Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość asiunia876
tak ja tez slyszalam ze zeby dostac to 500f musisz sie wyrobic w 3miesiace. czyli pierwsze o co sie starasz to credit tax i child benefit. ktoreś z tych dostaniesz juz po miesiacu jak szybko pojdzie i potem bez problemu mozesz starac sie o to 500funtow :) podobno po porodzie w szpitalu daja ci potrzebne dokumenty do wypelnienia jak chcesz (bo raczej nie bedzie wam sie chcialo latac po urzedach w pierwszych dniach po porodzie :) ) powiedziala mi to moja kumpela ktora rodzila w zeszlym roku! to cenna informacja bo wiem ze wielu nie wiedzialo i musieli obejsc sie smakiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiunia876
arvena4 ja tez juz tak chce :) nie moge doczekac sie tych pierwszych kopniakow :P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminoah
Cześć! Jestem w 15 tygodniu i mieszkam w małym miasteczku Anglii środkowej. Z tego co wiem, dziewczyny które mieszkają w Londynie i okolicach padają ofiarą przedmiotowego traktowania i ciągłego pośpiechu w kwestiach ciąży. Londyn to państwo w państwie i to w najgorszym tego słowa znaczeniu. Ponieważ natura swoimi prawami się rządzi, zorientowałam się dopiero w 14 tygodniu, szybko uzupełniono skany, pomiary itp na które czekałam zaledwie trzy dni od momentu wizyty u GP. GP od razu dała posłuchać serduszka, poleciła witaminy, sama wysłałą wszytskie dokumenty, dostałam segeregatory i trzy dni później pierwsze zdjęcia Fasoli. :) Kolejny skan i badania krwi mam za 5 tygodni. Jedyne moje zmartwienie to wada wzroku. Dwa lata temu miałam 3,25 na oba oczy ale od tego czasu pogorszyły się na tyle, że zamieniłam na szkła kontaktowe a w ciągu ostatnich trzech miesięcy wada poleciała na tyle mocno, że podejrzewam, że już przekroczyłam 4 dioptrie. W Polsce lekarz zaleciłby CC ale tutaj niestety nie zwraca się na takie rzeczy uwagi. Wydaje mi się, że medycyna powinna istnieć ponad granicami a nie różnić się tak diametralnie pomiędzy Polską a Anglią ale nie jestem pewna co dalej? Powinnam pójść do zwykłego okulisty? Prywatnego, państwowego? Polskiego w przychodni? Lecieć do kraju?? Zaakceptują zalecenie polskiego lekarza? Nie chcę narażać wzroku na szwank bo chcę patrzeć na Malusia tak długo jak tylko się da. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
czesc Dziewuszki! wiem ze jak ubiegalam sie o maternity grant to mi odpisano ze mi sie nie nalezy ze wzgledu na zarobki :( nie mam pojecia dlaczego bo zarabialam wtedy wg hr 14 tys rocznie co nie stanowi przeciez kokosow. pamietam ze trzeba bylo miec ktores z benefitow wymienione w papierach na MG. niestety nie mam juz tych papierow, ale poczytajcie na necie czy aby na pewno Wam sie naleza. ja bylam pewna ze tak i troche sie rozczarowalam bo bardzo liczylam na te pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
wlasnie odnalazlam strone na ten temat zeby dostac MG trzeba miec: - income support -income-based job seeker's alowance -child tax credit at the rate higher than the family element -extra working tax credit related to disability or -pension credit na tej stronie (a jest to stona "job centre plus") napisane jest ze mozna skladac papiery od 11 tygodnia przed planowanym terminem porodu do 3 miesiecy po urodzeniu dziecka. jakchcecie sie dowiedziec wiecej to podaje strone: www.jobcentreplus.gov.uk/JCP/Customers/WorkingAgeBenefits dobrej nocy Brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam sie pochwalic, ze mojemu synkowi wyszedl pierwszy zabek:):):) Julus rosnie szybko , dopiero sie urodzil a to juz pol roku minelo. kaminoah- kobiecie w ciazy w UK okulista jest za darmo- tylko nie wiem czy potrzeba do tego skierowanie ale pewnie tak. Przy takiej wadzie raczej powinnas miec cc wiec powiedz o tym gp i poloznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Dobrze dziewczyny ze poruszyłyście temat wzroku. Ja mam wade -5 od lat, 2 lata temy rodzxiłam w Londynie i nikt mi nawet nie wspomniał że prez to moge sie kwalifikowac do cięcia, zapytano tylko o oczy ale juz nie o to jak wysoka jest wada, nawet pozwolono mi rodzić w soczewkach!ja nie bylam tez uświadomiona w tej kwestii ale dzieki Bogu urodziłam o własnych siłach i wzrok mi sie nie pogorszył.Teraz jest to samo, położna tylko doradziła by zdjąć soczewki do porodu i tyle.Zbierają minusy za minusem, jeszcze troche i naprawde wyjade do Polski na poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
kurcze chyba zmienie nicka bo jest za dlugi. wiecie co dziewczyny, pierwszy raz czytam gdziekolwiek o tym ze przy wadzie wzroku przeprowadza sie cesarke. troche jestem zdziwiona, sama mam wade wzroku ok 3,5 ale nic sie po porodzie nie zmienilo i nie wiem czy bym chciala miec cesarke z takiego powodu. co wiecej, kiedy bylam w klinice w Polsce nikt o tym nie wspomnial ani slowem. napiszcie prosze dlaczego przeprowadza sie cc przy wadzie wzroku i jaka wada sie do tego kwalifikuje.dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Dora Juz jestem w Kings College Hospital, nie mam zaufania do Mayday.Chociaż mieszkam blisko, a to duzy plus w nastepnych ciążach(oby nie przyszlo mi rodzić w drodze do szpit).Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale przynajmniej jestem spokojniejsza choć jeszcze nie spokojna. Kings jest jednym z niewielu lepszych szpitali w Londynie - wg HealthCare Commission.I tez booking appointment wypadlo lepiej niz w Mayday, mialam scan na 20tyg, bardzo dokładny, ponad godzine, robili pomiary wszystkiego co możliwe, lekarz pokazal mi nawet podniebienie córci - dobre co?Nastepne usg na 23tydz- doplerowskie plus tradycyjne - miałyście dziewczyny coś takiego tutaj? Ale cóż, okazało sie ze moja ciąża nie jest taka bezproblemowa, chociaz powiedziano mi ze to nic takiego.W domu jak troszke poczytalam to sie z lekka przerazilam i nie obejdzie sie bez prywatnej wizyty.Tak to juz tutaj jest, juz pewnie nigdy nie przekonamsie do tutejszej słóżby zdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde tyle sie rozpisalam i mi sie skasowalo, przez te raklamy wyskakujace nonstop :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja pewnie nie dostane 500 funtow, bo moze za duzo zarabiamy z mezem, ale zobaczymy, musze jeszczepopatrzec i poczytac, czytalam ale dokladniej jeszcze ppoczytam jak zacznie sie odpowiednia pora. co do wzroku, trzeba sie po prostu podpytac, pwiedziec ze to martwi i wogole przedyskutowac. co do scanow to normalnie sa tylko 2 jak jest oki. a jak cos nie tak martwiacego jest to wiecej. ale np w irlandii to tylko jeden podobno jest, i w anglii jeszcze pare lat temu tez tylko jeden scan byl. zreszta czytalam ze to tez nie zdrowo przeswietlac tak bo to jednak promieniowanie, a z ciekawosci to uwazam ze sie nie powinno robic, chociaz to moja pierwsza ciaza, i sama nie moge wytrzymac z ciekawosci to jednak nie mowie ze zle robia. w 22 gim tyg bede miala 2 scan i pewnie ostatni. podobno tez mierza itp itd ze dlugo trwa, juz nei moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiunia876
ja z tego co wiem aby udzielono nam child credit tax albo working tax to nie mozna przekroczyc 16tys na rok (Ty + partner). no czyli jak sie dostanie jedno z tych dwuch mozna starac sie o te 500funciakow...:) a co do oczkow naszych (tez mam wade wzroku - ale widze ze to juz prawie normalne u wszystkich) to czytalam pewien artykul na ten temat. wlasnie przed chwila przeszukiwalam te wszystkie gazety zeby wam tytul podac ale znalec cos nie moge :( (jak znajde to dopisze) i tam pisalo ze przy duzej wadzie wzroku (zwlaszcza minusach) trzeba wykonac cc gdyz naplywajaca krew do oczu podczas parcia jest na tyle niebezpieczna ze grozi odklejeniem siatkowki a co za tym idzie to juz wiadomo... strasznie brzmi... :( ja mam -1,75 i nie wydaje mi sie to duzym problemem jednak gdybym osobiescie miala wiecej nie wiem czy nie pokusilabym sie nawet na papierek od polskiego lekarza... a moze pomoze...:) milego dzionka brzuchatki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
child tax credit and child benefit nalezy sie wszystkim bez wzgledu na zarobki, chyba o te dwa chodzi. wiem ze dwa benefity sie naleza niezaleznie ile sie zarabia. a zeby dostac te 500 to chyba trzeb pobierac jeden z benefitow. ale to troche pogmatfane. spedze nad tym czasu potem teraz w pracy jestem nie chce mi sie. no to te 500 sie nie zalapiemy, mi sie wydaje ze wiecej niz 16tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
zarabiamy z mezem wiecej niz 20 tys (razem) i dostaje child tax credit na mala moze nie jest to ogromna kwota ale zawsze cos mozna za to kupic :-). child benefit czyli 72 funty co cztery tygodnie dostaje sie niezaleznie od zarobkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
napisze jeszcze szybciutko ze pierwszy scan jest najbardziej emocjonujacy. na drugim za to widzisz swoje malenstwo dosc dokladnie.widzisz jak ssie kciuka, polyka plyn owodniowy i wogole zapoznajesz sie z maluszkiem zanim go jeszcze dotkniesz :).Bardzo mila , trwajaca ok 40-60 minut przygoda :-).moja przypada na lipiec, nie moge sie doczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam wozka :) u mnie czas juz rozejrzec sie za wozkiem. Musze sie zorientowac czy lepiej zamowic z Polski czy kupic tu, znacie jakies sklepy internetowe, albo stacjonarne (komisy tez wchodza w rachube) ??? interesuja mnie: Graco, Qunny, Chicco : trzy w jednym buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutysia2008
Cześć dziewczyny - mam pytanko ... a nawet dwa :) otóż : 1. jak szybko po połogu dostałyście okres, ponieważ moja córka zaczeła 3 miesiące a ja dalej go nie mam ... 2. Moja córcia ma wysypkę i po konsultacji z lekarzem nie mogę jeść niczego z zawartością mleka krowiego ... czy któraś z was miała coś podobnego ... chodzi mi co jecie, bo ja nie mam pomysłów ... dziękuję za odpowiedzi :) Justyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pierwszy rzut oka jak sprawdzalam ceny wozkow, to w polsce znacznie tansze sa. bo ja tez mysle o tym 3 w 1, i pewnie kupimy w polsce na allegro bardzo tanie sa, nowe. a co do okresu po porodzie, to czytalama ze czasem nawet rok mozna okresu nie miec, w zaleznosci czy sie karmi piersia, jak tak to wtedy dluzej nie ma okresu. ale moge sie mylic mama eli to znaczy ze moj nastepny scan bedize taki dlugi?? i trzeba miec pecherz pelny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borówa
Karmiłam wyłącznie piersią i okres miałam z głowy przez 9 mcy po urodzeniu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak tylko że ja też dokarmiam ... i nie wiem ... a ja to jest jak kobieta zachodzi w ciążę zaraz po połogu - znaczy się rok po roku - nie ma wtedy okresu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
1) tak Arvena bedzie taki dlugi ale nie trzeba miec pelnego pecherza :). z reszta pecherze brzuchatek sa zazwyczaj pelne hahaha! zycze niezapomnianych wrazen ! 2) tez karmilam piersia (17m-cy) i moj pierwszy "okres" dostalam po pol roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja juz sie nie moge doczekac 03.04 ehhhh, juz niedlugo :) no wlasnie bo ja chociaz jeszcze nie mam jednego dziecka, chcialabym miec jedno po drugim dosyc szybko, i jak dlugo najzdrowiej odczekac dla kobiety przed kolejna ciaza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika 2008
najpierw chcialabym sie przywitac i podziekowac za ciekawe informacje jakie mozna tu uzyskac.bede mama za ok miesiac tak planowo ale cos czuje ze to nastapi wczesniej niz mam wyliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika 2008
wczesniej czytalam wasze wypowiedzi ale nie wszystkie bo jest tego tak duzo ze nie jestem w stanie przeczytac wszystkiego od poczatku a siedze juz przed kompem 4 godziny.Prosze napiszcie mi jakies strony na ktorych sa objasnione benefity przed i po urodzeniu oraz o macierzynskim.A i jeszcze jedna prosba -- opisze tu teraz moja sytuacje jak wczesniej pracowalam dla tego samego pracodawcy 4 miesiace i potem 1 miesiac dla drugiego (tak krotko bo nie bylo pracy) nikt nie wiedzial ze jestem w ciazy bo sie balam powiedziec a teraz zaluje bo nie moglby mnie zwolnic gdyz bylam w 5 m-cu.Czy nalezy mi sie pomoc w benefitach? dodam ze moj partner otrzymuje working tax credit gdzie uwzglednil ze ma mnie na utrzymaniu a kase na konto dostal bardzo szybko az bylam zdziwiona.Z GORY DZIEKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhyrtha
czesc ja mam pytanie, kto wydaje zaswiadczenia do pracy ze sie jest wciazy, polozna cy lekarz pierwszego kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhyrtha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ale na forum ruch - super po tym długim zastoju. Chciałam sprostować kilka informacji: 1) na drugi scan trzeba mieć pełny pęcherz - takie są wymagania, przynajmniej poczekalnia , w której czekałam na swój drugi scan była wylepiona po brzegi takimi komunikatami. 2)benefity - pisałam już o tym dużo, Child benefit dostaje każdy kto ma dziecko Working tax credit - ten kto pracuje i spełnia szereg innych warunków dotyczących wspólnych dochodów, wieku pracownika i ilości godzin pracy w tygodniu Child tax credit - dostaje ten, kto ma dziecko i pracuje i spełnia jeszcze dodatkowe warunki Wniosek - child and Working tax cerdit NIE DOSTAJE każdy A SSMG (Sure Start Maternity Grant) dostajesz gdy i tu patrz jedna z wypowiedzi na poprzedniej stronie.Jest tam też takie jedno stwierdzenie przy Child tax credit, że element rodzinny nie przewyższa elementu na dziecko.Nie mam tego benefitu, więc nie wiem, ale wydaje mi się,że te benefity składają się z różnych elementów (rodzinny, na dziecko, niepełnosprawności i inne), więc jak u którejś na rodzinę jest więcej niż na samo dziecko, to ta nie dostanie 500f.Znam osobiście dziewczynę, której odmówiono SSMG właśnie z tego powodu. Z tego co wiem, jak się karmi piersią to nie ma 100% że się w ciążę nie zajdzie, bo to jest sprawa hormonów, a ich ilość zależy indywidualnie od kobiety, częstości karmienia piersią, ogólnego stanu zdrowia i wielu innych czynników. Do mhyrtha - zaświadczenie wystawia położna około 22 tyg ciąży. Do 23-Monika 2008 - jak jesteś w ciąży to oczywiście dostaniesz pomoc od państwa.Z tego co rozumiem nie kwalifikujesz się do SMP (Statutory Maternity Pay - to płaci pracodawca), ale powinnaś dostać MA (Maternity Alowance - to placi Job Centre), no i dostaniecie Child benefit, jak się dzidzia urodzi. Jak macie Working tax credit ot pewnie dostaniecie też child tax credit, jak będzie dzidzia, być może podwyższą Wam Working tax credit.Najlepiej iść do Job Centre Plus lub umówić się na spotkanie z doradcą z Citizen Advice Bureau - bezpłatnie i o wszystko wypytać.On da Wam potrzebne formularze i powie co się należy a co nie i o co kiedy trzeba składać.Na necie poszukaj najbliższego biura - to jest jak biuro porad obywatelskich.Sama korzystałam - jestem bardzo zadowolona.Nie wiem czy mają tłumaczy w tych biurach - zawsze można spróbować. Jeszcze jedno - dowiedz się jak to jest z informowaniem pracodawcy o ciąży, wydaje mi się,że trzeba to zrobić do 15 tyg przed porodem.Jeśli zwolnili Cię wcześniej niż musiałaś im powiedzieć to masz podstawę,że respektowano Twoich praw i w związku z tym są zapewne procedury, które to prostują, nie wiem.Po prostu się dowiedz.W taj sytuacji najlepiej zasięgnąć porady eksperta. Mam też pytanie: zostały mi jeszcze niecałe dwa miesiące i zaczęły wyskakiwać mi plamy na twarzy, czerwone (jak popękane naczynka) lub brązowe (jak zbyt duże piegi). Czy to jest groźne dla zdrowia dzidzi lub mojego i jak temu zapobiegać? Na razie plamy bledną pod koniec dnia, ale z rana nie wyglądam najciekawiej. Proszę o odpowiedź.Z góry dziękuję. Serdecznie pozdrawiam. Przepraszam za zaśmiecanie jeśli wyświetli mojego posta dwa razy, ale właśnie wywaliło mi stronę kafeterii i będę próbować wysłać to ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moniczka, czytlama ze ten child tax credit nawet przysluguje parom ktore przekraczaja jakos nawet 5o tys funtow rocznie. a z tymi plamami moze to cisnieniowe?? ale najlepiej do lekarza, jesli cie to niepokoi, bo w sumie to tutaj nie ma lekarzy i nikt ci na prawde nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pracodawce o ciazy trzeb poinformowac wlasnei mminimum 15 tyg przed porodem jak napisalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×