Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość borowka*
Ja notatki ciażowe dostalam na pierwszym spotkaniu z polożną i mysle ze zwykle tak jest, a usg niestety oni nie robia czesciej pod koniec ciązy. Jak ciąża jest bezporoblemowa masz 2 usg - w ok12tc i potem zdaje sie ze w 20,w moim szpitalu np. robią w 24 drugie usg a co do badan krwi to masz jedno na pocz ciąży - ja mialam przy pierwszym spotkaniu z polożna , a nastepne i ost masz w ok 30tc na cukrzyce ciążową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha,no to dobrze bo moje znajome mowily ze po20 tyg to czesto sa wzywania do szpitala na badania typu usgi albo wyniki.Dzieki za odpowiedz,tak myslalam ze troche przesadzily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej My tez w zeszlym tygodniu spedzilismy 2 godz w konsulatowej kolejce. Pogoda byla kiepska, padalo i na przemian pojawialo sie slonce. Jak juz doczekalismy sie swojej kolejki, to pytamy Pania z okienka, czemu nie wprowadza, umowionych spotkan, przeciez to szalenstwo zeby matki z malymi dziecmi staly na dworze. Pani stwierdzila, ze kiedys tak bylo ale sie nie sprawdzalo, bo i tak przychodzili ludzie, poza kolejka.Mowiac szczerze to jakis nonsens, teraz tez jest ochroniarz, ktory pilnuje... no ale cos powiedziec musiala. Mama eli ty jestes pewna tego co napisalas a propo paszportow? bo mi sie wydaje, ze ten pierwszy paszport jest roczny i do niego my potrzebowalismy aktu urodzenia w naszym przypadku angielski, plus nasze dokumenty tozsamosci, zdjecie malego. Rodzice musza stawic sie z dzieckiem. Jesli jedno z rodzicow nie moze, badz nie chce to musi miec notarialnie potwierdzona zgode drugiego na wystawienie paszportu dla dziecka. Monika2 ja uzywam do Grip Water tej miarki od Infacolu, latwiej trafic do buzi malego:D szczegolnie w nocy:) MonikaStansted ja tez karte ciazy dostalam na pierwszej wizycie z midwife.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paszport roczny
do pierwszego paszportu rocznego nie trzeba pesela, ale do kolejnych - juz tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwszy paszport wyrabialam Eli tylko na powrot do kraju, bo zbyt dlugo musiala bym czekac na roczny czy piecioletni, wiec nawet nie zawracalm tym sobie glowy. wiem jednak ze do wyrobienia drugiego paszportu potrzebny byl juz pesel i polski akt urodzenia. w Polsce przy wyrabianiu paszportu tez spotkalo mnie sporo trudnosci i przykrosci, skonczylo sie na tym ze maz wrocil tydzien wczesniej a ja pierwsza rocznice slubu spedzilam z tesciami. najlepsze jest jednak to ze paszport byl gotowy na 2 dni przed planowanym wylotem. rzadko mi sie zdarza plakac, ale wtedy pamietam poplakalam sie ze zlosci i bezsilnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Eli, pierwszy paszport dla dziecka urodzonego w Anglii jest na rok, czeka się na niego ok 6 tyg, czasem można przyspieszyć jak bardzo zależy a im się uda. Byłam w konsulacie 2 tyg temu więc jestem na bieząco. :) w konsulacie dają kartkę co trzeba zrobić w PL - gdzie się udać by mieć dla dziecia pesel potrzebny do paszportu 5 letniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam (to ja nocna Monika2) Odwaliło mi dziś na całego i pojechałam do St.Albans - tam mieszkają moi rodzice, którzy właśnie wrócili z Polandu z kolejnego wesela i przywieźli dla mojego synusia fajne rzeczy.Więc postanowiłam je odebrać.Coventry - St.Albans = około 150 km w jedną stronę i wzięłam syneczka ze sobą oczywiście.Cezary był bardzo grzeczny.Jestem z niego dumna.Zaliczył pierwszy kurs motorwayem.Trochę miałam stracha, ale posadziłam go z przodu, wyłączyłam airbagi i było git. Oczywiście Gripe Water podaję dozownikiem od Infacolu (10 miarek), ale spytam o strzykawkę.Chyba to działa.Tylko dwie rzeczy mnie niepokoją: 1) dziś rano znalazłam w kupce Czarka zbite kulki śluzowe dosyć duże 2) Cezary zaczął bardzo ulewać od dzisiejszego rana. Czy objawy 1) i 2) to po tym Gripe Water? No i nie ominęło nas wieczorne płakanko - mimo cudo lekarstwa :(, ale krócej niż zwykle. Moje dziecko się do mnie uśmiecha - cudowne uczucie :):):).I rozmawia ze mną swoim językiem migowym, wydaje fajne dźwięki i pojękiwania - takie sympatyczne.Każde coś oznacza - uczę się. Sama frajda. ;) No i chyba robię sie profesjonalną mamą (oczywiście poza kolkami) Współczuję przeprawy z konsulatem - to jeszcze przede mną.Planujemy wypad do Polandu na Boże Narodzenie - więc jeszcze się nam nie spieszy. Usg: pierwsze w 12 tc a następne w 20tc.Kolejne usg tylko emergency.Green Notes dostałam na pierwszym spotkaniu z położna, to był chyba 6 tc. Dziewczyny Brzuchatki - sentyment mnie bierze jak opisujecie te swoje dolegliwości ciążowe :) Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Monika2 bylas ode mnie pol godziny samochodem :D mieszkam 10 moze 12 mil od st.Albans.rzeczywiscie zrobilas sobie wycieczke :D:D:D dziewczyny jesli chodzi o paszport to przeczytalam jeszcze raz to co napisalam i macie racje. zle napisalam. powinnam byla napisac o paszporcie drugim anie rocznym ( ktory w moim przypadku byl paszportem drugim).sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko piasku, pierwszy paszport dziecka wcale nie musi byc paszportem rocznym. w moim przypadku byl to paszport na powrot do kraju, poniewaz akurat na ten czekalo sie najkrocej. jesli chodzi o przyspieszenie wydania paszportu to wlasnie tym razem chcielismy wyrobic paszport 5 letni trybem przyspieszonym ale pani w okienku powiedziala nam ze nie ma takiej mozliwosci. byc moze nasze argumenty do niej nie przemowily :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja to juz chyba slepa jestem. ja to lepiej sie juz nie odzywam, ide zrobie sobie kawke, ta ta tamtamtam... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoEli bo na paszport 5 letni wyrabiany przez konsulat w Londynie czeka się 3-4 miesiace, a dzieci które polki rodzą tutaj i jadą do polski mają wyrabiany paszport roczny (pierwszy paszport) ot i tyle :) Monika2 - śluz w kupie i ulewanie to objaw alergi. Odstaw mleko na jakiś czas, nie zajadaj się zółtym serem no i zrezygnuj z jogurtów na 3 tyg (kupuj sojowe w zamian) i zobaczysz czy będzie poprawa. moja Julka baaardzo mocno ulewała a winowajacą było właśmleko krowie, jak odstawiłam to bylo dużo lepiej. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko nie bede sie z Toba klocic ale pierwszy paszport to nie koniecznie paszport roczny. nie jestem jeszcze na tyle w ciazy zeby nie pamietac jaki pierwszy paszport mialo moje dziecko :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! mnie tez czeka wyprawa do konsulatu ale jeszcze o tym nie mysle bo nawet nie wiem kiedy pojade do polandii. Tak sie cieszylam z dzisiejszego wyjscia na wieczor panienski, ale nie wiem czy pojde bo cos sie zle czuje. Brzuch mnie boli i ledwo co wrocilam ze szkoly. Boje sie wychodzic z domu zeby przypadkiem mi wody nie odeszly po drodze. Z Natalka sie udalo bo odeszly mi w szpitalu ( najpierw wody a pozniej skorcze). Mamo Eli swego czasu pracowalam niedaleko miejsca w ktorym mieszkasz a mianowicie Welwyn garden city. Podoba mi sie tam. Borowka i Assana co z wami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuchy Skoro mowa o paszportach to i a sie dolacz Pod koniec roku planujemy zjechac z klamotami do Polski. Starsza juz teraz ma nieważny paszport -słyszalam ze na nieważnym paszp można wrócic do kraju. Wiecie cos o tym? - to pierwsze pyt A drugiemu dzieciątku nie bede wyrabiać paszportu, ponoc niektore linie samol mogą wziąc z aktem urodzenia zamiast paszportu - i tu jest pyt nr 2 - Czy o tym może coś wiecie? nie moge sie o tm dowiedziec z pewnego zrudla bo za chol...e nie moge sie dodzwonic a ni do konsulatu ani do ambasady. Po co im wogule te telefony???!!!!!bo napewno nie do odbierania... Mamo eli ty widze zalatwialas paszport Eli, nie wracalas tylko na akcie urodz, ale to nic, powiedz mi pliz jk wyglada zalatwianie tego jednarazow Dziewczyny a moze ten cały spor dotycz pierwszego paszportu wynika z nieoporozumienia - może taki \"jednorazowy paszport\" wcale nie jest nazywany paszportem tylko jakoś inaczej?Tak sobie tylko pomyslalam Rozpakowywac sie ta ja jeszcze nie bede - polożna nie widzi zadnych znakow na to - a juz mialam nadzieje...ze moze tak jak monia***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to wogole sie wczoraj dobrze wystraszylam bo maly prawie wcale sie nie ruszal. postanowilam ze jesli tak bedzie i dzisiaj to zadzwonie do poloznej. nie ma takiej potrzeby, kopie dzis jak Podolski :D. moze u Ciebie Aneta to juz??? daj znac jakby sie zaczelo, bedziemy trzymac kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka paszport na wyjazd do kraju wyglada dokladnie tak samo jak zwykly paszport tylko ma adnotacje ze jest jedynie na powrot do kraju. na niewaznym paszporcie zabiera ze soba bodajze wizzair. wejdz na strone konsulatu tam jest taka informacja. o mozliwosci powrotu do polski bez paszportu nic nie slyszalam niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Eli mysle ze nie dotrwam do terminu na pewno ale czy to juz?? nie jestem do konca gotowa. Brakuje mi kilku rzeczy dla dzieciaczka. Ale fajnie by bylo juz sie rozpakowac z tego dwu-paku :) jak by cos sie zaczelo napewno dam Wam znac. Nawet o polnocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlaśnie o możliwości powrotu do kraju bez paszportu czytalam na stronie konsulatu, ale to są wiadomo, niepelne inform. Powiedzx mi jeszcze ile czsu czekasz na ten jednorazowy, ile kosztowal, i co jest potrzebne. Jakoś nie usmiecha mi sie wystawanie w kolejce tylko po to by sie dowiedziec co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny juz wiem o co chodzi w tym zamieszaniu z paszportami. napisalam Wam jak to wygladalo umnie tylko ze nie pomyslalam o tym ze mogly sie zmienic przepisy. zmienily sie 28 sierpnia a ja pierwszy paszport Eli wyrabialam w czerwcu 2006. stad ten bajzelek, ktory z reszta sama wywolalam, przepraszam. borowka dowiedz sie slonce sama o "zjazdowke" bo nie wiem jak to teraz wyglada. w sumie to moglam sie domyslic ze przepisy sie zmienily bo kiedy chcialam by mi paszport przeslano kurierem (jak ten pierwszy) pani w okienku powiedziala ze jest to tylko mozliwe jesli mieszkam w Manchester lub dalej. za paszport na powrot do kraju placilam wiecej niz w tej chwili za roczny ze wzgledu na usluge kurierska wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide przewietrzyc swoje pozostale szare komorki. nie dosc ze stare to jeszcze przerzedzone ciaza :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze ktos szykuj sie do rozpakowania :) a co u reszty dziewczyn z poczatku tabelki?????? mi sie kompletnie nic nie che, musze isc glowe umyc :( a dzeiwczyny, wlasnie a gdzie i jak fotki robilysice dla maluchow??? mi bedize potrzebny tez paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. MamoEli - potrzebuję Twojej porady (pisałaś kiedyś,że pomagasz wielu Polakom - liczę na Twój experience), mimo,że szare komórki masz cytat: \'nie dosc ze stare to jeszcze przerzedzone ciaza ;););)\' koniec cytatu. Czy mogę do Ciebie zamailować, bo sprawa nie dotyczy forumowego tematu i nie chcę zaśmiecać. Mój adres email jest widoczny po każdym poście. Dzięki z góry. Brzuchatki z góry tabelki - trzymajcie się. Co do zdjęć paszportowych - to z poczty pantoflowej: też jest z tym niezła \'jazda\'.Dziecko nie może mieć zamkniętych oczu ani się uśmiechać ani patrzeć na bok.To chyba graniczy z cudem przy miesięcznym lub dwu- miesięcznym dzidziusiu??? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokita1988
Tule zalatwiania z tym paszportem?! No wlasnie, a jak to jest ze zdjeciem maluszka??? Moje malenstwo cos nie chce wczesniej sie wykluc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokita1988
To jak takiemu malenstwu zrobic zdjecie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika nie ma sprawy, mailuj. jesli potrafie to Ci pomoge. zdjecie dzieciom zrobicie wlasciwie w kazdym zakladzie fotograficznym. ja pierwsze zdjecie Eli robilam u fotografa w Asda, a teraz w snap snapie. oni robia taka ilosc powtorzen az bedzie dobrze. klada malenstwo na poduszce ktora uniemozliwia zmiane pozycji i zabawiaja. wiedza co robic,bardzo sprytni sa :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwonilam do Asanny, bo sie troche zaczelam denerwowac dlaczego jej nie ma. sprawa jest prosta: wczoraj sie przeprowadzila i nie ma jeszcze netu. dzis ma drugi skan i jest cala w nerwach czy wszystko w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli, kurde a maja ten snap snap str internetowa probowalam w google ale jakies glupotyu wychodza. no to dobrze ze assanna oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×