Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Camillee, ciekawie jest znać datę i godzine porodu :) Ja mam tak juz po raz drugi. Na drugą cesarkę szłam również umówiona - było dziecko owinięte pepowiną i lekarz nie chciał ryzykowac. Teraz mam już trzecią cc, ale porodowe bóle kilkunastogodzinne tez są mi znane :) Mój synek tak był sprowadzany naswiat,ale bidulek siedział w pepowinie jak w sprężynie, to wszstko chyba dlatego, że mamusia latała zawsze jak fryga w ciąży i do ostatniego dnia pracowała :D Teraz tez jeszcze jutro musze zjechać do job center, załatwić papiery, kupić dzieciom buty, itd itp. Ale powiem tak - kiedy sie idzie świadomie na operację (bo cc to głebokie otwieranie brzucha, dość agresywne) , to jest dziwnie - ostatnim razem, kiedy mialam zakladany cewnik i o wlasnych siłach kladlam sie na łózko operacyjne, zimno mnie było jak cholera -a na sali temperatura +25C, pomimo to zęby mi szczękali, a nie jestem strachliwa kobitka :D Mysle jednak, że zycie jest piekne i cudowne - dokładnie fajnie jest po prostu w nim uczestniczyć calą gębą - nawet potrzech cesarkach :P A swoja drogą- co wiecie na temat fotelików dla dzieci - nie mam samochodu i pnie kupowałam,ale podobno ze szpitala nie wypuszczaja bez fotelika samochodowego - czy jak bede wracać taxi, tez mam go mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania mnie wazyli dwa razy, sam sobie wage kupilam i waze sie o zgrozo codziennie ( to wciaga). mocz badaja mi na kazdej wizycie, wiec juz jakies 12 razy, jestem w 28t. cisnienie i ruch i serduszko dzidzi na kazdej.teraz od nastepnej ,juz wizyty bede miala co tydzien do porodu. pisalam o ty kiedys, jak chcecie skorzystajcie- ja powiedzialam na poczatku ze miewam okrutne migreny i mialam przed ciaza problemy z przewleklym zapaleniem nerek , wiec zakwalifikowali moja ciaze jako zagrozona, w zwiazku z czym co miesiac bada mnie ginekolog w szpitalu, mialam tez badania na cukrzyce ciazowa, chociaz ani nie jestem otyla, ani nikt w rodzinie nie mial. miesiac temu jak dostalam wysypke, marudzilam poloznej ze mnie wszystko swedzi i wyslala mnie na badania na cholestoze , dzieki czemu (powiedzmy ze jest za co dziekowac) odkryli u mnie anemie. teraz znowu mam ta wysypke i skierowanie na pelne badanie krwi i jutro zamierzam wyjsc od lekarza ze skierowaniem na co sie tylko da. niestety trzeba troche powydziwiac, nie wiem jak u was ale u mnie na koniec wizyty zawsze polozna pyta prawie otwierajac mi drzwi- masz jakies pytania??? i ja mam pelno, niektore pewnie totalnie wedlug niej bez sensu- jak na przyklad ostatnio pytalam czy moge jesc czosnek i jakie kosmetyki dla dzidzi kupic, ale mi spokojnie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania i Babel
Camille, dziekuje za szybko odpowiedz, jednak z tego co wiem test na obciazenie glukoza powinien byc obowiazkowy poniewaz dotyczy on glownie...cukrzycy ciazowej! Po porodzie ponoc po niej ani sladu wiec kazda ciezarna moze na nia "zachorowac" a grozi to urodzeniem duzego dziecka i innymi powiklaniami... u mnie w rodzinie nie bylo nigdy zadnych chorob genetycznych typu cukrzyca czy niewydolnosc nerek, etc, niczego co by moglo byc przenoszone z pokolenia na pokolenie wiec nie niepokoje sie o tego typu rzeczy, bardziej o to co moze mnie spotkac jako ciezarna i zagrozic mojemu malenstwu. Jakie otrzymalyscie papiery/ksiazki ze sluzby zdrowia? Ja jakas smieszna ksiazke A4 wydana przez NHS i standardowo zielona papiery A4 z wszelkimi zapiskami ze wszelakich wizyt. Powinnam dostac cos innego? Bo widze, ze tu o wszystko trzeba chodzic i sie prosic bo laskawie to nic nie powiedza! O ksiazke musialam prosic, o prescription card tez gdyby nie kolezanka to bym nic nie wiedziala...esh...szkoda gadac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille ale jak w PL robilas badania to pewnie bierzesz tez jakies leki, wiec moze wynik Ci podskoczyl i jest w porzadku .mNie nigdy wynikow nie przysylaja, tylko polozna dzwoni na wizycie i pyta o wyniki lub sprawdza na kompie czy zamiescili w moich danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania to dziwne, wiesz co- postaraj sie zmienic polozna, ja tez na poczatku miialam taka co ani be ani me i poprosilam o zmiane i co ciekawe zmienili mi, ale na ostatniej wizycie byla ta co na poczatku , bo tamta na urlopie i kobieta jakby metamorfoze przeszla mocz powinnas miec badany na kazdej wizycie. kup sobie sample bottle i przynies, powiedz ze chceszzeby zbadali, przeciez nawet w karcie ciazy jest specjalne miejsce na te wyniki przy kazdej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamika2
Jovka a jakie znieczulenie bedziesz miała i jakie już miałaś bo ja miałam w PL ogólne a tutaj to chyba robią zewnątrzoponowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamika, tutaj preferują głównie zewnątrzoponowe. I dobrze, narkoza to takie obciażenie dla organizmu - ja ledwo sie budzilam po kazdym następnym :) Głowa leci,spac sie chce,a nie wolno,a tu, trzeba tylko placuszkiem troche polezeć, zeby płyn mozgowo-rdzeniowy sie wyrównał w ciągu 24 godz. Wiem od pacjentów, że wolą zewnatrzoponowe nawet w sporych operacjach bo szybciej do siebie dochodzą. Lekkie ukłucie igłą w plecki, potem jakieś parenasie minut góra sprawdzają co czujesz i po kolejnych pięciu minutach, czy może kilkunastu dzidzia jest na swiecie. A potem troche trwa -szyja brzusio :) ale i tak wole tak niż na spiocha - ja pewno będę sama, bo mój były partner obecnego dzidzia bedzie musiał zostac w domu z moimi dzieciakami i zaprowadzic do szkoły :) A w sumie po tym co znim przeszłam, nie chcę,żeby był. Wole sie dogadywac swoja łamaną kali-angielszczyzną niż mieć z boku faceta, który narobił tyle przykrych rzeczy ostatnio. Zresztą, teraz też nie zachowuje sie ok, pomaga z przymusu, pieniędzy nie płaci, sama robię zakupy dzidziowe i w zebach przynosze - a dobrze że mam dzieciaki, to mi pomogą i poprzytulaja :) Także Mamika - ide w piatalek, wrócę w niedziele (taki plan i już :D) to opowiem, wszystko jak na spowiedzi. ja rodze w Queen Elizabeth Hospital w Londynie,moja szpitalną midwife widzialam raz,ale inna kobitka zajmuje sie mna super zawsze, uśmiejemy sie nieraz, bo ona jest Niemką- i jak usłyszala ze ja z Polski, to cos tam mówila o wstydzie za wojne :) I tak zaczęła sie nasza znajomość -gadamy sobie o tym i owym,ona mi polacinie czasem mówi co i jak z różnymi rzeczami, bo przyznalam sie zem nurse polska :) Kurcze, rozpisalam sie, chyba jednak syndrom przedszpitalny zadzialał :) Się jednak przezywa z lekka :D Karinella, dzieki za wsparcie, jutro to dopiero bedę portkami trzęsła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka ja z Toba calym serduchem bo naprawde jak juz pisalam wczesniej podziwiam Cie za ogromna sile zeby dac sobie rade z tym wszystkim. wyspij sie kochana i zycze jeszcze wiecej tej sily w czasie porodu i po nim !!! no i udanych bucikowych zakupow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do was kobietki, jakich uzywalyscie testow ciazowych? Rowniez jestem w Anglii i chce zrobic test ciazowy tylko nie wiem jaki. pierwszy raz bede robila taki zakup. Oczywiscie chce by test byl taki by sie nie mylil,no i jesli pamietacie to ile kosztowaly:) Buzka dla Was:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak naprawde
nie pamietam nazw, zrobilam 2 , dzien po dniu, kazdy inny, kazdy potwierdzil ciaze.kosztuja od 3 f wzwyz, kup taki za 8 to bedzie dobry. w boots leza na polce family planning

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO DO TESTÓW CIAZOWYCH.....W TYCH LATACH CHYBA KAZDY JEST WYSTARCZAJACO DOBRY . JA PAMIETAM SIEBIE HEHEH...KUPIŁAM W SKLEPIE Z CHEMIĄ 3 TESTY I KAZDEGO DNIA PO JEDNYM ZROBIŁAM. JEDEN TEST KOSZTOWAŁ 1.99...CHCIAŁAM BYC BARDZO PEWNA. Kazdy pokazał to samo-dwie kreseczki... MYSLE WIEC, ZE KAZDY TEST JEST BARDZO WIARYGODNY I NIE TRZEBA MIEC SPECJALNEJ ULUBIONEJ MARKI..POZDRAWIAM..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dzidzia w drodze to raczej kazdy teraz wykaze.ale lepiej dwoma potwierdzic, przeczytaj na opakowaniu czy wykrywa ciaze kilka dni po zaplodnieniu to taki bedzie najlepszy, chociaz jak Mondzi napisala teraz wszystkie juz sa raczej takie a jaki chcesz wynik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACHA DZIEWCZYNKI....CZYTAŁAM GDZIES ZE KTÓRAS Z WAS MA PROBLEMY ZE SWEDZACYM BRZUCHEM ...POLECAM KOSMETYKI OLIATUM-SA R E W E L A C Y J N E ! NIECH WAM LEKARZ PRZEPISZE,...:( NORMALNIE SA DROGIE ..SPECJALNA OLIWKA DO KAPIELI(BARDZO, BARDZO WYDAJNA) KOSZTOWAŁA MOJEGO MEZA NA RECEPTE 6,50 500ML ALE JEST SWIETNA! UCZULENIA ZNIKAJA PO PIERWSZYM UZYCIU...DAJECIE NAKRETKE NA WANNE WODY I JUZ! TYLKO UWAZAJCIE ZEBY SIE PÓZNIEJ NIE PRZEWRÓCIC BO WANNA MOZE BYC TROCHE SLISKA! POLECAJA TO TAKZE DLA DZIECI WIEC POWIEM NA NASTEPNEJ WIZYCIE ZEBY MI PRZEPISAŁA SZMPONIK I BALSAM Z TEJ SAMEJ FIRMY...POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mondzi dzieki za rade, to ja mam to uczulenie.tylko ze ja tych kosmetykow uzywam od paru lat i zawsze byly swietne, dla dzidzi tez mam zamiar kupic tylko te, ale niestety to g.... co mi wyskoczylo to calkiem cos dziwnego.sklaniam sie ku temu ze to jednak pokrzywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pod oilatum podpisuje sie obiema rekami i noga. jeszcze na odparzenia E45 i komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka pisalas cos na temat fotelikow samochodwych to nie jest prawda jak ktoras z was pisala ze nie wypuszczaja bo ja glupia kupilam a polozna ktora zeszla ze mna do samochodu kazala dzidzie na rekach trzymac :) a ja jak wazon stalam z tym fotelikiem zwarta i gotowa do montazu na tylnym siedzeniu :) poza tym jezeli upra sie ze musi byc (nie wykluczam takiej sytuacji) to w kazdym szpitalu jest bezplatny telefon z ktorego dzwoni sie po taksowke i trzeba tylko powiedziec ze z fotelikiem PLEASE :):):):):) pozdrowka i szczesliwego rozwiazania Matko tak sobie o Tobie mysle jak Ty dajesz rade z trojka (wkrotce) dzieci ja mam w domu jedno no i faceta oczywiscie ( chociaz powiem szczerze ze pomimo ze bardzo go kocham lepiej byloby bez niego mniej sprzatania przynajmniej he he )i czasami mam ochote trzasnac drzwiami i wyjsc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes 23 - ja na początku grudnia przyjeżdżam. Jeszcze nie mam dokładnego terminu. Dziś mąż mój ma to spotkanie odnośnie nadania NINu, więc zaczniemy już termin rezerwować, jak już i to będzie załatwione. Dziewczyny dobrze, że piszecie o tym foteliku, bo już myślałam, że niemając samochodu (ani nawet prawa jazdy) przyjdzie mi fotelik kupować. :) Pozdrawiam serdecznie! Jednak remont nie pozbawi mnie korzystania z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fajnie Sasania ze juz niedlugo. mam nadzieje ze bedziemy kontakt trzymac i wymieniac sie wrazeniami :) a ztym fotelikiem.... bo ja to zglupialam. czy macie na mysli tez nosidelko te takie zwyczajne. je tez sie do pasow przypina w samochodzie. sama nawet nie wiem jak to ze mna bedzie bo my tez bez samochodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jovka
jak zwykle najmadrzejsza nurse z Polski sie odzywa dziewczyny nie nakazuja nikomu brac szczepienia BCG tylko informuja o czyms takim, a gwiazda odrazu najmadrzejsza i mowi, ze szczepionka beee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, pomaranczowa, wreszciesiezałapałas na prowokacje! A już mi było smutno :D :P W sumie słabo mnie rozumiesz, bożadna z dziewczyn sie nie oburzyła. A ja nie odebrałam ich wypowiedzi, że NAKAZUJĄ szczepienia :D Ale fajnie, taka zaderka kolorowa zawsze to cos :P Poza tym pomaranczka, widzisz, normalnie dzięki Tobie topic ma smaczek, chociaz jak wyjedziesz czasem z tymi krzazorami pod pachami, to fajnie to wyglada :D Pozdrawiam Cie serdecznie (i to szczerze) ipisz, bo zaderki so fajne - w łózku to musisz byc niezła - laska z jajem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laboszek, robia mi nie tylko w dniu terminu,ale 10 dni przed.To moja trzeia cesarka i nie wolno liczyc na nature :) Brzusiomogloby pęc - wiec zanimdzidzia dostanie siędo kanału rodnego, musza ją wykroić od góry :D A zgadzam się z Toba, choćmam pietra, jako rasowa nurse i pacjent jednoczesnie , że to fajnie juz sie zobaczyć z dzidzią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laboszek, bo już sobie wpisalam termin cesarki, a termin mialam na 21 pozdziernika :) Takie zakręcenie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech dziewczyny :( Już nie wiem. 8 dni do terminu a ja trace nadzieje na poród przed terminem. jestem strasznie niecierpliwa, wiem, ale juz mam dość. Psychicznie i w ogole. Taka ladna pogoda, juz bym na spacer poszla z dzieciątkiem, oglądam zdjecia innych nowonarodzonych dzieci i wyobrazam sobie na ile moje bedzie podobne. Czemu ten czas tak wolno leci 😭 p.s. Tak się musialam pożalić :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogol sie
Jovka brak mi slow wzruszasz mnie naprawde :) uwazam ze pokazywanie na zdjeciach z ladnym brzuchem paskudnych owlosionych czarnych pach jest poprostu niesmaczne jak ktos zamieszcza zdjecie to chyba zeby mozna bylo zobaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY WIECIE COS O WITAMINIE D3 PODAJA JA W KONCU CZY NIE? GDZIE MOZNA DOSTAC KROPLE Z WIT D3 ? SLYSZALAM ZE KIEDYS PODAWALO SIE TAKIE KROPELKI ? KTOS COS WIE? DZIEKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPIONKA SZANUJ TEN CZAS KTORY CI POZOSTAL BO QUCZE DZIDZIA TO WIELLLLLKIE SZCZESCIE ALE I TEZ OGROMNY OBOWIAZEK USIADZ WYGODNIE POCZYTAJ WYMOCZ NOGI UMALUJ PAZNOKCIE TO MOWIE JA KOBIETA ZADBANA (JUZ NIE :)) POWAGA WCZESNIEJ DBALAM I CHUCHALAM NA SIE TERAZ SIEDZE PRZED KOMPEM W PIZAMIE ZARZYGANEJ MLECZKIEM Z NIEOBCIETYMI SKORKAMI I SUCHA SKORA NA TWARZY HAHAHAHA ZATESKNISZ ZA WOLNOSCIA :):):):) W POZYTYWNYM ZNACZENIU TEGO SLOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wit d3
tutaj jej nie podaja,ale ja mam z polski i bede dawac i nie wszystkie sa na recepte,niechce sie obudzic za pol roku ze dziecko ma krzywice,a ostatnio w programie mamo to ja lekarz mowil ze zeby przedawkowac witd3 to dziecko by musialo wypic cala butelke na raz ale to jest kazdego indywidualna sprawa.wiem ze dobrze jest podawac ja wieczorem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zMIENIAM SIE W TABELCE WRESZCIE UDALO NAM SIE Z MEZEM DOJSC DO KONSENSUSU I WYBRAC IMIE A RACZEJ ON WYBRAL (TAK JAK CHCIALAM:) :):) NICK............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ...........IMiĘ lara27..............10/10....24...........Hull.......... ?.............?.. Izabela26.........12/10.....40....Kidderminster....córka .......OLIWIA jovka.............12/10......39.....Londyn.....córcia.. ...........Hannah migotka_bober..15/10.....39...Londyn....syn...Maximilian lub Samuel edziulka...........15/10.....39...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria Skorpionka81....19/10......39....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....37.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....37....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....36....Croydon........synus.. ........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......36....Grimsby.....synus..............Dawid czarna101........08/11.....34....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....31.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....33.....Bristol.........córk a ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......28....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......27... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......24.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric agnes23............09.02......23.....Northampton........ ?...............? asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn.........chłopa k.............Ryan s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn........dziewczyn ka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield...........sy n............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10.....2006....Leicester....corc ia....Madzia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×