Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość pracuje w szkole
i czasem nam sie dzieci chwala (nie polskie, tylko tak w ogole), ze sie bardzo ciesza, bo od wczoraj maja wlasne...lozko i nie musza juz spac z siostra/bratem. wiec wiesci o odbieraniu dzieci z powodu metrazu mieszkania uwazam za grubo przesadzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes, nic sie nie stalo. potrafie mowic juz o mojej pierwszej corce ze spokojem choc bol pustych ramion pozostal... karinell, alez bym sobie obejrzala alternatywy4 :) laboszek. wiem jak ci ciezko bo pamietam siebie jak sie wkurzalam ze juz powinnam rodzic na dniach a nawet skurczy przepowiadajacych nie mialam... ale porod poszedl blyskawicznie, kiedys go tu opisywalam ale nie wiem czy pamietasz nela21, poczytaj topik pare stron wstecz bo temat opieki ciezarnej podczas gdy pracuje tylko partner wlasnie sie przewija. i dziecka wam nie odbiora tylko dlatego ze macie male mieszkanie!!! my mieszkamy w bedsit - jeden pokoj + kuchnia + lazienka + malenka garderoba i nikt nam corki odebrac nie chcial! co wiecej - health visitor napisala list do city council ze potrzebujemy mieszkania bo dziecko, bo malo miejsca, bo II pietro i moze on pomoze w szybszym uzyskaniu mieszkania socjalnego Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela21
ufff...to troche mnie uspokoilas,dziekuje!!!a nie wiesz jak tam z ubezpieczeniem jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela ubezpieczysz sie na Niego. dziecka Ci nie zabiora.zabieraja dzieci jak widac ze sa niezadbane- glodne, brudne, lub widac slady przemocy w stosunku do dziecka.podejrzewam ze to Ciebie nie bedzie dotyczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania i Babel
Witam wszystkie obecne i przyszle mamusie! Trafilam tu szukajac odpowiedzi na pytanie dotyczace badan robionych w trakcie ciazy poniewaz ostatnimi dniami czuje sie nieco zaniedbywana. Nie mam jednak sily przebrnac przez wszystkie strony wiec z gory wybaczcie jesli zdarzy mi sie kiedys zadan jakies banalne pytanie. O ciazy na wstepie: termin mam na 26 stycznia a w brzuszku Babelek okazal sie byc dorodnym chlopcem. Ciaza przebiega prawidlowo bez wiekszych ekscesow a syn dokazuje codziennie licznymi kopniakami. Mieszkam na obrzezach poludniowego Londynu i tak samo jak dot bede rodzic w St. Hospital. Tu tez w listopadzie zaczynam szkole rodzenia. Poki co pracuje ale od konca listopada zamierzam skorzystac z przyslugujacego mi urlopu macierzynskiego jako, ze moja managerka alergicznie reaguje na swoje podwladne w ciazy i postanowilam pozegnac sie z nia wczensiej niz wczesniej zmaierzalam, a co! :-) Tyle na obecna chwile...a teraz pozwolcie, ze jeszcze troche o Was doczytam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania i Babel
Witam wszystkie obecne i przyszle mamusie! Trafilam tu szukajac odpowiedzi na pytanie dotyczace badan robionych w trakcie ciazy poniewaz ostatnimi dniami czuje sie nieco zaniedbywana. Nie mam jednak sily przebrnac przez wszystkie strony wiec z gory wybaczcie jesli zdarzy mi sie kiedys zadan jakies banalne pytanie. O ciazy na wstepie: termin mam na 26 stycznia a w brzuszku Babelek okazal sie byc dorodnym chlopcem. Ciaza przebiega prawidlowo bez wiekszych ekscesow a syn dokazuje codziennie licznymi kopniakami. Mieszkam na obrzezach poludniowego Londynu i tak samo jak dot bede rodzic w St. Hospital. Tu tez w listopadzie zaczynam szkole rodzenia. Poki co pracuje ale od konca listopada zamierzam skorzystac z przyslugujacego mi urlopu macierzynskiego jako, ze moja managerka alergicznie reaguje na swoje podwladne w ciazy i postanowilam pozegnac sie z nia wczensiej niz wczesniej zmaierzalam, a co! :-) Tyle na obecna chwile...a teraz pozwolcie, ze jeszcze troche o Was doczytam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i sobie obejrze jakis film bo tak pisalam i mnie ochota naszla. taki fajny znalazlam- sztuka kochania- polska komedia z lat 80-tych cbhyba czy poczatku 90-tych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela21
dziekuje karinella za rady i przepraszam ze tak glowe zawracam ale jestem naprawde przerazona tym wszystkim i chyba zaczynam panikowac...moge sie na niego ubezpieczyc skoro nie jestesmy malzenstwem?nie bedzie z tym problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajaj nie obejrzebo dziewczyny kolejny odcinek bringing up baby na channel 4 sie zaczyna o 9.juz trzeci- naprawde fajny program- polecam natchnelam sie dzieki niemu mysla zeby kupic chuste tzw sling - do noszenia dzidzi,zeby miec oprocz nosidelka na dwor i bouncera po domu obiore pomarancza i zasiadam ,tzn klade sie ogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nela tutaj waszzwizek bedzie na takich samych prawach jak malzenstwo jezeli chodzi o takie sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella!!! ales mi przypomniala o programie! dzieeeeki! 👄 a w czwartek przychodzi do mnie angielka z wyborem slingow :D wiec sie odezwe jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nela przepraszam bardzo ze Cie nastraszylam z tym ubezpieczeniem i sorki dziewczyny ze tak Wam o tym trulam ale z reka na sercu troche sie tego wystraszylam.... dzieki i milego wieczorku. ja znow jakis film na lap topie i spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela21
nie martw sie agnes 23 ja sama w strachu...nie wiem co mnie czeka w tej wielkiej angllii,tyle tego wszystkiego,tych papierow,zalatwiania...a ja nawet nie znam dobrze angielskiego...sama nie wiem po co rzucam sie na gleboka wode?wiem tylko ze chce jak najlepszego zycia dla naszej coreczki a w anglii podobno jest o wiele latwiej niz w polsce.Dziekuje wam wszystkim dziewczyny,dzieki waszym radom czuje sie o wiele lepiej i choc boje sie strasznie to wiem ze musze sobie poradzic,moze nie bedzie az tak zle?To wszystko dla Amelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko daj znac czy naprawde dobre te slingi. caly czas nie mam zamiaru nosic corci w tym ale jakies to takie milsze z wygladu niz nosidelko nela bedzie dobrze,na pewno ciezko na poczatku, bo nawet bez dzidzi jest ciezko-nowe srodowisko,klimat i wogole,ale poradzisz sobie.niektore dziewczyny wcale nie mowia po angielsku i daja sobie rade.a jeszcze nie zlikwidowali tlumaczy dla chorych wiec mozesz poprosic na pierwszej wizycie u poloznej o tlumacza i juz na kazdej powinien byc.przynajmniej w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania od Babla widze ze Ty tez styczniowka.pisz czesto, bedziemy sie wymieniac podobnymi dolegliwosciami ciazowymi. uuu znowu glod mnie zlapal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) obejrzalam dzisiaj pierwszyr az ten program o niemowlakach :) bardzo mi sie podobal!! ja tez zaczelam myslec o kupnie chusty :D a tak w ogole to co bierzecie dla dziecka do spzitala? kilka ubranek i jakies kosmetyki?? cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella, ta babka przychodzi do mnie o 15 wiec odezwe sie wieczorem albo nastepnego dnia, poprosilam ja o przyniesienie ringslingow i wraparoundslingow. polecam polska strone www.chustomania.pl a tam gdzie ja kupuje to www.snugglensnooze.co.uk - tam nic sie nie placi za przesylke jakbys chciala kupic - a poniewaz to babka mieszka w tym miescie gdzie ja zaproponowala ze moze przyjechac do mnie albo spotkamy sie gdzies w parku czy gdzie mi tam pasuje :) mam nadzieje tylko ze po jej wyjsciu bede sama potrafila zawiazac taka chuste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamika2
witam dziewczyny postanowiłam do Was dołączyć wprawdzie mieszkam w Irlandii Północnej ale mam nadzieję, że nie macie nic przeciwkotemu, że sie przyłącze. Jestem w 19tc i mam już córcie a teraz podobno będzie druga:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, no tez nie mam zamiaru nosic Julki caly czas ale niestety jest z niej taka przylepa ze jak nie spi to domaga sie nieustannej uwagi i nie ma mowy zeby zostawic ja sama :( a poniewaz maz pracuje na noc i potrzebuje sie wyspac nie moge zostawic jej samej i isc do kuchni bo Mala bedzie wrzeszczec - to nawet nie placz tylko jeden wielki wrzask... a tak w chuscie bede miala obie rece wolne chociaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camillee, do szpitala to ci sie kosmetyki nie przydadza, jedynie pare pampersow i chusteczki do pupy. z ciuszkow uzylam: body z dlugim rekawem, pajacyk, czapeczka i lapki niedrapki. na wyjscie zalozylam jeszcze sweterek choc teraz mysle ze musialo byc jej w tym wszstkim goraco. a Mala wlasnie spi na moim brzuchu a ja nie mam jak sie ruszyc bo ja obudze i znowu na cycu bedzie wisiec z godzine... a tak mi sie siku chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamika2
A co do tłumaczy to nie mają prawa nikomu odmówić, bo takie jest poprostu prawo i radze się upierać, wiem, bo sama cały czas korzystam z tłumacz a jak nie przyjdzie to masz prawo dostać nawet telefonicznego tzw. language line czyli linia językowa też już korzystałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko, dziekuje :) a dla siebie co trzeba wziac? ja przygotowuje pizamki, recznik, wkladki, podpaski. cos jeszcze istotnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek ja na pewno nie wiem nic z tym tlumaczem bo mi tylko na poczatku zaproponowali,ale sama daje rade wiec odmowilam.do porodu biore meza,ktory bardzo dobrze mowi i rozumie bo ja mysle ze nawet po polsku nie bede rozumiala jak bedzie bolalo ziarnko spisalam linka do tej chusty i pewnie kupie bo moj maz tez przewaznie w nocy pracuje.ja jeszcze bede miala ten bouncer- takie krzeseleczko z wibracja pod spodem,bierzesz takiego brzdaca wsadzasz do tego i stawiasz tam gdzie akurat cos robisz-np.na stole w kuchni czy na podlodze przy kibelku.jemu tam wibruje pod spodem, migaja lustereczka a Ty czloweieku spokojnie robisz co chcesz sama sprawdzilam jak bylam niania i wiem ze dopuki maluszek nie nabierze wprawy w wyginaniu sie spokojnie mozna sobie tym zycie ulatwic ale chusta fajniejsza jak czytasz czy cos tam robisz,do gotowania jednak bede sie bala ze cos wyleje lub upuszcze na dzidzie wiec bouncer bedzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camille podobno te podklady poporodowe na lozko- wielgachne a dasz rady spac w pizamce takiej ze spodniami, bo mnie juz ciezko.tylko w koszuli wygodnie? ja jeszcze kupilam (wiem ze wczesnie ale panikara jestem) majtki jednorazowe i tak jak dziewczyny pisaly przygotuje paczke slodyczy i wode,sok bo jesc nie dadza a moze byc dlugo i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella - my mamy taki bouncer ale poki co rozlozylismy go na kawalki i schowalismy bo po pierwsze Julka jest do niego jeszcze za mala, przekrzywia sie itd a do tego wkurzala sie w nim :O i tez mamy z tym palakiem, zabawkami i wibracja, wiec wszystko zalezy od dziecka. nie wiem, moze jak bedzie troszke starsza, za miesiac czy jakos to znowu go zlozymy i sprobujemy ja tam wsadzic camille - dla siebie to zel pod prysznic napewno moge napisac co sie nie przydalo - balsamy do ciala na przyklad :P jak wyszlam spod prysznica to szybko sie ubieralam zeby do corci wrocic bo balam sie ze bedzie plakac :) majtki jednorazowe z bootsa to porazka - niewygodne i jakos slabo podpaske trzymaly, w domu zalozylam zwykle bawelniane majtole. podobnie te maternity towel - bleeee, podpachy jak w Polsce ponad 10 lat temu! tylko dlugie na 30cm! zwijaja sie, krew przecieka bokami - nie polecam! najlepsze sa alwaysy na noc - na te pierwsze dni, potem zwykle alwaysy. nie przydaly sie wkladki laktacyjne bo pokarmu nie masz od razu nie wiadomo ile. jak mi sie cos przypomni to napisze a jak cos to pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko ja sie smialam z tych podpasek niby ciazowych.jak dostalam okres to takie tylko w polsce byly i zastanawialam sie ostatnio w bootsie jak one maja sie do ochrony przed zabrudzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella, ja jeszcze sie mieszcze w spodenki od pizamy, troche je sobie zsuwam zeby nie uwieraly, a gora nadal dobra :) do czego sluza jednorazowe majtki?? nie wystarcza normalne tylko wiekszy rozmiar?? a z tymi podpaskami to az tak bardzo \"leci\"??? myslalam ze dlugo ale nie az tak intensywnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo, do ochrony przed zabrudzeniem to one maja sie nijak :O zuzylam kilka i rzucilam w kat, nie dosc ze niepraktyczne to caly czas czujesz jakbys ksiazke telefoniczna miedzy nogami nosila :O :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camillee, no na poczatku leci duzo i czesto, jak sie karmi piersia to krwawienie sie zmniejsza i ja mialam nadzieje ze potrwa tak max do 3 tyg a tu juz 4 minely a ja nadal z podpaskami latam :O a majtki jednorazowe nie sa niezbedne - ja uzylam jedna pare i reszta zostala - sa o tyle dobre ze jak sie zabrudza to wyrzucasz i tyle, a ja kupilam jeszcze normalne bawelniane tylko wieksze w primarku i te sie wlasnie swietnie sprawdzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz mniejwiecej napisac ile razy dziennie trzeba zminiac podpaske przez pierwszy tydzien? musze zaczac pakowac torbe do szpitala.... w pracy juz sie mnie pytaja czy spakowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×