Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Czesc Agaga, nie przejmuj sie zle samopoczucie przejdzie. Ja wczoraj przeryczalam caly wieczor. O buty zapytam znajomej angielki - tylko nie wiem czy oni zmieniaja obuwie. Jak sie czegos dowiem to dam znac. Glowa do gory!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz tylko 2 minutki i wypadam stad!!! do domciu do mojej kruszynki! Agaga - no wiec sie mylilam ale podaje to co widzialam http://mojewypieki.blox.pl/html fajne przepisy. Madzik - zostalabym pogawedzic ale wiesz ja mnie ciagnie do malej, i babci tez zmane trzeba dac. Duza buzka dla Madzika!!!! I caluje dziubki wszystkich Brzuchatek!!!! 🌻 jak bede mogla to wpadne w weekendzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Czesc. Agaga ja mam dwojke dzieci w szkole. Jedno chodzi do infant shool i tam obuwia nie zmieniaja, a drugie chodzi do junior school i zmienia buty na kapcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
... wydaje mi sie , ze najlepsze sa adidasy ( buty sportowe) bo sa lekkie i nozki nie bola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Pisalyscie, ze epidural jest najlepszy. Czy mozecie napisac cos wiecej o tym znieczuleniu, bo jak dobrze mysle to jest to w formie zastrzyku dawanego w kregoslup. Czy to boli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA32
Hej dziewczynki,pamietacie mnie?tydzien temuwylatywalam do polski na badania do gienia.Okazalo sie ze to ciaza pozamaciczna,przeszlam pieklo,i ciagle placze jak dziecko dlaczego ja,dlaczego? znacie kogos kto przeszedl to co ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko Sara tak Ci wspolczuje :-( 🌻 . Musisz wierzyc ze nastepnym razem sie uda. Normalnie nie wiem co Ci napisac... tak mi przykro. Trzymaj sie. Sciskam Cie mocno ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, w pracy taki kolowrot, ze ani zipnelam, ale _ KONIEC!!!!!!!!!!!!!! Dzis byl Xmas lunch, obdarowano mnie prezentami na pozegnanie - super mile zakonczenie - i jestem na jakies 9-10 mcy WOLNYM CZLOWIEKIEM co za fantastyczne uczucie!!!!!!!!! Zuzanna - dzieki za dobre slowo :) Ja do swojego wygladu zastrzezen nie mam :D, nawet tego teraz jak to ladnie ujelas - zaokraglonego :D Tylko smialam sie ze bylam urodzonym brzydactwem, a i tak dla mamy najpiekniejsza :) A co do min na zdjeciu...hm...ujme to tak- moj luby skwitowal moje westchnienie, ze taka grozna mina - przeciez i tak wiem, ze nie umiesz zalotnie patrzec ...Wiec wlasnie... Marta - szalona kobieto!!!!!! 60 godzin!!!!!! I piszesz ze jestes zadowolona z opieki! Czapki z glow za takie pozytywne podejscie, niejedna psy by na wszystkich wieszala - jestes naprawde wielka kobieta, i bardzo, bardzo gratuluje jeszcze raz cudownego synka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara - STRASZNIE WSPOLCZUJE, dobrze ze wykryli to wystarczajaco wczesnie i nie skonczylo sie powaznymi komplikacjami, ale swoje przeszlas....Na pewno nastepnym razem bedzie dobrze, dbaj o siebie bardzo! Co do epiduralu - wypytalam kolezanki lekarki (Brytyjki) i okazuje sie, ze jest zasadnicza roznica pomiedzy polskim zzo a brytyjskim epiduralem, tu maja starszy system, i rzeczywiscie w wiekszosci szpitali po epid. jest sie unieruchomionym od pasa w dol na kilka godzin, i nie czuje sie skurczy...W Polsce stosowana jest bardziej zaawansowana metoda, nie wiem jeszcze dokladnie czy roznica jest w sprzecie czy w sposobie wklucia (ale maja sie dla mnie dowiedziec), i przy zzo jest sie w pelni mobilnym, mozna wchodzic np pod prysznic, a skurcze czuje sie doskonale, tylko nie bola tak upiornie. Widac maja tu tak jak z kranami - raz wymyslili ze sa dwa, i tak juz zostalo, mimo tego ze na swiecie woda plynie z jednego, o takiej temperaturze jak sie chce...W tej sytuacji bardziej rozumiem, dlaczego niekoniecznie zalecaja epidural tutaj, ale z drugiej strony czemu nie przerzuca sie na nowoczesniejsza technologie? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mnie te angielskie krany do szalu doprowadzaja :D :D :D. Slyszalam ze ten mobilny epidural nie zawsze sie sprawdza/sprawdzal. Podobno czasami dochodzilo do znieczulenia tylko jednej polowy ciala, bo trudno bylo dobrac mieszanke - to (chyba!!!) nie jeden zastrzyk tylko mieszanka srodkow znieczulajacych podawanych (w malym pojemniku przyczepionym do plecow) miarowo do rdzenia. Jezeli sie myle to mnie poprawcie. Gdzies o tym czytalam i sprobuje to jeszcze raz znalezc. W niektorych szpitalach w Anglii tez to stosuja - w przypadku porodow w wodzie. Ale chaos - sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
hej Kobietki! zrobilam dzis z moim misiem test i.........jestesmy w ciazy. Strasznie sie cieszymy,choc ja jak zwykle panikuje co bedzie dalej.Nie wiem odczegozaczac oproczyego ze usze pojsc do lekarza i to jak najszybciej.Gdyby ktoras z Was mogla mi udzielic jakichkolwiek informacji lub tez podac strone gdzie moge na ten temat poczytac na tem tego co mi przysluguje.Napisze troch informacji,otoz.Mam 27 lati jestem w Anglii prawie 2 lata (minal w styczniu) tyle tez pracuje legalnie,chyba ze legalnosc zaliczamy od momentuzarejestrowania w home office to minal one dopierochyba kolo maja.Formalnie dla urzednikow bylabym samotna kobieta w ciazy,poniewaz nie mamy sformalizowanego zwiazku z Misiem poprostu zyjemy na kocia lape.Tak naprawde to nie chce misie za bardzo tego zmieniac,choc jesli bedzie to konieczne to pomyslimy.No i jesli chodzi o lekarza comam sie wyklucac o co mam zapytac,bo wiecie mimo ze znam troche ten jezyk moga mi zrobic wode z mozgu i odeslac z kwitkiem.No to buziaczki gorace kochane pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
cześć kochane kobitki Sara strasznie mi przykro,wiem że pewnie żadne słowa na razie do Ciebie nie docierają.więc powiem tylko wytrzymaj to,rycz ile się da,płacz,krzycz i co tylko jeszcze,dasz radę,będzie odbrze. Ivonka gratuluję i cieszę się razem z Wami, będzie nas więcej :-) dzieki za info o butach,tylko,ja mam jeszcze jeden problem.mój mały nie może chodzić w płytkim obuwiu,musi mieć specjalne wkładki ortopedyczne i buty usztywniane w kostce,może znacie jakiś sklep z takimi butami, w Polsce kupowałam BARTKA,MEMO albo postępu,a tu jeszcze się nie rozglądałam i szczerze mówiąc nie wiem gdzie tego szukać. Dziewczyny,mam jeszcze jeden kłopot(tak ja to jestem problemowa :-) ) jak pisałam wcześniej jestem tu od niedawna i nie łapię się jeszcze co i jak,wyjeżdzając z Polski aiałam zrobione wszysykie badania,usg itd,tu nie zapisałam się jeszcze do żadnego lekarza,czy muszę to zrobić przed porodem? przypomniałam sobie o tym i spanikowałam,czy nie będzie problemu,bo przecież nie mam jeszcze ani ninu ani tego lekarza.wiecie co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
hej sztefka,uśmiechnij się :-) to minie,mnie też dziewczyny tu podnosiły na duchu i jak zwykle miały rację,ale mam często takie napady typu:"nikt mnie nie lubi,nikt mnie nie kocha" :-) ja też sie cieszę,że znalazłam Was dzewczyny,jest mi dużo łatwiej papa aaaaaaaa jakby któraś znała odpowiedź co do tego lekarz to napiszcie,bo termin mam blisko,a ja się obudziłam dopiero pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga - koniecznie zapisz sie do przychodni! Stamtad bedziesz miec poloznam ktora przyjdzie do domu i pomoze, dopilnyje wszystich badan, szczepin itp - wiec to jest super wazna sprawa, jak powiesz ze jestes w tak zaawansowaneh ciazy to wszystko powinno isc expresowo ivonka - gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
Szanta dzieki bardzo za informacje,bardzo mi pomogłaś,papatki,odezwę się jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaga - jeszcze co do butow - obawiam sie ze tu Ci bedzie bardzo trudno znalezc takie jak potrezbujesz, bo moim zdaniem butow to sie tutaj jeszcze robic nie nauczyli...Ja dla Mieszka (a w sumie to dla nas wszystkich) kupuje buty w Polsce, z wyjatkiem butow trekkingowych, bo w Millecie np sa niezle. Moze wlasnie w takim szklepie poszukaj, maja dosc duzy wybor butow turystyczno sportowych, z wysokim trzymaniem kostki, a zaleta jest tez to, ze dla dzieci (a dokladniej do nr 5, czyli naszego 37) jest sporo nizszy VAT, wiec cena bardziej przystepna. No fakt, ze trzeba wydac okolo 30L zeby kupic buty, ale ja swoje nosze juz 4 rok, i ciagle swietnie sluza (wiem ze akurat w przypadku 7 latka to slaba pociecha, ale moze mniejsze numery sa w lepszej cenie). Tutaj masz link do Milleta, alew moze tez w innych sportowo - turystycznych poszukaj...: http://www.millets.co.uk/millets.storefront/default.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
A co tu znowu taka cisza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki! Gdzie sie wszystkie pochowalyscie? Takiej ciszy to tu od dawna nie bylo. Ja niestety nie doradze nic w kwesti butow bo \"u nas\" nie zmieniaja :-( . Dobrze ze Szanta na strazy :-) 🌻 . Oczywiscie przesadzilam twierdzac, ze epidural uzywany jest w przypadku porodow w wodzie. Wybaczcie ze taka bzdure napisalam. Ogolnie to nie jestem do niego przekonana (czasami kobieta nie czuje skurczy partych i jest wieksze prawdopodobienstwo uzycia vacuum lub kleszczy buuuu :-( ) ale moze przemowi do mnie jak bede w trakcie porodu, ojej juz mnie boli ;-)!!! Powaznie, co tu tak cicho? Zuzanna a gdzie Ty sie podziewasz? Czyzby...... Dziewczyny piszcie co u Was. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Madzik - jestes dzisiaj? Wiesz, wcale nie wiem, czy przesadzilas z epiduralem w wodzie! Ja w Polsce z zzo wlazilam pod prysznic non stop, i nie bylo zadnego problemu, mysle ze z wejsciem do wanny/basenu tez by nie bylo, tylko trzeba by ten wenflonik/cewniczek podpiac zeby sie nie moczyl i juz...Ale to czyste spekulacje, bo doswiadczenia nie mam. A co do odczuwania skurczy partych - jesli chodzi o to znieczulenie ktore ja mialam, czyli mobilny epi, to czuje sie dokladnie wszystko, tylko nie boli az tak. Natomiast w tym co tu na ogol podaja, unieruchamiajacym, to mysle ze jest szansa, ze czlowieka znieczuli dokladnie, no i wtedy moze byc problem ze skurczami partymi (a co za tym idzie kleszcze itd). Jak pisalam juz - o ile jestem (wojujaca :p) zwolenniczka mobilnego zzo, to nad tym angielskim sama bym sie piec razy zastanowila, i pewnie zdecydowala przeciw...Nie wiem tylko czy wiesc ze mobine czasem znieczula tylko jedna strone ciala jest czysto dla usprawiedliwienia stosowania starej techniki (jak z kranami, znowu :) bo przeciez oszczedza sie wode), czy rzeczywiscie moze sie zdarzyc przy proawidlowym podaniu. Moja kumpele znieczulilo po jednej stronie (w Polsce) ale byl blad zasadniczy, kazali jej lezec na jednym boku i sie nierownomiernie rozeszlo. W Polsce mowia (przynajmniej tam gdzie ja pytalam) ze jak sie uwaza i wie co robi, to nie ma takiej mozliwosci zeby zle sie rozeszlo.... No to sie rozpisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane brzuchatki! Szanta - ty po prostu nie umiesz z dala od pracy co??? Oh, co za super kobieta z ciebie 🌻 Co do epidural to ja mialam ten niby unieruchamiajacy - dawkowanie jest lekkie i co 20 min robia top-up. Umozliwia to calkowicie dobre czucie od pasa w dol czyli jak przyjdzie czas do parcia to bedziecie czuly kiedy i co, jedyne co to bol odbiera. Ale musicie sie dowiedziec jak to w waszym szpitalu. Szanta ja slyszalam o tych mobilych w Anglii, czyli gdzies je robia... no to teraz musze leciec i popracowac troszke! trzymajcie sie dziewuszki! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - milo Cie czytac :) Ja umiem, praca beze mnie nie umie, to sie nazywa glupota :D Z tego wszystkiego poszlam dzis na spotkanie z GP ktorego nie bylo, bo jest jutro....O ranyyyy, a bylo na 8, tzn jest na 8, ale jutro :( Oslica, nie ma co... No prosze, to poniekad podobnie jak moje w Polsce, zzo, tez dawkowali co jakis czas, jak chcialam wiecej...To ni cholery nie rosumiem skad roznica, moze rzeczywiscie sie inaczej wkluwaja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc Dziewczatka! Dzisiaj mialam wizyte u poloznej - nastepna za tydzien. Rano skorzystalam z toalety zapominajac o probce na przebadanie, a jak juz bylam w GP za nic nie moglam wydusic ani kropli. MOj luby musial jechac extra drugi raz zeby dostarczyc urine sample. Dzisiaj spakuje torbe, bo moj ukochany "zagrozil", ze on to zrobi, ale spakuje pol domu :-) O epiduralu przeczytalam, ze mobilny obecnie okreslany jest jako low-dose epidurals, jest to miesznka zawierajaca mniej anestetyku a wiecej srodka uspokajajacego, ktory przenika przez lozysko i moze powodowac ospalosc u dziecka. Znowu ten unieruchamiajacy epidural moze spowolnic labour, lub ja zatrzymac, kobieta musi tez byc cewnikowana bo nie czuje ani skurczy ani parcia na pecherz. Ogolnie rzecz biorac, nie podoba mi sie to cholerstwo. W weekend postawilismy w pokoju choinke. Ociepla atmosfere jak znalazl w ten zimny dzien. A co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Zuzanna :) No to jeszcze wiecej ciekawych informacji o epi, bo w Polsce zarzekali sie ze to nie przenika przez lozysko bo nie ma jak, skoro sie w ogole nie dostaje do krwioobiegu, tylko jest w przestrzeni zewnatrzoponowej. Dla mnie brzmi super przekonujaco, ze dzialalo sprawdzialam na wlasnej skorze, wiec wychodzi mi na to, ze oni tu musza cos innego jednak stosowac ???? Bo jak dla mnie to gas and air przenika przez wszystko, bo go wdychasz, a poza tym nie znieczula tylko oglupia, wiec mnie zupelnie nie przekonuje :( Co mi przypomina, ze obiecalam Ci wyslac streszczenie z ksiazki ktora mam o naturalnej ciazy i porodzie, wiec niniejszym uciekam na gore po ksiazke, i bede sie przedzierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
To dzisiaj juz w domku? Pewnie nie wiesz za co sie zabrac, tyle do zrobienia...... A z mieszanki epiduralu do lozyska przenika tylko srodek uspokajajacy, nie znieczulajacy. Tak pisza w bumps & babies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Ja tylko na chwilke bo o trzeciej pedze do poloznej. I znowu mi zyly pokluje buuuuu. Strasznie zakrecona i niezorganizowana dzisiaj jestem. Zapomnialam rano o probce siusiu (nic tylko piatke przybic Zuzanna), przypomnialo mi sie godzinke temu wiec wmusilam w siebie hektolitry wody i... udalo sie. Na smierc zapomnialam o zrobieniu birth planu - pewnie burda mnie czeka :-( i zapodzialam gdzies kartke - \"zestaw pytan do poloznej\". Straszna skleroza mnie dopadla. Zajrze do Was pozniej - jezeli nie zapomne :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest tu ktoś z Hampshire, albo z samego Southampton? Ja co prawda jeszcze ciężarna nie jestem, ale już nie mogę wytrzymać z niecierpliwości... a starania dopiero od stycznia zacznę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik - wszystkie trzy jestesmy siebie warte :) Ja dzis poszlam z probka, ale na wizyte u GP ktorej nie mialam...tzn jest jutro.... A potem dodatkowa wizyta w szpitalu, ale to inna bajka, w kazdym razie z Malenka wszystko OK, serce jak dzwon, macicia sie przygotowuje, ale poki co na jalowym biegu :) Skorpionka - jestem z Portsmouth :) to w sumie jedyne 20 mil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×