Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Acha Angielskie ciuszki nie pasuja na Polskie dzieci moja mala wazyla 3470 a i newborn i 0-3 za duze teraz dopiero robi sie dobre :):):) pozdrowionka i dobranoc :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie martwicie,że te new borne nie pasują na dzieci nasze :) W sumie przecież to maluszki :) ja mam same tutejsze rzeczy, wiec bedzie Lalesia moja miałą przyduże - chyba, że długie nózki będą :D Ania, widzę,że bezsenność to na koniec ciąży norma, mnie jużwszystko boli, nogi mam jak balony, cieszę się że ide na cesarkę, bo gdybym miała czekać - już nie te latka :D :D :D Pozdrowionka - dzięki za spis, co zabrać - ja ide na cc, to chyba na 4 dni powinnam wziąc conieco więcej :D Alemówisz , Aniu, że duże spodnie? A nie same koszule? Chyba,że na wyjscie ze szpitala, na ten pokrojony brzuszek albo obolały, co? 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zadne nie pasuja new born, poniewaz noworodki maja podkurczone nozki, jak zacza je prostowac beda napewno pasowaly. czym sie przejmowac, aby zdrowe bylo, nic wiecej do szczescia nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę ciuszki 0-3m. Lepiej, żeby byly za duże niż za małe. A jak będą juz naprawde dużo za duże, to męża wyślę z mamą do domu po mniejsze. A bierzecie kosmetyki jakies dla dziecka? Bo jesli mamy wyjśćz dzieckiem po kilku godzinach, to kiedy bedziemy mialy niby tych kosmetykow uzywać? (Zakladając, ze nie każą nam zostac na dlużej i nie będzie przeciwskazań do wyjścia do domu) Dziecko sie urodzi, umyją je, wytrą, dadzą nam (chyba tak..... , nie?) :), wiec potrzebne kosmetyki? (Jakies chusteczki, kremy itp.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Ja tylko na chwilke , mam na sprzedanie wozek moze ktoras z was bylaby zainteresowana, wyglada jak nowka wogole nie zniszczony, w komplecie gondolka i fotelik samochodowy. Jesli jest ktos zainteresowany podaje numer gg 8431954.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny moze ktorejs sie
przyda - w tesco jest przecena (o polowe) na niektore rzeczy z Tommee Tippee - czesc butelek, odciagacze do pokarmu, sterylizatory, wkladki laktacyjne i cos tem jeszcze chyba tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka ja juz nie w ciazy he he :):):):):) z bezsennoscia mialam problemy na poczatku ciazy :(koszmar spodnie duze na wyjscie chociaz ja nie lubie po szpitalu chodzic w pizamce tylko dresach :) a co do ciuszkow to nawet body sa za duze slyszalam o rozmiarze first size ponoc mniejszy od newborn i 0-3 albo rozmiar dla dzieci z niska masa urdzeniowa (akurat pasuje na dzieci 3500 do 4000) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka ja nie mialam cesarki ale kiedys przeszlam operacje jajnikow blizna taka jak po cc i smigalam w spodniach Jak idziesz na dluzej do szpitala to faktycznie wszystko zabierz x2 Buzialki dla wszystkich dzidz tych w brzusiach i tych na zewnatrz :)😘🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka mnie nie wykapali malej ale moze to dlatego ze wychodzilam ( chociaz mala urodzila sie rano a ja wypisalam sie na swoja prosbe wieczorem) a moze z powodu tego ze maz plodowa dla dzidzi to najlepszy balsam i powinna sie wchlonac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pozdrawiam wszystkie mamuski te ktore maja juz malenstwa swoje jak rowniez i te ktore czekaja na nie tak jak ja. Jestem nowa tutaj, chociaz od kilku dni czytam sobie te wszystkie wypowiedzi poniewaz szukam odpowiedzi na pytania ktorych i mnie nie brakuje. Jestem w 24 rtym tygodniu, mieszkam i pracuje w londynie-to tak krotko o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja rodziłam w marcu w WMUH w Londynie i moja kulka ważyła 3900, więc polecam ubranka 0-3m. zawsz lepiej mieć większe, to nie trzeba maleństwu wykrzywiać rączek aby włożyc w rękawki. Ubranek miałam po dwa, ale mały robił kupki i ja jako pierwszy raz mamuśka nie miałam wprawy z przebieraniem, więc troszkę body były brudne i mąż musiał dowozić :) Jedzonko sobie też weźcie i dużo wody. Na salach jest bardzo ciepło. I powodzenia życzę. Ja tam mogłabym rodzić jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę prosić o dopisanie do tabelki. shirin czyli ola, 20.03,londyn-hounslow, 3910g, synek o imieniu farid :) teraz o mnie. w anglii juz 3 latka, glównie hounslow i heathrow:), mąż pochodzi z Iranu, Synek urodził się w marcu (9 dni po terminie) pod wpływem gazu i epiduralu. 50 cm i 3910g. Mimo, że zmiksowany to wygląda jak Polak i chwała mu za to. Pozdrawiam mamusie i maluchy i mamusie z maluchami w brzuszkach!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje pierwsze pytanie nie dotyczy co prawda dziecka, lecz macierzynskiego. Czy ktoras z was wie jaka jest roznica pomiedzy Statutory Maternity Pay a Maternity Leave? Pracuje dla bardzo nie ciekawej osoby, ktora niestety nie chce mnie poinformowac w tej kwestii, traktujac przedmiotowo z zyskiem dla siebie. I jeszcze jedno: przez ile tygodni pracodawca musi placic macierzynski dla mnie i kiedy powinnam wrocic do pracy? Czy jest to 26 czy 39 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dot76 z tego co ja się orientuję od 1.04.2007 macierzyńskie masz płacone przez 9 m-cy. Na macierzyńskie możesz pójść 15 tyg.przed terminem. Do pracy możesz wrócic kiedy chcesz po urodzeniu maleństwa, ale musisz dać informację 28 dni przed powrotem. Masz możliwość powrotu do pracy na tą samą pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuszki i mamusie. Co do ubranek.Ja uzywam tych naw born i od 0-3 mies. Z tymi ubrankam to tez czasmi zalezy od firmy w ktorej sie kupi. Bo czesto jest tak , ze te 0-3 mies sa na wage 4kg, 5,5kg a czasami na 6,5kg. Wiec patrzcie na metki w srodku i wszystko bedzie wiadomo. skorpionka- jesli zamierzasz wyjsc w tym samym dniu to nie trzeba brac kosmetykow tym bardziej, ze dzidzia ma na sobie maź ochronna i nie powinno jej sie kapac tak od razu. My Julka kapalismy w 3 dobie po urodzeniu i to tylko czysta woda- i tak przez pare dni. Dopiero od niedawna uzywamy plynu do kapieli. shirin- gratuluje slicznego synka🌼❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada744 dziękuję bardzo :) ale jak się urodził to był taki slimak, teraz to już chłopak. Twój synek za to sliczny od małego i bardzo śliczne imię Julek. (ja już szukam dla następnego bo ma byc polskie i to bez dyskusji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anibas82
Witam mamuski :) mam pytanko, co to jest to 'relation to brim'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loboszek- ja juz myslalam, ze cie wzielo calkowicie ale cos dzidzia dzisiaj nie chciala wyjsc- a to maly uparciuszek:D:D:D Trzymam kciuki zeby to juz nastapilo jak najszybciej❤️❤️❤️ Mi sie juz chce spac ale coz za pol godzinki Julus obudzi sie na cycusia wiec nie ma sensu sie klasc❤️ Dobranoc wszystkim👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi2-27
z macierzynskim to jest troche inaczej ,mozna isc 11 tyg przed datą porodu ,a okres płatnego zalezy jak długo pracowałas przed porodem. Jezeli nie przepracowałas 12 miesiecy na stalym kontrakcie przysluguje ci 26 tyg urlopu płatnego jest to kwota 112Ł/tyg i 26 tyg niepłatnego czyli w sumie 52 tyg. Jezeli nie byl to praca na kontrakt staly zasiłek wypłaca ci job centre. A jezeli pracowałas dłuzej niz rok dostajesz pelna sume wynagrodzenia albo 80% i wypłaca go zakład pracy ale nie jestem pewna sumy musisz zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata85
Hej dziewczyny. Przepraszam za to że nie pisałam ale mam lekkie problemy ... pierwszy to taki ze mudze napisac pismo o wypowiedzeniu mieszkania (Anglia) a za cholerke nie wiem jak ... blagam pomozcie ....mam tylko coś takiego : Dear Sir/Madam I write to give you notice that I intend to terminate my lease with yourselves. I shall leave the appartment that I rent from you at ... (adres) on ... (data). Yours sinccerely, ale nie bardzo chyba ... Agata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzior, szkoda, myslalam, ze moze jestes gdzies za rogiem, ale moze sie kiedys gdzies umowimy na spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anibas82
laboszek dziekuje za odpowiedz, to mnie zastanawialo bo polozna napisala mi w karcie 2/5. Termin mam na 16-go bm czyli jeszcze tydzien :) jeszcze albo az, juz sie nie moge doczekac mojej dzidzi. Mama przylatuje jutro do mnie i chcialabym zeby dzidzia sie pospieszyla ale jak narazie nie daje nawet sygnalow ze chce wyjsc :( zadnych skorczy tylko czasem brzuszek bezbolesnie twardnieje a tak nic :( pozostaje tylko czekac.. A i mam jeszcze jedno pytaie ktore mnie nurtuje.. mianowicie czy tu w uk robia lewatywe?no wiecie o co mi chodzi? pozdrawiam wszystkie oczekujace mamusie no i rowniez te ktore maja szczescie juz miec dzidzie przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie brzuszki i mamusie Ale nasza córcia zafundowała nam weekend całą sobotę i niedzielę płakała, w nocy z soboty na niedziele wrzask budziła się co 2 godz i płaczem nie chciała jeść tylko krzyk ikrzyk i obgryzanie rąk te jej ząbkowanie mnie wykończy za to dziś odsypia weekend jeszcze śpi od nocy obudziła się na jedzonko o 8.30 i śpi nadal, chyba zacznę się martwić. Co do ubranek ja wziełam do szpitala first size i były dobre a mała miała 52cm, te na 0-3 zaczęły dopiero pasować po 2 mioesiącach, po tygodniu przyjechała teśćiowa i przywiozła cały wór ubranek z Polski i były jej dobre te na 56, racja jest że na nasze polskie dzieciaczki nie pasuja angielskie ubranka. Teraz Julcia ma prawie 4 miesiące i te ubranka na 3-6 są za duże a polskie 72cm dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha co do urlopu macierzyńskeigo to ja na nim jestem to może troszke pomogę, żeby dostać urlop macierzynskie musisz mieć przepracowaneo 26tygodni wliczając 165tydzien ciązy czyli musisz pracowac 11 tygodni przed zajściem w ciąże. Jeśli sie kwalfikujesz to pracodawca ma obowiażek ci płacić 90% płacy przez 6 tygodni a później 112f, a jeśli w tym czasie zmieniłaś pracę to płaci ci Job center całe 39 tygodni 112 funtów.A jeśli masz przepracowany rok u jednego pracodawcy to całe 39 tygodni musi ci płacić 90% płacy. Dokumenty należy złożyć do 12 tygodni przed terminem porodu na macierzyński mozesz iść 12 tygodni przed porodem ale lepiej iść jaknajpóźniej wtedy dłużej zostaniesz z dzidzią w domu. A i po urlopie macierzyśkim przysługuje ci urlop wychowawczy 26 tygodni ale on juz jest niestetety bezpłatny, jeśli chcesz wrócić do pracy to musisz poinformować pracodawce 28 dni przed powrotem lub jeśli nie chcesz wrócic też go musisz pionformować 28 dni przed. Mam nadzieję,że w miarę zrozumiale to wyjaśniłam jakbyście miały jeakieś pytania to pytajcie. Idę bo moja mała sie wkońcu obudziła. Życzymi miłego dnia 👄 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anibas82
laboszek no to miejmy nadzieje ze nasze dzidzie nie beda zwlekac zbyt dlugo bo ja chyba osiwieje ;) Ty przynajmniej wiesz co bedziesz miec a dla nas to bedzie niespodzianka, zreszta na wlasne zyczenie, ale miedzy innymi dlatego tez chcialabym miec juz to za soba bo normalnie ciekawosc nas zzera :) co do tej lewatywy to mnie zmartwilas, ja poprostu nie chce niespodzianek szczegolnie ze na sale porodowa ide razem z moim narzeczonym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anibas82
laboszek - no to musze go uprzedzic :) zeby mi w trakcie nie zemdlal z nadmiaru wrazen :) a moze mozna samemu sobie zrobic? nie rozumiem dlaczego tego nie robia? przeciez to malo higieniczne? ktos moze pomyslec dlaczego sie tym martwie, ze powinnam myslec o dzidzi, owszem nie ma dla mnie nic wazniejszego niz zeby byla zdrowa i silna ale siedzac w domu mysle i analizuje jak to bedzie krok po kroku i jesli moge cos zrobic by bylo bardziej 'komfortowo' to chcialabym wiedziec, dlatego pytalam. no nic zostawmy ten temat, bedzie jak bedzie, byle dzidzia byla zdrowiutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ...........IMiĘ Gosia24Leicester.03/10....40....Leicester....córka...... Madzia Justyna M..........03/10....40....London..... synek......Adrian lara27..............10/10....24...........Hull.......... ?.............?.. Izabela26.........12/10.....35....Kidderminster....córka .......OLIWIA jovka.............12/10......39.....Londyn.....córcia.. ...........Hannah migotka_bober..15/10.....39...Londyn....syn...Maximilian lub Samuel edziulka...........15/10.....39...Bristol....córeczka... Laura/Wiktoria Skorpionka81....19/10......39....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....37.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....37....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....36....Croydon........synus.. ........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......35....Grimsby.....synus....Pawel, Cezary czarna101........08/11.....34....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....31.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee..........29/11.....33.....Bristol.........córk a ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......26....Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......26... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......24.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn.........chłopa k.............Ryan s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn........dziewczyn ka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield...........sy n............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka ja mialam weekend przeprowadzki z dolu na pietro niby nic nie robilam ale namęczyłam sie sporo! teraz juz prawie wszystko gotowe!wczoraj w nocy obudzilam sie z bolem brzuha ale nie wiem czy to byly skurcze przedporodowe nie wiem jak opisac ten bol.to nie byl taki jak na miesiaczke.ale przeszedl.zastanawiam sie bo ja w ogole zadnych boli nie mam.niektore pisza o skurczach przedporodowych a ja ich chyba nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora23
witam wszystkie mamuski!!! ja juz samiutka w domku bo mezus dzisiaj leci do pl. to dobrze ze tylko na 5 dni ale i tak chyba dostane chopla sama w tym domciu!! to teraz bede chyba siedziec przy kompie 24h bo niewiadomo co tu robic!! juz niemoge sie doczekac kiedy sie ta moja kruszynka urodzi pozostalo mi tylko w sumie jakies 3 tyg ale jak na zlosc jakos mi sie dluza te dni a im blizej do porodu to mam coraz bardziej wiekszego stresa powiem szczerze ze bardzo sie boje!!! ale coz co ma byc to bedzie wazne zeby bylo zdrowe!!! pozdrawiam anka00 co tam u ciebie slychac? odezwij sie czasem pozdrawiam cie serdecznie i jak tam twoja corcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×