Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

wlasnie cos za dlugo nasza arvenka sie nie odzywa ja juz nie pamietam jak jest w Polsce jesli chodzi o takie formalne sprawy ale takich dziwolagow to my chyba nie mamy No doslownie az nerwy czlowiekiem szarpia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
hej ja znow w poszukiwaniu rady.. mianowicie, nie wiem jakie kosmetyki kupic dla maluszka. w sklepach widze głownie johnson ale slyszalam ze bardzo uczula. co powiecie na oilatum, czytalam ze jest super. jest to jednak srodek leczniczy i nie wiem czy mozna stosowac do codziennych kapieli. tak samo jak sudocream. i jeszcze cos. kiedys juz pisalam ale nikt mi nie udzielil odp :( . w pazdzierniku przeprowadzamy sie do norwegi, co wtedy z moim maternity allowance? powinnam ich powiadomic , zejuz nie mieszkam w uk? bede nadal otrzymac czy mi zabiora? co do vit. D to bede podawac.bo slonca tu nie duzo a w norwegii jeszcze mniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika.stansted GRATULACJE SYNKA!!!! niech rosnie zdrowo. Tak myslalam ze to juz :) jak bedziesz miec chwilke to napisz nam wszystko ze szczegolami. Buziaki dla Was :) a mnie taka handra dopadla ze jak bym mogl to zabilabym kogo popadnie bo tak mi wszystko dziala na nerwy. Dziecka az mi sie odechcialo i wogole zalamana jestem nie wiem czym. Rozbilam bym cos najlepiej o sciane. Ide chyba sie poloze na chwile to moze mi przejdzie. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaa szkoda ze tego aaa nie slychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta powiem Ci na pocieszenie ze nie jestes sama. Ja wczoraj pol dnia przeryczalam bo mialam wszystkiego dosyc nie wiadomo dlaczego, no i ciaglebyl jakis nowy powod do klotni z moim lubym. I skonczylo sie na tym ze juz wogule nie chcialam z nikim rozmawiec tylko ryczec. ale dzis jest juz lepiej....poki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handrowe brzuchatki - proponuję coś na słodko lub zakupy, to zawsze poprawia humor, i tak wina leży po stronie hormonów.Głowy do góry. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi Waszymi handrami dziewczyny to uwazajcie ja tez mialam na krotka chwile przed porodem(jakies 2 dni przed) no i urodzilam 3 tygodnie wczesniej.Relax...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam. Czy ktoras z was starala sie o mieszkanie z cansilu,jak tak to co oni wymagaja od ciebie.Bo babka u ktorej sprzatam poradzila mi zebym sie starala.A ja to ciemna jestem w takich sprawach a zreszta moj angielski nie jest super.Powiedzcie mi czy ktoras z was dostala jak tak to dlugo sie czeka na takie mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Witam dziewczyny mam pytanko czy po kazdych wynikach badan bylyscie wzywane do GP ?????? bo ja dzis dostalam list ze mam sie zglosic do lekarza skuli ostatnich badani (mialam tydzien temu testy krwi) strasznie sie martwie ze cos nie tak a moze tak ma byc ???? Bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu sie dzieje jak jamusze isc do pracy :) zozo ja uzywalam na poczatku plynu do kapieli avent i zwyklej oliwy z oliwek :). nie potrafie Ci odpowiedziec co sie stanie z Twoim maternity allowance niestety. mala 79 musisz wziac forme z councilu, wypelnic i dostarczyc z wymienionymi w niej dokumentami :) zaneta mozesz miec po prostu anemie. umnie wlasnie tak bylo w pierwszej ciazy. wyslali mi list zeby sie stawic do GP i przepisali mi zelazo :). ogolnie jednak jesli wzywaja Cie do GP to maja ku temu powod, tylko nie zamartwiaj sie na zapas !!! moze okazac sie ze to nic powaznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
hej Dziewuszki Ale masa pytan, Chetnie bym odpowiedziala ale sama mam cala kieszen. ZOZO co prawda jeszcze moj malec siedzi w brzuchu ale slyszalam to samo o Johnson, sudokrem tylko od czasu do czasu ale tutaj podobno mozna kupic bepanthen ktory sie stosuje jako krem na pupe do czestego uzytku. ja to wszystko zbieram od znajomych tudziez siostry, ale chyba niestety trzeba sie przekonac samej na wlasnej skorze, czyli dzidziusia. Sa rozne poglady. Np. z tym spirytusem do przemywania kikutka, w polsce to norma,a tu nie wolna, bo sie zabija naturalne bakterie i jak tu byc madrym?? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka75 moze jestes tu jeszcze. Mam nadzieje ze tak. Pytalam cie juz kilka razy ale widac nie czytalas tego. Chodzi mi o powod dlaczego bedziesz miala cc. Wiem ze cos z oczami. Ja tez mam wade wzroku, ale doktorek GP stwierdzil ze w tym kraju zadna wada wzroku nie kwalifikuje ciezarnej do cc. Wiec ciekawi mi jak to jest z toba dokladnie. czy masz zwykla krotkowzrocznosc czy cos powazniejszego?bylabym wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam na 21.07. do cansilu na rozmowe,bo moja baba telefonicznie mnie umowila podajac dane i ma isc ze mna.Jestem ciekawa co z tego wyjdzie. Mam miec paszprt,agrement od landroda i zaswiadczenie ze szpitala,czyli jakie to ma byc zaswiadczenie od poloznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
chyba bede musiala probowac, co sie sprawdzi. zamowie chyba kosmetyki MUSTELA. poczytalam o nich na polskich stronach i maja b. dobra opinie. W polsce sa dosc drogie a tutaj nawet ok. pepek bede smarowac spirytusem. i nie mam zamiaru nawet sie pytac poloznej czy moge czy nie. zamowilam tez probke bepanthenu (zobaczymy czy mi przysla), moze sie sprawdzi dla malucha i dla mnie na sutki. http://www.bepanthen.co.uk/survey/index.php co do mojego maternity allowance, na prawde nie wiem co robic. jak zadzwonie do job centre to zaraz beda sie mnie pytac co i jak... ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
borowka Co do cc to ja tez sie niezle naszarpalam. Mialam 2 lata temu w polsce laser korekcje, wczesniej -8, i powiedzieli mi ze powinnam miec cc, aczkolwiek tutaj zrobili wielkie oczy, ja im na to ze mam dziuryy w siatkowce i nie chce zeby mi sie wzrok pogorszyl albo oczy "wypadly". moj ginek w polsce rzekl ze nie mam szans na cc w angl. a ja sie juz nastawilam. najpierw bylam w londynie, ale jak sie przeprowadzilam i poszlam do szpitala w guildford ku mojemu zaskoczeniu od razu sie zgodzili, na slowo. tak wiec sie nie poddawaj, jak chcesz napisz mi maila agazjack@yahoo.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje wszystkim nowym mamusia dzidziusiow🌼❤️🌼❤️🌼 niech wam zdrowo rosna. Co do szkoly- faktycznie jest tutaj rejonizacja ale niekoniecznie wlasnie nalezy wybrac najblizsza szkole. To zalezy od rodzicow gdzie chca poslac swoje dziecko. Moja corcia wlasnie od wrzesnia idzie do szkoly:) Juz 1.5 temu myslelismy nad odpowiednia szkola- rozmawialismy ze znajomymi na temat szkoly w rejonie i innych. Wybralismy dla niej szkole katolicka ( poza naszym rejonem) - ze wzgledu na poziom , podejscie nauczycieli do nauczania itp. Podania do szkol sklada sie juz w pazdzierniku i decyduje kolejnosc zgloszen ale jesli chodzi o szkoly w rejonie to maja obowiazek przyjac nawet jak podanie zlozy sie znacznie pozniej. Rowniez o opinie szkoly mozna pytac sie w councilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki! mam nadzieje ze humory dzisiaj dopisuja :) takie to hustawki nastrojow mnie osobiscie bardziej wykanczaja niz ciezka praca :) monika.stansted - serdeczne gratulacje! czekamy niecierpliwie na szczegoly. mam nadzieje ze dobrze sie czujecie! asanna - nie moglam uwierzyc w to, co przeczytalam o zaswiadczeniu. boze, przeciez to naprawde wyglada na jakas czysta zlosliwosc. nie zobaczylas sie moze z jej szefem? ja bym chyba nie wtrzymala cisnienia. mam nadzieje, ze chociaz w przychodni ci wystawia, trzymaj sie dzielnie i walcz o swoje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) dzis juz mi lepiej, uff....... a bylo ze mna bardzo zle przez ten humor. Dostalam wczoraj kolejny wniosek do wypelnienia ( staram sie o benefit na corke) zadzwonilam wiec i podalam moje zarobki w zeszlym roku, co sie okazalo ze na wczesniejszym wniosku mam podobno inaczej i teraz nie wiem co robic?? czy mi to uznaja czy nie? mam jeszcze raz sprawdzic i oddzwonic---nie wiem co robic bo nie pamietam ile wpisalam dochodow a jezeli to jest pomylka o 100 f to oszaleje. malenstwo wczoraj sie tak wiercilo ze nie moglam zasnac, pierwszy raz mi sie tak trafilo :) borowka niedlugo rodzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ciezarowki i rozpakowane, gratulacje ja jeszce podwojna, ale we wtorek dostalam jakis skurczy boli brzucha i wogole i zadzwonilam i kazali do szpitala pojechac tam mnie na ktg z godizne trzymali zbadali temp,. cisnienie z malym wszystko oki, ale brzuch mneibolal cholernie i kulo strasznei!!!!! normalnie ruszyc sie nie moglam. po zbadaniu moczu wyszlo ze mam jakas infekcje dostalam antybiotyk, mniej juz boli wzielam w pracy chorobowe i nie chodze, nie pojde do konca tygodnia, mam to gdziec, i tak od 03.07 ide na urlop a potem na macierzynskie. dzis do poloznej ciekawe co powie moj maz stweirdzil ze panikuje za bardzo, ael jakby ostatecznie cos sie stalo zlego to nigdy bym sobie tego nie wybaczyla. a wiecie w szpitalu to nawet mnie waginalnie zbadali i wymaz wzieli!!!!! i pierwszy raz tam mi zajrzeli od kad w ciazy jestem i poweidzilaa doktor i polozna ze wszystko oki. powiem wam, ze dbaja tutaj o mnie :) zadowolona jestem z opieki jaka mam, nie mowia na wszystko ze to normalne kaza przyjechac obejrza i wogole. a nogi mam spuchniete balony normalnie jak jakis gnom wygladam a za tydzien w czwartek ide na fizjoterapie, chyba pisalam. byla tkoras??? bo podejrzewaja ze mi kosci lonowe za bardzo sie rozeszly i te dretwienia itp musze podczytac was troszke a ja juz ciuszki i pieluszki mam poprane, maz upral aja poprasowalam i zlozylam, wszystko w pudelku teraz lezy zeby sie nie kurzylo. lozeczko kupilismy, znacy zamowilismy przez net czekamy na dostawe. materaz z ikei jednak oddajemy, kupimy zdrowszy, moj maz stwierdzil ze ikea nie ma doswiadczenia w dziale dzieciecym takeigo dobrego jak inne sklepy, costam cos tam, poweidzial ze to na dluzszy czas sie kupuje i nie mozemy kupic byle czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i kochane jestescie, przepraszam ze o mnie musialyscie sie martwic, ael ja nie pisalam bo lezalam i jakos tak nie mam sily pozatym ma juz ppodretwiala druga reke i jakos ciezko mi sie pisze na klawiaturze jakby bez czucia :( a co do tego birth plan, pisalyscie to z polozna czy same????? bo ja niemam pojecia, ja mneij wiecej wiem co chce. albo moze ktos przesle mi na nmaila?? arvena4@wp.pl bardzo bede wdzieczna zgaga tak mneimeczy ze normalnie wymiotowac mi sie chce, zastanawiam sie czemu ja musze miec te wszystkie bole i najgorsze objawy ciazy!!!!!! od poczatku ciazy brzuch nawalal tak bardoz jakbym miala okres mega dostac, i wymioty mialam do 21-23 tc potem zaczelo wszystko bolec i dretwiec i juz tak zostalo :( ale wiecie co jeszce nie urodzilam a i tak nie zrezygnuje z tego zeby miec 3 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena4, milo cie widziec! :) juz myslalam, ze wszystkie sie tak cichaczem rozpakowujecie gdzies po drodze, hihi... ale ci zazdroszcze popranych i popakowanych rzeczy, ja dopiero w lipcu zaczne remont domu. a juz tez bym chciala wszystko widziec na miejscu, pachnace i czysciutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakbyscie sie bardzo martwily to moge w mailu podac swoj nr kom :) a jakbym poszla rodzic wczesniej to poinstruuje mojego meza zeby napisal jak najszybciej i wogole opowiedzial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, u mnie remont w mieszkaniiu na calego jest i do porodu np nie zdazymy, balagan wszedzie lazienka zaczeta nieskonczona sypialnie dwie do pomalowania i podlogi do zmienie nia, salon zaczety nieskonczony. ale na przyjscie dizecka szykujemy sie oddzielnie, dlatego ubranka sa zapakowane w plastikowe pudlo zeby sie nie kurzyly itp. a kupilam sobie parowy sterylizator i wanienke i inne akcesoria ktore tez trzeba uporzadkowac, ale nie mam gdzie postawic, a wozek np nadal w pudelku, kupilismy go wczesniej bo balismy sie ze trzeba bedzie czekac, a teraz weszlismy do sklepu i przecena o 30 futnow, no ale coz, kto to wiedizla za to sterylizator i taki smietnik na pieluchy z apol ceny i wanienke tez za pol ceny i kilka ubranek z wyprzedazy. czakam teraz do lipca na wyprzedarze w nexcie bo mis ie strasnize tam ubranka podobaja i kupie malemu troche, nawet z takim wielkim brzucholem pojde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena, wyslalam ci birth plan na maila, mam nadzieje ze sie przyda. ja mam kartke zatytulowana birth plan w moim niezbedniku szpitalnym, czyli dokumentach ktore dostalam ostatnio od poloznej. a co do remontow - to tutaj ma sie zaczac w polowie lipca i potrwa minimum pol roku, wiec musze wziac wszystkie rzeczy do polski... jak wroce w sierpniu to z wielkim brzucholem bede szukala jakiegos mieszkania do wynajecia w londynie... beznadzieja... :) staram sie stosowac metode scarlett o'hara: "pomysle o tym jutro", hehe... buziaki dla wszystkich, lece cos kupic na obiad, dzis naszlo mnie na ryz zapiekany z jablkami z cynamonem w sosie smietanowo-waniliowym... mniam, mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx dzieki ogormne za maila, odpisalam na pytanie - moze ci sie przyda. pogadam jeszcze dzis z polozna o ty mbirth plan, zobaczymy co ona mi powie czy ze mna napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokita1988
onyx1 albo arvena4, mam wielka prosbe, czy moglybyscie przeslac mi tez birth plan na maila? Bede wdzieczna! Roxa8@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena Ty to masz \"przebojową\" ciążę, wspołczuje Ci biedactwo, Ty to sie nameczysz jak malo kto, ale zobaczysz - jeszcze ci Pan Bóg wynagrodzi-kto wie czy nie w dzieciach :)i teraz po tym wszystkim co przechodzisz sam porod juz ci straszny nie bedzie:) :). Zawsze sa jakies plusy, czyż nie? Nooo Aneta niedlugo rodzimy, ale bedzie sie dzialo!!! tak naprewde to jakos do mnie nie dociera, juz tak mi dobrze z tym brzuchem jakbym go miala cale zycie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam birth planu, wczesniej jak rodzilam nikt nie wziął tego pod uwage wiec teraz sie obrazilam i nie bede miala. Co ma byc to bedzie. aty aneta masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i tak nadal chce miec 3 dzieci :) mam nadizeje ze tylko finanse nam pozwola. porodu sie nie boje, juz chyba tyle mialam roznych boli w tej ciazy ze sie przyzwyczailam :) najgorzej to wiecie co ze jak mi cos upadnie i mam to podniesc, to nie mam sily wstac, czuje jakby mi mialy normalnie kolana popekac bo nie wytrzymuja. ciagle mi sie cos dizeje, ale przynajmniej bede doswiadczona ze hej do nastepnej ciazy :) maly sie wierci :0 wlasnie ale on to taki grzecznioch ajest nie wierzga za bardzo a w nocy jak mama chce spac to on tez grzecznie spi :) mam nadizeje ze tak zostanie bo w dzien to co chwile jest aktywny :) borowka a ty juz niedlugo jakos, kurde zapomnialam jak w tabelce jest. u mnie moj maz wszystko wie w razie czego co ja chce i wogole w czasie porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×