Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

kurcze wieczorem zamieszcze nowe zdjecie swego brzucha bo tamte to juz przeszlosc niestety... arvena jesli chodzi o malutkie krosteczki to zazwyczaj nie oznaczaja niczego zlego. zlawysypka to taka, ktora nie przejdzie "testu szklankowego". czyli po przycisnieciu delikatnie szklanki nadal widac ja pod szklem. to co ma maly to pewnie wybroczynki albo... moze cos od mleka. a jak kupska robi? jak nie zielonkawe i nie ze sluzem to nic sie nie dzieje. moja Ela miala wypryski na twarzy jeszcze dosc dlugo po urodzeniu :) ciemieniucha wyglada jak taka brazowawa skorupka na czubku glowki. jesli to jest to, to smaruj oliwka i delikatnie wyczesuj specjalnie do tego celu przeznaczona szczoteczka do zebow (ta z bouty pack mi sie przydala :D ) borowka ja mysle ze to by bylo martwe forum. zobacz ile pisze mamus i jak rzadko. jednak jesli takie zalozycie to sie dolacze oczywiscie :) poszperam czy mam, ale pieczen wolowa to dosc "tricky bussines" ;) . nie wszyscy lubia srednia lub krwista wolowine a pieczen wolowa w najlepszym przypadku jest srednia. inaczej jest sucha. no, w sumie to mozna ja oblozyc boczkiem.... zaraz wracam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzisiaj robię wątróbkę na obiad... całą ciążę nie jadłam, a ostatnio przypomniałam sobie o jej istnieniu :)... taką pyszną z cebulką :)... nic mnie nie powstrzyma... :D ... rennie mam także dam radę :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ciezka sprawa z ta wolowina, albo jakies inne miecho moze?coś do ziemniaczkow?Dzieki wielkie! napisz na maila co by nie odbiegac od tematu;) hehe i tak juz to zrobilam yagodka79@yahoo.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Cie powstrzymam oleniga. watrobka jest na czarnej liscie jesli chodzi o diete ciezarnych :( zawiera duzo dobrych skaldnikow ale tez i witaminy A ktora powina byc wykluczona z diety ciazowej.zle dziala na oczy plodu i cos tam jeszcze zajzyj do ksiazki, ktora dostalas na poczatku ciazy. sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo***Eli ja mam do Ciebie pytanie, od dłuższego czasu czytam z wielkim zainteresowaniem wszystkie Twoje rady i jestem pełna podziwu 🌼, na dobrą sprawę nie potrzeba szperać w internecie, wystarczy Ciebie zapytać..., powiedz Ty mi kobieto skąd Ty to wszystko wiesz? ... :o :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam dzisiaj trochę na temat wątróbki... wiem że ma dużo witaminy A i nie jest polecana kobietom w ciąży, ale okazuje się że jedynie w pierszym trymestrze są przeciwskazania do jej jedzenia... całą ciażę nie jadłam ale dzisiaj skosztuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mowiac to tez mam na nia straszna ochote :O, ale na drobiowa . dam rade jeszcze 2 tygodnie,jeszcze 2 tygodnie, jeszcze... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga bo sie zaburacze... duzo czytam i stara jestem ot i sekret :D:D:D jak kazdy jednak moge sie mylic w niektorych sprawach, wiec wyrocznia nie jestem :) dobra dosc tego dobrego ide robic swoj obiadek :) u mnie dzis mielone, puree i salata z ogorkiem z duuuuza iloscia smietany :D (jogurtu). do zobaczenia wieczorkiem! pewnie zajze jeszcze w miedzy czasie jak kazdy inny uzalezniony :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila26
Kamila black ja dzisiaj nie obchodze imienin ale dla ciebie wszystkiego najlepszego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila26
Pewnie u was w Anglii jest duzo polskich sklepow wiec zawsze cos Polsiego mozecie kupic na obiad, a ja tu w Szkocji choc to tez UK ,mam 3 sklepy polskie ale oddalone 30 mil.Zawsze mam problem z wymyslenim obiadu albo zawsze mi cos polskiego braknie a to jakas przyprawa a to ocet itd.Zastanawiam sie nad przeprowadzka do wiekszego miasta i tak juz nie pracuje wiec i blizej do szpitala i jest co robic.Mojej Nikoli znajde szkole a moj maz poprostu bedzie musial zmienic prace albo bedzie dojezdzal autem.Ide robic obiad bo zaraz moj glodomor wraca z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borówka ja proponowałabym Ci wieprzowinę :) ... bo wołowina to twarda jest... ja nie przepadam:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila26 to ty w szkocji mieszkasz? a gdzie dokladniej?znamtroche szkocje i baaardzo lubie i teskno mi za nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila26
borowka ja mieszkam 30 mil od Inverness.Mieszkalas w Szkocji ?czy moze byls na wakacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to ty tam mieszkasz???!! tam jest ślicznie!!Inverness bylo naszym punktem zatrzymania na wyprawie do Loch Ness. Uwielbiam północna Szkocje, jest piękna. mieszkalam jakis czas niedaleko Dundee, a potem bardziej na poludnie, w Hawik. ale to dawne czasy. Ciagle mam sentyment do Szkocji i chce ją pokazac swemu mężowi, bo widzialam tam calkiem sporo. Dla mnie Szkocja ma magie w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila26
ja sie toche przejadlam Szkocja ale to fajnie ze tobie sie podoba.Przyznam ze widoki sa piekne ale dosc deszczowo, lata wogole niema.Klimat dziwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo***Eli no tak... przepraszam za mega pomyłkę ;) jaka wieprzowina... ach... przecież to świńszczyzna :D :D :D pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki! Dziś nadrabiam czytanie, CZarek nie lubi jak czytam forum, bo jak tylko zacznę to mnie woła - bardzo głośno.Wczoraj Londyn zaliczyliśmy, jak po ogień.Kolejki nie było przed konsulatem, w środku kilka osób - byłam w szoku.Nawet za parking nie płaciliśmy, bo odebranie paszportu zajęło mi 3 minuty.:D Co do karmienia.Mleka nadal nie ma, tzn. troch mam ale dwa cyce to za mało na jedno karmienie, więc butla idzie w ruch.Ale się nie poddam. Mam odciągacz elektryczny (w nim nadzieja).Rozmawiałam a nurse, bo nie było HV dziś w klinice.Mam pobudzać laktację dosyć często a Czarka karmić co 4-5 godzin.MamoEli - Czarek w nocy śpi jak anioł, więc na pewno mu się pory nie pomyliły.Myślę,że powodem braku mleka jest zmęczenie, bo ciągle gdzieś coś,złe odżywianie, jem dużo, ale to co jem to czasami kupa jest, bo czasu nie mam przygotować coś pożywnego, no i największy zabójca - stres.Trochę się dzieje w moim życiu, poza tym Czaruś tak marudzi,że wstyd mi z domu wyjść a jak muszę to tak sie stresuję.Ten jego płacz zagłusza wszystko...Jak ktoś to słyszy, to myśli,że ja matka z piekła rodem, a tak na prawdę to synek taki demanding jest, bo ja bym mu nieba a on nie chce tego nieba, on chce coś innego, a ja nie zawsze wiem co to jest. Borówka - Mama Eli ma rację z tym nowym forum, bo ja mam coraz mniej czasu na cokolwiek, jednego posta dziennie piszę i to nie zawsze. Mona - ależ mieliście początek nowego etapu w Waszym życiu, ale będziecie mieli co wspominać:) MamoEli - mój telefon wymaga ładowania przynajmniej raz dziennie, bo ciągle jest na obrotach. Napisze jeszcze wieczorem , jak mój Wrzaskun pójdzie spać.Ciśnienie mi skacze jak on tak strasznie płacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robię z mężem racuchy z jabłkami :) już podjadam.... pyyyycha :D ... coś w tych ostatnich dniach, no może jeszcze tygodniach ;) mam jakieś zachcianki, wcześniej tak nie było... no cóż... jem póki mogę, a raczej póki mam czas na to...;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny wieczorową porą. ja właśnie wróciłam z mężem z zakupów. wyciągnęłam go bo zachciało mi się ogórków kiszonych i truskawek. i co biedny miał zrobić, zabrał mnie do sklepu. trochę był zdziwiony wyborem. ogórki w połączeniu z truskawkami. no ale cóż, nie powinno go już nic zdziwić po tym jak ja wcześniej jadałam. oleniga podeślij kilka racuchów. ja sama nie umiem robić ale bardzo lubię. a taka przekąska na noc i to z jabłuszkami to w sam raz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena - skarbie, Ty się nie daj.Na dobre samopoczucie i urodę najlepiej robi sen. i wypoczynek.Poza tym na pewno masz w okolicy Sure Start, poszukaj na necie.Oni oferują play group, baby masage i inne zajęcia, nawet język angielski można podszkolić i zapewniają creche.A to wszystko za darmo.A prezent dla męża?Ja jestem praktyczna - mój ucieszyłby się z prenumeraty gazety rowerowej albo nowego licznika do roweru.A na Twoim miejscu upiekłabym tort, taki z jajem.W tesco można kupić śmieszne ozdoby.Na 30 stkę mojemu upiekłam i żaby mu poukładałam, udało mi się też zrobić niebieską masę.Dawno to było, oj dawno:D Ja tak się bałam że mnie nostalgia ogarnie po porodzie,że nawet w łóżku długo nie zostawałam.A teraz mam za swoje - zmęczenie nawet uszami mi wyłazi.Obiecuję sobie,że będę spać razem z Wrzaskunem w dzień, ale on śpi w domu po pół godzinki, resztę dosypia na spacerze - Nieznośnik.Ale mi dzisiaj dał popalić.Jutro jest nowy dzień i mam nadzieję,że będzie lepszy od dzisiejszego :) Brzuchatki - przestroga: roboty domowe nie zające, a mama musi być wypoczęta i wyspana, bo zdrowie straci, cierpliwości nie będzie mieć do dziecka i mleko zaniknie. Chciałam jeszcze kilka słów na temat leków - w ciąży najlepiej nic nie brać jak się da wytrzymać.Nospę odradzała mi polska położna, natomiast na bóle można spróbować pić wodę (gdy boli głowa), robić okłady zimne bądź ciepłe, iść spać, wziąć kąpiel. A co do paracetamolu - zaczął na mnie działać.Zawsze brałam bardzo silne leki przeciwbólowe, w ciąży nic nie brałam i teraz jak karmię cycem (jeszcze) to tylko paracetamol pomaga. Borówqka - -co do małej ilości mleka, też bym nie dokarmiała, ale ryczy z głodu.Spać nie che (czasami zajmowało mu to więcej czasu niż sama drzemka, o wieczornym zasypianiu to nawet nie wspomnę.).A teraz wieczorem zasypia w 2 minuty.W zeszłym tyg Czarek b. mało przybrał na wadze.W tym chyba nadrobił, bo wrócił na linię wykresu po której cały czas \'rośnie\'. na laktację : odciąganie często mleka, będę pić więcej mleka sojowego, spróbuje piwo bezalkoholowe, no i herbatki na pobudzenie laktacji.Poza tym muszę odpocząć, w domu trochę posiedzieć, zacząć się dożywiać porządnie i spać więcej. Mój Czarek też pieluchę preferuje.Pluszak też może być, albo inny materiał, gryzaczki są na drugim miejscu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam niby na bieżąco ale tylko do 15 więc miałam straasznie dużo do nadrobienia, szał dzisiaj, wszystkie obecne :) Dziekuje za życzonka imieninowe Z kumpelą w sumie nigdzie z tego tytułu nie wyszłyśmy, bo mój brzuszek popołudniu zrobił się jak balonik i ledwo się ruszam, twardy jak deseczka. Moja świnszczyzna widzę popularna jest, hihi :) Dostalam piłeczke taka jak do pilatesu więc będę trenowac bujanie się na niej. Nie mam za dużo siły wiec na tym dziś zakończe miłego wieczorku babeczki i spokojnej nocki brzuchatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
WItam dziewczynki kochane!! Nie wiem jak Wam minęłą noc ale ja dzis spałam lepiej!! Mam nadzieje ze ten dzien przyniesie kolejne fajne chwile na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja wczoraj padłam po tych racuchach jak przecinek, jak rzadko kiedy poszłam wczoraj spać około 21.30 no i noc była całkiem spokojna, mały nawet nie wierzgał za bardzo o swojej ulubionej porze jedzenia (około 23.00) ;) :D Aniapud ja też nie umiałam robić racuchów, znaleźliśmy z mężem jakiś przepis na internecie i zrobiliśmy :)... jeszcze mam parę...zapraszam :) No to miłego dnia brzuchatki i mamusie :)... ja dzisiaj nie idę drzemać... pogoda nieciekawa ale nastrój mam całkiem sympatyczny :) i Wam też takiego życzę :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Oleniga-ja ostatnio robilam nalesniki tez nawet nie sadzilam ze az tak mi sie ich chcialo :) dobrze ze jeste ten internet mozna troszke z niego posciagac pomyslow:) ciesze sie ze nie tylko mi noc sluzyla:) ide na sniadanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochaniutkie!!! Ale sie rozpisalyscie! Mamo Eli ja Adasiowi podaje wlasnie tak 1,5lyzeczki na noc,a w dzien 1lyzeczke tez malo wazy okolo 11kg,dlatego sie baklam wiecej podac. Mona to mialas przezycie!!!Wlasnie moja mama chce do nas przyleciec ryanairem i martwi sie chociaz ona z wroclawia do nottingham ,a na onet pisalo,ze od listopada zawieszaja loty z Rzeszowa iz kads tam,mysli zeby autobusem bo sie wystraszyla,ze bedzie na lotnisku nocowac! Arvena tak to jest z tymi chormonami ja po pierwszej ciazy tez mialam baby blues!!!Mialo byc tak pieknie z dzidzia,a....dziwie sie do dzisiaj,ze moj maz to wytrzymal!Moj ma 27.09 urodziny i planuje wlasnie torta(ale mam smaka mniam) MamoEli swietnie sobie poradzilas z gburowatym aptekarzem!!!!Zapomnialam o czym jeszcze pisalyscie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pieknie jedne dzieci bawia sie torbami z ikea a inne stringami mamy,Adas na glowe sobie zalozyl,bo pranie wczoraj wnioslam do salonu na noc,to dziecko zabawe wymyslilo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Anecia1702 masz ubaw z maluchem :D... stringi na głowie... no ładnie... ;) Ja mam jeszcze 10 DNI do rozwiązania :D... a tu cisza, czasem bóle jak przy miesiaczce i kręgosłup boli... czekam na zmainy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×