Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Edyta26
czesc dziewczyny! :) moze ktos mi pomorze lub moze ktos wie cos wiecej na ten temat...jest to bardzo krepujacy temat dla mnie jestem w 12 tygodniu ciazy , w tamtym tygodniu od razu po przebudzeniu tz przed 9 rano poszlam do ubikacji siku , zrobilam siku i myslalam, ze mam chec na nr 2 zamiast kalu wyleciala zoltawa, galerowata wydzielina, ktora mnie przerazila, przez caly dzien mialam burczenie brzucha tak jak na biegunke, ogolnie czulam sie dobrze, ale bylam przerazona, wieczorem pojechalam do szpitala tam mialam tylko rozmowe z doktorem , opisalam wszystko dokladnie, lekarz powiedzial, ze to jest normalne i zebym sie niczym nie przejmowala.....dla mnie to nie jest normalne, luzny kal mialam jeszcze ok 3 dni martwie sie, ze to sie powtozy, w tym tygodniu wszystko wrocilo do normy, mam zaparcia itd.. jak cos wiecie o bardzo prosze o pomoc , z gory dziekuje x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. U mnie wciaz nic,zadnych skurczy,boli...nic. Troche sie martwie, wiem,ze moze przesadzam,bo to dopiero dzien terminu ale chcialabym juz miec moja dzidzie przy sobie :)) WIELKIE GRATULACJE JOVKA🌻 🌻 🌻 buziaki dla Ciebie i corci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!! nie ma mnie dwa dni i cztery strony do nadrobienia ;) Jovka gratuluje bardzo bardzo!!! ale fajnie :) trzymam kciuki za te ktore maja juz rodzic i te ktorym jeszcze daleko. Karina SUDOKREM na odparzenia jest najlepszy. w bodycare kosztuje 2,5 funta chyba za 125ml a starczy chyba na dwa lata. siostra moja uzywa dla rocznego synka od narodzin. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Jovka!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tak w ogole nire bylo mnie tutaj tylko 3 dni, a nadazyc z czytaniem nie moge i zrobila mi sie zaleglosc. Co zdazylam zlapac to ANIA I BABEL jest z moich \"okolic\" bo jestes po tym samym szpitalem co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ani - zreszta terminy tez mamy podobne: ty masz na 26.01 (w moje urodziny BRAWO!!!) a ja na 2.02 dokladnie tydzien pozniej po Tobie! A moze los tak zrzadzi, ze spotkamy sie na porodowce??? Napisz cos wiecej, a ha, Ty masz chlopca ja dziewczynke. I jak mozesz to napisz mi rowniez o co chodzi z tym prescription card? co to jest i po co? Nie mam tego. BUZKA!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania i Babel
Czesc dot76. Od poczatku. Prescription card to taki kawalek plastiku, ktory upowaznia Cie do korzystania z opieki dentystycznej za darmo i do zakupu lekow na recepte za darmo do dnia pierwszych urodzin Twojego malenstwa! Mnie nikt o czyms takim nie poinformowal, ale z racji, ze ciezarna znajoma choruje przewlekle w jej szpitalu od razu podali jej formularz do wypelnienia. Ja o taki formularz poprosilam w GP w Sutton, wypelnilam i jakis czas pozniej (chyba tydzien moze dwa) dostalam poczta moja karte. Za poltora tygodnia ide ja "przetestowac" u dentysty! Co sie zas tyczy samego szpitala, ktorego bie jestesmy potencjalnymi pacjentkami to moze spotkamy sie w szkole rodzenia? Ja bede chodzic w poniedzialki jakos od poczatku listopada. Ciesze sie, ze mam kogos z kim moge obgadac tez szpital :-) Niedlugo kolezanka tam bedzie rodzic to bede miala swieze relacje :-) A Ty jak tam sie czujesz? Robili Ci jakies badania dodatkowe? Zadowolona jestes z opieki czy tak jak ja masz wrazenie, ze jestes zaniedbywana? :-( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania i Babel
Olbrzymie fanfary dla seizo upieczonej mamy-jovki!!!!!! :-) Moje gratulacje!!! Zyczymy szybkiego powrotu do zdrowka i wszystkiego najlepszego!!!!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovka, ogromne gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dobrze dziewczyny ze poruszylyscie temat gaci ;) nie pomyslalam o tym az tak szczegolowo! jutro sie wybieram do primarku po 2 koszule i luzne gatki :) chce jeszcze kupic kosmetyki dla dziecka, nozyczki, szczotke i grzebien, i inne pie rdolki :) czytalam gdzies ze kosmetyki jaohnsona nie sa zbyt dobre dla dziecka, czy to prawda? moze jeszcze fotelik jutro kupimy, zobacze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi2-27
serdeczne gratulacje dla Jovki, życze dużo zdrówka mamie i córci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania i Babel ciekawi mnie wlasnie dentysta tutaj... jak juz pojdziesz to opisz wizyte prosze Cie bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry mamuski :) Gratulacje dla jovki :) 🌻 My jutro mamy chrzciny synka :) ale juz nie moge sie doczekac kiedy wroce do Londynu. Ta Polska jakas dziwna i w kolko o polityce gadaja. wiem, ze wybory, ale mnie to juz nie interesuje. Z racji, ze maz jest cudzoziemcem to raczej do Polski nigdy nie wroce. A Wy jak myslicie? Zmierzacie wracacc czy nie? Najgorsze,ze te strajki z ta poczta w Anglii? Czy jeszcze sa? Bo tu nic ne mowia? ja czkam wlasnie na informacje o housing benefit i income support. I jak wroce mam nadzieje, ze czeki juz beda bo nie chce mi sie chodzic znowu do civic center i gadac z paniami dlaczego to tak dlugo trwa. Najgorsze to to,ze moj civic center jest dosc ostry. O wiele wszystko latwiej jest np dostac na woodgreen. Ale wiekszosc Was i tak mieszka poza Londynem. Pytanie czy ktoras z WAs brala slub w Anglii? A moze ma jakas strone na ten temat, moze byc po angielsku to zadne problem. POzdrawiam z deszczowej Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a czy do samolotu też trzeba mieć fotelik? Jak to wygląda (no nie sam fotelik :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy bylam w ciazy nie mialam zadnej karty , a leki i dentyste mialam za darmo, wystarczylo pokazac brzuch. jesli chodzi o dentyste , to jeszcze przez rok po urodzeniu kobiety maja za darmo, wszystko powinno byc opisane w ulotkach , ktore rozdaja polozna. sam dentysta, no coz tak samo jak w polsce, mozna trafic na dobrego i partacza. ja chodzilam do szpitala dentystycznego, wg mnie chyba najlepsza opcja, niedosc ,z e za darmo , to zrobia wszystko co trzeba. a z fotelikiem do samolotu cie nie wpuszcza. poczytaj regulamin ktorejs z lini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sasania z fotelikiem jest tak ze jak lecisz z dzidzia to mozesz zabrac fotelik nosidlo albo wozek i jak wchodzisz do samolotu to oni Ci to zabieraja do bagazy a dzidzie masz na kolanach swoich i oni daja dodtakowy pas. a jak nie masz dzidzi to musisz placic za tpo jak dodatkowy bagaz. ogolnie to jakbys chciala brac i placic to nie wiem czy nie oplacaloby Ci sie bardziej zostawic kase i na kupno i na lot i tu kupic. moja siostra jak leciala wziela tylko wozek i teraz sie wszystkiego szybko dorobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na odparzenia kupuje sie Sudocrem jest w szarym opakowaniu z czerwonymi napisami bardzo wydajny rewelacja jesli chodzi o zaczerwienienia polecam a do mycia dziecka Oilatum i woda pozniej E45 i skora jaku niemowlaka :) Szczerze powiem ze zamiast oliwki Angole stosuja dorej jakosci oliwe z oliwek jak wiekszosc dzieci i moja mala uczulona na j&j jak ja pierwszy raz umylam to na drugi dzien wygladala jakby miala luszczyce tak jej skora zlazila tutaj z kranow leci mleko a oilatum zmiekcza wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzewczyny wczoraj dzwonilam do przychodni swojej zeby powiedziec o tym zaswiadczeniu na loty i do kogo mam isc i na kiedy moge sie umowic a ona... zapytala sie o moje dane wszytskie zeby mnie w bazie danych znalezc, zaznaczyla ze chce cos takiego i.... we wtorek mam zadzwonic i sie dowiedziec czy zaswiadczenie jest juz gotowe!! czyli jak bedzie gotowe mam sobie je w recepcji odebrac. i to rzeczywiscie GP bedzie3 wypisywac i podijac. ale bez sens to mialo byc czy ja moge latac a nie jakies pozwolenie jak jakas przepustka. nawet lekarza na oczy nie zobacze a on juz stwierdzi ze moge latac.... hehe ale ta Anglia jest dziwna. ale to nic juz bede 5-ty raz na poklad wchodzic w ciazy wiec mysle ze nic sie nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shirin, co do strajkow poczty, to pracowali w srode po poludniu i pracuja do dzisiaj. a od poniedzialku znowu zaczynaja strajkowac przez tydzien, ale w rozne dni w roznych regionach anglii. wiem ze u mnie nie rpacuja na poczatku tygodnia. musisz gdzies na internecie w jakie dni u ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta 25
agnes 23 do ktorego miesiaca mozna latac samolotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Edyta jak czytalam na wizzair to tam do 34 tyg mozna latac pod warunkeim ze po 28 tyg bedziesz miala wlasnie zaswiadczenie od lekarza ze mozesz latac. mysle ze w innych liniach bedzie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziarnko_piasku...Ty juz masz porod za soba,moze wiesz czy dzidzia przed samym porodem moze sie strasznie wiercic,czy raczej jest spokojna,bo moja ciagle sie wierci a ja wczoraj mialam termin i czy brzuch musi sie koniecznie obnizyc,bo moj chyba jest bez zmian.Z gory dzieki za odpowiedz . POZDRAWIAM 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Aniu dzieki ze odezwalas sie. Moze szybko powiem o dentyscie: pracuje jako pomoc dentystyczna dla nhs i jest tak, ze jezeli jestes w ciazy, przychodzisz i mowisz wiec daja ci do podpisania taka forme gdzie m.innymi wpisujesz date porodu, Rowniez rok po porodzie leczenie jest za darmo.W zasadzie to u nas nie pytaja o dokument potwierdzajace ciaze , nawet o NIN. To tak formalnie wyglada. Jezeli chodzi o samo leczenie, nie wymienia sie (nie boruje sie) srebrnych plab poniewaz zawieraja zwiazki merkury ktore moga przeniknac do systemu i zagrazaja tym samym dziecku. Nie wolno robic zadnych przeswietlen. Mozna natomiast wkladac, wymieniac biale plaby,o ile dentasta nie widzi przewskazan, ale nie radze brac sie za kanalowe leczenie poniewaz jest to troszke skomplikowane. Jezeli idzesz na sprawdzenie zebow popros ja/jego aby wyczyscil ci je rowniez. I pamietajcie, ze podczas ciazy dziala moga krwawic co ma zwiazek z ciaza oczywiscie. To tyle w tym temacie. Aniu, ja tez sie ciesze, ze jest ktos jeszcze oprocz mnie. Co do szkoly rodzenia to musze sie zapisac bo jeszcze tego nie zrobilam, ale zrobie w przyszlym tygodniu. Pozniej wejde tutaj na dluzej to pogadamy, teraz musze jechac na zakupy. Pa wszystkim! Aniu, ja tez sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelo, mnie sie jakos specjalnie brzuch nie obnizyl... wszedzie czytalam ze jak sie brzuch opusci to latwiej sie oddycha ale czesciej chodzi siku - no coz, ja tego nie doswiadczylam, a to ze brzuch byl nizej zauwazylam w jakims oknie wystawowym jak sie przejrzalam. A to ze sie czuje mniej ruchow - wiesz, moja Julka do szczegolnych fikaczy nie nalezala ;) i teraz tez jest spokojna :) ale to nie jest tak ze w ogole dziecka nie bedziesz czula. szukajac opini w necie tuz przed porodem znalazlam sporo wypowiedzi dziewczyn ktorym dzieci szalaly w brzuchu do samego porodu. Spokojnie - jak jabluszko dojrzeje to samo spadnie :) a to moje Kochane Malenstwo spi w chuscie wtulone we mnie i tak slodko sobie pochrapuje :) normalnie bym ja schrupala! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Ci bardzo Ziarnko_piasku...troche mnie uspokoilas :)) Ja z moja mama tylko ogladamy ten moj brzusio czy sie obnizyl czy nie i juz sama nie wiem. No nic pozostalo mi tylko czekac:(, mam nadzieje,ze moja dzidzia sie zlituje i nie kaze mi czekac do nastepnego tygodnia.🌻 POZDRAWIAM was kochane !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam slub w Anglii. wejdz na strone swojego civic centre i wybierz opcje births, deaths, marriages.trzeba sie umowic na wizyte i poczekac pare tygodni, koszt calkowity okolo 100 f pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dot wlasnie chcialam sie wybrac do dentysty bo to zawsze lepiej isc zanim cos sie zacznie tam dziac. i wlasnie chodzi mi o sprawdzenie. to piszesz ze moge poprosic o czyszczenie :) a czy usuwanie kamienia tez wchodzi w gre?? no i czy po urodzeniu np plombowanie bedzie z biala plomba czy niestety ze srebrna... penwie srebrna bo to jednak po kostach zeby bylo. ale jakbym chciala doplacic (pewnie duzo....) to moge biala poprosic?? ogolnie to nigdy nie mialam problemow z zebami. tylko ten kamien i plomby trzy. ale jakies kanalowe na szczescie nie. ale wiem ze po porodzie to zeby sie bardzo popsuja i o to sie tez boje brrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×