Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mazowszankaaa

Od maja staram sie o dziecko!!!!!!

Polecane posty

z rynku wtornego,ale pod warszawa, bo bedzie taniej, zreszta od 7 miesiecy mieszkam pod warszawa i sie juz przyzwyczailam, ale co znajde to nie aktualne, ... rece opadaja, a na dodatek sezon urolopowy i nawet agencje nie dostaja nowych zlecen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwas foliowy zacznij brać jak najszybciej ja kupuję w takim wielkim opakowaniu chyba 100 tabletek za 15 zł, na długo starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna tabletke dziennie, tak? a co myslicie nt falvitu? mi poradzila pani w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witay Ola!!! Jak samopoczucie dzisiaj??? Aniko, ja nie doradze w kwestii witamin w tabletkach, bo mam do nich dosc sceptyczny stosunek... Moja gin powiedziala, ze jak skoncze folik (jakies 5 tabsow mi jeszcze zostalo), to moge sobie kupic wit. dla ciężarnych... ale nie wiem, czy tak zrobie... musze skonsultowac to jeszcze z lakarzem, ale po braniu samego zelaza nie czuje sie najlepiej... na Twoim miejscu jadlabym duzo warzyw i owocow, duzo sie ruszala, cwiczyla, moze jestes przemeczona... zestresowana, ruch i zdrowe jedzonko to najlepsza sprawa dla organizmu... Ciekawa jestem, gdzie mieszkasz pod warszawą... my rozgladamy sie za chatą w okolicach Sulejowka, nie jest latwo, rozumiem wiec twoje sfrustrowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę, że kwas ci póki co wystarczy, falvik jest chyba dla starszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazowszanko u mnie nastrój na razie OK, jeszcze nikt zbytnio nie przeciągnął struny a jaka jest u WAS pogoda, tu trochę pada, jest chłodno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas maly odpoczynek od upalow... wczoraj pieknie lało, dzis susza, lekki wiaterek, ale mogloby byc mniej parno... Jednak niech juz tak zostanie, niz gdyby mial wrocic ten skwar..... no i slonce nie swieci!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FALVIT Zestaw witamin i minerałów dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. WSKAZANIA: Zapobieganie niedoborom witamin i soli mineralnych, szczególnie u kobiet. DAWKOWANIE: 1 drażetkę dziennie podczas posiłku lub bezpośrednio po nim. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Chronić przed światłem. PRZECIWSKAZANIA: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować preparatu łącznie z innymi preparatami witaminy A i D3. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Nie przekraczać zalecanego dawkowania preparatu szczególnie przez osoby z hiperkakemię, kamicą nerkowy, zaburzeniami czynności nerek. Witamina B6 może zmniejszać skuteczność lewodopy podawanej bez inhibitora obwodowej dekarboksylazy. Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci OPAKOWANIE: 30 drażetek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w okolicy wołomina... pani w aptece mi pordzila, zastanowie sie, zaczelam o tym myslec, bo ostatnio lapia mnie straszne skurcze np. w stope

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas Foliowy 250tabl. 12,01zł Kliknij aby powiększyć Skład: 1 tabletka zawiera: Kwas foliowy 400 mcg 200% zalecanego dziennego spożycia oraz: Fosforan diwapniowy (subst. spulchniająca), kwas stearynowy (subst. wiążąca), sól sodowa karboksymetylocelulozy (subst. wypełniająca), stearynian magnezu (subst. przeciwzbrylająca). Działanie: Kwas foliowy należy do grupy witamin B. Reguluje ona wzrost i funkcjonowanie wszystkich komórek. Uzupełnianie tej witaminy przez kobiety przed i w okresie ciąży pomaga zapobiegać wadom rozwojowym płodu. Ma to także pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków. Kwas foliowy wpływa na prawidłowe funkcjonowanie systemu nerwowego i mózgu, decyduje o dobrym samopoczuciu psychicznym. Kwas foliowy znany jest również jako czynnik antyanemiczny, pobudzając procesy krwiotwórcze w organizmie człowieka. Wskazania: zapobiegawczo w okresie prekoncepcyjnym, w okresie ciąży i karmienia piersią; kobiety stosujące środki antykoncepcyjne; w celu uzupełnienia diety w kwas foliowy: osoby nadużywające alkoholu, palące, narażone na stres, spożywające duże ilości kawy. Sposób użycia: 1 tabletka dziennie lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia wciągu dnia. 250 tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz skurcze, to po prostu w tojej diecie brakuje magnezu, nie przejmuj się ja jteż to mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli idzie o skurcze to magnez i cynk pomoga, ale najlepiej dorzuycic jeszcze witaminki z grupy B bo wtedy lepiej sie wchlaniaja. trzeba pamietac ze magnezu nie powinno laczyc sie z zelazem bo za przeproszeniem dupa z podawania tych lekow bo razem sie zle wchlaniaja ja nie moge brac preparatow z duyza zawartoscia zelaza bo od razu wymiotuje dlatego np falvit odpada bo sie okrutnie zle czuje. w ciazy nie moglam prac np materny ale za to feminatal bardzo mi sluzyl. bralam go takze przez caly okres karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wczoraj sobie poprawiłam znowu nastrój i kupiłam spodnie w TOP SECRETS, na które polowałam po przecenie 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuM ja tez po tym paskudnym zelazie czasami zle sie czuje, zrobilam sobie dzienna przerwe wczoraj, dzisiaj lyknęłam, na razie zyje :O najgorsze, ze musze brac to na 30 minut przed porannym posilkiem... buuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze dziewczynom z Warszawy i innych duzych miast PRZECEN u nas w pipidowie to jak 20% taniej jest to juz dobrze, z reguly jak cos kosztuje 120 zl to na 110 albo 100 pzrecenia i tyle :( ja na poprawe nastroju kupilam sobie piramidke TABLERONE, takiej czekoladki co to kiedys tylko z niemiec mozna bylo dostac :) wpierdzielilabym pewnie cala ale jeszcze odrobina zdrowego rozsadku zostala i zjadam po 1 kostce, starczy wiec na pare dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazowszanka wiem o czym mowisz. ja mialam sposob na zelazo, lykalam je za nim z lozka sie podnioslam, zapijalam duuuza iloscia wody i dopiero pozniej sniadanko. Jka u ciebie z wynikami? ja mam problemy z zelazem ze tak powiem wrodzone bo w okresie ciazy jak bardzo chudlam i wymiotowalam wzieli mnie na hematologie i sie okazalo ze moj organizm ma zerowa przyswajalnosc zelaza, lykalam 5 tabletek jednoczesnie z nadzieja ze chociaz odrobina sie przyjmie. Profesor hematologii dal mi jeszcze dobra rade jak zapchac zelazem naturalnym organizm - codziennie po conajmniej szklance soku z kwaszonej kapusty, soku pomidorowego i buraczanego, pozniej jak juz nie moglam to pilam taki wielowarzywny hortexu. aha no i oczywiscie ciagle jadlam brokuly i fasolke szparagowa, teraz juz nie bardzo moge na nie patrzec jaki masz poziom erytro i leukocytow? oraz jaki poziom hemoglobiny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej dziewczyny ja sie dzis kiepsko czuje :( choc pogoda wrescie spuscila z tonu grzewczego !?!?!? hej gdzie wy kupujecie folik u mnie czyli wrybniku dostepne sa tylko 60 tabletek najwiecej :( i kosztuje np 30 tab. kosztuje 5,8 zl a 60 tab.kosztuje 10,30 :(:(:( z firmy \"polfa\" sprawdzie z jakiej firmy jest wasz folik :) za dane gory dziekuje :):) pozdrawiam bardzo goraco ❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oststnio robilam badania 3 tygodnie temu, wszystkie wyniki byly w normie za wyjatkiem tego zelastwa!!!!! Ale z tego co pamietam, to ja chyba zawsze jakos malo zelaza mialam... Za tydzien ide znowu na badaniekrwi.. :O Rozumiem, ze juz nie mozesz patrzec na to, co musialasc jesc w nadmiarze... ja teraz tak mam z niektorymi produktami, np. na poczatku ciazy zajadalem sie ryzem i ziemniakaki... potrafilam ugotowac sobie torbe ryzu i wtrabic tak bez dodatkow... teraz nie pokazuj mi go bleee..... Ale za to mogejuz pic moja ukochana herbatke :D PS Wlasnie sie ROZPADALO!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam kwas foliowy z Polfy i z Syntezy (jakies przeds. chemiczne z Poznania).. za kazdym razem po 30 sztuk, o,4 mg.... Cena okolo 4-5 zlotych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazowszanka - jesli tylko masz obnizony poziom zelaza to nie wiem czemu ci przepisala lekarka az zelastwo do lykania rano. Sproibuj popic te moje soczki a powinno ci sie podniesc. Aha i pamietaj 2 dni przed zrobieniem wynikow nie powinnas lykac zelaza bo ci zaklamane wyniki moga wyjsc sprawdz dokladnie i mi napisz jaka masz hemoglobine i te krwinki bo ot bardzo istotne czy one sa w wysokiej normie czy w dolnej. nie ma nic gorszego niz anemia w ciazy, uwierz mi na slowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,hej to znowu ja ...!!!! Nie było mnie chwilę i czytania się narobiło-widzę ,ze jak upału nie ma to i chęci lepsze na topiku do pisanka :-) Mazowszanko kochana ty to potrafisz na duchu podnieśc - ale nie nakręcam się za mocnooo wiesz rozczarowanko jest gorsze niz cokolwiek Wczoraj było staranka oczywiście! miałam 15 dzień cyklu zawsze mam raczej regularne co 30 dni- zreszta czułam ,ze teraz płodne są bo jajniki mi dokuczały :-) taki dzionek kulminacyjny to podejrzewam bedzie w czwarek-ale męzunia nie bedzie- może dzisiaj cos się jeszcze postaramy- ale wiecie nie chcem naciskać -bo to moze zaszkodzić niz nam pomóc....SUPER BY BYŁO BY NAM SIĘ UDAŁO :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja mam jeszcze pyatnie: w piatek strasznie dokuczaly mi jajniki,czulam, ze ten kulminacyjny dzien sie zbliza, niestety w piatek ze staranek nic nie bylo. okres mialam 16 lipca, staranka: 25.07, 27.07, 29.07 rano i wieczorem, 31.07, 02.08 jak myslicie, kiedy byla najwieksza szansa? mam regularnie, co 28 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuM... odnalazlam te swoje wyniki... czerwone-4,64 biale-8,9 hemoglobina-11 tej hemoglobiny to cos malo, prawda? powinno byc od 12 do 16??? A poza wynikami to jak sie przejawia anemia i czym moze w ciazy grozic? Zielona w tej kwestii jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika wydaje mi się ,ze starałaś się w odowienim czasie-trudno jest wyczuć kiedy ten dzień wiesz jaka jest natura....ale kochaa.laś się w dniach płodnych więc teraz tylko trzymać kciuki i czekać - a raczej nie czekać na @ :-) prawie w tych samych dniach musimy się starać- tylko mi jeszcze zostały trzy dni na staranka-ale tak intensywnie co ty to ja się nie starałam- TYLKO POGRATULOWAĆ ! Nie widzę inaczej jak tylko zaciążenie przy takich częstych starankach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem,jak czytalas, co napisalam w poniedzialek, to bylam zla na mojego meza, ktory wiesz po wszystkim szczesliwy, a pozniej tekst - a jutro tez musimy sie kochac.... fajnie, musimy... dlatego stwierdzilam,ze przez najblizszy czas nie bede go prowokowala... no i dzis mialam mila niespodzianke, a poza tym trche go rozumiem, ma baaaardzo stresujaca prace pomylilam sie, wiec poprawiam Nick ...........Imię ............Miejscowość....Wiek.....Data okresu 1) Ania20.............Ania............Wawa............20.............02.07 2) Mozolinka.........Ewa............Szczecin........ 26.............13.08 3) chce miec Karolinke....Ela.....Aachen............29.............08.08. 4) hb.................Hania...........Lębork............26..............brak 5) Jade...............Asia.............Winnipeg........23..............????? 6) Olka78 ............Ola..............Tczew...........27........17.08.2006 7) Ania75.............Ania............W-wa.............31........2.07.2006 8) myszulka06......magda...........k-ow..............27.......29.05.2006 9) Maja_26.........Maja.......Wawa/Sok.Podl.......26..........ok.27.06 10) Rosa............Bozena..........Rybnik.............28............07.08 11) Anika79.........ania............Wawa..............27...........13.08 12) agna29.......Agnieszka........Wawa..............29............17.08 13) Vall................................Kraków............27............ 1.07 14)oczekująca........Marta.........W-wa.............28.......23.07.2007 15)AniaM................ Ania..........L-za..............27.......26.07.2006 Lp. Nick ...........Imię ............Miejscowość....Wiek......Data porodu 1)kasia_79..........Kasia..........Wrocław...........27........29.01.2007 2)Mazowszanka.......Ania..........Wawa.............28........07 02 2007 3)nai..................Aga.............WaWA ...........25........17.01.2007 4)Jonka...............Asia...........Wrocław..........28........22.02.2007 5)Ewapit............Ewa..........Częstochowa........27...... 08.03.2007 6)mathylda.............................Opole............29........04-03-2007 7)Agunia33..........Agnieszka......Leszno...........33........15.03.2007 8)Ameretat.........Judyta...........Wawa............24........12.03.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe,ale tutaj tloczno!!:D Mazowszanko,zelazo zawieraja zoltka jaj ,fasola,suszone brzoskiwnie:D- Smacznego!!!;) Wiecie co,zawsze jak widze aktualizacje tabelki ,mysle odrazu,ze jest nowa Fasolka:D!!!!!! Dzisiaj jestem lekko wkurzona,poklocilismy sie z tesciowka,buuuu:P Znowu cos nawymyslala,potem sie wyparla obracajac kota ogonem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana Aniko mieszkam na ursynowie a pracuje na służewcu- więc do pracy mam 20 min rowerkiem a 30 autobusem-więc teraz wolę rowerek :-) A ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×