Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Witam.Co za pogoda.To się chyba nazywa \"prawdziwe angielskie lato\" ;) Lewatywa - znajoma z Polski poleciła mi czopki glicerolowe (kupione w Polandzie) 4 zł. z opakowanie (10szt), bierze się max 2.Ona dostała je od swojej p. ginekolog.Rewelacja, bez rurek.Tak w ogóle to nie się czym martwić, jak się coś zdarzy to położne Ci nawet nie powiedzą, ładnie posprzątają a Ty nawet nie będziesz o tym wiedzieć (możesz ewentualnie zapytać męża).Oddawanie stolca w czasie porodu jest naturalne, poza tym organizm sam się oczyszcza i normą jest też biegunka przed samym porodem. Sama się martwiłam,że to się mi przydarzy (stąd te czopki) iże się będę wstydzić nago.Wszystko bez potrzeby.Koszuli do porodu nie potrzebowałam, bo skurczy partych dostałam w wannie i już wtedy to nie myślałam o koszuli.No i było czysto, czopek użyłam kilkanaście godzin wcześniej. Dziewczyny skoncentrujcie sie na O D P O C Z Y W A N I U :):):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z tym co napisała Monika :) a z olejkiem ryzcynowym to uważajcie - może spowodować że dziecko wydali smółkę będąc jeszcze w łonie a to już nie jest bezpieczne dla dzidziola :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Moj aniolek spi a ja szybko na komp i czytam zaleglosci. Co do lewatywy to tez planowalam zrobic ja sama w domu, ale pozniej odwidzialo mi sie podczas skurczow. Przed samym porodem moj organizm sam sie oczyscil. U nas w szpitalu nie robia lewatywy i w aptece tez jej nie kupisz. To prawa natury, ze przy porodzie robisz niespodzianke (ja chyba tez zrobilam) masz takie skurzce parte, ze nie czujesz czy robisz ja czy nie. Zreszta pomyslcie , ze po takiej niespodziance bedzie kolejna niespodzianka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
Witam z samego rana! Te skurcze nie sa prawidlowe w pierwszych tygodniach ciazy,z tamtymi ciazami tez tak mialam,z pierwsza wczesnie zrobilam test i poszlam do lekarza,po badaniu usg stwierdzil,ze mam podwojona macice i przez to grozi mi poronienie,moja ciocia to ma i nie ma dzieci,ale to bylo 30lat temu moj gin powiedzial,ze teraz jest do utrzymania taka ciaza,teraz duzo leze na ile mi daje moj 19mies synus,dzisiaj jak maz wroci z pracy to idziemy do lekarza,martwie sie,ze sie nie dogadam...moze maz bedzie mogl wejsc ze mna,tylko my bedziemy z tym mlodszym jeszcze...jak mam powiedziec,ze podwojona lub podwojna macica?po lacinie to uterus duplex,tu lekarza znaja lacine???po ang uterus to macica a powojna lub podwojona to jak double???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
Nie pracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! chrupcio, powiedz im po lacinie. znaja ja na pewno. jesli chodzi o rodzinne wypady do GP to nic sie nie martw, ja akurat jestem w tym ekspertem :D:D:D . czasem bywa ze ide do lekarza w charakterze tlumacza swojej kolezanki, ona idzie z corka i ja tez bo nie mamy gdzie ich zostawic :). po prostu przepros i niech maz wyjasni dlaczego przybywacie tak tlumnie. nie bedzie problemu, zobaczysz :). jesli lekarz okaze sie gburem po prostu wiecej sie do niego nie umawiaj :). to dobrze ze nie pracujesz, odchodzi Ci jeden problem w postaci nie zawsze wyrozumialego pracodawcy. lece na spacer do Nexta dopóki nie parzy tak bardzo. wracac bede pewnie ok poludnia jak sie nie pospiesze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.W Coventry lato cd. chrupcio - Ty się tak nie zamartwiaj, bo to szkodzi dzidzi.U lekarza możesz wejść z mężem i z dzieckiem też, mi nigdy nie robili problemów. Możesz też poprosić o tłumacza.Lepiej jest to zrobić przy umawianiu się na wizytę, bo z biegu to nie jest takie proste dla nich (tłumaczy jest mało).Jak nie ta wizyta, umów się na następną.Albo przygotuj sobie listę przydatnych w konwersacji zwrotów.Oto słownik którego ja używam: http://www.ling.pl/. Opowiedz lekarzowi o poprzedniej ciąży i komplikacjach, o przypadku Twojej cioci (że to rodzinne).Powiedz,jak bardzo jesteś zaniepokojona. MamaEli dobrze Ci wcześniej napisała, oni nie lekceważą takich sytuacji, jak Twoja.Głowa do góry :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej rozpisalyscie sie dziewczynki co do bolu podbrzusza to ja mialam normalni gdzies do 15 tc takei bole jakbym miala mega okres dostac za moment, lezalam odpoczywalam, a pozatym to nonstop rzygalam jak kot i to do 20tc potem rzadziej nieco juz. wczroja polozna powiedziala ze nie powinno sie orzechow jesc!!!!! a ja jadlam sporo migdalow, bo tylko to na zgage!!!! dali mi recepte na cos do picla. teraz sie denerwuje ze moje dziecko bedize jakies uczulenai mialao :( jakie macie rady bo mi powiedziala ze dizecko nie dokonca jeszcze jest chyba tak sie pisze, engage, ze glowka tam w kosci ulozone i mam chodzic po schodach i cos tam. jakei rady??? lolibelly ,kurde chyba juz na pewno ciebie nie wyprzedze :) nie boj sie cesarki, moja kolezanka miala tutaj w tym szpitalu co ja rodze i poweidizlaa ze wogole wszystko oki mala blizne ma, i potem wogole bolu zadnego nie czula, moze tutaj robia cos lepiej niz w polsce. bo przeciez to normalna operacja. i normalnie mogla swoja coreczke podnosic itp a co do wchodzenia do lekarza, to jak chcesz to mozesz sobie wejsc z kimkolwiek sobie rzyczysz , to twoja sprawa a im nic do tego :) a mnei nadal brzuch jak na okres boli :( w nocy kiepawo spie i wogole :( napuchlam mam nadzieje ze od tego sie nie umiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
U mnie tez piekne lato siedze w ogrodku i probuje czytac ksiazke.Ciesze sie,ze was znalazlam zaczynam sie cieszyc ciaza:)A korzystalyscie z tego kalendarza chinskiego?Jest na ktorejs stronie o ciazy chyba na edziecko jak znajde to wam powiem,mi sie sprawdzil z moimi chlopakami,a teraz mi wychodzi,ze 3 sisiorek...trudno...a moze sie nie sprawdzi. Najbardziej sie tym martwie,ze nie dogadam sie z lekarzem,wezmiemy slownik,bo maz u lekarza tez zazwyczaj sie nie bardzo dogaduje,a nikogo nie mozemy wziasc,bo pracuja razem i sa tu ludzie ktozi zna ja rodziny nasze w pl,a nie chcem zeby sie dowiedziala rodzinka narazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka.
moge dolaczyc do Was i opowiedziec moja historie?? To tylko kilka zdan,a moze cos mi poradzicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
u mnie nie ma tlumacza w przychodni. z tym chodzeniem poschodach to dobrz rada,ja z 2gim pochodzilam i pozniej na dluuuuzszy spacer i o 23mnie wzielo,a o 5.25 urodzilam,z pierwszym tez po spacerze brzuch mnie rozbolal,rano odeszly wody a o 12.15 urodzilam...idz na spacerek ale nie tak pomalutku tylko szybszym krokiem ew miare mozliwosci...napij sie herbaty malinowej to tez podobno przyspiesza ja 2tyg przed porodem tez meczylam sie z takim bolem,az w koncu poszlam na spacer po marketach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
mysle,ze tak milenko jesli to mila historia...pewnie:)ja tez jestem swiezynka,ale mysle,ze dziewczyny ze mna sie zgodza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Chrupcio: przychodnie mogą korzystać z tłumaczy przez telefon - zapytaj. Milenka - to forum jest prawie jak terapia grupowa - zapraszamy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
Monika2 sliczny synus,gratuluje!!! W razie czego poprosimy tlumacza,dzieki za rady:)🌼 Wyliczylam,ze wedlug miesiaczki to ok 6tydz,ale narazie oprocz skorczy nic sie nie dzieje zazwyczaj okolo 6 tyg juz mialam takie czekoladowe plamienia,co jest oznaka,ze mozna poronic,moze ten klimat i jedzenie mi sluzy,ale lepiej sie nie ciesze,bardzo bym sie cieszyla jakby nic sie nie dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
a z tymi skanami to prawda,ze tylko 2:( czy jak ciaza zagrozona to czesciej,i czestsze wizyty,ja w pl mialam do 3mies co 2tygodnie,noi oczywiscie w razie potrzeby moglam byc kiedy chcialam...usg na poczatku to co mies takze jakies 3razy,pozniej wizyta co miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrupcio, mnie caly czas okropnie bolalo na okres tak strasznei ze nie nmoglam wytrzymac. kazali odpoczywac, potem w 12-13 tc jesc scan, i wtedy wszystko sie wyjasnia. jesli sa problemy na scany chodzi sie czesto. ja mialam tutaj 3 ale jeden sobie zroblam prywatnie w okolo 8 tc zobaczyc czy serducho bije, bo wczesniej poronilam tak 5-6 tydzien ciazy i teraz dla spokoju poszlismy i 104 funciory poszly ale warto bylo :) ja mialam wizyty co dwa trygodnie, od poczatku bo od razu prawie puchnac zaczelam, i nadal jestem stopy jak balony. dzis ide do centrum na specer :) z kolega :) ale chce jeszcze tydzien wytrzymac bo 1 sierpnia mama do mnie przyjezda :) a potem niech sie dizeje co chce :) nie martw sie jak sa komplikacje naweet wczesniej na scan kieruja. tylko trzebaisc do lekarz i powiedziec, jakby co zawsze do spzitala i koniec, jak to gdzies przeczytala lepiej isc 3 razy niepotrzebnie niz raz za malo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! u mnie pochmurno ale duszno, modle sie o deszcz, bo jak pada to choldniej i opuchlizna mniejsza, ajak slonce to puchne jak banka :( ide polezec, b o potem bede spacerowac wiec musze troszke nozki w goze potrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
To dziwne z tymi skanami,ja jak z moim drugim dzieckiem,ktore poronilam mialam pierwsze usg to lekarz steierdzil wlasnie,ze ciaza okolo 6 tygodnia obumarla:( dobrze,ze zle sie poczulam i zadzwonilam do lekarza,ze mam silne bole i slabo mi,kazal szybko przyjechac,jesli bym zwlekala a organizm by sam tego nie wydalil to moje zycie bylo zagrozone...takze bede walczyc o skan powiem im co sie dzialo wczesniej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrupcio jak najbardziej powiedz wszytko, nawet jak nie znasz slow angielskich naokretke wytlumacz jakimis prostymi slowami. a niektore sobie po prostu zapisz przed wizyta i tyle na kartke i wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po zakupach. musze sie pochwalic ze moja dama zrobila siku do kibelka (4 razy w ciagu zakupow :) ) w centrum handlowym. najgorsze kurcze jest to wyscielanie deski kiedy nad glowa stoi wrzeszczaca dwulatka :D:D:D . ogolnie to kupilam same drobiazgi. wiecej Eli niz malenstwu. chrupcio, korzystalam z kalendarza chinskiego. powinien byc chlopiec. w Polandzie lekarz powiedzialmi ze \"nie widzi ptaszka\" :D:D:D, skan w 20 tc w anglii ponoc pokazal chlopca, tak wiec nadal nie wiem co sie urodzi. podejzewam ze to dziewuszka :). w sumie nie jest to az takie wazne choc przyznam ze milo by bylo miec parke... milenka, mów, opowiadaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja nie mam czasu łaaaaaaa. co sie dzieje, wczesniej umieralam z braku zajecia ateraz latam jak szlona po domu od jednejcory do drugiej. No i nie mam kiedy pisać!!ale nic, nie jest zle ani troszke. Byla dzis HV u nas. WOW! 2 godz siedziala, nawet na naszych gp ponarzekałyśmy. kobieta doradzila mi poludzku i ze zrozumieniem co do wszystkich moich trapień. Szok. ze w NGS sa jeszcze tacy ludzie... arvena chodzi o peanuts, czyli orzeszki ziemne, tych nie powinno sie jeśc bo moze spowodow alergie u malucha, a reszte wcinaj śmiało jak leci :D wg chińskiego metody też powinnam mić chłopca, ale coś mi to malutkie nie wygląda na takowego ;) milena wal śmiało, może damy radę z Twoim problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziło moi o NHS oczywiście :) I witam nowe forumowiczki i trzymam kciuki :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noie dodałam , że jest u mnie siostrzyczka od wczoraj na tydzień - "do pomocy"-więc tak sobie biegam od jednej córy do drugiej, zeby potem pobiec do siostrzyczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MNIE TEZ MAMA PRZYJECHALA \'DO POMOCY\'.A TAK NIE CIERPIE LUDZI MIEC W DOMU.WRRR.W DODATKU ONA CALY CZAS COS MOWI-MASAKRA! ODLICZAM DNI, JESZCZE 10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki troche a mnie tu nie bylo, ale zalatana jestem strasznie:). Mama eli juz zdarzyla z wakacji wrocic:) Tyle dziewczyn urdzilo i to same dziewczynki hehehehe wielkie gratulacje:):) My za tydz wyjazd do Polski na 3 tyg:) Tymon ma juz 11 tyg smieje sie od ucha do ucha, gaworzy.... jest super:) Takze dziewuszki chyba hardcorem jest 1-wszy miesiac, potem zaczyna byc fajnie:)mimo zmaczenia :) buuziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly.............25.07.2008...40..Northampton..... ...Lennox/Max? nowa08............03.08.2008...23.....Londyn....córcia.. ...Zuzanna agnieszka75......06.08.2008....30...Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvena4-Gosia....08.08.2008...38...Basingstoke..chlopak. .Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.......? natusia22.........18.08.2008....36.....Londyn.....córcia ....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1..............18.09.2008......32....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj mama Eli...........02.10.2008.....30.....WGC........???.........? ?? monika820227....15.10.2008.....28.....Londyn..........?. ...............? Asanna.............11.11.2008.....24......Wood Green.......corcia......? mala79.............14.11.2008.....24......Londyn....corc ia.............? Patinka26.........30.11.2008.....20......Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25.........06.12.2008r....17....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.............07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford...corka...Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g....slough.....Jessica Julia...8............19.07.2008...4140g...Telford....... .Nikola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ciagle gdzies daleko od poczatku tabelki :) lolibelly do mnei mama przyjezdza 01 sierpnia, ale mysle ze dobrze bedize :) mam nadizeje ze pomoze :) choc nawet przekonana jestem :) przynajmniej sama w domu nie bede siedziec :) lollibelly.............25.07.2008...40..Northampton..... ...Lennox/Max? nowa08............03.08.2008...23.....Londyn....córcia.. ...Zuzanna agnieszka75......06.08.2008....30...Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvena4-Gosia....08.08.2008...39...Basingstoke..chlopak. .Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.......? natusia22.........18.08.2008....36.....Londyn.....córcia ....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1..............18.09.2008......32....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj mama Eli...........02.10.2008.....30.....WGC........???.........? ?? monika820227....15.10.2008.....28.....Londyn..........?. ...............? Asanna.............11.11.2008.....24......Wood Green.......corcia......? mala79.............14.11.2008.....24......Londyn....corc ia.............? Patinka26.........30.11.2008.....20......Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25.........06.12.2008r....17....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.............07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford...corka...Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g....slough.....Jessica Julia...8............19.07.2008...4140g...Telford....... .Nikola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! ide dzis na impreze (tylk ona chwile) i musze sie jakos ubrac :( . nie wypadalo odmowic bo to szefowa mego meza (kiedys rowniez moja). obchodzi 40 urodziny i mam problem bo nie dosc ze nie mam co na siebie wlozyc to jeszcze nie wiem co jej kupic... macie jakies pomysly? ona ogolnie jest niezla jajcara, ale jest ciezka do prezentow: ani sie nie stroi ani nie maluje, rece opadaja. myslalam juz zeby po prostu kupic jej dobre wino i porzadny bukiet kwiatow... POMOCY do mnie na rozwiazanie przylatuja tesciowie, na 2 i pol tygodnia. wiem ze mi duzo pomoga i co najwazniejsze zajma sie moja mala zazdrosnica :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli, chyba winko dobre i kwiaty to najlepszy pomysl, bo tak to ciezko trafic z prezentem no to tez bedziesz miala pomoc :) troszke odsapniesz :) a u mnie juz duszno strasznei, potem moze sobie wyjde na sloneczko na lezaczek do ogrodka, i bede sie psikac woda w sprayu :) myslicie ze to nie zaszkodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×