Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mam pytanko

PREZENT NA KOMUNIĘ

Polecane posty

Gość gorzka czekoladaaaaaaaaaaaa
a może rzeczywiscie jakies fajne "naukowe" ksiazki? cos z czego skorzysta juz teraz i przez kilka najblizszych lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachtre56
a co myślicie o tłumaczu językowym ? Moja chrześniaczka uczy się angielskiego i pomyślałam, że może coś takiego ??? Czy to nie za poważny prezent dla 9-latki ? Przedział cenowy od 200 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektroniczne tłumacze to raczej takie elektroniczne słowniki . Może się przydać, ale fajnie by było jakby miał opcję np. rozszerzenia pamięci i wpisywania własnych słów. My pomyśleliśmy, żeby kupić coś zgodnego z zainteresowaniem dziecka. Mamy zamiar złożyć się w kilka osób i kupić http://www.2future.pl/Produkt/351/iskate. Nie wiem czy akurat ten model, bo znalazłam jeszcze coś takiego http://www.allextreme.pl/Produkt/7/scrub_photon. Rolę gra tu głównie cena. Może ktoś doradzi? W każdym razie uważam, że prezent powinien uszczęśliwić dziecko, a nie jego rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiakk
pieprzenie ... laptopa kupic a nie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość similka
Mój syn dostanie w tym roku na komunie fotel sako do siedzenia, namiot turystyczny i komórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bloody_sunday19
pieniadze sa zawsze najlepszym wyjsciem kupi co bedzie chcial za to =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merifek
ludzie nie dajcie sie zwariowac !! sami narzekacie ze dzieciom teraz trzeba dawac drogie prezenty na komunie, a kto im te prezenty daje?? MY wiec od nas zalezy czy beda obowiazywaly drogie czy tanie prezenty. Bo jest tak ze to my "dorosli" dajemy dzieciom drogie prezenty zeby sie przed innymi pochwalic jacy to jestesmy super chrzestni, ale z tym samym chrzesniakiem na lody, do zoo, na karuzele i do cyrku to juz nie :) i na komunie nie chodzi o to zeby dac drogi prezent ktorym sie dziecko bedzie chwalilo przez najblizszy tydzien i potem odstawi w kat tylko zeby dac cos co bedzie z tym dzieckiem dalej. ja np do dzis uzywam wielkiego slownika angielskiego, ktory dostalam na komunie i choc nie potrafilam docenic go wtedy (choc podobalo mi sie ze ktos mnie wzial za duze i madre dziecko) to teraz nie wyobrazam sobie bez niego mojej pracy. ja jestem z Pismem Sw od rodzicow chrzestnych, ale takim "prawdziwym", albo za swietym obrazkiem ale takim z prawdziwego zdarzenia. a pozostala rodzine zachecam do kupowania gier planszowych, ogromna frajda dla duzych i malych oraz obrazkami np. z antykwariatu, za zegarkiem, dla dziewczynek filizanka, za medalikiem (choc wydaje mi sie ze jest to obowiazek rodzicow chrzestnych :)) kase proponuje zeby dawac w ostatecznosci i tylko jezeli brak inwencji tworczej i jest sie malo ambitnym wujkiem lub ciocia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mak_art
Powiem wam co dostało moje dziecko na komunię- synuś rower - chrzestny, aparat cyfrowy chrzestna (ale spoko taki z dolnej połki zeby dziecko tez mogło zabierać na wycieczki a ie trzymać u rodziców w gablocie), zwykły radiomagnetofon - bardzo był zadowolony, zestaw do nurkowania - maska rurka i pletwy komplet ochraniaczy na rolki z kaskiem, zegarek i jakieś 200 zl , które rozpłynęło się w czasie, (dodam że mu ich nie skonfiskowaliśmy). Corka: rower, mp4 (120 zł), telefon (20 zł +doładowanie na 0,5 roku- resztę, czyli dalsze doładowania bedą kupować rodzice), radiomagnetofon - malutki, na półeczkę, zgarek. Myslę że biblię kupię dopiero na bierzmowanie - wtedy dziecki jest dojrzalsze - a i do szkoły się przyda na lekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojciecchrzestny
najcenniejszy prezent na komunię dla zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek to WIEDZA, że budząca się w młodych ludziach seksualność nie może być marnowana poprzez onanizm. Dzieci, które na komunię dostają taki prezent nie chorują na depresje, migreny i pozostałe \"choroby cywilizacyjne\". Pierwsza komunia to święto poprzedzające okres dojrzewania, który wymaga posiadania tej właśnie WIEDZY. na pamiątkę chłopcy dostają zegarki a dziewczynki rowerki. tylko czy ksiądz rozumie sens tego święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppati2
Witam, Mam podobny problem. Ide na komunie do chlopca,nie jestem chrzestna. Chlopiec nie przepada za innowacyjnoscia i nie orientuje sie za bardzo w nowoczesnych sprzetach. wiec prezenty typu mp3,4, aparat itp odpadaja :( Jego pasja sa zabawki rolnicze typu Jakis duuuzy traktor i sprzety do niego. Chcialam mu kupic jakis sprzet do tego traktoru ale po 1 sa strasznie drogie bo jedna zabawka kosztuje ponad 100zł a w cale nie wyglada za tym zeby to tyle kosztowalo,a poza tym chyba nawet nie wypada kupowac zabawki. Kasy tez nie chcialabym dawac bo wiadomo ze rodzice je skonfiskuja tym bardziej ze sa w trakcie budowy domu. Pomózcie mam zamiar wydac do 200 zł . Zastanawialma sie na plecakiem do szkoly z jakim full wyposażeniem, no ale mam wątpliwości. Doradzcie mi cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluma
jak się zajrzy na strony takie, jak ta: http://prezenty.okazje.info.pl/komunia/ od razu pojawiają się pomysły i wiadomo w czym wybierać :) ja osobiście wiem, że chłopaki bardzo lubią gry, więc konsola lub zestaw fajnych gier byłby jak znalazł! Oczywiście tu trzeba wziąć pod uwagę, że dzieciak będzie wniebowzięty, rodzice mniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anima2
jeśli dzieciak jest "skomputeryzowany" to można mu kupić jakieś akcesoria do kompa - z pewnością się przydadzą i mogą z pożytkiem rozwijać jego zainteresowania. Tam, gdzie bluma odniosła jest kilka takich kategorii...: http://www.okazje.info.pl/komputery/kamery-internetowe/ - kamerki albo jeśli o gry chodzi, to Wii polecam http://www.okazje.info.pl/gry-i-oprogramowanie/gry-nintendo-wii/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami42
witam:)tak czytam te wszytskie posty i naprawde nie wiem kto wbija dzieciom takie pomysly na prezenty komunijne a gdzie przezycie religijne w tym wszytkim sie nie liczy tylo wartosc prezentu zeby potem mozna bylo sie pochwalic:( ja mam komunie wtym roku chrzesnicy i zarzyczyla sobie sczeniaka Yorka tragedia poprostu bo ja nie mam mozliwosci szukania rozgladania sie za psem bo nie przebywam w kraju-wedlug mnie to chory pomysl ale dzieci na takie wpadaja. wiec postanowilam dac pieniadez i neich sami rodzice juz sie za psem rozgladaja do tego dokupie jakis pamiatkowy album i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami42
dodam jeszcze ze po rozmowie z chrzesnym dziwczynki uslyszalam tylko ze daja pieniadze ale ile to juz nie chcili powiedziec nie wiem co to za tajemnica- moze zeby przypadkim ktos nie dal wiecej wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
ppati2, zainteresował mnie Twój post, bo sama jestem matką małego maniaka sprzętów rolniczych. Wiem, że takie zabawki są drogie ale np. te wyprodukowane przez firmę BRUDER są bardzo trwałe. Wydaję mi się, że to doskonały pomysł na prezent dla małego "zapaleńca;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody43968579064
Wydaje mi się że mimo wszystko zegarek na I komunię jest najlepszy, mówcie co chcecie, ale uważam że jest to najlepszy prezent. Zazwyczaj dzieci nie cieszą się z takiego zwykłego zegarka, bo przecież teraz można kupić takie zegarki już od 15zł. Jednak są zegarki z różnymi bajerami, kóre przypadną dziecku do gustu, np z kamerą, kalkulatorem itp. Ostatnio widziałem na allegro bardzo ciekawy zegarek z telefonem GSM. Link do adukcji: http://Wydaje mi się że mimo wszystko zegarek na I komunię jest najlepszy, mówcie co chcecie, ale uważam że jest to najlepszy prezent. Zazwyczaj dzieci nie cieszą się z takiego zwykłego zegarka, bo przecież teraz można kupić takie zegarki już od 15zł. Jednak są zegarki z różnymi bajerami, kóre przypadną dziecku do gustu, np z kamerą, kalkulatorem itp. Ostatnio widziałem na allegro bardzo ciekawy zegarek z telefonem GSM. Na przykad coś takiego: http://www.allegro.pl/item614771156_zegarek_z_komorka_dotykowy_telefon_na_reke_gw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pohgdsrygg
ja jestem matką chrzestną dziewczynki. Właściwie dziewczynka ma wszystko. Ma dobry rower, komputer, aparat, rolki, wieżę hi-fi a ostatnio dziadek kupił jej kłada . Co kupić takiemu dziecku? Jej tata byłby szczęśliwy gdyby dostała skuter. Ale ja otwarcie powiedziałam, że nie stać mnie na taki prezent. Ale wiem co by mojej chrześnicy sprawiło przyjemność. Ona szaleje za Hanną Montaną ;-) Uwielbia jej filmy, muzykę..itd itp. Więc kupiłam jej mp4 -z ekranem 4,3 cale. Około 500 zł. I teraz siedzę i wgrywam jej wszystko co jest związane z jej serialem. Filmy , muzykę i zdjęcia. Wiem, że lubi też serial high musical school. Więc i to jej wgram. Popytajcie dzieci co one lubią ...wystarczy rozmowa z dzieckiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiakk
ja pierdole ludzie co jest... Nawet mi sie nie chce wszystkiego czytac..! Bochor nie bedxzie mytslal o tym ze np taki pieprzony slownik przyda mu sie za jakies 10 lat.. wszystkie inne bachory beda sie chwalily jakimis kurwa kamerami laptopami lub jakimis najnowszymi modelami robotow lub samochodow i samolotow na pilot albo lalek ktora mowi "kocham cie mamo" a ten co pokaze monete z sp. Janem Pawlem II.. ja .. najwyzej powie ladne wstawi pozniej do kata i bedzie lezalo.. to wlasnie takie cos trzeba dac a jesli ktos jest glupi i nie umie wybrac prezentu dla DZIECKA to niech da dziecku kase a bachorki napewno was wyrecza w kupywaniu prezentu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiakk
a i similka swietny pomysl z komorka ale taki najnowszy model z wszystkimi bajerami xD i namiot tez super ale co do fotela to do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dom_pedro
Ostatnio dużo ludzi kupuje podobno monety kolekcjonerskie (takie ze srebra lub ze złota). Ja też się nad tym zastanawiam. Podobno ostatnio Mennica Polska wydała dukaty krakowskie z wizerunkiem Lajkonika. Srebrne chodzą na allegro po nieco ponad 200 zł a złote po ponad 3000, ale są też inne ciekawe monety o różnej tematyce. Taki prezent może zainteresować dziecko kolekcjonowaniem monet. Jest oryginalny i wartościowy. Ba, z czasem będzie nawet zyskiwać na wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami42
hello:) ja nie wiem czy to jest dobry pomysl z tymi monetami dla dziecka jesli nie ma takich zainteresowan to pewnie rzuci w kat i tyle z tego bedzie pozytku.moj znajomy zabiera swoja chrzesnice na weekend do disnaylandu spory wydatek ale jesli kogos na to stac to dla dziecka niezapomniane wrazenia i super prezent:)pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_432
a co powiecie na teleskop astronomiczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami42
teleskop hmm porzadny to te spory wydatek wiem bo moj narzeczony interesuje sie astronomia i problem w tym ze jak sie mieszka w duzym miescie to zabardzo nie ma co i jak obserwowac a nie sadze zeby rodzice byli chetni i wieczorami z dzieckiem 8 latnim jezdzili poza miasto. no chyba ze dziecko naprawde sie fascynuje astronomia i rodzice godza sie na wypady nicne pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sergiocbr
witam ma problem 17 maja mam komunie corki nic tym dziwnego lecz problem tkwi w tym iz nie mieszkamy razem. Była zona wyszla powtornie za maz i ma nowa rodzine a moja corcia wlasnie w tym roku ma komunie co wypada kupic w takiej sytuacji ? Wiwm ze z pieniedzy niebardzo skorzysta (100% konfiskata pieniedzy tak sadze) chcialem jej cos dac a nie tylko biala koperte z kasa. Myslalem na IPOD lub kamera cyfrowa ale czy dziecku w takim wieku to sie przyda? rower , komputer, aparat juz ma nawet we zimie kupielm jej quada niemam juz pomyslow doradzcie prosze z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vb gvb n b
mozesz kupic córce kolczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sergiocbr
no wlasnie lancuszek z medalikiem kupilem jej ostatnio a kolczyki kupuje moja mama(babcia corki) kurde sam juz ie wiem ale czytalem wpis o Hanie montanie wiem ze moja corcia tez za nia szalej i moze pomysl z MP4 i wgraniem do niej wszystkiego co sie da na temat HANY bedzie ok prezentem do tego dalbym pare zlotych w kopercie co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami42
a moze zafunduj corce jakies fajne egzotyczne wakacje napewno bedzie zadowolona:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zujka
My mamy w tym roku dwie komunie - mojego chrześniaka i chrześnicy męża. Młodemu kupiliśmy kierownicę do pc'ta. Młody gra ostatnio w wyścigi samochodowe jakieś i wiem, że będzie bardzo szczęśliwy. Kierownica ma masę gadżetów, jakieś wibracje, drążki, pedały - jak w prawdziwym samochodzie, a do tego nie była droga bo kupiliśmy ją za ok 120 zł. O taką: http://www.morele.net/kierownica-genius-twinwheel-f1-mini-vibr-126571/ Dla dziewczyny z kolei kupiliśmy trzy komplety kolczyków - takich hand made i mate do tańczenia. Ostatnio w jakiejś galerii była rozłożona taka mata i młoda zejść z niej nie chciała. W dobie YCD i Tańców z gwiazdami to fajny gadżet dla dziewuszki - http://www.iprezenty.pl/prezent/Mata_do_tanczenia_USB_-_PC_Dance_Deluxe_Box_wersja_2009_z_DV/9105/d13o16pazaraw0c0lim1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×