Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Wielkie dzięki za informacje.Tylko ja słyszałam,że po 6 tyg. macierzyńskiego dostaje się przez ileś (do 33 tyg) 50% tego co się zarabiało i jeżeli jest to mniej niż 112f tygodniowo, to wtedy dostaje się te 112f a jeżeli jest więcej to tę większą kwotę. Wysłałam dziś oficjalny list do pracodawcy informujący o ciąży i planach odejścia na macierzyński.Teraz mam czekać na informacje.Potem zrobią mi symulację maternity pay.Zobaczymy. Ogólnie nie jest za wesoło, bo po tych 33 tyg. zostanę bez środków do życia z małym dzieckiem.A po roku muszę wrócić do pracy, bo inaczej będę musiała oddać, to co wzięłam w ciągu macierzyńskiego. Przy takich zarobkach nawet na opiekunkę nie zarobię..:-( Mówiłyście też na forum o Statutory Maternity Grand - ale to jest tylko dla kobiet pobierających jakieś benefity, ja nie mam żadnych:-o Dobra dość martwienia się.Wszystko się jakoś ułoży - muszę w to wierzyć! Pozdrawiam - mamy i mamy \"to be\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika jakos to sie wszystko ulozy.najwazniejsze zeby dzidzia byla zdrowa, a reszta to juz da sie manipulowac Camille polozyli mi na ten rudy co mi ostatnio wyszedl ciemny blond ( w zasadzie taki mam swoj naturalny) i zrobili taki hipercieniusienki balejaz ash blond.tak ze wyglada to tak jak kiedys robily mi sie wlosy latem jak dwa miesiace przebywalam na sloncu.do tego chlopaczek mnie zarebiscie scial - ale tego moglam byc pewna bo jeszcze mnie nie zawiodl. swedze okrutnie.w sumie moglam sie przyzwyczaic , bo to juz drugi miesiac, ale teraz zaczynaja mnie swedziec stopy i dlonie, wiec w czwartek ide wyzebrac jeszcze jedno skierowanie na badania na cholestaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opuszczam swoj posterunek, chyba pojde w koncu spac. milego dnia wszystkim zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linkaa0023
widze,ze tutaj juz nikt nie pisze na temat ciezarne polki w anglii,tylko opowiadacie co u was nowego i jak sie spalo.a ja bym chciala sie dowiedziec kto jest z okolic lub z Manchester i do jakiego lekarza chodzi i jak to wszytko w tej anglii przebiego?mialam wyjechac z mmezem teraz do pracy ale zaszlam w ciaze i nie wiem co teraz robic czy jak maz jest ubezpieczony i by pracowal to czy ja podlegam temu ubezpieczeniu i czy mozna dosatc mieszkanie i ile jest wypalcane jak sie urodzi dziecko co miesiac??prosze o pomoc.dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do linkaa0023
jak bedziesz tak zaczynac pytanie to napewno ktos Ci odpowie :O to ze dziewczyny pisza o tym jak im sie spalo to ich sprawa, a o ciazy w Anglii tez sporo pisza i o wszystkich sprawach z tym zwiazanych jak Ci sie nie podoba o czym tu sie pisze to nie wchodz i nie komentuj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linkaa0023
bo jak chcecie pisac o wszystkim to zalozcie nowy topik a nie potem jak chce sie znalesc coas konkretnego to musisz 800 stron przeczytac i nic sie nie do wiesz.dzieki za pomoc.piszcie sobie dalej!!!!nie nawiazujac do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do linkaa0023
widac, ze nie masz pojecia jak funkcjonuje forum, poszczegolne topiki i jak nalezy zaczynac rozmowe :O no comments :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki:) Jak samopoczucie? nie pisalam bo iternet mi siadl, ale nadrobilam zaleglosci:) co do wizyty w GP to zaskoczona bylam bo pielegniarka zmierzyla mi tylko cisnienie i wypytala o choroby rodzinne i zbadala mocz... To wszystko? Do du....y z tym. Mam teraz wizyte z lekarzem tez w GP w jutro...nie wiem co ten z kolei bedzie robil... Wiecie cos moze na ten temat? co znowu beda robic i o co pytac? Musze przeciez zdarzyc z wizyta w szpitalu zamin pojade do polski, bo jak nie zdaze to nie bede tu rodzic... Szlag mnie trafia na to wszystko.... no a z tego co piszecie o wlasnych przezyciach tu w szpitalach i na wizytach to az sie odechciewa... no ale jak ja mam rodzic w polsce jak tutaj jest tatus dzidzi? Wyc mi sie chce...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dostalam wczoraj taka czerwona ksiazeczke dla Dawidka z ktora mam sie pokazywac na wizytach u GP nie wiem tylko czy dobrze zrozumialam ze mam zapisywac kolo tych obrazkow kiedy synus zrobi poszczegolna czynnosc to jest np pierwszy usmiech pierwszy krok itd. Wiecie cos na ten temacik?? Dostalam tez gratulacje od GP z wezwaniem na wizyte w 6 tygodniu zycia dziecka a tak poza tym to moja polozna juz mnie nie odwiedzi:) wszystko jest ok i dzisiaj byla ostatni raz. Moj Dawidek zaczyna chyba sobie normowac czas spania to jest juz tyle nie spi potrafi np ze dwie godzinki rozgladac sie ciekawie po pomieszczeniu mysle ze dzieki takim zabiegom bedzie wiecej czasu poswiecal na spanie w nocy. Az nie moge sobie wyobrazic ze on ma juz 2 tygodnie:) Zapomnialam juz o bolach jakie byly przy porodzie teraz jedynie o czym marze to pospac ze 4 godzinki bez przerwy:) ale nie upeiram sie jeszcze mam powera hahah pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika2, na macierzynskim bedziesz dostawala 112tygodniowo, lub swoja tygodniowa wyplate, w zaleznosci co jest mniiejsze (jesli pracujesz np16godz/tydz to twoja tygodniowa pensja moze byc mniejsza). pierwszy raz slysze ze po roku musisz wracac do pracy bo jak nie wrocisz to masz oddac pieniadze. ja slyszalam ze na macierzynskim mozesz byc 2 lata a firma musi dla ciebie trzymac twoje stanowisko wlasnie rpzez 2 lata. nie moga ci zaoferowac nic gorszego ani za mniejsze pieniadze. niestety tylko 39 tygodni przez te 2 lata jest platnych. karinella, ale mnie zachecilas teraz na zmiane fryzury :) tylko ja nie mam tutaj zadnego sprawdzonego fryzjera :o bylam tutaj kiedys, ale srednio bylam zadowolona z rezultatow.... mialas juz wczesniej badania na cholestaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maddalen, ja mialam ten sam dylemat kiedys. zastanawialam sie nad porodem w pl ale stwierdzilam ze to nie ma sensu. musialabym do pl leciec na dlugo przed porodem, tak zeby bez problemow poleciec, pozniej bym musiala czekac na paszport dla dziecka w pl i dopiero po jakims czasie wrocic do anglii do meza. to wszystko zajeloby ok 3 miesiecy... oczywiscie maz by staral sie przyleciec na porod, ale nie wiadomo czy by trafil.... :o w koncu to tej jego dziecko i nie chcialam go pozbawiac pierwszych chwil z naszym pierwszym dzieckiem. w dodatku dziewczyny bardzo pozytywnie (w wiekszosci ;) ) sie wypowiadaly na temat porodu w uk, wiec nie powinno byc tak zle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, sliczny!!!!! to szczesciara z ciebie! wydaje mi sie ze dlugo przesypia w nocy jak na takiego malucha!!! :) oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camillee tak na prawde wszystkie jestesmy szczesciarami:) Miec takie skarby to tak jak by wygrac wszystko w zyciu:) ale pewnie Ty to wiesz:) pozdrawiam lece papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka sliczny maluszek Camille mialam 2 razy badania na cholestaze , bo ja ciagle swedze, ostratnie w 28 tyg, wiec chyba czas na nastepne Camille polecam takie salony fryzjerskie juk hush, cutting crew, tony & guy ( ale ten jest najdrozszy)wysylaja fryzjerow na biezaco na szkolenia, maja dobre farby, i tak w LOndynie jak i tutaj na wiosce jeszcze zle nie wyszlam na tym ze tam poszlam Do Linkaaa - sluchaj ja juz wszystko o lekarzach i prowadzeniu ciazy w Anglii wiem , wiec bede sobie pisac o czym bede chciala.na poczatku przeczytalam wszystkie strony , zajelo mi to troche czasu, ale wiedzialam ze nikomu nie chce sie po raz setny odpisywac na ten sam temat.zaloz sobie swoj wlasny topic i zobaczymy kto Ci odpowie pozdarwiam Sasania co z TOba???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie kobitki :) chcialam Was poinformowac ze wczoraj o godz. 17.55 urodzilismy( bo razem z dumnym tata ) dziewczynke 3815 i 50cm ma na imie Natalie:) szczegoly opisze puzniej:) jakby ktos moglby mnie zmienic w tabelce bede bardzo wdzieczna - wkrotce sie odezwe:) powodzenia nastepnym w kolejce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! ❤️ Długo nie zaglądalam, mimo, że czesto mysle o tym topiku. Wierzcie lub nie, ale mam do niego sentyment, bo jestem na nim od poczatku mojej ciąży. A jutro moja Iza kończy juz 4 tygodnie :D Nie moge bywac czesto bo mam teściow, ktorzy jutro jadą dopiero, wiec dopiero od tego czasu bede miala wiecej czasu. Tak, to nie wypada na kompie siedziec. Poza tym - dzieciątko tyle uwagi wymaga... szczegolnie jak ją boli brzuszek, placze wtedy i trzeba ją nosic :( Pozdrawiam wszystkie nowe mamy; pozdrawiam też te nadal oczekujące. I musze przyznac, ze teraz jak patrze na moje fotki brzucha ktore robilam co tydzien w ciązy - to az mi sie łezka w oku kręci, jak to bylo wtedy cudownie :) Doceniajcie ten czas - ciężarne dziewczyny :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nie udzielam sie zbytnio jezeli o pisanie chodzi, ale czesto zagladam do was i czytam o czym piszecie. Pomaga mi to bardzo, tym bardziej, ze jak kazda z was szukam odpowiedzi na swoje pytania poniewaz moja mala jest moim pierwszym dzieciatkiem i nie mam doswiadczenia zadnego w tej dziedzinie jeszcze. Mama daleko w Polsce i czlowiek sam na siebie jest zdany. Do Magdy 2: nie przejmuj sie zbytnio tym co bedzie za rok. Co prawda mam podobnie, bo tez mysle duzo o finansowej stronie oczywiscie, ale nie warto wyprzedzac przyszlosci. Wraz z mezem kupilismy mieszkanie tutaj i miesiecznie na splate kredytu idzie sporo. Tez \"sciskamy\" sie, oszczedzamy jak mozemy, bo wiadomo przyszly rok bedzie trudny, ale co mnie motywuje do dzialania to nasza mala dziewczynka ktora juz jest najwiekszym szczesciem naszym. Co do macierzynskiego to zadnych pieniedzy nie musisz zwracac jezeli do pracy nie wrocisz nawet. Osobiscie sama nie mam zamiaru wracac do swojej poniewaz moja pracodawczyni to szata najgorsza. Wyobraz sobie , ze listownie powiadomilam ja o terminie kiedy odchodze na macierzynski i na zapytanie kiedy odpowie mi na list glupio zasmiala sie tylko i ironicznie zapytala: \" a o czym mam napisac do ciebie?\" Jej termin na odpowiedz minal tydzien temu, a ja nadal nic nie wiem i wkurza mnie to, ze tak mnie olewa. Znowu bede musiala jej przypomniec i znowu uslysze, ze nie jestem w sposob przyjacielski do niej nastawiona. Zawsze tak jest kiedy domagam sie swojego. Bedzie trudno ze znalezieniem nowej pracy, ale co bedzie mialo byc to bedzie, pamietaj, nie jestes sama. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka- witaj, ja tak jak ty mam sentyment do tego topiku:D ❤️ izabela- sol fizjologiczna do nosa to NORMAL SALINE NOSAL DROPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella, w takim razie musze sie rozejrzec za tymi salonami, nawet nie wiem w jakim bylam poprzednio, ale nie wydaje mi sie zeby byl firmowy, choc polecony przez angielke ;) czarna, ogromne gratulacje!!!! czekam na relacje ze wspolnego porodu i zdjecia!!! 😘 skorponka ja doceniam czas w ciazy juz teraz :) jak pomysle ze to moze byc za kilka dni, to az mi szkoda brzucha :( ale z drugiej strony chce miec malutka przy sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniam czarna w tabelce :) Szczęśliwe brzuchatki: NICK.............TERMIN.......TYDZIEN.....MIASTO.......P LEC. ..... IMIE anagro............15/11.....40.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....39.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......34....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......33... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......30.....Preston.........?.... Judytka/Szymon Kasia78...........20.01 ? .....29...Gosport.......?........?............... fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny........28/01.....27......Stratford on Avon........synek/Tristan oleczka0629......07.02.......28....Leicester.....coreczk a...Liliana agnes23............09.02......29.....Northampton.....cor cia.......Zuzia asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania...22.02...27...Szczecin/Northampton...córeczka. ..Gabrysia Karolinah.....04.05.2008...15.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...15.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...15.......Coventry............ ?.... ........? Maddalen83.....02.03.08....23....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Monika.stansted....17.06.08...9...stansted......?....... ............? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia edziulka...........15/10....???...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus...........D awidek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczka.....Natalie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna wielkie gratulacje Tobie, mezowi i Natalce oczywiscie najwieksze! prawie dwa tygodnie po terminie !!! jak bedziesz miala czas napisz jak bylo Camille teraz TY na prowadzeniu. a tu prosze zero stresu ! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarn101- moje gratulacje dla ciebie i dzielnego tatusia🌼🌼🌼🌼 a dla dzidziusia👄❤️👄❤️👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wczesnym i deszczowym rankiem ;-) Z tego co czytalam to po skonczeniu nam sie macierzynskiego jesli chcemy wrocic do pracy to przede wszysykim pracodawca musi nam dac dogodne dla nas godziny pracy - i tak jest tu do 6 albo 7 roku zycia dziecka. Mozemy sie starac o dofinansowanie do opiekunki, Panstwo placi 80% wydanych pieniazkow. Z tego co wiem musi to byc opiekunka lub placowka rejestrowana i z odpowiednimi kwalifikacjami. Duzo informacji znajdziecie na rzadowej stronie www.direct.gov.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropos wynikow badan to mam do was dziewczyny pytanko. Ponad miesiac temu na mojej pierwszej wizycie w szpitalu pobierano mi krew i do tej pory nie mam wynikow. Nie wiem czy sama musze tam zadzwonic czy czekac do nastepnej wizyty ktora mam dopiero 3 stycznia. Hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinah- mozesz sama podejsc i sie zapytac ale oni z regoly jakby bylo cos nie tak to sami dzwonia- wiec nie masz co sie martwic jesli do tej pory nie dali znac, tzn ze wszystko jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×