Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Mamo Eli: no niestety nie maja takiej opji creche i nursery jest od 2 roku zycia, wiec musze szukac na wlasna reke. Zajecia bede miala od wtorku do piatku po 4 godzinki. Zlalamalam bo ten maly cwaniak nawet mojego mleka z butelki nie chce pic, a ma Tommee Tippee o naturalnym ksztalcie sutka. I co z takim gangsterem zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Arvenka - Gratulacje, skarbie, niech Ci się zdrowo chowa i szybko dochodź do siebie. Ja dziś w rozjazdach znowu.złapałam fuchę fajną u jednej angielki retired, pomagam jej posortować dokumenty i materiały (była nauczycielka muzyki).Płaci mi za to i od razu angielski sobie szlifuję.Niestety Czarek chyba nie polubił tego typu zajęć.:( A jutro teście.Więc sprzątam, najpierw auto, teraz dom, ale z grubsza, bo pokój jeszcze nie gotowy.Kupiłam dziś dywan.Wieczorem podłogę mąż dokończy i będzie gotowe. Moja siostra jest nieoceniona.Jest u mnie \"na służbie\" do końca wakacji . Łazi z Czarulkiem już drugą godzinę, więc zdążyłam wszystko porobić i jeszcze mam czas na komputer.:) A na obiad - wczorajsze rissotto a\'la Monika2 (podsmażona kiełbaska, ryż, warzywa mrożone).Pycha, spytajcie mojego mężulka - nigdy nie grymasi. Karolinah - Czarek nie ma jeszcze ząbków wystających, ale ma białe dziąsełka w jednym miejscy, strasznie się ślini i wszystko wpycha do buzi.Do tego marudzi i płacze. A ten puder nazywa się Ashton & Parsons Infants\' Powder. (do pół roku pół porcji, powyżej pół roku cała) MamoEli - będę jutro około 10 - 11 rano.Przyjechałabym z moją pomocnicą.Mam nadzieję,że nie masz nic przeciwko.:)Nie chcę jej samej zostawiać na prawie cały dzień w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
dziewczyny, jak to jest z tymi skurczami ??? chyba cos sie zaczyna u mnie ,ale nie jestem pewna. mam skurcze, co jakies 8-10 minut, na razie trwaja ok 30 sek. i nie sa az tak bolesne, znaczy wytrzymuje bez probelmu. ja sie spodziewalam duzo silniejszego bolu. czy one beda mocniejsze? juz sama nie wiem. nie chce tez znow jechac do szpitala zeby mnie odesłali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zozo jesli to te wlasciwe to beda.wez 2 paracetamole i ciepla kapiel. jaknie przejdzie po pol godzinie to dzwon do szpitala, znaczy zaczelo sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zozo bole moga sie nasilac z karzda chwila,przy drugim jak mialam co 10minut pojechalam przy pierwszym jest jak ma sie co5minut,moze zadzwon i zapytaj zeby nie jechac na darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika2 nie ma problemu! zapraszam z siostra :) wlasnie wrocilam ze szczepienia ktorego nie bylo bo surgery pomylilo lata i wezwalo moje dziecko rok za wczesnie :) karolinah wiec najlepszym wyjsciem dla Ciebie bedzie niania. poszukaj na necie albo lepiej popytaj HV czy nie maja namiarow na sprawdzone nianie. jesli nie maja to na pewno znajdziesz spis na stonie offsetu lub Twojego hrabstwa czy councilu. jesli bedziesz miala watpliwosci zawsze mozesz poprosic o referencje od innych rodzicow ktorych dzieci pilnuje. powodzenia, to wbrew pozoro mnie jest takie trudne :) jesli chodzio karmienie to pozniej Ci cos napisze ale najpierw pojde nakarmic swoich :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z Was dziewczyn wie coć na temat chrztu w UK? Chodzi mi oto, jaka jest procedura załatwienia formalności i czy bez problemu można ochrzcić dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
Gorace calusy i gratulacje dla nowej mamy Gosi Arveny. Ciekawe kiedy ja wypuszcza dobrze ze chlopaczek duzy. Moj juz powoli wraca do wagi z porodu, ale byl drobniutki. Wazyl 3300, potem w 6 dniu spadl do 3080 ale teraz ma juz 3210. Wlasnie si ebudzi wiec ide dac mu cyca. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
hej dziewczyny zapomnialyscie o mnie ?? mialam dzis spotkanie z polozna i robila mi masaz szyjki, troche to bolesne i kuircze zastanawiaklam sie czy ona mi nie wlozyla calej reki. od razu pojawila sie krew i zaczelo mnie bolec, nie wiem czy moge to nazwac skurczami ale przeszlo mi juz. mam rozwarcie na 2 cm i powiedziala mi ze urodze albo dzis jeszcze albo jutro. no ja chcialabym jeszcze dzis bo sa dzis moja urodziny ale chyba niunce sie nie spieszy i nie chce mamie zrobic niespodzianki. no wiec nie wiem co mam teraz robic, kupilam sobie sok maliwnowy i ananasy. a wlasnie polozna powiedziala zeby jeszcze wieczorkiem mezus mnie 'przelecial' to juz napewno urodze, a mojem to az oczka zablysly jak sie o tym dowiedzial. bo pozniej post przez 2 miesaice hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
no to chyba z mojego dzisiejszego porodu nici... wszystko mi przeszlo, poszlam spac na 45min, obudzil mnie mocny skurcz i juz po tym nie bylo zadnego- to bylo ponad godzine temu.. pewnie jutro jednak doczekam sie sweepu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia22 wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Jeszcze jest parę godzin więc możesz mieć miłą niespodziankę. Ja mam jeszcze 9 tygodni a już się zaczynam bać. Bo jak mojemu maluchowi nie będzie się śpieszyć to chyba sobie nie wyobrażam tych masaży. Jutro rano idę do lekarza, tylko nie bardzo wiem co będzie mi robił. Dziewczyny jak wy szłyście pierwszy raz do lekarza do szpitala z którym umawiała was położna to co było na tej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud ja bylam na takim czyms kilka razy tzw obstretican , jak u mnie to nie roznil sie niczym od wizyty u ploznej a nawet krocej i oczywiscie swiete stwierdzenie ze mimo zlych symptomow wszystko ok to znaczy ze ok i powinno byc dobrze, ostatnio bylam miesiac temu i juz wiecej nie dostalam wezwania, aha idz z probka moczu, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki magdae, a już myślałam, że będzie mnie ktoś badał ginekologicznie, a ja jej nie mówiłam że mam z czymś problem więc wydawało mi się to bezsensu. jeśli to wizyta jak u położnej to spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewamaj
nie ma tu nikogo z yorkshire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! anecia witamy w klubie, choc szczerze mowiac to masz jeszcze troche czasu do etapu \"nie moge sie ulozyc\" :). ja obudzilam sie dzis w nocy (poraz setny chyba) z potwornym bolem nog. musialam wstac, pochodzic a i tak nic nie pomoglo.w koncu polezalam chwile na plecach (dopoki nie zabraklo mi tchu :D ) i przeszlo... pocieszam sie tylko ze to ostatnie 6 tygodni. ja na serio w 37 tygodniu zaczne pozadne starania o porod tym razem bo nie wyobrazam sobie przenoszenia tej ciazy. juz teraz mam wrazenie ze za chwile rozwiaze mi sie pepek albo pekne w szwach (szczegolnie wieczorem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia wszystkiego najlepszego slonce, spoznione ale serdeczne! wyslalabym Ci kwiatka ale nie umiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja wieczorem jak bralam kapiel to prysznicem i goraca woda lalam po lydkach pozniej maz masowal i jakos zasypialam,kazali mi tez spac na lewym boku i miedzy nogami tak na wysokosci lydek poduszka,ja na zone reality ogladam opowiesci o narodzinach i tam tak robiili Tak sie robi kwiatki serca itp. http://www.forum.o2.pl/emotikony.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem,ze teraz to jeszcze nic dopoki moge na brzuchu spac,najlepiej mi sie tak wlasnie spi,pozniej na boku zanim sie przyzwyczaje z Adasiem pamietam strasznie biodra mnie bolaly,zreszta do dzisiaj mi strzykaja,przeskakuja... Wczoraj kolezanka mi opowiadala jak to u nas w Melton porod wyglada,nie ma znieczulenia,nie ma wanny,po porodzie przechodzisz o wlasnych nogach do pokoju poporodowego(zddziwilo mnie to bo w glowie mi sie krecilo i chodzilam po scianach jak sie chcialam wykapac)w Polsce przewoza na sale i 2godz.nie masz dziecka i nie wstajesz,jest basen i taki brudownik na popaski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w QEII moze nie ma nie wiadomo jakich wygod ale jest sympatycznie. z porodowki zostalam przewieziona (z Ela) na salke poporodowa. lezalo nas tam 3 w porywach do 5 (sala 6 osobowa). wszedzie kotary, milo i intymnie. kazda sala miala 2 smietniki jeden na pieluchy i podklady a drugi na reszte. poza tym byla umywalka z ciepla woda a woda pitna donoszona byla na biezaco. mimo to strasznie chcialam juz wyjsc do domu, wziac prysznic w swojej lazience i spac w swojej poscieli :) teraz jak wszystko bedzie ok postaram sie wyjsc po kilku godzinach. anecia ja Ci radze slonce dzielic to co uslyszysz na pol. ja tez sie nasluchalam nieziemskich historii a nic z tego co sie nasluchalam na temat szpitala nie bylo prawda. dzieki za linka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos to bedzie,mowila wlasnie,ze poza tym to byli b.mili pytali czy wode z lodem chce.Jatez jak najszybciej bym chciala wyjscdo domku.Nie ma jak u siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze rano jak jadlam chyba troche mi sie plomba ukruszyla i okropnie mnie ten zab boli coraz bardziej:(😡 Robila ktorass z was tu zeby na nhs?Jest u mnie prywatna klinika przyjmuje polski stomatolog,ale w maju mnie skasowali za dwa zeby 525funtow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia ja robiłam żeby na NHS, jeszcze nie dawno jak już byłam w ciąży, czyli za free, ząb mnie bolał, ale za dużo mi nie mogli zrobić, bo potrzebne było zdjęcie rentgenowskie a w ciąży nie można, więc tylko zaleczyli i kazali wrócić po porodzie. Ale ogólnie pozytywnie wspominam każdą wizytę. Znieczulenie miejscowe dostaniesz jakby co bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz się dowiedzieć gdzie możesz pójść na NHS, to zadzwoń pod numer 08454647, powiedź, że jesteś w ciązy i chcesz wiedzieć gdzie możesz iść do stomatologa na NHS, podasz im post code i podadzą Ci adres gdzie robią za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Jola25🌼 Znalazlam kartke ode mnie z przychodni i jest tam ten numer co mi podalas dzieki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzielam apap bo strasznie boli,nie wyglada to dobrze,rusza sie...nich mi go wyrwa nie zalecza to i tak z tylu.Ledwo biegunka przeszla to zab!!!:( U mnie slonko swieci,poszla bym na spacer,ale moja wredota spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wyczyścili wokół zęba i założyli tymczasową plombę, także póki co mam spokój, a też mnie bolał i paracetamol łykałam, ale bez skutku. Mam nadzieję, że do końca ciąży ten ból nie wróci, bo jest to jeden z tych bóli który wyłącza mnie z normalnego funkcjonowania. Powodzenia z Twoim zębem. U mnie też pogoda ładna, słonko grzeje, ma być 21 stopni, także wybieram się do miasta rozruszać kości i coś na obiad kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie boje,bo w maju z dolnej jedynki mi plomba wyleciala i zakazenie sie wdalo lykalam antybiotyki silne,zrobili mi kanalowe leczenie i wstawili plombe,na szczescie nie trzeba bylo wyrywac,wszystko zeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z zębmi z przodu nie ma żartów, gdyby wyrwali, to na wstawienie pewnie fortuna. Ja też musiałam łykać antybiotyki(stomatolog stwierdził, że może tam być zakażenie dziąsła), niby były bezpieczne dla płodu, ale okropne w smaku i ból po nich nie ustał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×