Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość do Kamila_Black
prosze o podzielenie sie obiecanymi informacjami , "jak znajomi pozbyli sie placzu dziecka i budzenia co 1,5 godz, ale napisze jutro wiecej o tym, zeby nie meczyc pozna pora "dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga moga i wcale nie musisz sie na tego seepa zgadzac, ale sweep oferuja od ok 5-7 dnia po terminie a indukcje (u mnie w szpitalu) od 12. roznica w przenoszeniu dziecka o tydzien a o 2 jest ogromna :( z tym ze seep nie zawsze mozna zrobic (jak w moim przypadku) lub nie zawsze dziala (jak u Moniki2). tak czy inaczej tonacy brzytwy sie chwyta :D poza tym jest jeszcze jedno ale: indukcja powoduje ze porod jest bardziej gwaltowny a co za tym idzie... bardziej bolesny. ponoc wiecej kobiet decyduje sie na znieczulenie przy porodzie indukowanym wtedy, gdy porod zaczyna sie samoistnie. sweep powoduje ze porod zaczyna sie naturalnie wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc "niz wtedy, gdy porod zaczyna sie samiostnie" sorki:) ide spac bo zjadam slowa i ciezko mi sie skupic na pisaniu. do jutra dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo***Eli w moim przypasku sweep to akurat jest raczej nie możliwy, ja mam krem z Rh- a mój mąż Rh+ ... także krwawienie, które może pojawić się po sweepie jest niewskazane u mnie, pewnie dlatego położna nie proponowała mi tego nawet... Ale wracając do herbaty z liści malin...poszperałam trochę na ang. stronach i zrobiłam małe streszczenie...może pomoże to którejś z Was w podjęciu decyzji: - pić czy nie pić - ???... według mnie... nie zaszkodzi a pomóc może :) ............................................... -można zacząć pić 6-8 tyg. przed rozwiązaniem (nie wcześniej niż od 32tyg.)!!! -zaczynac należy od jednego kubka (albo tabletki) dziennie aż do 4; -pomaga w rozluźnieniu i przygotowaniu mięśni macicy do porodu co czyni poród łatwiejszym; -naukowcy odkryli, że skraca drugi etap porodu czyniąc skurcze bardziej efektywnymi; -w wielu przypadkach prawdopodobnie nie doprowadziła do rozerwania w czasie porodu, choć są wyjątki (to opinia z forum); -niektórzy twierdzą, że jest jedynie pożywką która zawiera wit. A, C, E i B, magnez, wapń i żelazo; -popijanie herbaty z liści malin podczas porodu i po nim pomaga w powrotnym kurczeniu się macicy, redukuje krwawienie po porodzie i pomaga w inicjacji produkji mleka; Nie wykonano wiele badań ale uważa się, że herbata ta może pomóc…nie ma gwarancji, że przyspieszy poród ale jeśli komuś odpowiada jej smak to warto spróbować… .............................................. to tyle znalazłam, gdyby coś jeszcze ciekawego było gdzieś napisane to dopiszę :)... no i chyba już czas zeby coś zjeść bo mały strasznie się szarpie...no i czas iść spać... miłej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!!!pewnie niektore z was juz sobie smacznie chrapia!! Moja Nikola po tym ich antybiotyku dostala rozwolnienia!! Oleniga oni nie maja w tych lekach ulotek aby sobie poczytac,ja w aptece musialam czekac az oni mi zrobia ten lek. Jak dostala rozwolnienia(choc nie jestem pewna na 100% czy to napewno po antybiotyku ale raczej tak)to zadzwonilam na ten ich NHS24 z zapytaniem czy mam go dalej podawac dziecku?i czy nie zaszkodzi tez ta masc?powiedzieli ze mascia moge tez ja smarowac,no i jesli do jutra bedzie miec rozwolnienie to mam isc do GP.Zobacze jak bedzie sie czuc jutro. Dziewczyny jak wy wszystkie zaczniecie pic te herbatki malinowe to sie wszystkie w jednym dniu rozpakujecie!!!:-D i juz nikogo na forum nie bedzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 no nie żartuj, że Ci antybiotyk na miejscu robili... jejku... to może poszukaj na internecie wpisując nazwę tego leku... ja jakoś pod koniec 7 miesiąca dostałam antybiotyk (penicyline) bo się rozchorowałam, to też chwilę czekałam ale nie robili go na miejscu i w środku była ulotka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 a może w tej maści i w tych tabletkach jest ten sam antybiotyk, ta sama substancja aktywna... sprawdź to lepiej..może dlatego to rozwolnienie, jako reakcja obronna organizmu... spokojnej nocy Wam życzę... pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
You very welcome MamoEli. Wracajac do sweep - Jest to masaz szyjki macicy, gdzie styka sie ona z lozyskiem, wykonuje go polozna lub lekarz, trwa to pol minuty i nie jest takie straszne.Nacisk na lozysko moze spowodowac ze porod sie zacznie.Po tym mozna isc do domu, po indukcji (globuli dopochwowe, tabletki lub/i kroplowka) trzeba zostac w szpitalu tak dlugo az sie urodzi, wiec praktycznie caly labour sie tam spedza.Troche to oranicza mobilnosc.Ja chcialam byc w pionie i duzo chodzic. W szpitalu dostalam bardzo maly pokoj, wiec wedrowka odpadla.Korytarz tez nie bardzo, bo inni ludzie mnie krepowali \'patrzeniem\' .W domu mialam intymnosc i dlatego ciesze sie,ze Czarulatko zdecydowalo sie na wyjscie przed indukcja, ktora notabene mialam zabukowana na nastepny dzien po porodzie.W ten sposob grubo ponad polowe czasu spedzilam w domu skaczac na pilce, chodzac, praktycznie robiac to na co mialam ochote (na co mozna miec ochote w dniu porodu?).Ale byla swoboda.A w szpitalu na przyklad polozyli mnie na lozko do ktg na30 min - nie do zniesienia,i w ogole nie lubie szpitali. Nie jestem pwena czy przy indukcji mozna korzystac kapieli i rodzic w wodzie - chyba nie.Ale poprawcie mnie jesli sie myle. Osobiscie polecam sweep (jesli oczywiscie nie ma medycznych przeciwskazan), bo nie zaszkodzi a moze pomoc. Kamila26 - najwazniejsze przy biegunce,zeby podawac plyny, bo sie organizm bardzo odwadnia.Biedna Nikola.Moze wegiel masz? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeszcze znalazłam taką dość sympatyczną stronkę... napisane jest tutaj nie tylko o herbacie z liści malin...poczytajcie sobie z rańca ;) http://umamy.homestead.com/porod.html ja nie wiem dlaczego ale mój mały niemiłosiernie się wierci... aż szarpie...ale idę spróbować zasnąć, może się uspokoi...do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry!!! Kamila26 ty nie mysl,ze jestes jakis chodzacy pech!!!Bo zeczywiscie cos sciagniesz!Ja tez jak cos sie dzialo to przezywalam,a moj maz olewka,no to ja tez zaczelam olewac i zawsze jakos wszystko sie ukladalo!!! Co do herbatki to tez czytalam o niej z adasiem w ciazy,na forach i pilam,w sumie termin z miesiaczki byl na 11.01,a z usg na 05,a urodzilam 04,i wiele znajomych chwalilo ja,nie przenosily ciazy i ze wlasnie byl krotki porod.moze nie na kazda zadziala,ale mozna probowac:) Kamila26 po niektorych antybiotykach wystepuje biegunka,tu tez nie daja nic oslonowego wiec dawaj jej jogurty,to pozwoli odbudowac floe bakteryjna jelit,noi niech duzo pije:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladam dzien dobry tvn mowia o emigrantach ktozi wrocili do polski i co bez pracy sa!!!korzystaja z psychologa bo rzeczywistosc ich przerosla...przykre,ale prawdziwe...moja mama wczoraj pytala czy wrocimy,ale raczej nie ma szans,moj starszy syn to po roku bycia tu juz anglik,zapomina slowa po polsku,sny mu sie po anglielsku snia...pozniej adas zacz szkole juz w wieku 4lat,a pozniej jak to mamaEli pisze nr.3!!!!a wy dziewczyny dlugo tu jestescie ja od sierpnia 2007r,a maz w grudniu bedzie 2lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladam dzien dobry tvn mowia o emigrantach ktozi wrocili do polski i co bez pracy sa!!!korzystaja z psychologa bo rzeczywistosc ich przerosla...przykre,ale prawdziwe...moja mama wczoraj pytala czy wrocimy,ale raczej nie ma szans,moj starszy syn to po roku bycia tu juz anglik,zapomina slowa po polsku,sny mu sie po anglielsku snia...pozniej adas zacz szkole juz w wieku 4lat,a pozniej jak to mamaEli pisze nr.3!!!!a wy dziewczyny dlugo tu jestescie ja od sierpnia 2007r,a maz w grudniu bedzie 2lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladam dzien dobry tvn mowia o emigrantach ktozi wrocili do polski i co bez pracy sa!!!korzystaja z psychologa bo rzeczywistosc ich przerosla...przykre,ale prawdziwe...moja mama wczoraj pytala czy wrocimy,ale raczej nie ma szans,moj starszy syn to po roku bycia tu juz anglik,zapomina slowa po polsku,sny mu sie po anglielsku snia...pozniej adas zacz szkole juz w wieku 4lat,a pozniej jak to mamaEli pisze nr.3!!!!a wy dziewczyny dlugo tu jestescie ja od sierpnia 2007r,a maz w grudniu bedzie 2lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde wczesniej mi wyskakiwalo ze wystapil blad podczas wysylania to ja od nowa wysylalam,i mi wszystkie wyslalo sorki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey Anecia ty po prostu chcesz, żeby do nas to dotarło, hihi Spało mi się nieźle, ale jak wstawałam w nocy na siusiu to tak mnie kośc łonowa bolala i wszystko wokól, że ledwo sie ruszałam. W ciągu dnia tak nie boli, ale w nocy strasznie :( Teraz oczywiście mi słabo i muszę sie położyc. Ja chyba za mało witamin jem :( Rzeczywiście zapomniałam napisac o tym sposobie na niemowlaka. Może to się komuś zdarzyło, ja jednak słyszałam, to po raz pierwszy w życiu więc pisze. Ich dziecko bardzo często się budziło, miało kolki i wyglądało na zestresowane. Ja myslałam, że to uzależnienie od nikotyny, heh, bo ta znajoma przez ciążę paliła :D Ale zabrali malucha do lekarza specjalisty od kręgosłupa i zrobiono dziecku masaż, coś a la akupunktura i wyczuła babka, że miał takie coś jak dorośli, przestawione. Taki niemowlak!! No i sluchajcie, od razu 1 noc po tym, dziecko spało od 19:00 do północy i potem do 5 rano. Po budzeniu się co 1,5 godziny. Lepsze kupki też robił i troche mniej zaczoł jeśc. Wnioskuje, że wcześniej duzo ciągnoł butle, bo to uspokajało jego ból. Szkoda, że dzidzi się tak męczyło. Słyszalyście w ogole o czyms takim ? Ide na chwilke na lezanke i zrobic sniadanie i jestem caly czas z wami :) :) aa i ja też będę teraz zapisywac wasze propozycje leczenia dzieci i leków, szkoda, że wczesniej na to nie wpadłam, Oleniga zmyślna jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to ciekawe kamila_black z tym dzieckiem,ja nie slyszalam ,nigdy o czyms takim u malenstwa czytalam teraz na edziecko o 15 tc i pisze tam,ze juz od tego tygodnia mozna miec skurcze BH takie niebolesne,weszlam na ta strone bo ja wlasnie od 2dni takie mam,dech mi zapiera,ale nie boli,wlasnie nie pamietalam od kiedy noi nie sadzilam,ze tak wczesnie:)a ty mi83 czujesz ruchy i te skurcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie cos przypomnialo moj znajomy ma zone ktora kiedys palila ale ja oduczyl jak?powiedzial jej,ze dopoki bedzie palic bedzie dzieci rodzic i co?po 3cim rzucila!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) wstałam z rańca i myślałam, że jeszcze się położę ale jakoś przeleciało i już mi się nie chce... Kamila_b ja też tak mam z bólami kości łonowej, ale w dzień też mnie bardzo boli, nie tylko w nocy...zwłaszcza jak posiedzę i chcę się podnieść...zauważyłam, że czasem jak maluch inaczej się ułoży to tak bardzo nie boli... poprostu coraz większe parcie jest na dół brzucha, no bo to już niedługo :) :D Mieli farta Twoi znajomi, że akurat trafili do specjalisty od kręgosłupa, nikt pewnie nie pomyślłby, że moze coś jest nie tak z kręgosłupem u takiego maleństwa... Anecia no to niezły sposób na zmuszenie kogoś do rzucenia palenia...niezły gość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedne jestescie z tymi bolami kosci lonowej,ja ich nie mialam,tylko oczywiscie po porodzie wpierwszym dniu bolalo.w koncu pomalu wstajecie,ja w nocy nie spalam za dobrze,a o 7.30 trzeba bylo wstawac bo starszy do szkoly:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
dzien dobry....nie samowita historia z tym dzieciem.....ta noc byla straszna:(dziewczyny czy was tez tak swedzi brzuch i piersi?ja jak klade sie spac to zwariowac moge.Zawsze po kapieli sie smaruje,ale to i tak nic nie daje.zadrapala bym sie chyba na smierc cholera straszne uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za wyczerpujące odpowiedzi-bede teraz spokojniejsza!! oleniga ja tez mam rh- i bede miala sweep, a poza tym ta krew co wycieka po to moja krew a nie dzidzi a dopoki pecherz plodowy caly to dziecku nic nie grozi, a przeciwciala od razu sie nie wytworza musi byc jakis minimalny ubytek krwi, ja po poronieniu nawet nie dostalam immunoglobuliny i w tej ciazy przeciwciala sie nie wytworzyly, ale tak jak dziewczyny pisza na sweep nie trzeba sie zgadzac, pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakersik81 jeżeli swędzą Cię tylko piersi i brzuch i nie masz żadnych oznak uczulenia to pewnie skóra się naciąga... ale w ciąży może występić coś takiego jak 'cholestaza ciążowa' co objawa się swędzeniem skóry...poczytaj o tym na internecie bo ja nie jestem pewna o co tam chodziło...to coś z wątrobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakersik, piersi mnie straaasznie swędziały wokoł sutków to oznacza, że rozstępy wychodzą, mi wyszło sporo. Mówią, żeby starac sie nie drapac. Brzuch lekko mnie swedzi, ale na nim nie mam rozstępów wcale.. ale zostało 6 tygodni więc kto wie. jakby całe ciało swedzialo to mozna się martwic. Ja tez myśle, że to szczęscie, ze pomyśleli, że to może kręgosłup, bo kto 2 miesięcznemu dziecku będzie spr taką dolegliwośc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdae no niby tak jest ale ja chyba wolałabym nie ryzykować... kto wie jak wepcha tego palucha... jakoś chyba się na to nie zgodzę... już raz miałam schizę w połowie ciąży z powodu krwawienia i dawali mi anti-D i było to 6tyg. przed planowanym terminem podania anti-D... ale dobrze wiedzieć że u kobiet z rh- też to robią... dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
dzieki dziewczyny...tez tak mysle ,ze to skura sie rosciaga.naszczescie to tylko brzuch i piersi,slyszalam o tej chorobie podobno to straszne:( kamila_black mam nadzieje ,ze to nie rozstepy wychodza.A w ktorym tygodniu ci wyszly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakersik,a smarujesz oliwka dla dzieci brzuch?ja dzieki temu na piersiach nie mam rozstepow,a na brzuchu malutkie,a smaruje odkad wiem,ze w ciazy jestem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobijcie mnie.. nie dośc, że czułam się słabo, to własnie wydaliłam górą całe śniadanie :( Nie wiem co jest grane, ale czuje się fatalnie :( Chyba to żołądek siada, dobrze, że jutro mam wizyte z połozna. Ale wymioty w 8 miesiącu ???? Do du.. Krakersik, na piersiach wyszły już dawno, i swędziały tez wcześnie... 4..5 miesiac. Smarowałam je też wcześnie, ale to nie zawsze musi pomóc. Nie pamiętam dokładnie. A brzuch lekko swędzi dopiero od nie dawna. Nie ma na to reguły. Ja przytyłam dużo, a w sumie mam je na piersiach i troszke małych na biodrach. Wracam się połozyc i bede pic zimna wode :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×