Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Zuzanna30
Shirin, jak po wizycie u poloznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki dziewczyny ale nie potrafie nie reagowac. Stala bywalczyni? Nie wydaje mi sie. Dlaczego nie mozesz napisac tego co cie boli pod czarnym nikiem? Mama E napisala ze nie ma nic przeciwko poprawianiu jej bledow. Zreszta dla mnie najwazniejsze ze rozumiem jej kazde zdanie. Szczerze to tez przez chwile pomyslalm ze Szanta moze juz tuli Maye 🌻. Mam nadzieje ze depresja poporodowa mnie nie dopadnie, troche sie boje bo mam tendencje do dolkowania. Trzeba uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
czesc dziewczyny Dzisiaj mialam wizyte kontrolna u poloznej. Wszystko jest w jak najlepszym porzadku :) z czego bardzo sie ciesze. Kolejna wizyte mam za dwa tygodnie i prawdopodobnie bedzie to jedna z moich ostanich wizyt przed porodem ;) oczywiscie jesli moja mala nie "odwali" jakiegos numeru i albo nie bedzie chciala dolaczyc do nas wczesniej albo dolaczyc pozniej ;) Zaczelam tez coraz czesciej myslec o depresji poporodowej, jednak Kobietki musimy byc twarde :) i byc dobrej mysli :) Dolaczam sie do Shirin i proponuje rowniez zero komentarza na uszczypliwe uwagi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamy Evelyn Raquel Z
czesc dziewczyny pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamy Evelyn Raquel Z
maye a czemu nie maje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale eeeeeeee
zmien klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamy Evelyn Raquel Z
ja nie musze wracac do polski ja jestem w polsce nie musze lizac dup anglikom tak jak wy to robicie aby miec forse na uzywany wozek po jakims angielskim bachorku opływam tu we wszystkie luksusy opływam dosłownie bo mam dom z basenem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane :) ❤️ ❤️ ❤️ Juz niedlugo i Szanta, Zuzanna, Wesola Ewa (Madzik, ty tez?) beda mialy swe pociechy w ramionach! Wspaniale uczucie! Moja juz jest taka duza ze trudno sobie wyobrazic jak to bylo na samym poczatku. To prawda co mowia, dzieci taaak szybko rosna! Take pycie tez! Sztefka, myslalam dzisiaj o tobie bo dawno nic nie slyszalam (niestety nie wchodzilam na gg ostatnio bo bardzo je lubie a w pracy jestem zawalona, ale od jutra sie inaczej zmobilizuje). A czemu Szymon cie denerwuje? Ja nigdy nie doswiadczylam migreny ale mieszkalam kiedys z osoba ktora co drugi dzien nie mogla sie zciagnac z lozka z powodu tych migren to troszke wiem cos na ten temat. Ona brala bardzo mocne leki, ktore z uplywem czasu pomagaly coraz mniej. W koncu dostala sie do bardzo slawnego chinczyka i wyleczyl ja ziolami - bardzo smierdzialo w kuchni jak te ziola gotowala ale sie wyleczyla! Tylko ze nie mozesz brac ziol w ciazy, hmm a co na to ten polski ginekolog? Buziaczki dla wszystkich, stalych bywalczyn i bywalczyn od czasu do czasu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Ja tylko na sek, wpadlam,,mezu znow w pracy wiem mam troszke czasu na zalegle sprawy,,synusia wlasnie polozylam,wiec mam troszke czasu dla siebie,,;) Ok,,przywitalam sie wiec teraz zegnam ;) Pozdrowionka 🖐️ 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak Mamo E ja tez juz niedlugo :-). Naprawde duzo nas tutaj z przelomu. Z jednej strony fajnie by bylo juz miec malenstwo przy sobie ale z drugiej wolalabym zeby maly poczekal jeszcze troche. Caly ten harmider swiateczny i jeszcze Sylwester, ehh... Super ze wszystko ok Wesola Ewo!!! Sztefka wspolczuje!!! Ja bedac wlasnie w ciazy doswiadczylam pierwszy raz PRAWDZIWEGO bolu glowy. Nie wiem co radzic :-(. Hej Izuniaz! No to papatki :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady dziewczyny.jutro ide na wizyte do lekarza a potem do tego biura.Mam nadzieje ze cos mi pomoga.pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Zuzanna trzyma reke na pulsie (DZIEKI!!!!!!!!!!) jestem jesczze w dwupaku, ale jak to zwykle ja przed godzina zero wszystko nie zalatwione, wiec zalatwiam. No i relaksuje sie. No i wizytuje porodowke, bo sa skurcze (ale alarm falszywy :) Wiec wszstko w normie, trzymajcie kciuki 21!!!!!!!!!!!!!!! POJUTRZE!!!!!!!!!!!! A pomaranczowym mowimy NIE w kazdym jezyku swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U polożnej poszlo szybko :) pobrali krew, wbili antyciala w noge ( mam grupe krwi rh-) i tyle. Wszystko o co chcialam spytac wylecialo mi z glowy. Ale za dwa tygdonie wizyta u gp , wiec sprobuje sie dowiedziec wiecej. A co do imion obcojezycznych moj syn bedzie mial bardzo perskie imie Farid :) myslelismy o rowniez perskim Dariusz, ale to juz natepnym razem. gdyby byla dziewczynka bylaby Zosia, polskie nie nie? Niestety nie bedzie Zosi tym razem :( Poza tym, aby byc Polakiem nie trzeba nazywac dzieci polkimi imionami, wystarczy uczyc ich polskiej tradycji i jezyka. To jest wlasnie Polska. to bylo tak ad hoc ;) slodkich snow mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja. Pytanie do mam, która są w Anglii dlużej niż ja. Czy jest możliwość otrzymania paszportu angielskiego dla maleństwa, gdy żadne z rodziców nie jest Brytyjczykiem? Ja Polka, a tata Irańczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie Shirin :-(. Bedziecie mogli sie ubiegac o brytyjski po pieciu latach spedzonych w kraju, ale nie wiem jak przebiega cale postepowanie. Szanta, pewnie ze bedziemy trzymac za Was kciuki! Ja juz zaczynam 🌻. Dobranoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
To do tej pomaranczowej, jesli tak oplywasz w te luksusy to sie ciesz bo czasami mozna je szybko stracic, a w basenie utopic.Ciekawa jestem czy to twoje czy twoich rodzicow. Takie jak ty to na tym forum nie maja prawa bytu. A jak ci sie cos nie podoba to tu nie zagladaj "bogata dziewczynko". TO FORUM NIE JEST DLA CIEBIE,PA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada 744 zgadzam sie z Toba w 100 % ,ale poza tym mysle zeby ja zypelnie zignorowac,,Wydaje mi sie ,ze meczy ja jakies zle doswiadczenie w Anglii,a te bajki o domu z basenem to tylko przykrywka;) jestem raczej pewna ,ze to jakas dziwaczna zazdrosc przez nia przemawia,,i dlatego proponuje w ogole jej nie tykac ;) wiecie co sie dzieje z \" kupka \" jak sie poruszy?? ( kulturalnie mowiac) dlatego lepiej jej nie tykac,,bo zacznie dookola brzydko pachniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry kochane! Szanta, najwazniejsze to relax ale ty to o tym wiesz - akcja trzymania kciukow zaczeta! shirin - fajnie ze wszystko ok, ja tez jestem rh - i tez nacierpialam tych zastrzykow - nie wiem czemu ale najbolesniejsze jakos sa. Co do paszportu dla Farida to poruszany byl juz ten temat nawet obwicie kilka stron temu, ale tak jak mowi madzik, 5 lat trzeba tu mieszkac zeby prosic o naturalizacje/obywatelstwo dla dziecka. izuniaz :) swieta racja, poco psuc tak piekna atmosfere 🌻 Mada - moi sasiedzi maja basen w ogrodzie, taki nadmuchiwany ;) Ciacho - powodzenia! zawiaz tez kontakty z council housing i wogole z counsilem bo bardzo czesto maja inicjatywy dla samotnych matek 🌻 Madzik - masz racje, z jednej strony nie mozna sie doczekac a z drugiej chetnie by sie oddalilo ten moment - tez tak mialam :) lubialam byc 2+1 - teraz kocham byc mama, nawet w te nieprzespane noce :) A Sylwka chyba tez na bialo bedziemy spedzac bo mala zabkuje - a tak bym chciala pospac! hehehe Buziaczki mua mua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski 🌼 Dziekuje za odpowiedz. Pięć lat to niedlugo, mąż także musi tyle czekac, aby coś z nim zrobili, bo póki co jest tu \"bezdomny\" jak zwykly pies. Dziś zaczynam pracę o 16, więc mam czas , aby przelecieć caly topik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Hello! Ale dzisiaj pospalam - dopiero wstalam! A Madzik widze znowu o 2 w nocy na nogach :-( ciacho - napisz jak Ci dzisiaj poszlo. Mama E - nie moge sie doczekac momentu w ktorym przytule syna. Oczytuje sie na temat pielegnacji malucha, karmienia, wychowania. Moglabym powiedziec ze zaczelam studia pt - bede miala dziecko! Ale wiem, ze i tak co chwile bede sie zwracac o porade do Ciebie i innych mam. Zreszta pewnie nie tylko ja - tu mamy caly sztab dziewczyn krotko przed Wielkim Dniem :-). Ewa i Shirin - dobrze ze wszystko gucio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja tylko przelotem i pozdrawiam wasz wszystkie szczegolnie szante tuz przed rozdwojeniem:) trzymamy kciuki zeby poszlo wszystko gladko, szybko i szczesliwie:) ja dzisiaj zalatana bo od rana okna mi wymieniaja tylko na dole z jednej strony ale i tak wyziebiona chata ze hej. osatnie przygotowania do wyjazdu bo pojutrze rano fruuu wiec jakby mnie juz tu nie bylo przed swietami to wesolych zdrowych i spokojnych i szczesliwego , pelnego spelnionych marzen nowego roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,tak juz niedlugo zacznie sie 100 pytan do doswiadczonych mamus. Mam nadzieje ze nie beda sie na nas o to zloscic 🌻. Korzystaj Zuzanna, korzystaj - pozniej nie bedzie czasu na dluzsze spanie ;-). Ja dzisiaj nie pospalam. Bylismy umowieni do citizen advisora ale odwolali nam spotkanie 😠. Normalnie powystrzelam :D!!! Postaram sie nie drzemkowac po poludniu to moze uda mi sie wreszcie zasnac o przyzwoitej porze :O. Siobhan, akurat taki ziab na dworze bryyyyy. Ale cos kosztem czegos, pozniej bedzie cieplej z nowymi oknami :-). Nie uciekaj jeszcze :-(. Ale skoro musisz to spokojnych, radosnych i zdrowych a Nowego jeszcze lepszego niz poprzedni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola1983r
hej dziewczynki:) siobhan-----okna w taki ziab....litosci nie maja wspolczuje bo ja mam wszystko pozamykane i grzejniczki na maksa a i tak sie poubieralam bo mi jakos tak bardzo zimno,wrrrr;) dzisiaj bylismy na kontroli u midwife i ku zaskoczeniu okazalo sie ze moja midwife sobie gdzies zniknela i teraz(34tydz) bedzie sie mna zajmowac jakas inna,nawet mi sie nie przedstawila ta pani iks,ale ma plusika ode mnie;) jak zmierzyla zawartosc cukru w probce siuskow to potem reszte wylala i jeszcze mi pojemniczek wyplukala,a ta wczesniejsza to zawsze pakowala mi prezencik i oddawala do domciu;) oj ale ja pierdoly wypisuje!!! lece do polskiego sklepiku bo nam karpia przywiezli i musze odebrac i wrzucic rybke do miski zeby sobie jeszcze jeden dzien pozyla,dzis chyba moj mezus jej nie zabije,gorzej jak sie okaze ze powie ze on nie jest morderca,tak mi ostatnio powiedzial jak nam pajak po scianie spacerowal,hahah pytanko do wszystkich formuowiczek......mam mak i maszynke do mielenia miesa,jak zrobic z tego makowca;) czekam na przepisy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu, qrka! to ty karpia plywajacego bedziesz miala? hihi wspomnienie z dziecinstwa - karp plywal w wannie to my kapiel dopiero w wigilie rano :) agaga by sie przydala na dobry przepis na makowiec - Agaga, gdzie jestes?? Spadam kobitki do domciu - moze zajze pozniej jesli wczesniej nie padne. caluski p.s. Szanta, przesylam mnostwo huggow na pomyslnosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
Czesc Dziewczyny Szanta ---> zycze powodzenia !!!! odezwij sie jak juz Maya bedzie z Toba. Trzymamy kciuki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola1983r
mamaE----tez bylam zdziwiona jak mi babka w sklepie(litewskim)powiedziala ze karpie beda na 4 dni przed wigilia i beda zywe,w tamtym roku zamawialismy w polskim sklepie na miesiac przed wigilia ,przywiezli zamrozone i jeszcze nieoczyszczone w srodku,wiec jak go rozmrozilismy to uwiez ale nie pachnialo najladniej,zreszta my teraz kupujemy w takim sklepiku co litwini prowadza bo sa tam polskie produkty i duzo taniej no i jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby cos bylo nieswierzedla przykladu kilogram morlinek z Morlin kosztuje 3,2 a w polskim sklepie zwykle parowy maja po 3,8,kupilam tez pyszne sledziki z beczki takie do zrobienia,tzn.matiasy nie pamietam ceny ale nie mogly byc oszalamiajaco drogie bo za karpie2, sledzie,bialy ser kg,i 3 kilo kapusty z beczki zaplacilam 31 funtow wiec...:) pozdrawiam i czekam na przepis na tego makowca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek 🌻 Olu, ale przeciez z tym zywym karpiem to jeszcze bardziej swiatecznie bedzie :D Moj karp dojedzie dzisiaj lub jutro (mam nadzieje ze swiezy bedzie!), ma byc juz oczyszczony ale nie wiem czy zamrozony. A co do cen to tak, niektore polskie sklepy troszke zawyzszyly ceny :( Jeszcze nie sprawdzilam jakie ceny towarow polskich sa w Asdzie i Tesco, ale bardzo podobne ze beda nizsze. Sztefka! gdzie sie podziewasz? Jak leci? Chcialam ci podac dwie ksiazki humorystyczne o przechodzeniu ciazy - moj gg cos zepsuty dzisiaj, niestety nie wiem co sie stalo, to jak chcesz to pisz na maila :) duze 😘😘 narazie. No to Szanta dzisiaj sie rozdwaja!!! jejciu jejciu!!! Slodko! Sciskam (nie za mocno) i caluje brzuchatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×