Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

julia, hihi, nie zycz monice zeby byla zwarta i gotowa - raczej rozwarta i gotowa, heh :) :) :) nastusia, nie lap dola, tutaj tak po prostu jest. ja na resident permit czekalam pol roku, a wszyscy wokol dostawali po 3 miesiacach. czasem tak bywa, zreszta nie tylko tutaj, w polsce mam ten sam problem z urzedem skarbowym, ktory odmowil mi przyjecia drukow sd3, bo musze dostarczyc druki... sd3! bo te z internetu maja dwie tabelki poprzestawiane... ja tego nie przestawialam i nie poczuwam sie do winy :) asdfghjkljhjhhhhhh - polozenie miednicowe jest wskazaniem do cc - wlasnie wrocilam z sesji 2 ze szpitala i mam na swiezo :) mowili o okrecaniu tylko wtedy, gdy dziecko jest ulozone plecami do kregoslupa matki, ale glowa w dol. ale zawsze dzidzia moze jeszcze zmienic zdanie i sie odwrocic :) trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawami macierzyńskiego z pracy zajmuje sie HMRC (Inland Revenue). Ale wcześniej natusia musisz wyjasnic z pracodawcą o co chodzi. Wczesniej mialam probl z moim pracodawcą, olal zupelnie sprawe mojego macierzynskiego, chociaz nachodzilam go non stop, ale i tak nie dowiedzialam siie przed urlopem czy mi przysluguje od nich macierzynskie czy nie i wogule cokolwiek konkretnego naten temat. Doslownie szlag mnie trafiał. Juz mialam ich dosyc i zwrocilam sioe o pomoc do HMRC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc "to do Ciebie zadzwonie" oczywiscie. zdaje sie ze glodna nie jestem a slowa zjadam :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx masz naprawde pocieszajace informacje ale wiesz co, to nie wszedzie jest praktykowane. Zuzka miala byc odwracana bo wlasnie byla głowką do góry ale na szczescie zmienila zdanie i na dwa tyg przed porodem odwrócila sie sama, a do porodu wlasnie byla ustawiona pleckami do mojego kregoslupa (potworne bole krzyza jak juz sie \zacznie) i nikt nawet nie wspomnial o obracaniu w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natusia nie denerwuj sie, bo z tego co widze to chodzi tylko o jakis papierek :). napisz do mnie szybciutko. jesli nie zalatwimy tego dzis to zalatwimy to jutro. jak chcesz to zadzwonie do Twego pracodawcy i zapytam o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, dobre - rozwarta i gotowa - masz świetą rację ha ha ha. Slyszycie brzuchatki? mamy byc rozwarte i gotowe! no, to naczy każda w swoim czasie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
hej Dziewczyny Juz sie keidys pytalam ale chyba zadna jednak nie miala cesarki zeby mi cos o tym opowiedziec, bo ja mam planowana na 6 sierpnia i tak sie zastanawiam jak to tu wyglada i ktos moze cos na ten temat opowiedziec. i jak sie czlowiek czuje po zabiegu, jak szybko mozna malca brac na rece etc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny To jest link na darmowe huggiesy,wystarczy wpisac swoje dane ,nie trzeba nic kupowac. www.bounty.com/softest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, borowka, ja tez slyszalam o tym potwornym bolu od kolezanki, ktora rodzila w stanach dziecko, ktore \"szorowalo\" swoim kregoslupem po jej kregoslupie i nawet jak teraz o tym wspomina to robi sie zielona. jej tez nie proponowali odwracania :( nie wiem, moze to zalezy od szpitala? ja sie nie upieram, bo widze, ze u mnie jest wiele rzeczy inaczej, niz to opisujecie (terminy scanow, dokumenty, birth plan itd.) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Natusia22, sorki faktycznie zle doczytalam, borowka ma racje, job center sie tym nie zajmuje.. Onyx sorki za stwierdzenie >>zwarta i gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam sily chodzic :( ledwo co wrocilam ze szkoly i zajelo mi to dwa razy dluzej niz normalnie :( mierzylam sie wczoraj w pasie---110cm i macice tez mierzylam wyszlo z tabelki ze waga dzidzi to 3800g a tu jeszcze 10 dni. w piatek ide do midwhife juz sie nie moge doczekac jak uslysze bicie serduszka bo moj maly bobas ostatnio cos malo aktywny jest. arvena co z Toba?? czy wszystko ok?? monika.st... chyba juz urodzila bo nic sie nie odzywa, chcialabym byc nastepna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Cos przerwalo mi wypowiedz... dokoncze. Faktycznie nie ''zwarta i gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
ale rozwarta i gotowa. Tak wiec gora tabelki, rozwieramy sie i czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaaa22
cześc dziewczyny, przede wszystkim pozdrowienia serdeczne i odrazu spytam czy przyjmiece mnie do swojego grona, mieszkam i pracuje w anglii w związku z tym bardzo miłe koleżanki z polski wygoniły mnie i skierowały na wasz topik. mam na imie monika mam 22 lata mieszkam w tunbridge wells (kent) i jestem w 9tc. narazie nie bedę za wiele pisać bo mam duże zaległości w czytaniu- a materiału jest dużo. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
nie odzywalam sie bo miala dzis jakis taki znow biegany dzien, ja to nie wiem czy ktos za mna nadazy chociaz juz nie te sily co kiedys. moj kolega podal sie za mojego chlopaka i zadzwonil do tego goscia. on mu powiedzial ze juz sie nie zajmuje sprawami wyplaty tyko przejelo to jakies biuro ksiegowe . zadzwonil tam do nich i pytal sie dlaczego nie mam pieniedzy oni jemu powiedzieli ze nie maja moich dokumentow, ze gdzies im sie zapodzialy i ten gosciu powiedzial ze dopilnuje zebym jak najszybciej dostala kase.a jak sie moj kolega zapytal o jaki dokument jeszcze chodzi to on juz powiedzial ze nic nie trzeba. jutro postanowilam ze pojde do mojego miejsca pracy z tym listem do pracodawcy i z MATB1 jeszcze raz i niech oni przesla to do tego biura ksiegowego jak maja taki balagan, a przy okazji wezem o nich nr tel. mama-Eli zobacze co jutro wyjdzie z tego, ale jak cos to zadzwonilabys tam i podala za mnie. ale ja nie mam do czynienia z moim pracodawc tylko z tym biurem ksiegowym teraz.kiedys zajmowali sie tym ludzie z restauracji ale teraz przejelo to biuro ksiegowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
hello ja jak zwykle wpadam na z pytaniem, chociaz jestem na biezaco, bo czytam was codziennie kochane.. jakos mi trudno sie do dyskusji podlaczyc... moja mama przyjedzie za pare tygodni, wiec przywezie mi pare potrzebnych drobiazgow. mam pytanie, czy tutaj podaja maluszkom wit D ??? bo cos mi sie wydaje ze nie. czy mozna kupic taka w aptece czy lepiej przywiezc z polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zozo-oni tu są w ogóle \"inni\" ja karmie moja corcie mlekiem modyfikowanym i powiedzieli zeby nie dawac,w polandzie pediatra kazal dawac 2 krople wiec juz sama nie wiem dawac czy nie dawac bo podobno wit D mozna przedawkowac.na wszelki wypadek niech ci mama przywiezie zawsze sie przyda a duzo nie wazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaaa22 - witamy! ppisz, pisz, na pewno si eczegos przy okazji dowiemy, mamy tu niezlych ekspertow i mam nadzieje, ze po porodach sie wszystkie bedziemy nadal spotykac i wspierac - moze sie tylko przeflancujemy gdzies indziej... co do wit. d - nie mam pojecia, na pewno jednak jak mama eli podleczy lydki, hihi, to na pewno napisze co i jak :) mam swietny humorek bo zezarlam kawalek babki. pokaralo mnie, dzidzia bryka i fika a ja mam chyba te przepowiadajace skurcze, bo ruszyc sie nie moge, glownie bola plecy i jajniki. dziewczyny - to moze byc tych dwoch facetow? braxton i hickson czy jakos tak... a wlasciwie dlaczego to nazwali nazwiskami facetow? kopernik byla kobieta! a swoja droga to nie za wczesnie na jakies skurcze? dopiero poczatek 7 miesiaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
ja slyszalam ze sie daje 1 krople wit D na jezyk przez rok. tak powiedziala lekarka mojej mamie. a jak jest z ortopeda, periatra? czy dziecko bada HV, polozna i GP? tutaj nie zalecaja tez przemywania pepuszka spirytusem. nie wiem czy poland to zacofany kraj, bo sa inne zasady postepowania z ciaza, noworodkiem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem. My już po koncerciku kolkowym,moi mężczyźni śpią razem (jeden na rękach drugiego i jak się jeden ruszy to drugi się budzi (oby duży się nie ruszał). Potyczki z urzędami - dostałam child tax credit w trzy tygodnie - to mój pierwszy zasiłek w życiu ;););) wit D - ja daję Cezaremu 1 kropelkę dziennie (jak nie zapomnę) - tak jest napisane na ulotce,tzn.na ulotce jest napisane o jednej kropelce a nie o niezapominaniu.Znajoma mówiła,że dawała dwie kropelki, bo jej synuś był duży. Podoba mi się ten tekst: bądźcie ROZwarte i gotowe brzuchatki !!! - jest w dechę. Widzę,że nowy wysyp się zbliża - dziwczyny jeszcze spakowane -trzymam kciuki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiaaa onyx... ciasto powiadasz... a czym nasaczane ze tak zapytam? :D. ja stosowalam Eli witamine D bardzo krotko, poniewaz zaraz pokazalo sie slonce wiec wolalam chodzic z nia na spacery niz podawac witamine D. mozliwe ze tutejsze mleko zmodyfikowane jest juz wzbogacone w owa witamine, wiec dlatego sie nie praktykuje podawania jej maluchom. ja podawalam jej devikap czy cos takiego,ale tylko polowe zalecanej dawki, bo sie balam przedobrzyc. tez nie stosowalam spirytusu do pepuszka, zagoilo sie samo:) natusia daj znac jak bedziesz potrzebowac pomocy. ide spac dziewuszki, jutro cos Wam napisze co dzis mi sie przytrafilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jeszcze dodam onyx ze mam "dwoch facetow" od 19 tc :) Moniaaa22 serdecznie witamy! im wiecej nas tym weselej! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam - znowu wchodzę na swoj ulubiony topik. :) Moja coreczka jutro konczy 8 mies. i jak wchodze na ten topik, to tak jakbym cofala sie w czasie. Tęsknie za tymi czasami, gdy pisalam na tym topiku,jako \'ciężarna Polka w Anglii\' ;) Zazdroszczę Wam, naprawdę. Wiem, że sie łatwo mowi, jak sie jest juz po tej \'drugiej\' stronie; ale ja naprwdę chcialam wrocic do wtedy gdy chodzilam z brzuszkiem i sie martwilam o wszystko i czulam ruchy dziecka i znalam jego wyglad tylko z kilku sekund na usg. Ten czas do skarb i nie ma dnia bym do tych czasow nie wracała. Zresztą - juz nieraz to tu pisalam, ale to dlatego, ze mam sentyment do tego topiku, bo calą ciąże tu spedzilam. Co do wit. D - nie podaje się. W ogole sie nic nie podaje, jesli nie TRZEBA, czyli jesli dziecko zachowuje sie normalnie, w ogole nie odwiedza lekarzy na zadne kontrole nawet itp., nie wspominając o dawaniu jakichs witamin czy lekow na wszelki wypadek. 🌼 A poza tym - chętnie odpowiem na jakies pytania, jako ta \"doświadczona\", ;) wiec jesli chcecie, piszcie na maila. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka, witaj w klubie. Moj Tomus ma juz 14 miesiecy a ja wciaz tu zagladam. Moze nie sledze juz tak dokladnie bo czas nie pozwala ale czesto wspominam czasy ciazy. Pozdrawiam te zapakowane i te rozpakowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka ,Flowerska ja rowniez wspominam tamten okres i jednoczesnie przechodze go na nowo własnie jestem w 16 tygodniu ciazy.A moj Kubus ma juz 14,5 miesiaca. Witaminki d sie niepodaje tak jak pisze skorpionka poniewaz jest dosc sporo słoneczka i jest zawarte w mleku takze jest niepotrzebne. POzatym zmieniam sie w tabelce i pozdrawiam wszystkie brzuchatki i niebrzuchatki Szczęśliwe Brzuchatki: Monika.stansted..22.06.2008...40...stansted.....synek... ..Oscar Rokita1988........02.07.2008....38...Bedford......?...Am elia/Jacek Aneta_s.............04.07.2008...38...Slough.........cor ka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....38...Thornton Heath......córka...... Julia...8............13.07.2008...37...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-Gosia....08.08.2008...34...Basingstoke..chlopak. .Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......06.08.2008....30...Ash, Surrey.....synek.....Kubus Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.......? natusia22..........28.08.2008....30.....Londyn.........c órcia ....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1..............18.09.2008......27....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj mama Eli...........02.10.2008.....26.....WGC........synek...Jakub Jan monika820227....15.10.2008.....23.....Londyn..........?. ...............? Asanna.............11.11.2008.....20......Wood Green.......?...........? mala79.............14.11.2008.....20......Londyn....corc ia.............? Katelka25.........06.12.2008r....16....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! fajnie widziec \"przodkinie\" zagladajace do nas :D:D:D skorpionka, flowerska nic prostszego jak do nas wrocic :) to kiedy znow zachodzimy w ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O nie !!! Ciesze sie bardzo na wiadomosci o ciazach w rodzinie i u kolezanek ale sama chyba sie juz nie zdecyduje. Tomus bedzie nadetym jedynakiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×