Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mam pytanko

PREZENT NA KOMUNIĘ

Polecane posty

Gość zosia39
My kupiliśmy siostrzeńcowi rolki firmy Rollerblade, sprzedawca zachwalał producenta i jakość wykonania. Nie stać nas na jakieś wielkie prezenty, te rolki kosztowały niecałe 300 pln, mały się cieszył, siostra też. Konkretnie ten model: http://www.asport.pl/p/16908,203/rolki-regulowane-dzieciece-phaser-flash-rollerblade/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja włączę się do dyskusji bo mam ogromny dylemat co kupić Chrześniaczce??? Córka mojej bezrobotnej Siostry, na dodatek samotnej Matki. Co do kasy to nie dam, bo WIEM jaki będzie ich los, więc ten temat umiera od razu. Niestety, większośc dzieci ma "obiecane" laptopy, komputery,tablety itp... (durnoctwo) ale w większości sytuacji na prezent składają się oboje rodzice chrzestni a nawet dokładają się dziadkowie czy inni członkowie rodziny. U nas nie ma o tym mowy bo nie ma ojca chrzestnego, są dwie matki chrzestne, a ta druga to koleżanka siostry która jak wiem daje prezent symboliczny typu łańcuszek więc nie ma "chętnych" do składania się. Podejrzewam,że skończy się na komórce i jakimś niewysokim abonamencie,który będę opłacać i tyle. Nic innego mi do głowy nie przychodzi! Myślę też o cyfrówce ewentualnie. Rower Dziecko ma! "Komunistki" pytać nie będę bo wiem,że chce laptopa,(podejrzeważ,że za namową mej Siostry) który raczej byłby prezentem dla mojej bezrobotnej siostry niż dla dziecka. W domu jest komputer, tzn syn siostry go ma ale "reszty" rodziny do niego nie dopuszcza, bo ma ograniczony transfer internetu. Ja pierwszego laptopa miałam w wieku 40 lat a wszyscy chrześniacy (a mamy ich sześcioro) na komunię/konfirmację dostawali po 500 zł plus symboliczny upominek. Może gdyby w domu był jeden chrzesniak byłoby inaczej ale przy tej mnogości nie ma mowy o drogich prezentach. A co im dam na osiemnastki czy śluby??? Jakbym chciała kupowac laptopy to musiałabym wziąc kredyt pod zastaw domu by zadowolić Dzieci a raczej ich rodziców. Na dodatek w czerwcu mamy kolejną komunią a w lecie wesele Chrześniaczki Męża. Nie możemy dać się zwariować. Ale chyba spróbuję jednak delikatnie podpytać Małą, może powiem jej ile mogę wydać pieniążków i że by sobie cos wybrała??? Kurdę, z drugiej strony komunia to w końcu nie koncert życzeń??? Nie wiem, wariuję już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rys_53
Brawo dla dr_anwil, strzał w 10. Myslę, że wnuczek bedzie zachwycony. Już zamówiłem i jest to towar pierwsza klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastilia
rys_53 Jaka zmówiłeś ? Ja myślałam o tej ' Z Jezusem przez zycie ", tylko nie wiem, czy to taka krótka historyjka jak napisane w ramce , czy jest cos więcej jak tylko Babci i ziarenkach piasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rys_53
Do Nastilia Książka to oczywiście IDĘ Z JEZUSEM PRZEZ ŻYCIE I jest bardzo fajna, zawiera 16 stron tekstu + 16 kolorowych ilustracji. Jest w niej również babcia, która opowiada naszemu wnuczkowi o Jezusie, jego dobroci, eucharystii itp. Są również koledzy i koleżanki ze szkoły, historia o stowarzyszeniu, które tworzą dzieciaki bo jeden z nich znalazł stare legitymacje itd. Jest to twarda oprawa i wygląda super. Dr_anwil podawał stronę, a ja jako alegrowicz kupiłem to na allegro, bo na stronie www.dreamproject.pl jest również przekierowanie na allegro. Lubię zbierać punkty na allegro. Na allegro jest taki link http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=20214753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastilia
Już ja zamówilam,beda tam wystepować imiona jego i jego rodzenstwa no i moje :) do tego mysle dorzucić jakas małą grę np (konsolke) za ok 180 zł. moze jeszcze 100 zł. Jeszcze sie zastanowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastilia
Jeszcze podczas rozmowy telefonicznej dowiedziałam sie, ze maja też "Kamasutre" tzn wykonują, ale to prezent na ślub czy inne okazje dla dorosłych.:)'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna_nowak
Ja, ze swojej strony poleciłabym jakieś klocki konstrukcyjne. Raz, że samą zabawą jest składanie takiej zabawki, a dwa że po złożeniu można się nią bawić. Są nawet takie klocki które można składać wielokrotnie różnie! Ostatnio moja koleżanka z pracy opowiadała mi o tym że kupiła swojemu synkowi klocki z których można złożyć różne pojazdy - koparki, ciężarówki czy coś takiego ;). Znalazłam coś takiego tutaj: http://allegro.pl/zestaw-eitech-10-modeli-280-elementow-c332-i1563494378.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mp3 na komunię to śmiech
na sali. Chrzestny dzieciakowi teraz musi kupić quada albo laptopa, ewentualnie z 1 000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.sloneczko6
Witajcie jak ja byłam na 2 komuniach u moich kuzynów to ja jednemu kupowałam piłkę nożną a 2 kuzynowi kupiłam książkę o samochodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tu reklam
buhahhahah a na komunię to teraz nie warto chodzić, bo ona nie spełnia swojej roli. dzieciaki myślą, że to drugie Boże Narodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati 91
Ja komunie miałem juz jakiś czas temu ale pamietam że dostałem duzo babonierek co przyniosło radoche:) i kase ale z tej kasy moja mama kupiła mi nowe meble do pokoju dywan,biurko(mam je do dziś!) i klocki ktore chciałem:) nawet niepomyslalem wtedy o kompie :P itd co teraz jest podstawą:/ a reszte kasy ktora została dałem mamie,potem moj kuzyn mi opierniczał ze za reszte kasy mogłem se kupic xboxa czy playstation xD ale ja wtedy myslalem o innych zeczach:) a teraz bym kupił na komunie Rolki lub playstation2-jest teraz tanie... z 350 zl a gry sa w sklepach do 50 zl jak na kompa :P a ost w emipku widzialem zestaw komunijny z playstation3 i biblia Usmialem sie :P pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andulka
Prezent za sakrament ???, a potem nadajecie na ksieży, ze oczekują kasy za msze, kolęde itp. Co sie dziwić jak dziecku daje sie do zrozumienia "coś za coś, lub nic za darmo'". Owszem, mozna dać prezent związany z komunią, a nie takie ilosci kasy , lub quady, laptopy. Sami demoralizujecie dzieci, a potem wielkie zdziwienie,ze dziecko żąda coraz wiecej, lub samo "bierze" w taki czy inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsądny
Te prezenty na komunię to jest totalnie porąbane, chyba sam diabeł to wymyślił. Jezus jest w tym wszystkim tylko gadżetem, zbędnym dodatkiem do komputera, play station czy quada. Dla dzieciaków mogłoby Go w ogóle nie być, byle dostać prezent albo kasę, jak najwięcej kasy !!! Ech... Nie silcie się na oryginalność bo i tak nic nowego nie wymyślicie, wrzućcie grzecznie 5 000 pln do koperty i macie temat z głowy. Laptopy, rowery i motorynki już dawno niemodne, to już było, nuda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonnaa
Ja też w tym roku mam chrześniaka do komunii i identyczny problem. Nie wiedziałam kompletnie co kupić, ale dziś już musiałam zdecydować, więc kupiłam: zegarek Casio-129zł, MP3 Sony-169 zł, kino domowe Panasonic-450zł, książkę Błogosławiony Jan Paweł II- 39zł, pamiątkę IKomunii-16zł. Myślę, że wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MegaMaks.com
Nie trzeba wydawać kroci, aby prezent na Komunię był wyjątkowy. Ważne jednak by był adekwatny do tego niezwykłego święta, jakim niewątpliwie jest I Komunia Święta dla dziecka. Więcej, podarunek nie musi być religijny, żeby był wyjątkowy i dobry właśnie na tę okazję. Na blogu galerii znajdziesz kilkanaście podpowiedzi co wybrać http://blog.megamaks.com/index.php/blog/item/11-prezent-na-pierwsza-komunie-swieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżka
Ja też mam w tym roku taki problem, jestem chrzesną i pomyslałam o kupnie trampoliny. Nie wiem tylko czy nie jest to zbyt niebezpieczne dla dziecka w tym wieku, co o tym sądzicie, czy to byłby dobry prezent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waserx
Teraz wybrać prezent na komunię to faktycznie nie lada wyzwanie - najłatwiej dać pieniądze ale dziecko nie będzie miało z nich radości. http://www.tester.vot.pl/?p=335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowita_komputerowa
zalezy które dziecko, idziemy na komunei za tydz zapytałam się chłopca co by chciała... On jak to dziecko "NIe wiem" Ja mówię może zegarek?, moze łańcuszek? (wiem ze nie ma) a moze to a może tamto... wszystko na nie a może pieniążki to sobie jak uzbierasz to cos kupisz... mały od razu uśmiech i no tak tak bo zbieram na laptopa... mąż jest chrzestnym więc pewnie z 500zł mu damy i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia i łukasz
kupcie rolki :):) też fajny prezent .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktor_75
A ja dam 400 PLN plus książkę, którą polecił dr_anwil. Gotówka będzie na to co ustalą rodzice z bratankiem, a książka zostanie jako świetna pamiątka. Drugim bohaterem jest mój syn więc kuzyni będą mieli o czym wspominać jak dorosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my damy na pewno pieniądze ale jeszcze nie ustaliliśmy ile, myślę, że między 300 a 400 złotych i mało mnie obchodzi co sobie o nas pomyślą, że tak mało (mąż jest chrzestnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kasa to chyba najbezpieczniejsza opcja. Najlepiej dać tyle ile jest się w stanie dać i ile się uważa za słuszną kwotę. Do tego najlepiej jakaś pamiątka. Chłopcu książka, krzyżyk a dziewczynce może kolczyki. Na jomisilv.pl widziałam ładne z kamyczkami za calkiem niezłą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze niektorzy rodzie zabiora dziecku kase i tyle beidze mialo z prezentu ja ide wlasnie na taka komunie i kupuje prezent bo wiem ze jak dam kase to dziecko jej juz nie zoabczy i nie bedize moglo sobie czegos kupic czy na cos uzbierac mamuska wezme ze niby na konto odłozy,,sraty taty-juz ja ją znam-albo powie ze musiala impreze w restauracji zapłacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja juz po komunii
Dalam album pamiątkowy z kopertą , gre za 120 zł , chlopak był bardzo ucieszony, ale widzę, że u moich sasiadów chlopak jeździ quadem, dodatkowo inny dostał od chrzestnego 1000 zł , laptopa. ,Rodzice wynajmuja lokale, kucharki, dzieci nie mysla o sakramencie tylko o prezentach. Boże to już zaczyna być obsesją. Ludzie , a zwłaszcza rodzice ,opamietajcie sie co Wy robicie z okazji przystąpienia dziecka do Komuni ! To nagroda za to, ze dziecko przyjęło Jezusa ?! i z nich wyrosna chrześcijanie ??? Ja jak szłam do Komuni to byłam szczęśliwa, że przyjme Komunie, że mam ładna białą sukienke, buty i to było dla mnie prawdziwa radością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz juz
Kup mu dmuchana lalke - argumentacja jak ze slownikiem kopalinskiego.... W tej chwili sie nie przyda ale bedzie z niej korzystal przez latal!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazio_1
Ciekawy prezent zobaczcie co ostatnio moja żona kupiła na prezent http://www.facebook.com/EagLiderPL Eaglider to zabawka do jazdy coś jak deskorolka. Nie wiem czy warto ale to chyba lepsze od jakiegoś snobistycznego kolejnego laptopa czy zegarka. Można to znaleźć też w sieci www.eaglider.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×