Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mam pytanko

PREZENT NA KOMUNIĘ

Polecane posty

Gość kupujcie rolki
kupcie rolki ja wlasnie tak zrobilam swietny prezent i dla dziewczynki i dla chlopca pozdrawiam!! ;-))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tylko tak...
...myślę o tych prezentach komunijnych, bo w przyszłym roku sama bedę musiała wytężyć umysł, i tak się zastanawiam może jakiś wyjazd na kolonie np., czy myślicie, że to nie jest najlepszy pomysł, bo właśnie problem z prezentami jest taki, że dzieci wszystko mają a taki wyjazd to zawsze jakas atrakcja...sama nie wiem a Wy jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuuuuuu
Jezeli stac kogos na wydanie ,,wiekszych`` pieniedzy to proponuje wspolny urlop np gdzies gdzie jest cieplo :P Moj brat mial w tamtym roku komunie i wraz z moim facetem zabralismy go na Majorke. Wiem ze to duzy wydatek dlatego mozna pomyslec np. o wyjezdzie w polskie gory albo nad morze.Moj brat byl strasznie ucieszony z naszego prezentu i raczej nikt procz niego takiego nie dostal.Po przyjezdzie wywolalismy wszystkie zdjecia i zrobilismy mu pamiatkowy album.Wiem ze np. Majorka jest duzym wydatkiem sama mam 19 lat i wiem ze trudno na cos takiego zarobic ale czego nie robi sie dla jedynego brata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja właśnie w sprawie komunii ale od początku :) Dziś dostaliśmy od kuzyna, a dokładniej od jego synka zaproszenie na komunie w maju. niby sporo czasu ale powiedzcie co mogę kupić skoro dziecko niby wszystko ma? Komputer jest, rower też - dodam że finansowo to jest jak dla mnie dziwna rodzinka - w 4 osoby na 2 pokojach ale zabawki to dzieci muszą mieć tylko oryginalne Lego i Hot whells, dzieci trosze mają wg mnie nie równo pod sufitem :) np. chłopiec dostał od nas na mikołaja lego helikopter od dziadków lego poduszkowiec a komentarz Młodego był: "ehh ja to mam pecha - chciałem samolot za 300zł!" Normalnie mi szczena opadła... ale wracając do tematu: co moge Mu kupić? - kasy nie chcę dawać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patsss
a moze karnet na jakies zajecia, np. lekcje tanca albo sztuk walki.. niech sie odklei od tego kompa na chwile..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Japoneczka.
Mój dziadek opowiadał, że jak na komunię dostał od swojej chrzestnej bułkę drożdżową, to był tak szczęśliwy, jak nigdy w życiu. :) Teraz się wszystkim w głowach poprzewracało, tyle się słyszy o nowych uszach na komunię, prezentach za kilka tyś. złotych, wystawnych przyjęciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten fotel fatty jest swietny tylko ze jak dla zwykłego wojka to chyba drogi prezent tym bardziej ze mamy remontów po szyje chociaz jak sie nic nie wymysli to moze i to chociaz myslelismy nad tym zeby kupic mp3-4 zalezy lub glosniki do laptopa bo laptopa dostala od rodziców przed komunia ale w prezencie komunijnym takze to jest ok my chyba pójdziemy łatwiejsza droga i zapytamy jej czy chce dostac głosniki czy mp3 lub 4 niech sama wybierze to czy to najlepiej wybierzcie jakies 2-3 prezenty i zapytajcie ltóre z tych prezentów chce dostac do tego moze dokupie jakas encyklpoedie 3 llata temu siostrzenicy kupiłam zegarek i encyklopedia i sie bardzo ucieszyła bo chciala zegarek dostac a teraz korzysta duzo z encyklopedii z tego co nieraz widze takze polecam prezenty na przyszłosc praktycznie wracajac do tego fotela jezeli dzicko ma wlasny pokuj to fotel jest swietnym prezentem:)pozdrawiam komunie mamy poczatkiem maja i tez musimy sie pospieszyc z prezentem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama komunisty
Ja też mam komunię syna w maju i sama, aż się boję pomyśleć czym rodzinka uraczy moje dziecko. Mam nadzieję, że to nie będą żadne nowości z rynku elektroniki, bo szlak mnie trafia jak później wszyscy patrzą na mnie, żebym rozpracowywała te cyber sprzęty zanim to wogóle zacznie działać. Rozmawiałam z moją siostrą, która jest chrzestną syna i powiedziała, że chyba kupi mu jakiś markowy duży plecak i śpiwór. Myślę, że to dobry pomysł. Już wkrótce zaczną się w szkole kilkudniowe wycieczki, później kolonie, obozy... taki plecak zawsze się przyda nawet całej rodzinie podczas wyjazdu na wczasy, a śpiwór też się wykorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merw
Ja myślałem nad kontem w Banku lub lokatą. Ale w tym wieku chba nie można mieć rachunku w Banku. Ja dostałe na komunię Dolary. Pomyślałem, że może ulokować jakieś fundusze dla małego. Kiedyś były książeczki w PKO i było przynajmiej widać tę kase. Ale jak powiedzieć dziecku że ma prezent w Banku. Waluta obca tanieje ostatnio więc chyba też odpada. Wiec może jednak rolki, mp3 lub lego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1977-3krotka
Witam wszystkich! Jestem mamą komunistki i nie mogę czytać postów z odpowiedziami dzieci, co życzą sobie na komunię. To wina rodziców, którzy mało rozmawiają ze swoimi dziećmi. Często podczas zapraszania gości moja córka była pytana co chce dostać. Odpowiadała, że z każdego prezentu się ucieszy. Ja podpowiedziałam matce chrzestnej, że dobrym prezentem będzie biblia z dedykacją. Teraz prawie każde dziecko ma sprzęt grający,komputer trudno trafić. Moje podpowiedzi, co do najlepszych prezentów dla dziewczynki: 1. Rolki 2. Biblia, encyklopedia, ciekawa książka 3. Delikatny komplet biżuterii srebrnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caryca1
witam, tez jestem matka chrzestna chlopca i w tym roku mamy komunie wlasnie. Chcialam kupic cos fajnego, oryginalnego, zeby nie bylo ze dostanie potem 3 odtwarzacze mp3 Pomyslalam o klockach magnetycznych GEO-MAG. Sa takie na prawde fajne, duze opakowania. Rozwijaja wyobraznie, z geometria potem zadnych problemow a i fajna zabawa Moj maz jednak twierdzi ze pomysl niefajny i lepiej jakie PS II , aparat cyfrowy etc Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka293
Jezu nie róbcie błędu i nie kupujcie dziecku na komunię fotela ,ponieważ to był by najgorszy prezent dla dziecka...Wiem ,bo znajomej syn dostał coś w podobnym stylu i jak go ktoś pytał co dostał to wymienił wszystkie prezenty jakie dostał oprócz fotela!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich Mój chłopak w tym roku ma komunie swojego chrześniaka no i zostaliśmy zaproszeni. Tylko jest problem z prezentem dla chłopaka... Tym bardziej, że dzieciak nie ma żadnych zainteresowań oprócz tego żeby psuć wszystkie zabawki jakie dostanie.... A nie stać jest nas na drogi prezent tym bardziej,że mój chłopak odbywa teraz zasadniczą służbę wojskową...a tam dużo żołdu nie ma. On chciał dać po prostu kopertę i już. wybiłam mu to z głowy według mnie jest to najgorsza rzecz jaką może dać chrzestny albo chrzestna. Ja rzuciłam pomysł z Biblią ładnie ilustrowaną z dedykacją łańcuszek z jego patronem :) i może zegarek w zależności w jakim przedziale cenowym będziemy dysponować. Moim zdaniem kupowanie laptopów czy innych rzeczy jest po prostu głupie..bo zamiast rozwijać ich zainteresowania to tylko je ogłupiamy. Śpiwór, plecak, namiot, sprzęt turystyczny ( nie koniecznie jakiś drogi), wędka z zestawem, książki, encyklopedie, zegarki, pióra długopisy obrazki, sprzęt muzyczny ( np. zwykła gitara klasyczna na allegro są do 100zł.) są moim zdaniem jak najbardziej dobre i odpowiednie. Ja pamiętam dostałam od babci misia pluszowego i mam go do tej pory :) Pamiętajmy to są dzieci a jeśli coś im sie nie spodoba... na pewno za jakiś czas dorosną np.do tej gitary czy encyklopedii:) To ich święto nie róbmy z tego targowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia 2
moze ktos mi podpowie ile pieniazkow powinna dac babci wnukowi na Pierwsza Komunie z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprostumarta
ja jestem chrzestna i daje 500zł jest to połowa mojej wypłaty ech:(ale stwierdziłam ze niech sobie dziecko samo cos kupi i nie bedzie kaprysów.Polecam takze jako dodatek taka kostke sczescia jest to koszt 12 zł ja kupilam w veritasie,polecam bo jest to 10 przykazań zrobione w formie podobnej do kostki rubika ,dziecko musi sie troche nameczyc zeby ułozyc po kolei :)Jest to zarówno cos innego ,nowego i sprawdziłam na moich dzieciach ze były bardzo zaciekawione czyms innym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprostumarta
BABCIA 2 daj tyle na ile Cie stac bez zapozyczania sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgkjkj
moze jakas hulajnoga elektryczna?? taka mozna juz kupic za 200 dosc wypasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Babci: Najlepiej jest dać tyle na ile jest stać, przecież przy dzisiejszych rentach i emeryturach to sobie nie można poszaleć poza tym. Moim zdaniem kwota 50zł + jakiś drobny upominek jest wystarczająsym prezentem od Babci :) Inni mogą twierdzić że to za mało.... A co do hulajnogi to też dobry prezent tym bardziej że lato idzie:) Do : Powiem Ci tak szczerze, że to bardzo duża kwota jak na komunie. Tym bardziej ze nie wiadomo co się stanie tak na dobrą sprawę z tymi pieniędzmi... My teraz czekamy na wiadomości o tym co ma zamiar dać Matka Chrzestna Młodemu a potem my kupimy jakiś prezent, który może mu sie przydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojcojoj
hello ja też mam problem:( idę za niedługo na komunie do brata mojego chłopaka( ja mam 23 lata także coś bardzo drogiego to być nie może bo nie zarabiam, po za tym to nie będzie wielka uroczystość;) I nie mam pojęcia co mu kupić....pomóżcie... albo ewentualnie ile pieniędzy?? Chociaz wolałabym prezent( no ale sama nie weim co) czy może jakaś fajna gra którą byłby zainteresowany chłopak w tym wieku, czy jakias encyklopedie? Myślałam też o mp3 sama nie wiem....i nie ma to być jakaś wielka impreza, po za tym za dużo czasu tam nie spędzimy z chłopakiem bo oboje nie lubimy takich imprez;P no ale fajnie jakby się małemu spodobało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądry niedrogi prezent
'ojojcojoj', mój bratanek dostał od cioci (nie chrzestnej) książkę "365 eksperymentów na każdy dzień roku" - był zachwycony, jeszcze podczas przyjęcia komunijnego zaczął robic doświadczenia z tej książki. Polecam! Dodam, że on i jego rodzice "mają wszystko" jak to się mówi. W tej książeczce są opisy eksperymentów na różnym poziomie i do samodzielnego wykonania i do zrobienia przy udziale rodziców. Wspaniała sprawa. To prezent dostępny dla niezarabiającej studentki :-) Nie zrażać się, że to dość tania książka. Bo nie sztuka wyłożyć dużo kasy, sztuką jest podarować coś sensownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emerte
Moje dziecko idzie w tym roku do komunii. Za dwa tygodnie. Tez sie martwilam tym, ze bedzie myslal tylko o prezentach... i sprawe zalatwilam w taki sposob, ze powiedzialam mu, ze nic nie dostanie, bo tydzien wczesniej ma urodziny i nie stac na kupno prezentow dwa razy w miesiacu :D. Pozwolilismy mu wybrac sobie, co chce dostac na urodziny i zdecydowal sie na model do skladania i ksiazke (za ksiazke chce nam zwrocic pieniadze z kieszonkowego jak sobie usklada, bo boi sie, ze dwa prezenty to za duzo hahahahah :) ). A tak naprawde to dostanie niestety duzo prezentow, ale wszystko jest trzymane w scislej tajemnicy... A on sie teraz skupia na tym, co ma sie wydarzyc a nie na czekaniu na dary. Dziekuje za rade, zeby kupic pismo swiete albo cos zwiazene z ta uroczystoscia. Rodzina liczy na nas, zeby podpowiedziec co kupic i to jest naprawde swietna rada!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tipsi
hheh.no nic ja w tym roku jestem chrzesna.jedna z gazet podawała ze chrzesni jak daja kase to tak do 1000 ale bez przesady zeby dziecku nie odbiło.to chyba redakcji odbiło.tyle to sie kurde na wesela daje :{ zapytany przezemnie pan sprzedawca oparł: jak to co dla cłopaka??Skuter!!! tu akurat mam taki za 500 zl.bez kitu ludzie powariowali.ja jestem studentka to skad mam uzbierac 1000zl czy 500 na skuter?? kupuje mu rolki, ochraniacze i kask a niech kurde cwiczy na powietrzu a ie przed kompem siedzi a poza tym takie rolki z ochraniaczami do 200zl max sie wyrobie .no.to tyle ode mnie i powodzenia w szukaniu prezentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chrzestna
Ja tez w tym roku wybieram sie na Komunie do mojej Chrześnicy :-) Wydawalo by sie, ze to sama radosc, a jednak... calkiem niezly problem z tym prezentem. Pierwszym pomyslem byl łańcuszek z medalikiem - czyli dokladnie taki prezent, jaki przed laty ja dostalam od swojej chrzestnej. Ale jak zaczelam sie nad tym zastanawiac to stwierdzilam, ze to moze zbyt staroswieckie... Rowniez jestem za tym, aby dac dziecku prezent - a nie pieniadze. Calkiem fajne pomysly podrzucacie :-) Szczegolnie spodobala mi sie opcja ladnie wydanej Biblii, roznych ksiazek typu: encyklopedie techniczne, "365 Eksperymentów na każdy dzień roku" --- znalazlam cos, co moze bedzie bardziej odpowiednie dla dziewczynki - "365 gier i zabaw na każdy dzień roku" (przekaze ten pomysl mojej nieletniej siostrze, bo to pomysl akurat na jej kieszen). Moj mezczyzna probuje mnie przekonac do jakiegos prezentu bardziej na czasie, typu mp4 czy ipod (jak to faceci). Moze to jest i praktyczny prezent, ale z drugiej strony jezeli sie nie spodoba... ostatecznie nie chce robic prezentu jej ojcu lub starszej siostrze;-) Chcialabym dac dziewczynce prezent, ktory spodoba sie, bedzie w pewnym sensie praktyczny nie bedzie zbyt drogi (mam ograniczony budzet). Czy macie jeszcze jakies pomysly odnosnie ksiazek lub gier, ktore rozwijaja wyobraznie dziecka, edukuja i jednoczesnie pozwalaja ciekawie spedzac czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris28
Nie wiem jak w innych miastach ale w Krakowie spotkałem się z czymś takim http://fotolaba.pl/index.php?subaction=showf ull&id=1208870816&archive=&start_from=&ucat=1& - zamiast zwykłej pamiątki na ścianie pokoju dziecka umieścić coś na czym milo będzie zawiesić oko na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakaaaaaaaaaaaaaa
ide na komunie do bliskiej rodziny narzeczonego. do dziewczynki. tez zastanawiamy sie nad prezentem. myslimy o zegarku (ale tekim troche wypasionym Nike 100zł albo Swatch kolorowy 250zł- bedzie miala przez najblizsze pare lat. mam nadzieje ze inni tez nie wpadna na ten pomysl ( a gosci bedzie sporo - ze 40 osob :/ jak male wesele - u mnie byli najblizsi max 20 osob i tak wydawalo mi sie ze duzo - inne czasy, dla mnie prezentem juz bylo przyjecie samo w sobie) dziadkowie daja aparat cyfrowy (ok 500-600zł) dziewczynka ma juz komorke, komputer, rolki, rower, mp3, play station i tone lalek - ale nie jest to dziecko ktore przywiazuje do tego wielka wage. ma i juz. tak samo jak wszystkie inne dzieci w jej klasie. ja zaproponowalam, ze moze ładnie oprawiona Biblie + np. kolczyki, albo ksiazke albo zestaw ksiazek dla dzici typu 365 ekperymento, ciekawostek o swiecie (ja uwielbialam takie ksiazki) - narzeczony odrzucil pomysl. \"taki słaby prezent. nie ucieszy sie\" :/ kurcze to nie o to chodzi zeby dziecko szokowac wypasionym prezentem... !!! jezeli rodzine nie stac i dziecko nie ma to jestem za tym zeby kupic mp3 aparat rolki itp bo na pewno sie ucieszy ale prezenty dac np tydzien wczesniej zeby juz Tego Dnia nie myslalo o prezentach. aha; samochodzik zdalnie sterowany dla chlopca to super pomysl. oni z tego nigdy nie wyrastaja - zobaczysz jak tata chlopca sie ucieszy ;P ps. a ja kupie en zegarek ale nie opuszcze i kupie ksiazke/encyklopedie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tipsi
tak jak pisałam wczesniej kupiłam chrzesniakowi rolki.ale wypas.rolki sa zregulacja i starcza na are sezonów (rozmiar 36-40) fajne fajne.sama na nich smigałam po mieszkaniu:).troche sportu dla dziecka a nie jakies komputery czy gry.a ksiażki??hmmmm jakie dziecko lubi czytac ksiażki .zwłaszcza gdy do domu zadaje sie m co raz wiecej.ja dostałam na komunie fajny łańcuszek z literka (pierwsza) mojego imienia.dłuuuuuuuuuuuugo go nosiłam .dla dziewczynki fajne i niedrogi .trzymam kciuki za niezdecydowanych.pozdrawiam.ps.sobie tez kupuje roli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Criss xK
Dwa lata temu stracilismy syna który byl chrzestym , który idzie w tym roku do komuni św. Jestesmy rodzicami chrzestego i POczuwamy sie do odpowiedzialnosci Chrzestego.. i nie wiemy Co Kupic Prosze o Napisanie co Mamy w tej sytuacji zrobic.. i co kupic Dostalismy juz zaproszenie w , którym napisane było ze "Nie kupowac telefonu komórkowego" Co mamy w tej sytuacji zrobic Prosze o szybką odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×