczyli mnie do tych wszystkich urzadzen i kroplowki na przyspieszenie, zaproponowali mi epidural(nie wiedzialam ze mozna podac go tak wczesnie)wiec oczywiscie sie zdecydowalam bo juz mialam wszystkiego dosc 3 noc i zero snu no i zapodali mi go powiem wam ze to naprawde super sprawa tylko ze nie ma sie wladzy w nogach ale tak to siedzialam sobie skurcze zasuwaly a ja ogladalam tv tak to nie wiem jak bym to wytrzymala.O 2 w nocy sprawdzili jakie mam rozwarcie i okazalo sie ze tylko 5cm i maly ma zle ulozona głowke stwierdzili ze poczekaja jeszcze godzine i jak nic sie nie zmieni to cesarka.Szczerze mowiac juz mialam tak dosc ze sie modlilam zeby ja zrobili.O 4 podjeli decyzje o cesarce no a to juz wiadomo szybko i maly byl na swiecie...:-)No wiec tak moj porod trwal prawie 60godz no ale juz zapomnialam i jestem szczesliwa ze jestesmy zdrowi w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wogole musze wam powiedziec ze jestem zachwycona tutejsza opieka....szpitalem i wszystkim.Nasza słuzba zdrowia może sie schowac..wszyscy sa mili, uczynni i widza co robia.W moim szpitalu okazalo sie ze jest kilku polskich lekarzy wiec fajnie bylo sie o wszystko wypytac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Marta - dzieki za opis. Dobrze ze masz dobre wspomnienia z calej tej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
......ale terminowo zaczal Ci sie porod :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Agaga - sasiadka nie placi za katolicka szkole (Primary) i zdziwiona pytaniem powiedziala, ze przeciez za szkole generalnie sie nie placi. Pewnie miala na mysli te publiczne Primary i Secondary. A wiecie dziewczyny ze tutaj jest inna zasada naboru do szkol? Nie rocznikiem jak u nas od stycznia do stycznia dio grudnia, tylko od wrzesnia do wrzesnia. Czyli do szkoly we wrzesniu idzie czterolatek, ktory ma ukonczone 4 lata (czyli dzieci urodzone do wrzesnia). A ja tu sie cieszylam, ze jak urodze w grudniu to szybciej posle dziecko do szkoly. A tak zacznie, jak roczniekiem bedzie mial 5 latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta rzeczywiscie nie mialas latwo 🌻. Ale zazdroszcze Ci ze masz juz malenstwo przy sobie ❤️ . Zuzanna slyszalam ze maja tu inny system. Mozesz wyslac dziecko rok wczesniej do nursery. To nie to samo co full time bo tylko 3 godziny ale zawsze te 3 godzinki masz dla siebie. Odwiedzilismy dzisiaj Citizen advisora w sprawie obywatelstwa naszego synka i tak jak myslalam za bardzo nam babka nie pomogla. A dzwoniac z prosba o pomoc do innej kobity tak sie zakrecily bidule ze byl jeden wielki smiech (jedna twierdzila ze dziecko przejmie obywatelstwo po mnie, druga ze po ojcu). Obie stwierdzily ze jestesmy zbyt trudnym przypadkiem i umowily nas na srode z kims kto podobno zna sie na rzeczy. Szanta, rzeczywiscie waga urodzeniowa piorkowa 🌻.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny i brzuszki! madzik 🌻 - a jak nie Polki to na pewno obywatelki Swiata :D Marta - gratulacje, wiedzialam ze dzielna jestes!!!! duzo satysfakcji z dzidzia 😘 agaga - gdzies cos widzialam o kims z takim podobnym biznesem, jak znajde to przesle :) Wszystkie brzuchatki, trzymajcie sie zdrowo! 😘 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Czesc dziewuszki! Madzik - wiem juz wszystko. W naszej sytuacji maluch po urodzeniu sie jest Polakiem. Zawiadamiasz konsulat i wyrabiasz mu paszport. Dalej - Prawo w GB zmienilo sie w lipcu zeszlego roku i teraz nawet jesli nie poslubilas swojego szczesliwca, dziecko nalezy tu zarejestrowac i wyrobic mu w Liverpool brytyjski paszport i w ten oto sposob Twoj maly bedzie rowniez Brytyjczykiem , bedzie mial brytyjaskie obywatelstwo, choc nie bedzie ono mialo zadnego znaczenia dla wladz polskich - tu bedzie Brytyjczykiem, w POlsce bedzie Polakiem. I powiedz mi teraz, gdzie tak jest napisane w ustawie ktora skopiowalam? Przeciez tam powiedziane jest, ze rodzice moga wybrac inne obywatelstwo i maja na to 3 mies. Wybrac miedzy czyms a czyms a nie wziac oba - no prawda? Cholerne prawo. W kazdym badz razie tak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
...a do lipca br bylo tak, ze nawet jesli ojcem dziecka byl Brytyjczyk, ale matka nie byla z nim w zwiazku malzenskim, dziecko dostawalo obywatelstwo matki. Tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Ale tu ruch od wczoraj, normalnie nie moge nadazyc z czytaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
cześć dziewczyny,ja tylko na chwilkę,mam od wczoraj tak podłe dni,że szkoda gadać,żyć się odechciewa,nie wiem czy to chandra czy już deprecha :-) czy któraś ma dzieciaki w szkole?czy zmieniają buty?u moich nie zmieniają i nie wiem jakie kupić żeby były najlepsze. dziewuszki jak mi się polepszy to się włączę do Was,a teraz nie chcę Was zarażać swoim pesymizmem i marazmem,papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo, od lipca tego roku, a to fuks. I kolejny raz Zuzanna udowadnia ze jest niezastapiona :-) 🌻 !!! Ja wystukalam w Google haslo podwojne obywatelstwo (albo cos podobnego, juz teraz nie pamietam) i wyskoczylo mi forum rodzicow starajacych sie o podwojne obywatelstwo dla swoich dzieci. Dzieci urodzone na calym swiecie ale problem ten sam - polskie (cholerne ;-) ) prawo. Prawda, prawda Zuzanna. To chyba trzeba czytac miedzy wierszami :D :D. A jak sie ogolnie czujecie Zuzanna, Szanta? Ja w ogole nie mysle o tym ze to juz - dziwne, myslalam ze bedzie inaczej. Oj cos przeczuwam ze spadnie na mnie jak grom z jasnego nieba i sie nawet nie polapie. Cisza tu jak makiem zasial. Kobietki gdzie jestescie :-( ??? Szanta, ostatni dzien w pracy i tak Cie robota zawalili (bo to dzis chyba?). A to niedobruchy jakies!!! Mama Ewelinki i Agaga tez zapracowane. A Sztefka, Agnieszki i reszta gdzie przepadly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×