Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

a! i na wszelki wypadek podloz sobie matke pod przescieradlo, albo w inny sposob zabezpiecz materc :) inaczej moze byc do wymiany :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga ja pisałam o szczepionkach przeciwko żółtaczce typu B bo wykryli przy badaniach u mnie śladowe ilości we krwi. w polsce oczywiście nie i nawet o tym nie wiedziałam, więc jak by w polsce był poród i moje dziecko nie dostało by zaraz po porodzie odpowiednich szczepień to by było nosicielem żółtaczki a tak to będzie zdrowe. a przy okazji mnie wyleczą z tego. dziś miałam spotkanie z pediatrą który będzie się zajmował moim dzieckiem po porodzie i wszystko monitorował. szczepionki dla mnie i dla dziecka już są w szpitalu i czekają na poród a do tego poród będę miała pod specjalną opieką lekarzy, żeby dziecko miało jak najmniejszą styczność z krwią i żeby mnie się nic nie stało. więc jeśli chodzi o to to ja jestem bardzo zadowolona i cieszę się że będę tu rodzić a nie w polsce. bo jak bym w polsce rodziła to nie wiem jak by to się mogło skończyć dla dziecka i dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zaliczyłam toaletę po raz trzeci dzisiaj, jak nigdy, a niedawno... no wczoraj ....jeszcze zatwardzenie miałam... o kurcze...no co Ty mamo***Eli to już się zbliża... jacie kręce ale jaja... ja chyba jeszcze nie jestem gotowa, żeby z brzuchem się rozstać...;)...zacznę się psychicznie przygotowywać :) i dokładniej obserwować te skurcze... najgorsze jest to, że często zapiera mi dech w piersiach no i ciężko oddychać, to też pewnie ze skurczami jest związane....co?...no i brzuch mi twardnieje przy tym zatykaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super Aniapud... jednak są jakies plusy tutejszej opieki... oni jak chca to potrafią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
mamo Eli....siedem tygodni temu kolezanka rodzila i po porodzie mogla sie wykapac w wannie tylko musiala isc z mezem tak jest tutaj w Manchester. oleniga....trzymam za Ciebie kciuki,zeby ten porod byl szybki i latwy:)no i zeby to bylo juz,bedziesz juz miala z glowy,a my tu jeszcze musimy czekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
mamo Eli....siedem tygodni temu kolezanka rodzila i po porodzie mogla sie wykapac w wannie tylko musiala isc z mezem tak jest tutaj w Manchester. oleniga....trzymam za Ciebie kciuki,zeby ten porod byl szybki i latwy:)no i zeby to bylo juz,bedziesz juz miala z glowy,a my tu jeszcze musimy czekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
mamo Eli siedem tygodni temu rodzila moja kolezanka i po porodzie przygotowano jej wanne z woda i mogla isc sie wykapac tylko maz musial byc przyniej. oleniga...trzymam za Ciebie i twoje malenstwo kciuki,zeby ten porod byl latwy i szybki...powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! ... faktycznie, zaraz po porodzie polożna przygotowała mi kapiel, ale nie z pianką- nie wolno:), w trakcie tez korzystałam z wanny, ale mi to akurat wiele nie pomogło, podobnie jak pentadyna, a gas and air.. mąż musiał walczyc o niego ze mną, bo stwierdziłam, ze fajnie jest jak ci sie tak w glowie kręci, a jak upadnę- to moze sie mna w koncu zajmą.. ale wyrwał mi.. oddał dopiero jak się połozyłam..nic nie pomogło, ze wrzeszczałam, ze go nienawidzę i ze jest z \"nimi\" w zmowie:-P mała79- sure maternity grant dostaniesz jesli pobierasz np. child tax credit- wiec, jak sie dzidzia ur. to się o niego staraj- bo na smg masz 3 mce po ur. kamila26- jesli Twój mąż tyle zarobił( a Ty) nic, albo bardzooo malo, to powinnaś dostać child tax credit( a nie starasz sié na Nikolé?) anecia1702- w lester to patrzá nie wiem na co.. rodzina z która mieszkamy(2+1) czeka juz dwa lata i teraz im tylko punkty zabrali, takze juz nie maja nadzieii.. a mieszkali zawsz w 1 pokoju i jeszcze z ludzmi.. nasz znajomy z 2 dz pierwszá propoz. dosta po 9 mcach.. tak wiec ja tez wátpié..zwaszcza, ze my tyle czekac nie mozemy, a jak sobie cos wynajmiemy to starcimy punkty i koko sie zamyka:( # tak samo z HB- Ci, z ktorymi mieszkamy poszli sie dowiedziec czy dostaná( on zarabia jakies 1100+ jej benefity ok. 250) i powiedzieli, ze im sie nie nalezy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga jak ty piszesz, że JESZCZE NIE JESTEŚ GOTOWA TO TY DOBRA APARATKA JESTEŚ :) Najpierw chcemy, że juuuuż wyszlo, a potem jak to już, to ja jednak nie .. dziekuje, jeszcze nie, hehe Ja sama nie wiem co myślec Wiem, że wanna wyklucza epidural, wiec jeszcze się zastanowie. A tak w ogóle komoda stoi... sporo z tym było roboty, bo trzeba też było przesunąc regał z ksiązkami i drugą taką samą komode z ikea, ale ta jedna przynajmniej zostanie tam gdzie jest moj ukochany zauważył, że pokój nam się kurczy.......... ta a ta komoda to jedyny mebel który kupiłam z myślą o dziecku, no dojdzie łóżeczko wiadomo. Na więcej nie mam miejsca, wiec oby ten 2 bed house przyszedł szyyybciutko :D Czuje się zaorana. Dobrze, że ciapa day się już kończy bo podrapałam się chyba o wszystkie możliwe narożniki dzisiaj uważając żeby brzuchem nie haczyc. Spoko, ide nie długo lulu. Juz nie mam siły tu sprzątac Jakby co to miłej nocki życze i Oleniga ... powodzenia jakbyś wiesz.. :) :) :) Mamo Eli mam nadzieje, że nie w głowie ci już porzadki co byś sama porodu nie wywołała..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co... ja to już nie wiem co mysleć, zaczęłam odmierzać sobie to napinanie się brzucha, tak jak mama***Eli pisała...tzn. myślałam że to maluch się wypina ale teraz już zwątpiłam bo to wypinanie pojawia się dokładnie co 6min (sprawdzam to już prawie godzinę)... boli mnie przy tym kręgosłup ale dół brzucha raczej nie... mały też trochę się rusza i przeciąga... to chyba na serio są te skurcze tylko narazie nie bardzo bolesne... ciekawe :)... posprawdzam jeszcze trochę i idę spać bo zmęczona już jestem... muszę się wyspać bo jak to już blisko to trzeba wykorzystać ten czas... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko podłóż matkę oleniga!!! inaczej pamietaj - materac do wymiany. krakersik nie watpie ze polozne przygotowuja kapiel w wannie :D ja tylko zasmialam sie na wspomnienie wlasnej udreki zwiazanej z brakiem kapieli :) mi nie pozwolono nawet do kibelka wstac bez wzywania poloznej \"bzyczkiem\" bo baly sie ze upadne (dostalam epidural). oczywiscie rano poszlam sama, za co zebralam dobry opiernicz :D:D pewnie bym sie tez wykapala ale ta cholerna lazienka byla non stop zajeta! 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga spij ile mozesz. nawet jak beda bolaly wez 2 paracetamole i sprobuj jeszcze pospac. na razie wyglada to na bardzo regularne B-H, ale kto wie... bedziesz wiedziala kiedy sie naprawde zacznie. TEGO sie nie da przegapic lub nie rozpoznac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze Oleniga ale jaja! to na pewno juz! hhe ale sie podkrecilam jakbym to ja miala rodzic za chwile :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W koncu nadrobilam czytanie. MamoEli - bateria mi padla, znowu, sorry No chyba sie gorna tabelka zaczyna w koncu kurczyc - ale fajnie.Oleniga trzymam kciuki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi83 ja mam child tax credit ale chcemy isc na swoje mieszkanie i bedzie ciezko, dlatego chcem sie jeszcze starac o HB ale niewiem czy dostane. Oj Oleniga chyba juz dawno spakowana jestes co?:-D tak jest zawsze ze nie mozna sie doczekac kiedy to wreszcie bedzie?kiedy urodze?a pozniej \"jeju jak ja sie boje !ja chyba nie jestem gotowa!\" chyba wszystkie kobiety tak maja.Teraz odpoczywaj zeby nie zabraklo ci sil!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! mamoEli w mojej aplikacji jest wlasnie ile mamy chtc chb,ile taxu,ile wynajem,ile na ciuchy,itp.takze pewnie na to patrza!bo ja warunki mam spoko tylko kaski na to brak,a sezon grzewczy tuz tuz mi83 nie wiem rob jak chcesz mozesz zlozy,a jak wynajmiecie to zloz o hb,i o council tax benefit,nam w calosci pokrywaja tax:)moj ma narazie 5.70na godz,takze to malutko,teraz zarobil 167L za 5dni,razem z dodatkami mamy1200miesiecznie.bo zawiesili nam chb,a dodzwonic sie tam nie mozna!!! oleniga,ale super!!!to pewnie juz niedlugo malenstwo bedzie!!!! mi83 ale meza skrzyczalas i jeszcze oskarzylas o zmowe haha usmialam sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
witam z rana:) troszke pozczytam by nadrobic zaleglości :)a tym czasem zycze milego poranka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny... wstałam bo już wyleżeć nie mogłam, zjadłam śniadanie i zaraz idę z powrotem do łóżka bo jestem umęczona po tej nocy... mamo***Eli rozścieliłam sobie matę pod prześcieradło...szeleściła mi całą noc bo wierciłam się z boku na bok...ale wyjścia nie ma... obudziłam się przed 5 i tak mnie bolał kręgosłup ze musiałam zjeść paracetamol, potem nie mogłam zasnąć, więc leżałam i gapiłam się w sufit a teraz jestem nieprzytomna... brzuch mi się cały czas napina ale wciąż nie jest to bardzo bolesne... no i zapiera mi dech i brakuje mi powietrza, mały się trochę szarpie czasami, chyba mu nie pasuje że ta macica tak się pręży i próbuje z nią walczyć ;)... tylko ten czop w ogóle się nie ruszył ale od 2 czy 3 dni zauważyłam (w nocy) że mam czasem zwilżone uda a ta wydzielina jest bezbarwna ale lepiąca...nie wiem czy to coś mi tam wycieka czy mocz popuszczam...nie wiem czy jak czop wciaż tam jest to może cokolwiek wyciekać?... no ale podobno czop nie musi odejść żeby zaczął się poród... spakowana już jestem dawno, chyba z miesiąc ta torba już czeka, w zeszłym tygodniu jeszcze ją przejrzeliśmy, wszystko czeka :) dzięki dziewczyny za wsparcie :) wracam do łóżka, ostatnio wyglądam coraz gorzej - oczy podkrążone i coraz bardziej spuchnięta...jak pączek :(...odezwę się jak wstanę... miłego poranka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga no to mialas straszna noc!Nie martw sie to pewnie godziny cie dziela od zobaczenia malenstwa!Odpoczywaj ile sie da!czop mi z 1odzszedl jak mialam juz silne skurcze,az 2 to krwawilam,ale czop nie wiem kiedy odszedl,to tak szybko sie dzialo...wiem,ze wody mi przebijaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Mam pytanko moze ktoras z Was wie...bo czytalam te posty i w zadnym nie znalazlam odpowiedzi..a ostatnio slysze rozne wersje i juz sie gubie! Kochane sprawa dotyczy MA wiem ze trzeba mniec przepracowany rok i placone NI ale czy do dostania tego potrzebny jest tez Home Office??Nigdzie o tym nie piszą .Moze ktoras z Was wie??!! Jesli tak to prosze powiedzcie!!Dziekuje z gory!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwwwa rozumiem ze piszac home office masz na mysli Workers Registration Scheme? samej karty nie trzeba przy ubieganius sie o MA ale chyba w mysl zasady ze jesli ktos pracuje to musi miec WRS.jedyne co potrzebne do MA to payslipy i MATb1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! oleniga to co masz na udach to tylko zwiekszona wydzielina, normalka na tym etapie ciazy. jesli chodzi o czop to ja go wzyciu nie widzialam, pewnie odszedl przy samym porodzie bo do tego to chyba trzeba miec rozwarcie ;) mata szelesci jak cholera ale chyba lepsze to niz nastepny wydatek, na materac tym razem :). spij slonce ile wlezie dopóki dasz rade i skurcze sa niebolesne. w pewnym momencie beda i od tej pory, przez jakies nastepne kilka lat, juz sie smacznie nie wyspisz :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry z rana. U mnie pogoda zapowiada się całkiem przyjemna. Oleniga to chyba tuż tuż :), odpoczywaj i zbieraj siły. Iwwwa z tego co się orientuję, to do MA nie trzeba żadnego zaświadczenia czy czegokolwiek świadczącego, że jesteś zarejestrowana w Home Office, bynajmniej ja nie musiałam nic dostaraczać Dobrego dnia wszystkim życzę, oby jak najmniej dolegliwości ciążowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry z rana. U mnie pogoda zapowiada się całkiem przyjemna. Oleniga to chyba tuż tuż :), odpoczywaj i zbieraj siły. Iwwwa z tego co się orientuję, to do MA nie trzeba żadnego zaświadczenia czy czegokolwiek świadczącego, że jesteś zarejestrowana w Home Office, bynajmniej ja nie musiałam nic dostaraczać Dobrego dnia wszystkim życzę, oby jak najmniej dolegliwości ciążowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz mnie "zdżaznił" problem powielania postow i wyslalam maila do "moderatorni" kafeterii. mam nadzieje ze sa szybsi niz nasz NHS i cos z tym zrobia w niedalekiej przyszlosci ;):D jak to bylo Kamila_B? kawencja lejdis? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Dziekuje dziewczyny :) bo ja mam problemiki z moja agencja,najpierw przez rok nie chciala mi wydac zaswiadczenia ze u nich pracuje a teraz dopiero wystawili i wlasnie chcialam sie zarejestrowac w WRS a w zasadzie czas na to MA-dlatego pytam bo rozne opinie slyszalam.Dziekuje za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze mamoEli!!!ja tez wysylalam wczoraj wieczorkiem to wcale nie doszly nie wiem czego,ale nie przyszlo mi do glowy,zeby wyslac maila:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze mamoEli!!!ja tez wysylalam wczoraj wieczorkiem to wcale nie doszly nie wiem czego,ale nie przyszlo mi do glowy,zeby wyslac maila:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×