Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość mama Eli
czesc dziewuszki.nie musialam miec pelnego pecherza ,moze to zalezy od aparatu do skanowania? specjalnie pytalam w recepcji, pani zapytala jaki to skan i odpowiedziala ze nie... swoje MATB1 dostalam w 21 tygodniu ciazy, ale musialam sie o nie upomniec. monika 2 nie chodzilo nam o antykoncepcje przy karmieniu piersia tylko o to czy normalne jest ze tyle czasu po porodzie nie ma sie okresu :) jesli chodzi o skore to niestety widac czesto po niej zmiany hormonalne zachodzace w naszym organizmie ( drobne wodne pryszczyki lub wlasnie czerwone plamy). brazowe lub zolte plamy sa zazwyczaj watrobowe. najlepiej jednak bedzie jak zobaczy cie polozna lub GP.ja dla odmiany mam bardzo sucha czerwonawa skore i zalamuje rece bo czym bym sie nie smarowala to i tak nic nie pomaga :( dobrej nocy Brzuchatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
kurcze, monika 2,zwracam honor,przepraszam nie doczytalam drugiej wiadomosci od justysi2008. jasne ze karmiac piersia mozna zajsc w ciaze! szczegolnie jesli sie dokarmia.podobno zeby nie zajsc trzeba karmic dziecko bardzo regularnie,( moja polozna mowila ze co 2 godziny niezaleznie od pory dnia czy nocy) mimo ze moja corcia tak wlasnie sie stolowala w 2 pierwszych miesiacach nie chcialam wyprobowywac tego na sobie :), zabezpieczalismy sie mimo wszystko. ponoc dobrze jest zrobic miedzy ciazami przynajmniej roczna przerwe ale znam osobiscie przynajmniej dwie dziewuszki ktore urodzily dzieci rok po roku, zyja, maja sie swietnie a maluchy maja radoche ze swego towarzystwa. dobra a teraz zmykam spac bo rano bedzie "ceść mama... mama śtabaj!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaa 88
mam pytanko odnosnie zakupow i sklepow dla dzieci. Bardzo prosze o polecenie sklepow, ktore warto odwiedzic. Szukamy z mezem wozka a u nas sama beznadzieja. Jezeli mozecie to podajcie nazwy sklepow i miejscowosci. Dzieki i caluski dla wszystkich brzuchatek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhyrtha1
monika2 dzieki serdeczne za informacje, w sumie chcialam je potwierdzic bo slyszalam ze to strasznie dlugo trzeba czekac zeby dostac ten kawalek papieru, pracodawce poinformowalam jak tylko potwierdzilam ciaze goraco Was pozdrawiam dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anety
ochydny ten wózek co wybrałas :O gondola wyglada jak trumna :O :O :O wstydziłabym sie z tym wyjść na miasto... a dziecka napewno bym tam nie włożyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
a ja sie zdecydowlam na polski wozek firmy ROAN- jest bardziej tradycyjny ,moze nie lekki, ale za to bardzo wygodny dla dziecka, ma super amortyzacje i gondola jest dosc duza .jakosc wykonania jest wyskoa- sama widzialam jak ostatnio bylam w polsce. przesylka bedzie mnie kosztowac ok 30funtow.. http://www.sklep.urwis.com.pl/product_info.php?products_id=2856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy ma inny gust i szanuje twoje zdanie choc sie z nim nie zgadzam. Uwazam ze jest swietny jest do wyboru tak ze w kolorze czerwonym. Ale ja wole czarny. Z reszta popatrz na ulicach w jakich kolorach sa teraz modne wozki: -zielony -czerwony -czarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anety
bo w uk to przecież same czarne wózki jeżdżą :O nie mogę na nie patrzeć i nie kumam czemu w pl jest cała paleta barw do wyboru a tu czarny i czerwony - sorry ale zielonego nie widziałam - chyba że sprowadzony z polski właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiunia876
a ja wybrałam taki :) => www.implast.com.pl moj model to "BOLDER 3" z polski sobie sprowadze. widzialam zreszta fajne na allegro i przesylaja do anglii za niewielkie pieniazki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny kurde, ladne te wozki ale za 400 funtow to raczej za drogo dla mnie :( sztefka serdeczne zyczonka dla syneczka mysle ze samej gondoli to nie warto kupowac do to tylko na kilka miesiecy, dziecko siadac zacznie i bedzie sie wiercic. chwilke poszukalam i wcale fortuny nie trzeba wydawac. i tak bede z mezem wpolsce samochodem wiec mysle ze to dobry pomysl. za droge sie troche zwroci :) kilka przykladow, moze podsune komus pomysly http://www.allegro.pl/item329176154_focus_z_fot_samoch_25_kolorow_mega_gratisy_.html http://www.allegro.pl/item322929291_sportivo_beebee_gondola_spacerowka_fotelik_w_wa.html http://www.allegro.pl/item327803925_efik1_wozek_tako_city_voyager_wysylka_gratis.html http://www.allegro.pl/item323074996_tako_city_voyager_gratisy_dostawa_gratis_w_wa.html http://www.allegro.pl/item328579440_breaker_chrome_2008_fotelik_samochodowy_hit_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminoah
Cześc, to znowu ja :) Jak słusznie ktoś już napisał, poród naturalny może spowodować odklejenie się siatkówki i po ptokach. W sieci jest dość sporo artukułów na ten temat ale w Anglii uważą się to za "starą szkołę", Bóg jeden wie czemu. Podobnie jak nie uważa się tutaj, że podnoszenie w górę rąk i np. praca w tej pozycji jest szkodliwa ale w Polsce wielu lekarzy powie, że może to spowodować ownięcie się pępowiny wokół szyjki. Tutaj patrzą na mnie jak na wiedźmę z tajgi. :) Wczoraj miałam pierwsze spotkanie z Midłajfką. Naczytałam się wcześniej cudów wianków i nastawiłam się na nie. Że załatwi mnie w 20 minut, o nic nie zapyta, połowę ominie i odpowie na moje pytania zdawkowo. I jakie zaskoczenie! Spędziliśmy w gabinecie 2,5 godziny, spowiadaliśmy się ze wszystkiego: chorób dziadków, przyczyn śmierci, chorób przewlekłych, moich problemików z tym a tamtym. Zapisała wszystko, wzięła pod uwagę moje palpitacje, Tatusia dziecięcy syndrom kardiologiczny, skierowała Dzidzię do kardiologa jak tylko się urodzi, mnie na usg serca, chociaż miałam 3 lata temu. Zaznaczyła wszytskie możliwe testy i badania krwi, łącznie z jakimiś tropikalnymi bakcylami i amebą, skoro już pochodzimy z Kontynentu. I kiedy doszło do pobierania krwi, wyszło szydło z worka. Nie wierzyła kiedy uprzedziłam ją, że mdleję na widok igieł i czeka ją przeprawa. :) Pobierała mi krew 25 minut. I przepraszała za stres, który mi przyprawiła. I wtedy spytała, czy kiedykolwiek rozważałam CC z własnego wyboru, bo jeśli tak reaguję to znaczy że mogę Dzidziusiowi sprawić spore problemy. Widziała już mateczki które albo uciekały na czworaka albo bardzo się starały a akcja się cofała, bo miały blokadę. Dzieci rodziły się sine, umęczone i osłabione. Oczywiście trafiła w sedno sprawy. :( Skierowała mnie na konsultacje i wpisała do karty zalecenie do CC. Przepraszam, że się tak rozpisałam ale wygląda na to, że nie w każdym szpitalu trzeba się kłócić i bić o ruch palcem. A co do usg i jego szkodliwości, usg nie działa na żadne promieniowanie ale na fale dźwiękowe, które rozchodzą i odbijają się od tkanek jak każde normalne dźwięki. I nie może zaszkodzić :) Nawet ym Dzidziom, które z różnych powodów muszą być skanowane częściej. No dobra, teraz już naprawdę kończę. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaminoah fajnie ze wszystko bylo milo. super ze sie o cibie tak zatroszczono kazdy o tych scanach mowi cos innego pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie mozesz na nie patrzec to nie patrz :) i nie musisz odrazu krytykowac ze to trumna niby. to tak brzmi jak bys zyczyla takim dzidziusiom czegos zlego bo jezdza w trumnach. Takie komentarze to dla siebie powinnas zostawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde dziewczyny a ile wogole zamierzacie przeznaczyc na wozek dla dziecka, fajny ten w mohercare ale ponad 600 funtow to duzo :( a cod okolorow wozkow, to kazdy wybiera jaki mu wygodniej, czarny tez dobry nie brudzi sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kurcze drogie, ale fotelik do samochodu tez by sie przydal, przecieznie nie moge dzidzi na rekach trzymac, i tak jak sobie policzylam odzdzielnie zeby miec wozek dla niemowlaczka, pozniej juz takiego siedzacego szkraba i fotelik to tez nie mala kwota wyjdzie. A ten wozek jane co w mothercare jest ponad 600 w innym sklepie znalazlam za 500. A jakie kosmetyki kupilyscie?? Johnson czy cos innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja dla synka miałam taki za 100funtow. Lekki bo 10 kg i moglam sama skladac i do autobusu lekko. Minus nie ma fotelika, wiec przy jezdzeniu samochodem bylo ciezko. Ale dalismy rade. http://www.mothercare.com/gp/product/B00116QM4U/sr=1-3/qid=1205661208/ref=sr_1_3/202-1514284-4958238?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42805041&mcb=core A na roczek mój synek dostał o taki http://www.90n.pl/sklep/produkt/p/122/bebe,confort,viva.html Co do quinny to sa osoby co przeklinaja wozek. Cosatto ładny i cena ładna. Jane super, ale chyba ciezka. Teraz bym kupila mutsy z Babies R US. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja dla synka miałam taki za 100funtow. Lekki bo 10 kg i moglam sama skladac i do autobusu lekko. Minus nie ma fotelika, wiec przy jezdzeniu samochodem bylo ciezko. Ale dalismy rade. http://www.mothercare.com/gp/product/B00116QM4U/sr=1-3/qid=1205661208/ref=sr_1_3/202-1514284-4958238?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42805041&mcb=core A na roczek mój synek dostał o taki http://www.90n.pl/sklep/produkt/p/122/bebe,confort,viva.html Co do quinny to sa osoby co przeklinaja wozek. Cosatto ładny i cena ładna. Jane super, ale chyba ciezka. Teraz bym kupila mutsy z Babies R US. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiunia876
arvena4 fajne te Twoje niektore wozki ale jak dla mnie to zbyt...mmm... jakby to powiedziec.... zbyt masywne i wydaja sie takie ciezkie :) ale jak juz ktos napisal kazdy ma inny gust i podobno o tym nie powinno sie rozmawiac :) wiec ja szanuje wybor kazdej z was ;) oby byl trafiony! co do ceny to ja widzialam taki fajny "pakiet" mojego wymarzonego wozka (gondola, fotelik samochodowy, spacerówke, torbe, parasolke i cos tam jeszcze) za 1900zł na allegro. No plus przesylka licze ok 20-30funtow to wychodzi ok 452funty (liczac funt po 4,5)! wiecej nie mam zamiaru dac :) jak to moj mezczyzna mowi : " i tak pozniej skonczy niechciane w piwnicy :) " a sluchajcie bo moja mama i babcia mowia mi ze sie wozka nie kupuje zanim sie dzidzia nie urodzi :P wierzycie w to??? bo ja nie a nie umiem im przepowiedziec!! :) RATUNKU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jeszcze raz uparcie polecam moj wozek mamas papas pliko pramette- lekki, zwrotny, duza gondolka, fotelik wygodny, wozek sklada sie lekko, ladnie prowadzi sie jedna reka jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha- Karolinah polecam kup kosmetyki oilatum, w zasadzie na poczatek wystaczy plyn do kapieli, jak dzidzia bedzie sucha po porodzie tak jak moja byla, to posmarujesz dwa dni oliwa z oliwek i bedzie czysta skorka, krem tez czasami sie przydaje, ale rzadko wiec chyba na rok starczy. mi maly plyn do kapieli oilatum starcza na okolo miesiac (kosztuje 5 funtow)kapie codziennie, wlewam caly koreczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mowie ze ktos wybiera jakis am woze. tylko sie pytam jaka kwote przeznaczacie, kurde to chyba najwiekszy wydatek jednorazowy moja kolezanka kupila sobie taki http://www.allegro.pl/item322972043_wozek_gleboko_spacerowy_basco_coneco_torba.html tani i nawet ladny, a nosidelko taki fotelik do samochodu mozna kupixc odzielnie i wyjdzie tanio. ja sie nie znam natym wszystki niestety :( ale i tak dzis szczesliwy dzien bo 19 tydzien 2 dzien i poczulam pierwszego pewnego kopniaka :)poczulam najpierw jak cos mi si e wbrzychu przesuwa a potem jak reke przylozylam poczulam kilka kopniec ale fajnie w koncu sie doczekalam a tak sie martwilam a tak na marginesie to ja nie wyobrazam sobie co mam kupic i kiedy dla dziecka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena ja kupilam wszystko oprocz wozka i lozeczka (bo to zamowilismy dopiero po porodzie) w 5 i 6 miesiacu. i bardzo sie cieszylam potem, bo w 8 i 9 miesiacu nie bylam w stanie za bardzo latac po sklepach a z rzeczyu ktore kupilam nie przydaly mi sie tylko nakladki na sutki,i spiworki do spania ( mala miala po dwoch nocach spania w tym koszmarne potowki) wszystko inne trafilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×