Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Hej dziewczy:):):) U mnie super pogoda, słonko świeci i lekki wiaterek więc jest przyjemnie. Właśnie wróciłam z pierwszych zakupów ubranek dla maluszka. Wybór jest i nie bardzo mogłam się zdecydować. W pewnym momencie to mąż widziałam, że tracił cierpliwość. A z tymi rozmiarami to masakra. Ciuszki dla newborn wydawały mi się takie malutkie i wszystkie kupowałam na 0-3 i jak sie urodzi to się pewnie okaże że za duże no ale cóż. Dziewczyny do szpitala kupowałyście sobie koszule to porodu czy dostałyście od nich, bo nie bardzo wiem czy kupować?? Bo co ja z nią później zrobię?? Monika2 bardzo dziękuję za maila z planem Arvena4 jeszcze tylko troszkę musisz wytrzymać. W najgorszym wypadku 3 dni. Trzymam kciuki, wszystko będzie ok. Pozdrowienia i udanego popołudnia:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Almusienka81
Hej Ja jestem w 39 tygodniu i juz niebawem bede mama :) Mieszkam niedaleko Yorku pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Aniapud - po co Ci koszula? Ja kupiłam nawet dwie a rodziłam nago, więc mam teraz na zapas koszul a że nie śpię generalnie w koszulach więc leżą odłogiem.w niektórych szpitalach dają koszule, takie z dwoma sznureczkami przy szyi ;) Ciąża po cesarce - moja znajoma właśnie zaszła w ciąże po cesarce po 6 m-cach (nie planowaną).Ma trochę kłopot, bo pierwszy maluszek wymaga dźwigania, jego wózek też i w domu też trzeba coś zrobić...A takim przypadku dźwigać nie wolno. Arvena a może spróbuj nie myśleć o tym,że chcesz urodzić.Wypoczywaj, zajmij się czymś co lubisz robić, bo Twoje ostatnie chwile wolności.Co do wywołania - też miałam zaplanowane na poniedziałek a Czarek urodził się w niedzielę popołudniu.Mały smyk wszystko zostawił na ostatnią chwilę, jakie to popularne;)W Coventry na wywołanie dają specjalne globulki dopochwowe, kolejny etap to kroplówka. magdzikm :Jest w Coventry polska położna, która prowadzi szkołę rodzenia.Z tego co wiem jeździ też do Northampton i do innych miejscowości w zależności od potrzeb.Byłam u niej dwa razy.Szkoła rodzenia angielska jest za darmo (1 różnica) i po angielsku (2 różnica) i można chodzić na kilka różnych, i można przy okazji zobaczyć oddział (kolejna różnica) i poznajesz standardy angielskie, czyli takie które będą Cię bezpośrednio dotyczyć.Namawiam na angielską szkołę rodzenia (poproś midwife,żeby Cię skierowała), bo w szpitalu nie będą do Ciebie mówić po polsku, no i język można podszkolić (za darmo). A chodzić możesz na zajęcia z obu szkół.Jak chcesz to znajdę nr tel tej położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę Wam napisać, co mnie dziś spotkało.Poszłam do sławnego Snappy Snaps zrobić Czarkowi zdjęcie do paszportu a oni mówią Ł15.A ja dlaczego tak drogo, bo do polskiego paszportu są specjalne wymagania i to kosztuje 200% więcej pracy niż do brytyjskiego paszportu.Trochę podyskutowaliśmy i tak musiałam zapłacić.A oni gwarantują,że zdjęcie będzie dobre.Po pół godzinie przychodzę po odbiór a tu tła więcej niż Czarka na tym zdjęciu.Pytam,czy takie zdjęcia robi się do brytyjskiego paszportu.A oni,że nie, więc po co mi takie zrobili? Poprawiają - kolejne 15 minut.Wiecie co mnie najbardziej wkurzyło,że moja znajoma 2 tyg temu zapłaciła Ł5., bo tyle kosztuje zdjęcie do brytyjskiego paszportu.Muszę dokładnie przejrzeć kryteria do ichniego paszportu, bo nie wierzę,że te nasze wymagania są takie "drogie".Ja tego tak nie zostawię, bo jest dyskryminacja i zdzierstwo w biały dzień.Jeszcze bym zrozumiała Ł7 lub nawet Ł10, ale Ł15 to za dużo. Trochę mi lepiej, bo ryczeć mi się chce,że mnie wszędzie traktują jak idiotkę, bo z Polski jestem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniczka nie denerwuj sie nie warto. a my wlasnie doslzismy do wniosku ze trzeba samochod wynajac i w sumie wyjdzie nie drogo bo jakis maly wynajmiemy i za 3 dni zaplacimy niecale 50 funtow, bo ten nie naprawia wszystkiego i w warsztacie bedzie stal i MOT beda robic a przeciez musimy miec czym jechac do szpitala we wtorek jakby co. powalone to wszystko a ja pieke kurczaka i jakos mi smierdzi!!!!!!! nie wiem czemu :( ehhhhhh myslalam ze mi sie smrody skonczyly a on mi zdechlizna zalatuje a jak go mylam itp to nic nie czulam :( chuk najwyzej nie bede jadla!!!!! zla jestem na zakupy nei pojechalismy i wogole!!!!! aniapud ja tez wszystko 0-3 kupowalam i 3-6 m-cy bo wyprzedaze i za grosze byly ciuszki. a stweirdzilam ze jak sie urodzi i za duze beda to latwiej kupic ze 2-3 pary mniejszych nic nakupowac malych a potem nawet ich nie urzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 wspolczuje. u mnie zdjecie do paszportu kosztowalo 8Ł (7 z kawalkiem). weszlam i poprosilam o zdjecie do european passport bo to takie same wymagania a wiedzialam ze jak powiem ciapkowi ze do Polskiego to i tak mu to niewiele powie :D. dostalam 4 zdjecia. aniapud ja dostalam koszule do porodu. taka sexy wiazana z tylu :D. mialam tez swoja, w ktora przebralam sie po porodzie, milo bylo miec na sobie cos domowego :) zrobilam tylko jeden wielki blad bo koszula byla niezapinana i musialam ja podciagac do karmienia,no coz troche gimnastyki... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki My w Polsce na wakacjach, zapominamy o bozym swiecie :)a szczegolnie o Angli. Naprawde zaczynamy doceniac rodzine. W koncu moge komus sprzedac na chwilke TYmona:). Mam mnostwo zaleglosci w czytaniu naszego forum, postaram sie poczytac chociaz najswiezsze newsy:). Z takich widomosci polskich dla wszystkich: zmienily sie przepisy a propo Becikowego i nalezy sie ono kazdej matce o polskim obywatelstwie nie zaleznie czy i gdzie pracuje. Mozna sie o nie strac do 7 miesiecy po porodzie jest to 1200 pln.Potrzebny jest PESEL maluszka,akt urodzenia,ksero dowodow rodzicow, dwa druki z MOPS i nalezy je zlozyc osobiscie. Monika2 my za zdjecia do paszportu Tymona w Sanpy Snaps tez zaplacilismy 10F chyba takie maja ceny pozdrawiam i sciskam wszystkie brzuchatki i swiezo upieczone mamusie a tu moj maly Dziubdziak :) http://nasza-klasa.pl/profile/10174489/gallery/44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja sliczny ten twoj syneczek :) a z tym becikowym, to nie rozumiem, znaczy ze moglabym wziac w polsce becikowe??? bo tutaj na pewno nie dostane tego 500 funtow. nei kumam, bo potem nie chce oddawac, albo czegos pomieszac ja mam spakowane w walizce dwie koszule, jakby co, od przybytku glowa nie boli, bo tak napisane bylo co jest wymagane do szpitala. wiec mam dwie, i dwa reczniki, tylko mam jeden recznik spakowany a potrzebne dwa, ehh, najwyzej maz dowiezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ta połozna to p.Aldona? bo dostałam taki numer od midwife - więc musze zadzwonić i sie dowiedzieć. To jeszcze ponudze - czy jest jakis termin od kiedy mozna chodzic do takiej szkoły rodzenia - jestem w prawie 30 tyg ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avarena smialo mozesz wziasc w Polsce Becikowe, kazda z nas ma do tego prawo z racji obywatelstwa nie ma znaczenia co otrzymujesz w Anglii,tak samo jak nie ma znaczenia to czy ty i twoj maz pracujecie w Anglii. Wazne jest tylko podanie miejsca zmieszkania w Polsce po to by nie pobrac becikowego dwukrotnie w Polsce i te dokumenty o ktorych wspomnialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja, jesli tak to czemu nie dkoro mi sie nalezy to 1200 zl na ulicy nie lezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki późnym popołudniem. Mamo eli ale spryciula ta twoja Ela,ja się boję że moja Julka to też będzie niezły aparat. arvena-Monika2 ma rację-przestań mysleć że już byś chciała urodzić,zrelaksuj się,może przez ten stres to tak długo trwa? Monika2-no powiem ci że też sobie podniosłam ciśnienie tym cholernym Snapy Snapem,zdzierstwo,złodziejstwo,dyskryminacja i rasizm. Maja2008-Tymon przecudny, ale już duży!Bardzo mnie pocieszyłaś tym becikowym w Polsce(tutaj mi odmówili-family element w child tax credycie mam za mały) spróbuje się starać w POlsce,jesteś pewna że można do 7 miesięcy po urodzeniu?Chciałam całą kasę przeznaczyc na dziecko,fajnie by było dostać 1200zł. A w ogóle to z Julką już lepiej,to ciemiączko jeszcze troszkę czasami zapadnięte ale stwierdziłam z mężem że widocznie tak ma być.Dziś mam strasznego lenia,nawet mi się obiadu nie chciało gotować,że nie wspomnę o sprzątaniu,poza tym strasznie mnie boli głowa(pewnie przez tę \"cudną\" pogodę.Muszę wziąć nieodzowny paracetamol bo zwariuje. arvena-mam jeszcze pytanie odnosnie podatku od macierzyńskiego.na jakim jestes kodzie?Bo ja na 417L(za zeszły rok miałam 250Ł niedopłaty)może dlatego mi teraz ściągają nawet z tych 117 tygodniowo?A le czy nie jest tak że do jakiejś kwoty jest sie zwolnionym z podatku?wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi83
Hej Kobitki! Jak mi się nic nie chce..cały dzien bym spala..na szczescie dzis sobota i warte przy Adasiu pełni tata:) Co do becikowego- u nas we Wrocku wymagają podpisania osobnoego druku dotyczącego pracy za granicą. Trzeba oswiadczyc, ze ani Ty, ani mąz nie pracujecie i nie pobieracie zasiłkow zagranicznych:( Wiem, bo w czerwcu chcielismy złożyć i byliśmy w mopsie. agnieszka75- tak, ta herbatka rzeczywiscie ma pobudzac grucz. ml. ale niby nie nalezy przkraczac 3 dziennie..ja zazwyczaj pilam jedna i nic mi sie nie działo, ale malemu bylo lzej. mamo Eli- no, wiem co czulas..ostatnio w mojej rodzinie plaga poparzen czyms goracym..maluchy sa nieprzewidywalne... wiem jaki to strach.. no, ale sprytna to jest ta Twoja Mala. arvena4- trzymaj się, teraz to juz na pewno nie potrwa długo. a zdjęcie do paszporu- my zaplacilismy 7f i dlugo czekalismy, a jak zobaczylam to bylam przerazona.. jakis cien na Malym, r,aczki przy buzce, no i jeszcze patrzyl na dol.. na szczescie nie mielismy zadnych problemow w londynie..widac przy malych dzieciach nie zwracaja szczegolnej uwagi, byleby zdjecie bylo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, witam po urlopie Ale nowych mamus i brzucjatek juz przybylo. A moj Max juz zaraz 4 miesiace. Jak ten czas zlecial. Urlop w Polsce sie nam udal. Bylo super. Jakos przetrwalismy lot samolotem. Ale teraz powrot do rzeczywistosci. Dostalam sie do collegu na kurs Beauty Therapist i zastanawiam sie nad opieka dla mojej Myszki i nie wiem co lepsze i jaka jest roznica miedzy Day Nursery a Childminder. Moze cos poradzicie... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za info na temat koszul. Wynalazłam, że trzeba mieć swoją dużą koszulę do porodu i drugą rozpinaną po porodzie. Ja raczej w koszulach nie śpię więc byłby to jakiś zakup, który by leżał później w szafie. Więc wolałam się zapytać. A tak to wiem że jak dają do porodu to tylko wezmę rozpinaną piżamę po porodzie żeby było łatwiej karmić. Maja super masz synka. Moje gratulacje:):) Dziewczyny a co do szkoły rodzenia. To mam pytanie czego oni uczą w tej szkole, jak długo trwają zajęcia i czy trzeba chodzić z mężem. Powiem szczerze, że zastanawiam się nad tym od dwóch tygodni i nie mogę się zdecydować czy się zapisywać. Mój mąż pracuje w takich godzinach, że napewno nie będzie mógł ze mną chodzić. A chyba muszę w tym tygodniu się zapisać bo to chyba ostatni dzwonek. Poradźcie jak to wyglądało u Was. A co do becikowego tutaj to wszędzie mówią, że trzeba brać jeden z zasiłków żeby dostać becikowe. To na jakiej podstawie Mona tutaj Ci odmówili skoro bierzesz child tax? Ja też zamierzam tu złożyć wniosek o to Ł500. Czasami nie rozumiem systemu przyznawania tych wszystkich zasiłków. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud-fakt,żeby dostać tu becikowe musisz brać jakis zasiłek(między innymi child tax credit) ale w przypadku child tax creditu jeden z jego składników (family element) musi być wyższy niż 1098Ł rocznie w przypadku dziecka poniżej jednego roku życia.mnie brakło ok 30Ł do tej kwoty i sie nie zakwalifikowałam.Dla mnie to jest głupota,bo becikowe powinna dostac każda kobieta która urodzi dziecko ale to tylko moje zdanie.Zobaczę co w Polsce mi powiedzą,jeśli jest tak jak pisała Maja to będzie super bo my wracamy już za 28 dni do Polski więc się tam będę starac o becikowe. Spadam już lulu. Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze o tym paszporcie: poprosiłam o European Passport a ona się pyta jaki kraj - i tu klops.Już mi przeszło - na doła najlepsza ciężka praca. Czarek marudził dokładnie cały dzień.I ...poszedł szybko spać, więc pomagałam mężulkowi malować \"podkładową magnolią\" świeżo otynkowane ściany pokoiku Czarusia.Ręce mam do kolan, bo Czarek na nich wisiał w ciągu dnia,a to już kawał chłopa jest ponad 7kg, a potem to malowanie, ja oczywiście zabezpieczałam krawędzie i rogi ;). Chciałam się też pochwalić,że udało mi się znaleźć w UK, dokładnie w Northampton polskie meble, sofę rozkładaną do spania w cenach polskich (od Ł300 łącznie z dostawą do domu).Teraz jeszcze dywan i roleta do Czarusiowego pokoiku i gotowe.:) Będzie można się zabrać za łazienkę, haha.Mój ślubny ma odruch wymiotny na samą myśl o remoncie, ale robi biedak i wszystko musi sam, bo cytat:\"któż by to lepiej zrobił\".;) Zazdroszczę Wam tych urlopów.Ale coś za coś.my remontujemy, na wszystko kasy nie wystarczy. Becikowe: mi83 to Ty z Wrocka jesteś? To mi też nie dadzą, bo ja też Dolnośląskiego, no i meldunku w Polsce nie mam (to by się jeszcze załatwiło, ale chyba nie warto jak i tak nie dadzą). Karolinah - powodzenia w szkole.Problem opieki nad maluszkiem jeszcze przede mną, ale będę wdzięczna za wszelkie info.:) magdzikm - to położna to p.Alicja (nazwiska nie pamiętam).Ja uważam ,że do szkoły rodzenia powinno się chodzić przez całą ciążę(np. raz w miesiącu), bo po Ci informacje na temat diety w ciąży pod koniec.A tu normalne zajęcia na ogół trwają około 6 tyg., więc 30 tc jest w sam raz. aniapud - w szkole rodzenia głównie mówią o ciąży (co jeść,o ćwiczeniach) i porodzie(znieczulenie, kiedy do szpitala, wit K, rodzaje porodów) oraz trochę o pielęgnacji noworodka i wiele innych rzeczy.Ja byłam bardzo zadowolona i wszystkim polecam.Poza tym możesz uczęszczać w godzinach pracy, takie jest prawo i pracodawca musi się zgodzić.A dla męża to też jest potrzebne, jeśli będzie przy porodzie, niech wie co się będzie działo i dlaczego. Almusienka81 - zapraszamy do dyskusji, wpisz się do tabelki. Maja - Tymon jest uroczy.Gratulacje :) Arvena - całe forum czeka na Twojego bobaska, już nie możemy się doczekać;). Życzę wszystkim dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam problem nowa...
Dziewczyny pomozcie, szukam odpowiedniego forum i mam nadzieje, ze mi tu pomozecie. Mojemu miesiecznemu dziecku odpadl kikut pepkow. ale nadal ropieje pepek, polozna mowi , ze to nie problem i zeby nic z tym nie robic i nie dotykac, wczoraj zauwazylam ze tej ropy jest coraz wiecej, do tego okolice pepka sa zaczerwienione... nie wiem czy w tej p.... Anglii znow bagatelizuja problem, co zrobic?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! widze ze \"stara obsada wrocila\" :D:D:D stesknilam sie za Wami dziewczyny! jesli chodzi o pepek przemywaj wacikiem z rumiankiem lub przegotowana woda za kazdym razem kiedy zobaczysz tam ropke.ja mialam ten sam problem. uzywalam patyczkow do mycia uszu i dosc mocno odciagalam pepuszek.przeszlo po ok tygodniu. jesli jednak zaczerwienione miejsce zrobi sie twarde i nabrzmiale a do tego bedzie smierdzialo dzwon do GP lub jesli dzis- dzwon do after hours primary care (zazwyczaj w szpitalu) czy jak tam sie to nazywa. nr znajdziesz w necie lub na drzwiach swego GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odciagalam pepuszek celem dokladnego umycia oczywiscie. uwazaj tylko zebys zbyt mocno nie natarla skorki malca. zmyj ropke jednym, max dwoma ruchami. daj znac jak poszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla pocieszenia napisze Ci ze dodatkowo w tym samym czasie walczylam z paskudnie ropiejacymy oczkami (w tym przypadku rumianek nie zdal egzaminu, HV powiedziala zeby zrobic domowym sposobem sol fizjologiczna: szczypta soli na pol szklanki wody) i po dwoch tygodniach nie bylo sladu ani po jednym ani po drugim :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a u mnie oczywiscie to samo, zapakowana. mam wrazenie ze brzuch mi sie na preza bardziej i powiekszaja rozstepy, nawet pomimo ze smaruje 2-3 razy dizennie pojawiaja sie , nad pepkiem teraz gdzie mam kolczyk znaczy mialam kolczyk ehhh, trudno. a pozatym wszystko inne bez zmian. samochod popsuty znacyz jezdzi ale MOT sie konczy dzis, od jutra trzeba wynajac, dobrze ze niedrogo za trzy dni ok 48 futnow wiec nie jest tak zle. ale jakos mam wrazenie ze nad nami jakas klatwa jest, albo ktos nam strasznei zle zyczy bo do czego sie nie zabierzemy i wopgole to zawsze wychodzi odwrotnie!!! mona ja nie place podatku od macierzynskiego, ale nie wiem jaki teraz mam kod odatkow, i czy sie zmienia w czasie macierzynskiego, ale jesli mialas niedoplate i wisiszim kase, mozliwe ze oni w ten sposob wyrownuja. zawsze mozesz zadwonici siedoweidziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
Witam Wczoraj pierwszy spacer. A wieczorem maluszek plakal strasznie a ja bylam wykonczona i w koncu siostra powiedziala ze sie nim zajmie, ma wprawe, bo ma 10 miesieczna corcie. Tak wiec klaplam na lozko. Po jakims czasie maz przyniosl zupelnie uspokojone dziecko. Okazalo sie rano ze siostra dala mu swojej piersi! I zadzialalo. Ale oczywiscie ja w nocy go juz karmilam. Ale w koncu sie jakos wyspalam po tygodniu. Co do pepka to ja niczym nie smarowalam, jak to tutaj jest w zwyczaju i odpadl po 6 dniach a konkretnie polozna go odkrecila bo byl juz na nitce. I owszem w srodku byla taka maz zoltawa i tez myslalam ze to ropa ale to tak ma byc bo to nie jest ropa tylko tak sie goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 - jak byś mogła to podaj mi numer do tej położnej, spróbuje z nią pogadać i się może lepiej dogadam :) niż z angielską położną ;) miłego dnia życzę wszystkim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe fajne macie pogotowie laktacyjno-opiekuncze z siostra :). dzieci wyczuwaja nasze zmeczenie i slabosc. czasem dobrze jest oddac brzdaca pod opieke komus kto wie co robic :) wiecie co? opadl mi brzuch i boli mnie wszystko tam na dole jak po jezdzie rowerem. we wtorek dopakuje reszte swojej szpitalnej torby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Niunia spi,więc mam troszkę czasu. magdzikm-moja rada jesli zdecydujesz sie na ta polską położną Alicję przy swoim porodzie-absolutnie nie pozwól jej robić ci zdjęć bo potem je wszyscy będą oglądać,ta kobieta ma wiedzę ale jak dla mnie jest niedyskretna i lekkomyślna,poza tym nawet jak bedzie przy porodzie ti i tak nic nie może przy tobie robić.Ja zrezygowałam z jej usług(zresztą nie tylko ja) po tym jak zobaczyłam zdjęcia z porodu mojej koleżanki.Monika2 dobrze ci radzi idź sobie do angielskiej szkoły rodzenia,bo po pierwsze jest za free a po drugie obsłuchasz się ze słownictwem co jest b.pomocne przy porodzie bo rodzić będziesz \"po angielsku\". numer tej Alicji to-07783550188 lub 07515100997 Monika2-mam nadzieję że już w porządku? arvena-wczoraj rozmawialam z kolezanką ,ktora jest na normalnym kodzie i jej tez potrącaja tax(chyba ok 10Ł)więc już sama nie wiem jak to jest. mamo eli tylko nie wyprzedź arveny bo sie wkurzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha! nie, nie zrobie tego arvenie :D mam jednak przeczucie ze to dziecko bedzie w najgorszym wypadku \"terminowe\". jednak to tylko ono wie kiedy sie urodzi i calkiem mozliwe, ze moje przeczucia sie nie sprawdza :) co w sumie nie bylo by smieszne bo dwie przenoszone ciaze to lekka przesada. faktem jednak jest ze siedze teraz przed kompem w ogromnym rozkroku bo brzuch mi sie jakos tak nie miesci na kolanach any more :D:D:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech tu mi sie nikt przede mna nie roszpakowuje :) teraz moja kolej ,hehe, ale w idze ze za mna dwie dziewczyny maja termin teraz, ale jakos sie nie odzywaja :( ja nie wiem do konca jak to jest ja dostaj maternity allowance, ale nie dostaje zadnych jakis dowodow czy cos. dostalam karte tylko z informacja ile bede dostawac, i do kiedy i juz. agnieszka fajnie siostra ci zdeiciatko nakarmila hehe :) dobrze ze masz kogos kto ci pomozei doradzi to bardoz wazne :) a u mnei totalnie bezzmian, nic a nic, ZERO, nie iwem juz sama, maly sie dizs troszke slabiej wierci ale sie wierci bo go czuje czesto sie przekreca itp. a i znowu odkrylam nowe rozstepy :( niestety jakby sie w terminie urodzil o polowe mniej by bylo albo prawi wcale a teraz ten brzuchol tak do przodu leci i skora naprezona na maxa jakby peknac miala za moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zjadlam sobie CURRY hahaha! dobre ostre i wlasnej roboty :) nie martw sie Arvena, co prawda brzucha nie wystawisz juz zbytnio na wierzch (chyba ze w Anglii :) ) ale skora wroci w miare do normy. musisz tylko smarowac sie balsamem ujedrniajacym. ja czulam sie jakbym wyschla po ciazy, serio. tylko ja juz \"troche po trzydziestce\" jestem :) wiec skora mniej elastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×