Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

hej z ranka Monika dobrze ze juz wrocilas. mi tutaj polozna powiedziala o soku zurawinowym zeby duzo pic, ap oza tym trzeba wogole duzo pic, janarazie mam spokoj i sie bardzo ciesze. co do zneiczulenia, to tez bede starala sie wytrzymac do konca bez, zoabczymy, kobiety rodzily kiedys bez znieczulenia i przezywaly wiec skoro jest to bol do przezycia znaczy ze da sie wytrzymac :) nie wiem jeszcze jak to bedzie w praktyce :) co do palenia i picia, to jak ja juz cos przeczuwalam jeszcze nawet przed okresem, znaczy terminem @, to przestalam palic i pic jakikolwiek alkohol i unikam dymu papierosowego :) ja uwazam ze nawet mala ilosc alkoholu lyk lub dwa luki wina, moga akurat trafis do ogranizmu dziecka i wtym sammym czasie cos waznego sie bedzie rozwijalo i zaklocic ten proces, wiec ja jestem kompletna przeciwniczka picia w ciazy. ostatnio czytalam ze palenie do 5 miesiaca nie ma wplywu na ciaze wogole, jakies ostatnie badania. ale ja i tak nie palei nie zamierzam palic w ciazy. decydujemy sie na dziecko, to chociaz badzmy odpowiedzialni i tyle. ja dzis koncze 20 tydzien i zaczynam jutro 21szy, anic jeszcze nie kupilam :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borówa
Epidural pewnie i dobra sprawa ale pamietajcie dziewczyny ze nie moze on byc zastosowany gdy porod jest juz zaawansowany, nie wiem dokladnie kiedy , poczytajcie o tym, może on spowolnic porod a nawet zatrzymac i wtedy to juz tylko cesarka albo jakies próznociągi.Takze jak bol jest juz nie do wytrzymania moze juz byc za pozno. Tez go chcialam, w sumie od początku porodu, miałam tzw.back labour - mówie wam okropne bole juz przy pierwszych skurczach, nie mogłam lezec, mąż nie mogł tez masowac krzyza zeby ten bol uśmierzyc - kazde dotkniecie tego miejsca zwiekszlo bol, błagalam o epidural ale cóż, jedyny anestezjolog na porodowce byl przy cesarskim cięciu a jak juz byl wreszcie przyszedł do mnie bylo juz za pozno.Teraz ciesze sie ze urodzilam bez tego i nie mam zamiaru teraz zawacac sobie tym głowy (wiadomo?pewnie znowu z jakiegos powodu go nie bede mogla dostac...) A pethidyna rzeczywiście nic mi nie pomogła Szczęśliwe Brzuchatki: tilli.............22.02.08....36....Londyn.............. córeczka...Oliwka Sasania.......22/02.08....40....Northampton.......córecz ka...Gabrysia Maddalen83..02.03.08....35....Łódź/Londyn.......córeczka ...Julia Karolinah.....04.05.08....33....Londyn/Koszalin...synek ...Maximilian Monika2......07.05.2008...33.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...29.......Coventry...........s ynek .....Filip Maja2008.....16.05.2008...31......Londyn...........synek ....Tymon mona7712.....26.05.2008...22......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....22.06.08...27...stansted.....synek... ..Oscar Aneta_s.......07.07.2008...23....Slough...........corka. ......Jessica Borowa.......12.07.2008....24....Londyn/Croydon...........córka... arvena4-Gosia...08.08.2008....20....Basingstoke....chlop ak............ Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. natusia22.....29.08.2008...16.....Londyn..............? ..........? asiunia876....15.09.2008....21.....Derby................ ?............? monika820227...15.10.2008..9...Londyn..........?....... ..........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Karinella......03/01/08...3240....Southend....coreczka.. ..Kornelia Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds............synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23...........09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78...........17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja to sie ciesz ze opuchlizna mija , jakby nie miljala to byloby niebezpieczne, a tak to tylko takie watpliwe uroki ciazy co do epiduralu to mi na dzien dobry po przyjezdzie do szpitala zaproponowali i zgodzilam sie po dwoch godzinach wycia z bolu i wdychania gazu,dzieki Bogu, bo jak mieli potem jakies 15 minut zeby zrobic cesarke i uratowac mi corke to akurat sie przydal ale szczerze mowiac gdybym wiedziala jak wyglada i jak boli przyjecie zastrzykow to bym sie nie zgodzila (i wtedy mialabym narkoze przy cesarce co jest paskudne) ale efekt przecudny- bol mija nagle a gaz tez daje fajny efekt, takiego przyjemnego upicia sie, ale dzialanie na bol ma znikome, tylko tyle ze czlowiek jest odurzony i mniej kojarzy, ale fale nadchodzacegpo bolu czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to sa proznociagi????? no wlasnie czy tu recznie rpzesuwaja jakby co dziecko do porodu, polozna jak jest zle ulozone>????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to sa proznociagi????? no wlasnie czy tu recznie rpzesuwaja jakby co dziecko do porodu, polozna jak jest zle ulozone>????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borówa
Sorry za moją pisownię. Próżnociąg to taka przyssawka którą przy porodzie położna umieszcza na głowce dziecka by mu pomóc wyjść, po prostu wyciąga je.Boję sie takich urządzen panicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno nie beda tego do mnei stosowac!!!!! nie pozwole. chocbym miala sie posrac za przeproszeniem to wypchne sama tego dziciora :) podobno to nie zdrowo to stosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie brzmi strasznie. Ja ide do Midwife w srode zobaczymy czy wybada jak sie maly ulozyl. Z tego co czytalam dopiero od 36 tyg juz dziecko nie ma jak samo sie obrocic i wtedy przed porodem, decyduja co rodbic. Dzis Maly kopie od 7 rano. Mam tylko nadzieje, ze nie zaskoczy nas za wczesnie, bo jestesmy na etapie zmiany mieszkania, i w ogole wiekszosc rzeczy dla malucha jeszcze w Polsce. Wczoraj kupilam malemu jakis starter ciuszkowy new born, nie wiem na jakie to wymiary i wage bo nie napisane. Sa tez takie ciuszki od 0-3 miesiecy ale tez bez wymiarow, znacie sie na tym? Ja dzis siedze w lozku bo kreci mi sie w glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja nie wiem nie znam sie na rozmiarach, ja jeszcze mam troche czasu i nic nie kupowalam nie wiem kiedy zaczne :( mi sotatnio sie krecilo w glowie jak bym sie upila i lezalam teaz bo nei wiedzialam o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam ten link przez przypadek, tez nie wierze w rzeczy za free, alejesli nic nie kosztuje to warto sprobowac. Ja ostatnio czytalam ze nie mozna zbyt wiele cytrusow jesc w ciazy, bo dziecko moze pozniej byc alergikiem na nie. Czy cos wam wiadomo na ten temat?? Jezeli chodzi o ciuszki, to ztego co sie zorientowalam to w wiekszosci te new born sa na do 3,5kg. A te 0-3 months to na dzidziusia do 4,5kg. Ja kupilam spiszkow pare sztuk z kazdego rozmiaru po prostu. Nie za wiele. Nie szalalam. Bo przeciezone tak szybko rosna. Po prostu kupilam takie po kilka sztuk pakowane. Po 5 sztuk chyba. W ksiazce,ktora dala mi polozna pisalo ze to w zupelnosci wystarczy. Zawsze mozna dokupic, a zawsze to i znajomi ciuszkami obdatowuja. Ja jestem caly czas na etapie szukania lozeczka i wozka. Patrzylam ze w ikei jest dosc fajne lozeczko za okolo 50f. Czy ktoras z Was zaopatrywala sie w ikei w rzeczy dla maluszka?? Bo mothercare i inne to w granicach 100f i wiecej :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Asiulek27 z mężem i dziewczynkami _________________ mysle ze z pewnoscia cytrusy nie sa zbyt dobre dla karmiacej , a kwestia alergii to raczej kwestia genetyki a nie zjadanego pozywienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malonnn
czes wac dziewczyny czy wie moze ktoras z was co zrobic z tymi zeczami co dostaje sie przy pierwszej wizycie od poloznej? (chodzi mi o te rozne ulotki i takie tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinah co do cytrusow to wiem, ze nie dobrze z nimi przesadzac bo wychladzaja organizm, ale o alergii nic nie wyczatalam. Do alergicznych przypadkow zaliczaja nadmierne ilosci orzechow, pomidorow, jajek, miodu takze ja staram sie na to uwazac. Pozatym to jem na co mam ochote w granicach rozsadku oczywiscie :). Lozeczko warto kupic takie z regulowana wysokoscia, wyciaganymi szczebelkami, czesto z szuflada na dole. Takie lozeczko sluzy maluchowi do 4 lat. Z tego co sie orientowalam to tu sa dosc drogie ale gdybys chciala w Polsce zamowic to koszt ok 65 funtow plus przesylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdae
czy ktos zna albo wie gdzie przyjmuja prywatni ginekolodzy w lancaster lub okolicach!!!!bardzo wazne!!dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od kad jestem w ciazy jem dosyc sporo cytrusow. przynajmniej raz dziennie, to grejfruita pomarancza pomelo, no rozne. jablek bardzo duzo jem, 2-3 dziennie, kiwi banany, truskawki, n owocow bardzo duzo jem, ale mam tez na nie ochote straszna. i warzyw duzo jem saltek i wogole. w ikei widzialam to lozeczko i wcale nie dorgie i ladnei wyglada :) a jak tak srednio patrzylam to lozeczka w polsce i w anglii mniej wiecej w tej samej cenie. a co jak sie cos popsuje w czasie transportu czy cos? wozek nie wiem :( ubranka nie wiem :( to ja juz nie wiem co jesc a czego nie, fiola mozna dostac patrac na to wszystko. ja jedynie czego nie jem to serow plesniowych, surowego miesa, np tatar i zero kofeiny. i chyba to najwazniejsze, a poza tym jem to na comam ochote. jesli mamy na cos straszna ochote mozliwe ze nam tego w organizmie brakuje jakis witamin, weic nei wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łóżeczka - już wcześniej pisałam o łóżeczku z Ikei (20+30materacyk) wygląda solidnie - mój mąż obejrzał pod względem użyteczności, ja- estetyki i już prawie kupilibyśmy, ale nie mieli w magazynie.Potem znalazłam na e-bay łóżeczko, dosyć duże 140 na 70 (20f-używane), z materacem, kołderką, trzema poziomami regulacji i szufladą,które potem można przekształcić w łóżko dla malucha do 4-5 lat, tzw. cot bed.Tutaj w UK one są dosyć drogie.Nie sprawdzałam cen w Polandzie. O uczulenia pytałam położną, nie ma żadnych przeciwwskazań w ciąży poza: orzechami, serami pleśniowymi, surowymi jajkami, surowym mięsem, w nadmiarze witamina A (odradzała mi wątróbkę - i tak nie lubię), kofeiną, alkoholem i teiną w nadmiarze (zwykłą herbata). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Sorki że się Wam wtrącę w temat ale mam pytanie i wielką prośbę! Mam matę aquadoodle dla Synka do malowania tylko pisak nam się zużył :( czy któraś Mama miałaby możliwość kupienia czegoś takiego http://cgi.ebay.com/NIP-Aquadoodle-Brush-Pen-Set-Works-w-all-Aquadoodle_W0QQitemZ120235007542QQihZ002QQcategoryZ19181QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem (w Angli tego pełno) i wystawić np na allegro? wszelkie koszty + niewielką prowizje oczywiście pokryjemy - Synek bardzo lubi swoją mate więc bardzo nam na tym zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja2008, no wlasnie o serach plesniowych, surowym miesie i rybach tez slyszalam. Dlatego w sprawie cytrusow bardzo sie zdziwilam. A ja bardzo duzo owocow jem, pomranczy, jablek, itp. wiec sie troche zmatwilam. Bylam alergikiem pokarmowym przez wiele lat na jajka, mleko i wszystkie pochodne, ale odkad przez ciaza zaczelam chodzic na silownie alergia sie cofnela, poniewaz moj organizm zaczal potrzebowac mnostwo protein. Na razie tez jakos nieodczuwam nic po zjedzeniu jogurtow- jak to bylo wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiusia82
Troche dziwne podejcie jest do kobiet w cizy w anglii.Nie wiem ja na waszym miejscu umieralam bym ze strachu przeciez USG to wazne badanie ja mialam robione przy kazdej wizycie az do konca ciazy wszystkie badania bez problemu.A moja kolezanka przez wlasnie takie zlewanie podstawowych badan stracila dziecko w 8 m-cu bo po co USG bolal ja brzuch wiec poszla tam do lekarza dali tab.i do domu a w niedziele szpital i musiala rodzic martwe dziecko przeciez oni nawet jej nie zbadali "recznie" ze tak powiem to co to za opieka.Wytoczyla im sprawe .Skoro w tej Anglii jest tak swietnie ja na waszym miejscu bym chodzila prywatnie na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak cos sie dzieje zlego to sie jedzei do spzitala a nie do lekarza na wizyte umawia. ja tak uwazam a usg wcale nie jest potrzebne przy kazdej wizycie jesli nie ma zadnych porblemow itp tylko niepotrzebny stres dla dziecka i tyle zeby zaspokoic ciekawosc matki. a ty nie pisz takich rzeczy i nie strasz dzeiwczyn. nieszczescie kazdemu moze sie przytrafic, nawet jesli ciaza jest monitorowana przy kazdej wizycie nie ma na to reguly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Kochane :) Chcialam Was powiadomic ,ze sie rozpakowalam zgodnie z terminem czyli 11 marca. Porod nie byl ciezki od 6 rano mialam skurcze a sam porod trwal 2h45min. Z opieki medycznej jestem bardzo zadowolona i nie zamienilabym sie z zadna rodzaca w polsce. Mamy piekna dziewczynke Julie, jest przeurocza:) Chcialam Was zapytac poniewaz dostalam paczki w szpitalu, tam znajdowaly sie papiery na Child benefit i na ten fundusz powierniczy 250Ł, powiedzcie mi prosze jak wyglada sprawa z tym funduszem powirniczym? No i o jakie benefity dokladnie moge sie starac, ja nie pracuje tylko moj partner, nie mam insurance number... Caluje Was i pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agiusia nie pisz takich rzeczy, bo rzeczywiscie niepotrzebnie nasz straszysz. Wspolczuje koleznce bardzo i napewno to wielka tragedia, ale nie sadze by ta kolezanka stracila ciaze tylko przez brak USG. Tu naprawde dbaja o kobiety w ciazy, sa roznice miedzy tym co w POlsce, ale nie powiedzialabym ze jest gorzej. Ja do 27 tyg mialam prowadzona ciaze w Polsce i usg bylo podobnie jak tu 13, 23 tydz, mialam zrobione jeszcze jedno tuz przed wyjazdem bo mialam jakas lekka infekcje. Ale jesli wszystkie wyniki sa w porzadku to nawet w Polsce nie robia USG prz kazdej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen serdeczne gratulacje :):):) nowego czlonka rodziny :) niestety nie opmoge ci. ale wiem ze podlegasz pod meza ubespieczenie i wogole. i chyba on bedize dostawal ten child benefit, tak mi sie wydaje ale pewnei wiele dziewczyn lepiej ci to wytrlumaczy, ja jeszcze nie mialam z tym doczynienia dopiero w sierpniu :) a wlsnie weszlm na strone konsulatu i wiecie co nie ma juz wiecej internetowych spotkan umawianyych na paszport dla dziecka czy cos. po prostu trzeba jechac z malenstwem i oboje rodzicow musze byc i czekac pewnie ie wiadomo ile!!!!!!!!! a ja w sierpniu rodze a w grudniu musze do polski z dzidizorem leciec i z mezem bo slub bedziemy mieli koscielny ehhhh, ciekawie bedize jak sie nei wyrobimy. zastanawialam sie jak takiemu malemu dzicku i gdzie fotke zrobic i zeby mialo otwarte oczy i zamkniete usta. wymyslaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robia jesli chodzi sie prywatnie i wscipska matka musi dziecko zobaczyc a panstwowa opieka pewnie tak samo 2-3 usg sie robi jesli jestpotrzeba wiecej a poza tym zastanowcie sie kiedy nasze mamy byly w ciazy, wtedy nikt nie wiedzial co to usg i nikt tego nie robil tylko stetoskopem pewnie sluchali szukali bicia serducha!!!!! i jakos sie urodzilysmy zdrowe i wiele innych dzieci i jakos wszyscy zyli. a usg to tez stres dla dziecka, ono i tak nie wie o co chodzi w tym brzuchu i co tam robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen83 GRAtULACJE :) co do twoich pytan to jak sie cofniesz o kilka stron to dziewczyny wszystko juz na ten temat wytlumaczyly, nie chce niczego pokrecic bo sama jeszcze czytam. Ale 250 F z tego co pamietam to musisz maluszkowi zalozyc konto w dowolnym banku i sa to pieniazki ktore bedzie mogl wybrac sam w 16 lub 18 roku zycia. Dodatkowo mozecie co miesiac sami wplacac tam pieniazki, ale to juz trzeba omowic z doradca bankowy na jakich zasadach. Ok 7 roku zycia dziecko ponownie dostaje taki voucher mam dzis komputerowy dzien:) caly czas cos skrobie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen83 Gratulacje coreczki, oby sie dobrze chowala :) co do benefitow to wypisz formularz na partnera,( to nie ma zadnego znaczenia ktore z was ) i napewno dostaniecie. Formularz jest bardzo prosty do wypelnienia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.freenappies.net/free-nappies-club?referer_id=122094 podaje jeszcze raz link na darmowe pieluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia82 ja nie chcem
nikogo straszyc wszedzie trzeba trafic na dobrego lekarza czy to w polsce czy z granica.Ale ja widze ze niektore z was twierdza ze w polce to zle a za granica chocby najgorzej to i tak lepiej bedziecie wychwalac.A co do usg to na panstwowo chodzilam a nie prywatnie a jesli jestes w ciazy lub bylas to powinnas wiedziec ze jak jest dobrze do do lekarza nie chodzi sie co miesiac tu w polsce pod koniec ciazy chodzi sie co trzy a potem co dwa tyg a jesli zbliza sie termin a nic z tego to nawet co tydz.ale widzisz to zalezy od lekarza jak chce i dba o pacjentke.A tam pewnie nawet lekarza na oczy nie zobaczylyscie.Kolezanka musila sie dopominac o USG ale niestety.Moja szwagierka jest w ciazy i siedzi w anglii i nawet nie wiadomo czy dziecko sie dobrze rozwija bo w 13 tyg powiedzieli ze bedzie chlopiec zadnego pomiaru nerek itp. i dalej cisz a jak sie zapytala o nastepne badania to cisza wiec jak to jest z tym dbaniem o kobiety w ciazy.Fakt ze nasze mamusie nie maialy badan usg ale jsli sa dostepne to dlaczego z nich nie skorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam jestem zadowolona z opiki i badan a Anglii jezelichodzi o prowadzenie ciazy. Oni niepotrzebnie lekami kobiety nie faszeruja jak w Polsce. Uwazam ze Polscy ginekolodzy robia pewne rzeczy celowo dla pieniedzy. Sama padlam ginekologa tuaj, ktory zaczal mi wmawiac ze mam za krotka szyjke macicy i moge poronic albo za wczesnie urodzic. Klamry w takim wypadku zakladaja. Jestem w 33 tygodniu juz, ciaza sie rozwija dobrze, wszystko jest ok, dzidzi juz glowka w dol. Jak do tej pory jeszcze skurczow nie mam. Jestem szczesliwa i cierpliwie czekam na narodziny mojego synusia. Moja kolezanka tez miala z Polskim ginekologiem tutaj. Na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze. Stwierdzil ze dziecko jest martwe. Juz byla umowiona na zabieg, ale oszla jeszcze na koscultacje do swojego szpitala, a tam stwierdzili ze wszystko jest ok, dzidzia zdrowa i silna. Tez czeka na rozpakowanie. Nie dajmy sie zwariowac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×