Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość zozo
ja tez im jestem starsza, to mi bardziej gdzies na wies, w spokojne miejsce sie chce.londyn mi zupelnie nie odpowiadal, cos podobnie jak tobie arvena. w polsce mieszkalam w szczecinie, pozniej studia w bydgoszczy i mi jakos miasto nie przeszkadzalo, nawer nie wyobrazalam sobie zycia z dala od miasta,teraz w reading tez jest ok. moj kochany nie chce gdzies z boku mieszkac, on jest z madrytu i nie moze sie przestawic na zycie w malym miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Wreszcie odespalam i zorganizowalam sie troche.Moge wiec usiasc i cos napisac. Wiec... zaczelo sie w sobote wiecz w trakcie kąpieli. Chociaz moze tak naprawde wcześniej.bo mialam bol podbrzusza od rana i tak jak wyczytalam w necie ocenilam je jako bole jelit, zaparcie , ewent.wzdęcie ale nie porodowe!Tak jak pisalam zaczely sie skurcze silniejsze niz zawsz, tzn braxtony z bolem podbrzusza, po 4-5 godz ustaly. W niedz to samo bole jelit non stop,plus skurcze o tej samej porze. Z tym zeskurcze mocniejsze.I juz nie ustaly. Ok pierwszej w nocy bylismy na porodowce. stwierdzili zadnego rozwacia. wiec do domu. o 9 rano bylismy tam spowrotem. rozwarcie na 3 cm, wody na miejscu. Mallutka lezy kregoslupem do mojego kregoslupa.Skurcze nasilaja sie, a rozwarcie nie bardzo postepuje -po 4 godz 5 cm rozwarcia. Decyduje sie na epidural, Chociaz nie mialam zamiaru go brac, bol nie do wytrzymania. Wszystko przygotowane. wreszcie przychodzi azestezjolog, badanie, no i juz za pozno na epidural.Pelne rozwarcie, ale glowka jeszcze daleko...Mysle jesli nie epidural to co terasz? napewno zwariuje...Pani anestezjolog zaczela mnie uspokajac bo zdaje sie zaczelam panikowac w trakcie skurczy. Byla super. Mowila do mnie o bolu, ktory czuje ale tylko dlatego go czuje takim jakim jest bo na to pozwalam. Dwie takie rundki i pomoglo. Zaczelam go troche kontrolowac, a przynajmniej odczuwanie. Nie myslalam ze nad takim bolem mozna zapanować. a jednak.Zapamietajcie to dziewczyny, naprawde warto. A ta kobieta byla super. jest juz 14. Wreszcie mysl - jak nie teraz to kiedy - i mowie ze musze przec. Jedno parcie - pęka pęcherz i głowka na zewn, -drugie parcie - malutka jest z nami! Jako znieczulenie mialam tylko gas&air. Nie powiem zeby to dzialalo jako znieczulenie, ale dzieki temu nie zemdlalam ,a bylam naprawde bliska temu i moglam kontrolowac oddychanie.Tym razem moge powiedziec ze to jest dobra sprawa.Chcialam rodzic w w odzie ale nie bylo wolnego basenu. Nie bylo zadnego nacinania a ni pękniecia. Ogulnie jestem bardzo zadowolona z wszystkiego. jez tego samego dnia moglam wrocuc do domu, ale zostalam by nie przyjezdzac nastepnego dnia na badania- do szpitala mialam kawalek drogi. Aha i dostalam sale jedynke - z braku sal zborowych:D Jeszcze jedno. moze wam poterminowym pomoże. Skurcze zaczely mi sie w trakcie kąpieli zaraz po masazu sutkow.Jednego wiecz jak i drugiego. nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy rzeczywiscie to mi pomoglo. No a teraz trzymam kciuki zaWas dziwewuchy, to naprawde moze sie zaczac w kazdej chwili, niekoniecznie z uprzedzeniem - chybaze takie bole jelit moga nim byc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka gratulacje!super ze tak wszystko fajnie poszlo i strasznie ci zazdroszcze ze nie peklas ani nie bylas nacinana.powiedz jeszcze ile wazylo malenstwo i w jakiej pozycji rodzilas bo to podobno ma wplyw na nacinanie tudziez pekanie a ja oczywiscie strasznie swiruje bo nie chce ani tego ani tego :) jeszcze raz gratuluje wypoczywajcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka no to w sumie superancko wszystko sie odbylo!!!!!!!! pokaz fotke dzidziusia gdzies :) dobrze ze zadowolona jestes :) gratulacje ogormne i zdowka zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry dziewczyny, ja to jakas niewychowana jestem. dziekuje wam za gratulacje i cieple slowa, i wogle ze tu jestescie, z wami ciaza mija super :) 🌼 :) Ola wazyla 3.054 , jest malutka i drobna, gdybym wiedziala nie balabym sie tak przec. rodzilam w kleczkach. gorna polowa lozka byla prawie w pionie a ja o nia oparta brzuchem, lekko pochylona do przodu.taka pozycje doradzila polozna na czas skurczy (mialam znowu bole krzyzowe) i tak juz zostalam do konca. Jest ogromna roznica. w czasie skurczy byl czas ze na troche musialam polozyc sie na plecach -bol duzo duzo wiekszy Szczęśliwe Brzuchatki: Rokita1988........02.07.2008....41...Bedford......?...Am elia/Jacek Aneta_s.............04.07.2008...40...Slough.........cor ka.....Jessica Julia...8............13.07.2008...39...Telford......? .....Oliwia/Olivier lollibelly.............25.07.2008...37..Northampton..... ...Lennox/Max? arvena4-Gosia....08.08.2008...36...Basingstoke..chlopak. .Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......06.08.2008....30...Ash, Surrey.....synek.....Kubus Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.......? natusia22..........28.08.2008....33.....Londyn......córc ia....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1..............18.09.2008......27....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj mama Eli...........02.10.2008.....26.....WGC........synek...Jakub Jan monika820227....15.10.2008.....23.....Londyn..........?. ...............? Asanna.............11.11.2008.....20......Wood Green.......corcia......? mala79.............14.11.2008.....21......Londyn....corc ia.............? Katelka25.........06.12.2008r....17....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.............07.07.2008...3054...Thornton Heath....córka......Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozycja naprawde godna polecenia, mala ze mnie wyskoczyla mozna powiedziec. mam porownanie bo zuzie rodzilam lezac - i nikt mi nie doradzil by zmienic poz. Dziewczyny nie czekajcie wiec az wam zaproponuja zmiane poz, probujcie a napewno znajdziecie ta lepsza dla was i na czas skorczy i samego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka- rowniez gratuluje dzidziusia🌼 🌼🌼 Ja rodzilam swojego Julka w takiej samej pozycji- no moze za bardzo bylam oparta, nie utrzymywalam zbyt pionu i wychodzil troszke dlugo, kilka parc. Ale dzieki tej pozycji naprawde jest latwiej, nie peka sie tak, wszystko szybciej wraca do normy. Dodam, ze synus mial 4.09 kg wiec do malych nie nalezal. A tez mam porownanie bo pierwsze dziecko rodzilam klasycznie i bylam nacinana. Rowniez polecam taka pozycje na kleczaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, tu znów późno - nocna Monika2 Właśnie skończyłam piec ciasta na chrzciny - noc to ostatnio jedyny czas kiedy mogę coś zrobić, bo Marudnik Paskudnik (Czareczek kochany) na nic mi nie pozwala, a noce przesypia super, więc oto jestem. Borowka- świetnie sie spisałaś, gratulacje córeczki.A mąż był z Tobą? Ja również rodziłam na łóżku w pozycji na klęcząco - bardzo polecam, bo też nie musiałam być nacinana, miałam tylko małe pęknięcie, ale nie mięśni, lecz skórki. A teraz czekamy na kolejne brzuchatki, szczególnie te przeterminowane;) POzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry cos nam anetka.s dlugo sie nie odzywa. anetko, gdzie jesteś? Moja maly aniolek stwierdzil, ze dzien jest na spanie a noc na jedzenie i podziwianie swiata:)musze cos z tym zrobic bo dlugo nie pociagne, tak calodobowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry!! Borowka GRATULACJE jeszcze raz!!! super ze jestes zadowolona z porodu, tez bym tak chciala. U mnie jeszcze nic sie nie dzieje. Ide dzis do midwife na 9.45 jak wroce to sie zamelduje. Buziaczki dla malutkiej. aaaa Jak ma na imie Twoja pociecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a cos ie stalo ze basenu nie wybralas??? kurde ale masz fajnie :) no musisz przestawic mala na spanie w nocy :) hehe, nocny marek z niej :) a w bruchu kiedy bradziej ci baraszkowalal w nocy czy w dzien?? a jak wogole zuzia zareagowala na siostrzyczke???? polozna jakas inna powiedizla mi wczoraj ze moj brzuch o tydzien starszy jest, znaczy wiekszy. za dwa tygodnie mam sie zobaczyc z nia z nowu, nie widze potrzeby wczesnie wszystko jest oki, to po co mam tam latac co tydzien zwlaszcza ze musze taxi brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta moze to dzis bedzie??? :) borowka ladan data 07.07.08 hja mam termin na 08.08.08 ale chyba nie dotrwam, chociaz nigdy nic nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wrocilam od poloznej w szoku jestem bo mnie zbadala wewnetrznie i mam rozwarcie na 2 cm, glowka bardzo nisko i mozliwe ze w weekend urodze. jutro do szpitala na masaz szyjki macicy. Ciesze sie ze w koncu cos wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze zrobila mi masaz szyjki macicy -- jutro czeka mnie to samo --------szyjka zgladzona 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta teraz to juz napewno sie ruszy u ciebie, moze nawet nie zdazysz miec masażu szyjki. Takie badanie gin tez duzo moze zrobic. Tak Monika2 mąz-niezbędnik byl ze mna :) i spisal sie na 5+. Tym razem oboje juz z doswiadczeniem(wczesniej tez byl przy porodzie)zgralismy sie na maksa. A w wodzie chcialam rodzic z tym, ze nie bylo wolnego basenu, ale nie rozpaczam. A co do baraszkowania Olci w brzuchu to nie bylo dla niej róznicy, noc czy dzień- kazda pora dobra na charce.A byla bardzoaktywnym dzieckiem, zreszta ciagle jest. Nie wiem jak z waszymi maluchami Monik2 czzy inne mamy ale Ola, gdy trzymam ja pionowo przy sobie, utrzymuje sama glowkę, przekreca z buku na bok. Ja jestem w szoku bo nigdy nie spotkalam sie by noworodek mial tyle sily. Pamietam, jakZuzi głowke polożylam na lewy boczek to tak lezala dopuki nie przeloze jej na drugi. Takie male a takie to juz silne A Zuzanna jest niesamowita. Np. dzis rano, przebudzila sie, akurat spala na naszym luzku, a ja w tym momencie zmienialam pieluszke Oli, i pocalowala ole w czółko a potem przytulila :D. na pocz balam sie jak to bedzie, czy przypadkiem nie bedzie w niej agresji, czy cos takiego, ale nizc z tych rzeczy, Zuzia przykywa ja, chciala dac smoka, glaszcze - patrzy co my robimy i nasladuje maluch. Jedynie przez 2 dni zaczynala plakac jak Ola plalkala, no i ostro protestowala jak chcialam nakarmic pierisą pierwszy raz. Teraz juz wie, widac, o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka super ze jestes juz w domu z malenstwem i starsza corka narazie nmie jest zazdrosna. Milo jest poczytac takie posty jak twoj :) no mam nadzieje ze cos sie ruszy, nmawet nie wiesz jak sie ciesze ze cos sie juz dzieje. W koncu jestem tydzien po terminie. rokita czy ty juz rodzisz??? oj cos czuje ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Aneta.s jak tam masaz szyjki macicy, bolalo? Ja mam miec we wtorek jak nie urodze,,sprzatam od rana, zobaczymy, nie wiem jak wy dziewczyny macie ale moje malenstwo straszny bol mi sprawia jak sie rusza, nie wiem moze to swiadczy o tym, ze takie duze jest? Borowka to super, ze tak wspominasz porod , a co do malenstwa to zdazy sie jeszcze przestawic z nocy na dzien. Napisz jak ma ta twoja kruszyna na imie?? Pozdrawiam inne mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Dziewczyny czy wiecie moze gdzie znajduje sie slownictwo zwiazane zporodem i ciaza, pamietam, ze kiedys ktoras tu wypisywala, szukam, czytam ten topik ale nie moge go odszukac!! POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julia...8 u ciebie to moze byc naprawde niedlugo. Ja mialam bol podbrzusza, a juz szczegulnie silny gdy Ola sie ruszala, nawet delikatnie,na dwa dni przed urodzeniem. Z tym ze ja te bole pomylilam z takimi zwyklymi, natury trawiennej :)i juz zaczelam stosowac odpow diete nawet :) może masz tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Borowka nie wiem co to za bole, do tego mam skurcze macicy, cos takiego jak zaciskanie i puszczanie ale to nie bole porodowe, fajnie by bylo juz urodzic,, kazdy tylko wydzwania i pyta czy juz?? Mam nadzieje, ze pojdzie szybko. Chcialam Cie jeszcze zapytac, bo czytalam ze mialas juz jeden porod za soba jakie masz porownania? Czy ten drugi porod jest lzejszy, ??? Co do wczesniejeszego mojego wpisu, to juz znalazlam slownictwo. Moj dzidzia w brzuszku siedzi juz prawie ze mna na krzeselku, tak mi opadl brzuch ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julia... masaz troszke boli ale nie zeby nie wiem jak bardzo. Trwalo to 10 sek moze mniej. Tak jabby cos taz rozciagala w srodku. Podobno po tym moze wystapic plamienie ale jak narazie u mnie nic sie nie dzieje. Troche mnie pachwina zaczela w prawej nodze bolec byl taki moment ze nawet bardzo. Z tego wszystkiego przygotowalam juz luzeczko ( posciel zalozona). Maluszek dalej aktywny, czekam az cos sie zacznie, moze noca sie rozkreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia to twoje też drugie, prawda? jest o tyle latwiej ze wiesz czego sie mniej wiecej spodziewac, no i napewno krocej, ale bol nie powiem aby byl mniejszy.Chociaz moze tylko u mnie tak bylo. Ale wiesz, wszystko szybciej przebiega, twoj organizm juz zawczasu jest na to przygotow, nie tak jak do pierwsz porodu.ale powiem tak:spodziewalam sie ze bedzie jednak latwiej. A to wszystko przez felicity-szcześciare(pozdrowienia felicity:) ), glupio i naiwnie nastawilam sie podswiadomie i swiadomie ze bede miala podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Aneta-s dzieki za pozytywne opinie co do sweepu, nie wiem jakos jestem przelekniona, a wczesniej sie nie balam.. Cos mi sie wydaje, ze cie Anetka w nocy ruszy po tym masazu- zycze powodzonka. Tak borowka to moje drugie dziecko, tez nastawilam sie , ze pojdzie szybciej , lzej, mniej bolesnie niz z pierwszym dzieckiem. Milo czyta sie opisow osob, ktore sa zadowolone z porodu, zazdroszcze ci , ze nie peklas i cie nie zszywali. Jakas taka bojaca jestem,, przelekniona . Zmykam robic obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje tez drugie :) i sie wcale nie boje :) wiem ze bedzie bolalo ale za to jaka radosc :) czekam na mojego lubego i jeszcze troche sie pokochamy moze po tym mnie ruszy na dobre :) a jak nie to tez nie bede plakac w koncu w srode mam wywolanie wiec tez spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc czy moge dolaczyc??? Ja jestem obecnie w 20 tc mieszkam w anglii 2,5 roku Ostanio ciaze mialam w grudniu 12 tc ale pozamaciczna wiec skonczylo sie laparoskopia trwajaco ponad 3 godzini a w lipcu zeszlego roku urodzilam w 22tc synus Zmarl. Teraz mam zalozony szewek termin na 30/11 mam nadzieje ze wytrwam bardzo sie boje powtorki Mam juz corke 8 letnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka26 witaj wsrod nas mamusiek :) zycze Ci zeby wszystko sie udalo i zebyscie obydwoje wytrwali w zdrowiu do konca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tobie zycze udanego i szybkiego bezbolesnego(choc nie wiem czy to mozliwe :-) )Porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy bedziesz korzystala ze znieczulenia?? Mnie sie tutaj bardzo podoba gas czuje sie bol ale jest sie wesolym i nie przejmujesz sie zbytnio bolem przy skurczu kaza wdychac po 3 wdechach masz fajna hustawke no i dla dzidziusia bezpieczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jestem tydzien po terminie :) i nie chce znieczulenia, jakos przy pierwszym porodzie obeszlo sie bez (mimo skurczy brzuszno-krzyzowych) to teraz tez dam rade :) mam nadzieje ze w krotce urodze. dopisz sie do tabelki znajdziesz ja kilka stron w stecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×