Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość rokita1988
wielkie dzieki arvena!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz mam birth plan gotowy od miesiaca :) wlasnie go wlozylam do ksiazki i jutro pokaze midwife. arvena witamy ponownie, biedactwo na meczysz sie niezle w tej ciazy. ale dzisiaj cisza na forum.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka77
Hej Wszystkim, Jestem nowa na forum i witam Was wszystkie. rodzilam w Chase Farm Hospital 2 mce temu i to byl koszmar. Zaczelam o 21szej a o 3 w nocy odeszly mi wody i okazalo sie, ze sa zielone, wiec zalozono mi monitoring na brzuch, ktory sledzi bicie serca dziecka i tak walczylam ze skurczami do 5 rano na gas&air tylko.Pozniej skurcze ustapily, podpieto mi kroplowke i niestety nie moglam juz korzystac z lekkiego pain relief, bo wg poloznej hamowal skurcze.Kazaly mi przec, parlam tak mocno, ze wypadl mi odbyt a one wciaz mowily, ze za slabo i nie powinnam krzyczec, bo trace sily na krzyk zamiast na parcie.Parlam i parlam i nic,popekala mi tylko pupa.Nie mialam juz sily na nic,prosilam o pomoc, o kleszcze, o cokolwiek, bo czulam, ze cos nie tak no i umieralam z bolu.Nie dostalam zadnego znieczulenia.O 8 rano serce mojego synka podskoczylo do 220 uderze na minute.Zlecialo sie 8 osob wiecej, zaczeto mi wkladac rece do pochwy i krecic glowka synka w srodku.Nagle zjawil sie lekarz z calym osprzetem, czyli kleszcze i inee masakryczne przyrzady, po ktorych uzyciu i rozerwaniu mnie na strzepy wyjeto synka.Mial pepowine okrecona 2 razy wokol szyjki i prawie umarl.Nie rozumiem do tej pory dlaczego nie zrobiono mi usg albo nie sprawdzono inaczej co sie dzieje, tylko czekano do ostatniej chwili,kazac mi przec, gdzie nie mial szansy i tak wyjsc z pochwy.Paranoja i horror.Caly pokoj we krwi,nie przesadzam,rozpruta bylam od gory do dolu i odbyt na wierzchu.Pozszywano mnie uczac jakies studentki przy okazji.No i tu kolejny problem, bo zszyli mnie tak, ze mam krzywa cipke i tylko jedna warge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka77
W ogole to jakies nieporozumienie albo tez po prostu mialam pecha, ale nie naleze do osob glupich i sadze,ze opieka tu pozostawia wiele do zyczenia,mowie o porodzie, bo oczywiscie bardzo milo,ze polozna przychodzi do domu i takie tam.. Chodzi o profesjonalizm lekarzy tu.Dno. I to zarowno GP, z ktorymi wlcze non stop, od kiedy jedna czarna przepisala mojemu synkowi colief drops kazac dawac mu 3 ml do kazdego karmienia(karmie butelka) a buteleczka ma zaledwie 7 ml!!Duzo by gadac o tepocie, nie mam juz sily i nerwow. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka77
Mam do sprzedania nowiutka pompke do sciagania pokarmu, gdyby ktoras potrzebowala, w Bootsie £27, ja sprzedam za £15. Tak na marginesie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka77
Moj birth plan wzial w leb :-( , ale mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie o.k. Niezbadane sa wyroki boskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala79 my czekamy na przydzial mieszkania juz 18miesiescy i tak sie zastanawiam czy to ze jestem w ciazy moze to przystpieszyc?????? katka77 .........fuck to naprwde jakis koszmar !!!!!!!!!!!!!!! koszmar!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba
katka 77 cos przesadzasz w szczegolnosci z tym wypadnietym odbytem. Predzej pojawily ci sie hemoroidy. Co do warg sromowych- jak mozna miec jedna przeciez lekarze ci nic nie wycinali, a zniknac tez raczej nie mogla. jedyne wytlumaczenie to to , ze sa opuchniete. Ale ogolnie to wspolczuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka77
Do Chyba: Zszyli mi niepoprawnie, naciagajac jedna strone za mocno w taki sposob, ze z jednej strony jest warga a z drugiej jest napieta skora, nie potrafie Ci tego dokladnie wytlumaczyc, szkoda, ze nie moge pokazac hehe, zartuje.Mialam zabieg kosmetyczny i wszystko jest juz jak nalezy.Co do odbytu, to oczywiscie hemoroidy jak najbardziej, ale czesc po prostu z wysilku wyszla, wkladali go z powrotem :-(( Nie mam powodow, by sciemniac ani przesadzac, tak bylo . Wypadniecie odbytu jest moze niezbyt popularnym zjawiskiem, jednakze istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokita1988
Hejka! Mam kolejne pytanko, jak mozna wyliczyc wage dzidziusia? Bo ostatnio Aneta_S cos o tym pisala, a ja jestem ciekawa ile ma moje malenstwo:) Z gory dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka77
z tego co wiem, to usg jedynie..i to tez nie jest 100% Ja np czulam, ze moj maly nie jest taki maly, urodzil sie z waga 3,700kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lida142
CZeść mamusie Wiktor ma 2 dni karmiłam go w szpitalu piersią i niby było ok tak mi się wydawało , ale okazuje się ze cyce nabrzmiałe a ja nie mam pokarmu , poradzcie co zrobić niby leci troszeczkę siary ale to wszystko i moje dziecko jest bardzo głodne cały czas. Czym w razie czego dokarmiać . Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przystawiaj maluszka jak najczesciej do piersi w ten sposob za kazdym razem zwiekszy sie ilosc pokarmu. Jesli jednak maluszek bedzie glodny po wczesniejszym karmieniu piersia podaj mu mleko modyfikowane. W sklepach sa rozne rodzaje. Nie musisz kupowac duzego opakowania wystarczy jak na poczatku kupisz maly kartonik juz rozrobionego mleka i podasz np 30 ml tak na pierwszy raz. Ja tak robiam kilka razy nim mialam normalna ilosc pokarmu w piersiach. Ale caly czas dostawialam synka do cyca- praktycznie co godzine lub 1.5. do tego dostawal troszle mleka w butelce. Ja wybralam mleko cow & gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Lida - Gratulacje!Przystawiaj Wiktora jak najczęściej do cyca.Ssanie stymuluje hormony odpowiedzialne za produkcję mleka, które pojawia sie dopiero na 3-4 dzień po porodzie.Siary na początku jest tylko kilka kropel i to dziecku wystarcza.Nie rezygnuj.Poproś położną o pomoc.Zadzwoń do szpitala lub swojej midwife i poproś,żeby przyszła i Ci wytłumaczyła co i jak.Skąd wiesz,że dziecko jest głodne, czy płacze z głodu.Jeśli ciągle chce ssać, to dobrze, następuje stymulacja sutków i pełne mleko wkrótce sie pojawi.Noworodki mają silną potrzebę ssania, choć wcale nie są głodne.Mój Czarek miał bardzo silną, to już się unormowało, poza tym dałam mu smoczek i nie wisi mi na cycu cały czas.Potrzeba ssania zanika około 2 miesiąca życia.Potem dziecko chce ssać, gdy jest głodne.Butelka podana tak szybko po porodzie może sprawić,że Wiktor nie będzie chciał cyca (przy butli samo leci, a z cyca trzeba ciągnąć - to ciężka praca).pamiętaj aby Wiktora poprawnie przystawiać do cyca, bo Ci sutki pokaleczy (ten ból bardzo zniechęca do karmienia piersią).Mały musi mieć odchyloną głowę do tyłu (bo nie da sie pić broda przy klatce piersiowej) i bardzo otwartą buzię,żeby sutek dotykał miękkiego podniebienia (tam w głębi jego buzi), wargi powinny być wywinięte na zewnątrz.Najlepiej dotknąć sutkiem noska dziecka, ono odchyla głowę, potem górnej wargi,ono otwiera buzię szeroko.Jak nie otwiera szeroko, próbuj do skutku, wsadź palec do buzi malucha i wyjmij sutek.W razie poranionych sutków polecam niple shields (chyba tak sie pisze - to takie silikonowe nakładki na sutki, tylko nie stosuj ich za długo) i smaruj cycy swoim mlekiem i dużo wietrz. Po miesiącu karmienie piersią to sama przyjemność i tego Ci życzę. Gdybyś na prawdę nie miała pokarmu, trzeba kupić mieszankę. Porozmawiaj z położną, ona Ci doradzi.Do mnie położna przyszła na drugi dzień po wyjściu ze szpitala i tak miała przychodzić przez 10 dni, by mieć pewność,że jest ok, ale ja nie chciałam bo nie było potrzeby. Potem dwa razy przyszła health visitor.Oczywiście już w szpitalu dostałam numery telefonów emergency (dzienny i nocny).Zapytaj o to wszystko.\'Breast is the best\' - to jest ich hasło, na pewno Ci pomogą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, juz pisalam o tym jak moja midwife mierzac macice centymetrem krawieckim sprawdza wage dziecka. Otoz mam wykres prawdopodobnie wyliczony z mojego wzrostu. wagi i wagi pierwszego dziecka na ktorym sa 3 linie: ----1 najnizsza waga, 2---srednia, 3---najwyzsza waga dziecka. Mierzac moja macice zaznacza na wykresie w ktorym jestem tygodniu i ile cm ma macica i zaznacza x. Na wysokosi kazdego cm jest podana przypuszczalna waga dziecka. Dostalam ta tabelke poniewaz mam zagrozana ciaze tzn. ze moge miec za duze dziecko. Wiec chcac nie chca musza wiedziec ile mniej wiecej wazy dzidzia zeby nie bylo niespodzianki przy porodzie ze np wyjdzie mi jelito bo za duza bedzie glowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katka77 kurde kochana to jakis koszmar.Zlozylas skarge? mnie meczyli 30 godzin z skurczami, bo nie mialam odpowiednigo rozwarcia, ale tez nie chcieli go zbyt czesto badac tlumaczac, ze infekcja.Nie mniej jednak ktoras z poloznych w koncu wyczula, ze cos nie tak i zrobili usg, okazalo sie ze dziecko bylo obrocone, glowa do gory.Dwa dni po mnie przywiezli jakas francuzke z identycznym problemem jak ja.Ona wniosla skarge, wiec inspekcja byla i u mnie i u niej.III mozliwe, ze cos sie zmini, ze zaczna robic usg przed porodem, powiedzieli bynajmniej, ze sie nad tym powaznie zastanawiaja....:)Ale sama cesarka i opieka pozniej byly super. Mega wspolczuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy ktoras z was starala sie o SSMG? nie wiem gdzie zadzwonic ,zeby mi przyslali wnioski do Job Center? Monika2 czy twoj Czarek tez budzi sie ok 4-5 w nocy? i prezy sie tak jakby nie mogl zrobic kupki? bo u mnie od tyg to norma, zawsze w tym samym czasie. Tymon nie placze, ale strasznie sie siluje i konczy sie to sukcesem ok 6, takze ten kawalek ranka mamy wyjety z zyciorysu :D Dziewuszki pytanie do Was: Czy ktoras z was jechala do Polski z 2 miesiecznym maluszkiem, samochodem? wiem ze kazde dziecko jest inne, ale moze ktoras sie podzieli jakimis uwagami. My wpakujemy do tylu gondole i przypniemy pasami, bo w foteliku to 2 godz max dla takiego czlowieczka. Jejku nie moge sie doczekac... moi rodzice jeszcze na zywo nie widzieli wnuka.. narazie tylko fotki i skype:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! lida gratuluje slonce synusia!!! :) Maja nie mam czasu na nic. jak zwykle zostawilam zbyt duzo na ostatnia chwile :) jestem dzis zdeorganizowana i nie mam pojecia za co sie zabrac. chyba najpierw dopije kawe i poloze swego smyka spac a potem zaczne zbierac łachy do kupy. najgorsze jutro przede mna - lot :( juz trzese tylkiem, nienawidze latac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lida i jak bylo? przyspieszyli ci poród czy musialas czekac na nature?gratuluje synka. A z laktacja to Monika2 i Maja mają racje, chociaz ja nie dokarmialabym jeszcze butelką, tzn modyfikowanym, na to moim zdaniem za wcześnie - zaburzy to laktacje i maly moze bardziej polubic butelke niz piers. Takie 2dniowe malenstwo ma zoładek wielkości orzecha włoskiego wiec nie potrzebuje duzo na raz. Przystawiaj go do piersi najczesciej jak mozesz i zobaczysz ze sie ureguluje. mamo Eli to ty już jutro?zagladaj do nas bo co my tu biedne bez Ciebie... Maja forme o SSMG dostaniesz w każym job centre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie zapomnialam dopisac LIDA gratuluje SYNUSIA!!!!!!! bylam dzis u midwife :) wszystko jest ok, tetno 140, glowka wstawia sie do kanalu r.. cisnienie ok i waga tez :) +72 czyli kilogram od 5 tygodni :) birth plan jest ok, i zelazo wrocilo do normy wiec ostatnie 8 tabletek i juz nie musze brac. teraz tylko czekam za tydzien w piatek mam termin a jutro ide na balety potanczyc hehe ( moze sobie wytancze porod) mamo Eli chyba nas nie zostawisz na dlugo, wiem ze musisz wypoczac ale po powrocie z mazuzr odrazu napisz nam co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: Rokita1988........02.07.2008....39...Bedford......?...Am elia/Jacek Aneta_s.............04.07.2008...39...Slough.........cor ka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....38...Thornton Heath......córka...... Julia...8............13.07.2008...37...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-Gosia....08.08.2008...34...Basingstoke..chlopak. .Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......06.08.2008....30...Ash, Surrey.....synek.....Kubus Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.......? natusia22..........28.08.2008....30.....Londyn.........c órcia ....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1..............18.09.2008......27....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj mama Eli...........02.10.2008.....26.....WGC........synek...Jakub Jan monika820227....15.10.2008.....23.....Londyn..........?. ...............? Asanna.............11.11.2008.....20......Wood Green.......corcia......? mala79.............14.11.2008.....20......Londyn....corc ia.............? Katelka25.........06.12.2008r....16....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dostalam e-mail ze wozeczek zostal wyslany :) wiec dostane go myle ze w poniedzialek :):):):) juz sie nie moge doczekac :):):) ale mam banana na buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejzewam ze zaraz po przylocie sie zaloguje :D:D:D. bede sie odzywac z Polski bo mam wszedzie internet (oprocz domku nad jeziorem:) ). lida jesli chodzi o dokarmianie mieszanka to nie robila bym tego. borowka ma calkowita racje w tym co napisala :). bylam przerazona iloscia pokarmu wytwarzana zaraz po porodzie ale polozna powiedziala mi dokladnie to samo co wczesniej napisala borowka. i miala racje! :). badz cierpliwa a zobaczysz :). wypadki kiedy nie da sie wykarmic wlasnego dziecka sa rzadkie, zazwyczaj zawodzi nas cierpliwosc wlasnie :) jesli masz jakies pytania chetnie Ci pomozemy. mozemy Ci nawet napisac instrukcje jak karmic, ale najlepiej pomoze Ci HV lub pani z kliniki laktacyjnej bo one beda widzialy jak karmisz i czy popelniasz bledy przy przystawianiu. zawesze jednak mozemy podniesc Cie na duchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada dzieki za ten link. chetnie sobie wydrukuje bo mi sie zbytnio nie widzi jazda do job centre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lida142
Dziękuje bardzo serdecznie za gratulacje , mały wazył 4124 kawał faceta więc jest ciągle głodny dokarmiam go 2 razy w ciągu dnia rano i przed snem moja położna powiedziała , że jest ok ,a tak cały czas na cycu , cycy mam zmasakrowane , jak jade na cycusiu to mały jest marudny krzyczy wniebogłosy i budzi się co pół godziny , mam nadzieju ze jutro najpózniej pojutrze dostane pokarm. Co do porodu : o 16 :00 24 miałam wizyte u połoznej i masaż szyjki macicy , regularne skurcze dostałam o 19:00 w szpitalu kroplówka chyba sól fizjologiczna i czekalismy na rozwarcie oczywiście wziełam znieczulenie najpierw gaz a pózniej epidral , ( czy jak to się pisze), znieczulenie rewelacja plus pełny monitoring dzidziusia i mnie o 2:30 przy pełnym rozwarciu zaczoł sie poród , rodziłam 1,5 godziny ,nie rozcinali mnie pękłam w 2 miejscach mam 2 szwy .Po porodzie odrazu wstałam czuje sie ok. Pozdrawiam bardzo serdecznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×