Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

czy ktoras zna dobrego lekarza GN w poblizu Waltham Cross dajcie znac ............prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loboszek- faktycznie, zle doczytalam twoja wypowiedz o tych plemniczkach 🌼 Tak, to prawda, ze one pomagaja w otwieraniu sie szyjki:D:D:D Co do tego kawalu:D:D my przy pierwszej ciazy to bardzo aktywnie do konca i jak sie Ola urodzila to sie smialismy , ze ma taka wlkesla dziorke na glowie od tego- oczywiscie zartuje. Tak faktycznie to ciemiaczko miala dosc okragle a dzieci ktore znam to mialy podluzne:D:D:D Za to teraz jest na odwrot z mojej strony:( i moj mezus nie jest tym zbytnio pocieszony:);) ale i tak nie moze narzekac:):):) gosza123- za porod w UK nic nie zaplacisz. Musisz byc zapisana w przychodni do lekarza GP- pierwszego kontaktu. warto tez sie umowic z polozna zebys juz\\miala taka co bedzie przy twoim porodzie:) Swiadczenia sie naleza tym co maja nr NIN- jesli twoj maz normalnie pracuje to moze pobierac na dzieci Child Benefit- to jest dla wszystkich dzieci ok 70 f na miesiac na pierwsze i troche mniej na kolejne. Z rezta benefitow to zalezy jesli nie przekraczacie pewnej kwoty to twoj maz moze sie starac o Working Tax Credit I Child Tax Credit- zeby je pobierac trzeba miec skonczone 25 lat. Ja nie mieszkam w Londynie wiec co do tamtejszych lakarzy nic nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki!!! mam podejrzenie cholestazy :( ide na badania krwi to potem mnie gp ma zawiadomic co ze mna bedzie dalej ;;;; przeszlam na diete ale watroba nadal boli :( dzieki skorpionka za poprawienie w tabelce :D skoro sztefka przeszla cholestaze to chyba nakrece odcinek \" W poszukiwaniu zagubionej sztefki \" :D chetnie bym ja podpytala o szczegoly;;;:) pewnie juz smacznie chrapiecie ze wiec zycze milej srody :D buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć !!! Idę niedługo do położnej 😠 Jak ja nie cierpię tej baby 😠 No a po południu a właściwie to już pod wieczór - będziemy się przeprowadzać wreszcie. Dokładniej napiszę Wam po wizycie, bo teraz muszę zmykać. Mada - wielkie dzięki za przepis. O coś takiego mi chodziło 🌼😘 Migotka_bober - trzymaj się. Oby wszystko wyszło pomyślnie. Trzymam kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosza123 gdzie bedziesz dokladnie mieszkac ja mam do crossa jakies 10 minut i znam te cala okolice. Ja mieszkaw w Waltham abbey. jesli masz jakies pytania to pisz.Bo okolice Waltham Cross to dosc obszerne pojecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIGOTKA -BOBER !!!!!!!!!!!!! NA stronie 190 jest numer gg Sztefki bo saga ja tez poszukiwala bo wydaje sie jej ze ma te wlasnie schorzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
migotka_bober wlasnie wrocilam od gp pobrala mi krew na proby watrobowe i teraz czekam na wyniki...tak to prawda poszukiwalam sztefki pisze z nia czasem na gg...nie martw sie bo ja od kilku dni to robie i az mnie glowa boli od tego wszystkiego, sztefka dala rade my w razie czego tez damy....ale zycze ci aby to nie bylo to chorobsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
Okruch12....1/06....40...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania Sinia..........05/06....38.....Coventry............chlop iec........Philip duila...........13/06...37.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......36.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....30/06....35......Manchester...dziewczynka.. .Marysia gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......30....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........27........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........27.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09......25.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09......22........streatham......?.. ...Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10. .22........Leicester..............?.............? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier laboszek.......14/10...21.....Swindon....dziewczynka...N atasza?/Nela? migotka_bober....15/10...21...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......20....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....17....chichester..........?... ......julia/antoś anagro..........15/11.....15.....Alcester..........?.... ...........? camillee..........29/11....13.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? eulalia............25/12.....9......Londyn.............. ....................... asiulek27.........06/01....8.....Preston........?....... ..Judytka/Szymon Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz no i poprawiam sie w tabelce-jeszcze 10 tygodni ....:-) ale to juz blizej niz dalej....mamy za soba juz przemeblowanie teraz tylko dokupic kilka rzeczy i czekamy na bobasa!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
czesc mamuski. mi ostatnio nie chce sie nic pisac tylko czytam co wy piszecie. Przez ta pogode nic mi sie nie chce tylko bym lezala w lozku i ogladala telewizje mam lenia w sobie. to bedzie glupie pytanie ale co robicie dzisiaj na obiad bo ja juz nie mam pojecia co zrobic a myslec mi sie tez nie chce pomozcie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka00- nie mamrt sie, to chyba nie tylko ty masz lenia w sobie. Mi tez przez ta pogode nic sie nie chce:) A co do obiadow to ja tez sie ostatnio wypalilam nic mi ciekawego do,glowy mi przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
ja najchetniej to nic bym nie zrobila ale moj facet niestety tak. mam ochote na pierogi ale nigdy w zyciu ich nie robilam he he i nie wiem czy by mi wyszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
a teraz ide zjesc sniadanie bo maly/mala jest glodna/y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🌼 Ja na obiadek zrobie szybko placuszki racuszki z jablkami. Bo po przedwczorajszych pierogach nie chce mi sie stac dlugo przy garach:D:D Dzisiaj mialam pobudke bladym switem o godz 6ej. Moje dziecko obudzilo sie ze stwierdzeniem, ze juz sie wyspala i kazala sobie zrobic sniadanko:D:D:D:D Dodam, ze z regoly wstajemy o 10ej wiec wstawac tak rano nie jestem przyzwyczajona. Ale przynajmniej przed 8ma poszlysmy dalej spac a teraz Ola nie chce wstac:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka00- pierogi robi sie latwo. Troche maki, 1 jajko- przynajmniej ja dodaje- i troche wody. To wszystko gnieciesz. Ciasto musi byc miekkie, nie powinno przywierac do stolnicy. a farsz dodajesz taki jaki lubisz:D:D:D Zawsze musi byc ten pierwszy raz wiec sproboj je zrobic- moze wlasnie wyjda ci super:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki! Ja już po wizycie u mojej położnej. W sumie to powiem Wam, że z jednej strony to najlepsza wizyta jaką miałam, z drugiej mam mieszane uczucie...ta pieprzona angielska służba zdrowia 😠 Dlaczego najlepsza wizyta? Bo w końcu po nieustannych walkach o tłumacza moja położna potraktowała mnie poważnie! Załatwiła mi telefonicznego tłumacza...to nawet lepiej, że telefoniczny bo się niczego nie krępowałam i zadawałam wszelkie możliwe (przygotowane wcześniej) pytania. Ponadto była miła, starała się ze mną rozmawiać, dała obiecywaną od niemal 3 miesięcy pregnancy book, odpowiadała na wszystkie pytania. No ale...niepokoją mnie odpowiedzi na te pytania. Bo gdy spytałam co z badaniami szyjki macicy - nie robią i nie będą, chyba, że nie urodzę o terminie. Badanie na cukrzycę ciążową - nie robią i nie będą, bo nie mam w rodzinie chorych na cukrzycę. No chyba, że wykryją u mnie w moczu cukier... No i same widzicie... trochę to niepokojące. Jeszcze jedno. Dostałam ostatnio jakiegoś uczulenia na brzuchu. Więc jej pokazałam, a ona, że to od metalowych guzików od spodni(guziki są na wysokości łona a krostki zaraz pod pępkiem). W końcu mówię jej, że mam nowy balsam, więc kazała odstawić... Kurcze strasznie mi to dokucza No to tak pokrótce :P Co do przeprowadzki, to w ogóle szok. Dzisiaj mieliśmy termin ostateczny - który agencja wpisała w swoje papierki. Powiedzieliśmy, że później nie możemy bo mamy tylko do dziś umowę. W sumie to wyobraźcie sobie, ze mieli na to 10 dni a odpowiedź dostaniemy....dziś o 16 godzinie 😡 Trochę to dla mnie niepoważne, no i siedzę na walizkach a tak na serio to może się okazać, że nie mamy gdzie się przeprowadzić 😠 Chyba wtedy padnę!!! Okruch melduj nam się!!! No i te Twoje poczucie humoru... :) Zaje...ste :P 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
mada744 ja bym zjadla pierogi ale mi sie za bardzo nie chce dzisiaj przy nich stac i robic bo jest troche roboty ale w nastepnym tygodniu napewno sprobuje najbardziej sie boje o ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kalcia i s_daga :) s daga napisz na jakie badania cie skierowali? ja dostalam na badania: Liver( ALT,ALP,ALB bilirubin) masz cos wiecej zlecone? kiedy bedziesz znac wyniki? czy powiedzieli ci jak to beda leczyc?? pozdr serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
migotka_bober ja skierowania nie dostalam bo poszlam rano powiedzilalam jaki problem, co podejrzewam i od reki dwie probowki krwi mi pobrano informujac przy tym ze to badania na watrobe wyniki beda jutro albo pojutrze!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
gp ma do mnie zadzwonic, wiec czekam z niecierpliwoscia mam nadzieje jednak ze to nie to, a masz jakas wyspke albo czerwone plamy na skorze???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki sa objawy taj cholstezy i w jaki sposob mozna sie tego nabawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sie melduje. Migotka-bober, Sztefka kiedys pisala, ze przy cholestazie nic nie zagraza dzieciaczkowi, tylko mamuska ma troche przerabane. Zakladajac, ze zdrowie dziecka jest najwazniejsze,mozesz sie pocieszyc. Kaska, wspolczuje siedzenia na walizach. Tylko sie nie przemeczaj, niech chlop wszystko przenosi za Ciebie. Ja mam dzisiaj strasznego dola. Spojrzalam w tabelke od poloznej i widze, ze dziecko ma juz 3700. Jak wezma mnie na wywolanie, to bedzie mialo dobrze ponad 4kg, i nie bede mogla rodzic w wodzie. Ja jestem niska (160cm) i na pewno popekam, o ile w ogole urodze takiego wielkiego klocka...No i to mnie tak doluje, ze juz nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
okruch przestan sie zamartwiac powinnas sie cieszyc ze bedziesz miala duzego bobasa nic ci nie bedzie przezyjesz wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
objawy cholestazy to swedzenie na poczatku rak i nog a nabawic sie nie wiem zaczyna swedziec i robia badania i albo potwierdzaja diagnoze albo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruch, szkoda ze jeszcze nie rodzisz.... jesli bierzesz witaminy a tam jest magnez, to odstaw. magnez opoznia porod. nie wiem czemu tak jest, ale moja gin w pl powiedziala zebym przez ostatni miesiac sobie darowala z magnezem, i zazdroszcze ci ze to juz tuz tuz :) bedziesz rodzila w wodzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede rodzila w wodzie, o ile nie uda nie pojde na wywolanie i oczywiscie o ile bedziemy zdrowi. Sorry, ze Was tak zanudzam. Moj maz tez juz jest wyczerpany tym czekaniem. Zaczynam po prostu panikowac, bo wiem, jak trudno miala urodzic moja kolezanka, ktora tez poszla na wywolanie, a jej dzieciak mial dobrze ponad 4kg. Dwadziescia piec godzin porodu plus dwa dni w szpitalu i okropne meczarnie! Ja tego nie przezyje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruch ta twoja koleznka w uk rodzila? 25 godzin?? moja kolezanka ktora rodzxila dwa dni temu poszla na wywolanie prawie 2 tygodnie po terminie. dali jej zel i jakies tabletki, miala rodzic w ciagu najblizszych 48 godz. nie miala nawet skurczy i zadnego bolu. po 2 dniach dostala inne tabletki doustnie i dopochwowo, skurcze zaczely sie o 11 rano a urodzila o 15.50. sam porod trwal ok 15 min. nie rozcinali jej (bo chyba tego nie praktykuja) i nie rozerwalo jej :) dziecko wazylo 3.600. czyli wywolanie nie musi byc takie straszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie pocieszylas... A moja znajoma rodzila trzy miesiace temu w UK.Mowila, ze obsluga byla super, ale te rzeczy na wywolanie po prostu na nia nie dzialaly tak, jak powinny. Do szpitala poszla wieczorem, dostala zel i cos jeszcze, do rana miala kilka skurczy. Znowu jej cos dali i zaczely sie skurcze, ale nie bylo rozwarcia i tak znowu przez cala noc az do poludnia. Urodzila 25 godzin po przyjeciu do szpitala i byla tak wykonczona, ze w ogole nie miala sily przec. Ta czesc tez trwala b. dlugo, bo przez zmeczenie glowka wychodzila i wracala. Moja kolezanka powiedziala, ze nigdy wiecej nie urodzi dziecka. Dzieki, Cammille, ze napisalas cos pozytywnego o wywolaniu. Zastanawiam sie jeszcze, jak sie sprawdzaja te tabelki i wyliczenia poloznej co do wagi dzieciaka. Przeciez ona tylko mierzy brzuch centymetrem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×