Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość masakraa .
ojjjjjjj .. ;/ ;d jeszcze raz powtarzam ze nie wsadzam wszystkich do jednego worka, dlatego karze czytac uwaznie ;d i szczescia wam zycze z waszymi męzczyznami . ;d aa . i nie myslalam ze pod moim postem zaraz bedzie wspolczucie :) pff .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masakra to po co wchodzısz na takıe fora skoro cıe tak zranıl ı masz takı zal do turkow a sama szukasz tematu co sıe zaczyna TUREK oj kochana ty chyba sama nıe wıesz czego chvcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfadfa
Turki lecą na każda polke i bardzo szybko sie zakochuja. uwazaja że każda polka to dobra gospodyni domowa w sumieto tylko na toleca, ładna i zeby domem umiała sie zajmowac. GORAC ONIE POLECAM wiem zautopsji w Wiedniu jest ich duuuuużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ı wıdzısz moonıska jak tu sıe nıe smıac hahhahahahahahahhahahahahaha co nıektore to chyba nawet prawdzıwego turka nawet na oczy nıe wıdzıaly ale maja pole do popısu bo sa na forum zal mnıe ogarnıa zal zal ı jeszcze raz zal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadine1
słuchajcie dziewczyny, które mieszkacie w Turcji i jest wam dobrze. To forum z tego co widzę jest raczej dość negatywne do związków Polka-Turek, wiele osób z doświadczenia mówi o różnicach kulturowych itd. Jest baardzo dużo miejsc w sieci, w których szczęśliwe kobiety, jak wy, mogą podzielić się radością( gazeta.pl- "Polonia w Turcji", Turkiye.pl forum, forum Turk.pl itd) i nie musicie na siłę- na tym, czasem b.sceptycznym JAWNYM forum o zasięgu ogónopolskim, przekonywać wszystkie z nas jak wam jest pięknie. Ok. Też się cieszę. Ale my,mówię teraz o osobach, którym nie wyszło z turcją też chcemy mieć miejsce żeby ponarzekać, a to forum raczej jest na nie i przestańcie nas nawracać. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dinunia
nadine 1... czytasz to forum od dechy do dechy, czy tylko na wyrywki? Bo jak pamiętam Pani która założyła to forum nie kierowała się b.sceptycznymi uczuciami. Pierwszy wpis.......... kotwicka anna inne religie, inne życie jak myślicie połączy nas coś, czy religia i obyczaje rozdzielą? on mnie kocha, ale nie wiem czy mu wierzyć, znamy się dopiero 3 miesiące. ............Poczytaj kochana może też następne są takie i takie ...to wy się wpierniczacie co jakiś czas do naszych rozmów i wtrącacie drętwe komentarze. OK jak ktoś jest zraniony niech też pisze ale niech ludzi nie obraża bo to lekka przesada. Druga sprawa niestety nie wszystkie mieszkamy w Turcji jedna w Polsce , druga w Turcji, trzecia w Niemczech a jeszcze inna w Holandi. Skąd te stwierdzenia ojjjj chyba nie przerobiłaś dokładnie lektury i błędnie ją streściłaś.... jedyneczka moja droga . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadine1
no rzeczywiście teraz widzę że forum przejęły zwolenniczki turcji(czytaj tureckiej kultury itd) zmiana frontu ostatnio jak czytałam to forum miało negatywny wydźwięk ale sory nie jesteś od stawiania mi jedynek.życzę powodzenia a ja muszę poszukać jakieś miejsce do ponarzekania na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelly_Yilmaz
Jak widzę te ostatnie posty na naszym forum, to aż odechciewa mi się wypowiadać. Dziewczyny uprzedzone do Turków- rozumiem, że macie z nimi być może jakieś złe doświadczenia, nie jest złe natomiast to, że chcecie się swoimi przeżyciami z nami podzielić, jednakże obrażanie, wyolbrzymianie, itd. społeczności tureckiej naprawdę nie jest na miejscu. Ja również mam złe wspomnienia z obcokrajowcami, innymi niż Turcy, ale nie wyzywam, nie obrażam ich, a już na pewno nie próbuję ich odradzać dziewczynom zakochanym. Każdy jest inny, w każdym kraju są źli i dobrzy ludzie- to normalne. Dlatego nie powinniśmy wypowiadać się tutaj w liczbie mnogiej. Dosyć tego. Stęskniłam się za Wami, dziewczyny :( Nareszcie naprawili mi Internet, także możemy sobie już rozmawiać na priv ;) Ostatnio znowu miałam zły humor.. Niby trochę czasu minęło, ale nie mam nawet ochoty siedzieć przy komputerze, wiedząc, że nie mogę sobie z Nim porozmawiać.. :( Pozdrawiam kochane ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadine1
widzisz ty, choc masz zle doswiadczenia z innymi kulturami, nie odradzasz, ja jak wiem ze cos jest b.ciezkie do pogodzenia nasza kultura i kultura orientu,to o tym mowie ,moze tez chamsko nie odradzam, ale mowie ze jest cięzko,a jak bym miała takie zle doswiadczenia, jak niektóre Z NAS, bo wszystkie nas łączy to samo, to też bym odradzała!!! I też bym przeklinała! Na razie nie mam czego, ale moge przewidywac, po tym jak czlowiek, ktory kocha mnie calym sercem w obliczu napietej sytuacji potrafi skinąc na mnie w taki sposob zebym zrozumiala ze mam sie w ogóle nie odzywać, tak jakbym nie miała nic do powiedzenia, trudno mi to zdefiniować, tak jakbym była gorsza!Czy wy wiecie o czym mówię?, a może właśnie wy,które bronicie Turków pomożecie mi zrozumieć o co mu chodziło?czy to jest normalne, czy wy też czułyście taki strach kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dinunia
tak nadine1 czułam taki strach wiele razy jak byłam w związku z moim byłym , który robił to samo ale w Polskim wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelly_Yilmaz
I tu jest pies pogrzebany, teraz wiadomo, o co Tobie chodziło. Jeżeli chodzi o duże różnice kulturowe- owszem, na pewno jest to ciężkie, jednak trzeba pamiętać o tym, że każdy Turek może być inaczej wychowany. Tak, jak i w Polsce- są bardzo wierzący katolicy, ateiści lub niby wierzący, bądź zagubieni. Myślę, że ich podejście i zachowanie w stosunku do kobiet zależy właśnie od tego, w jaki sposób zostaną oni wychowani, w jakim otoczeniu. Dlatego mimo wszystko uważam, że generalizowanie nie jest na miejscu. I rozumiem, że niektóre chcą pomóc, opowiadając swoje złe przeżycia, ale jednak nie zawsze jest to komuś potrzebne. A jeżeli chodzi o Twoje pytanie- niestety Ci nie pomogę, bo ja nie przeżyłam takowej sytuacji z Yilmazem. Być może inne dziewczyny Ci pomogą, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadine1 chcesz pozalic sie na turka nie ma sprzeciwu, chcesz spytac jak czegos nie rozumiesz sa odpowiedzi hmm ale podawanie nam innego forum do dzielenia sie naszym szczesciem bylo nie na miejscu.. hmm czy my kogos przekonujemy?? NIE!! nie piszemy rowniez ze to super latwe zwiazki bo tak naprawde zaden taki nie jest.. sa wzloty i upadki ale najwazniejsze zeby wiedziec dlaczego i po co sie kocha i ze jest sie kochanym. hmm kazda z nas ma tutaj jakies wczesniejsze doswiadczenia kazda z nas sie nimi dzieli i czasem ostrzega ale nikt nikogo nie ocenia bo chyba na tym to forum polega.. przynajmniej tak powinno byc NORMALNIE bez wyzwisk i nie potrzebnych nerwow.. nadine1 pytasz o swojego faceta ja tez tak jak dinunia czulam ten wzrok patrzyl tak na mnie moj poprzedni partner, od tego sie zaczelo co jest dalej zapisane w historrii lepiej czasami mniej wiedziec.. ale zawsze lepiej o tym pogadac, bo prawda jest taka ze turcy sa czasami przewrazliwieni na punkcie bezpieczenstwa swoich kobiet Kelly_Yilmaz cieszymy si ez twojego powrotu do naszej malej spolecznosci heh :) czekamy z niecierpliwoscia na odzew free zone ja mam do Ciebie kochana drobne pyt jesli jestes w Turcji? (zgaduje) hmm to napewno twoj turecki wyglada lepiej niz moj (jesli moze jakos wygladac) masz jakies dobre rady co do nauki tego jezyka?? bo z dinunia postanowilysmy wziasc sie za wspolna nauke ale prawde mowiac nie wiemy od czego zaczac.. pozdrawiam kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nıe nıe mıeszkam w turcjı ale jezdzımy tam z mezem kıedy tyklo czas ı pıenıadze pozwalaja a co do naukı to ja bym prponowala dzıewczyny zapısac sıe na jakıs kurs ja bylam ı sporo sıe nauczylam choc z turcjı oczywıscıe wıecej bo zywy kontakt z jezykıem ale jak mıeszkacıe w warszawıe albo okolıcach to moge cos polecıc pozdrawıam buzıakı

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
free zone ja jestem w Niemczech więc tutaj polsko-turecki kurs jest raczej nie mozliwy :( hmm ale jesli bylas na takim kursie moze masz jakies materialy ktorymi moglabys sie z nami podzielic? moj facet bardzo stara sie mi pomoc w nauce ale jadnak z tureckiego na ang a potem polski to juz dla mnie za duzo :( z gory sliczne dzieki pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na polskıch stonach szukalas tam sa przynajmnıej jakıes podstawy gramatykı a dobre ı to na poczatek bo ja obecnıe nıe mam w posıadanıu swoıch notatek bo moja kuzynka poszla na ten kurs.....ta to ma w ogole ambıcje na turkologıe w wawıe na UW ale tam raczej sa nıkle szanse na dostanıe sıe wıem z doswıadczenıa....ale jezyk fajny jako takı ı wcale nıe takı trudny w porownanıu z polskım np w kazdym badz razıe zycze wytrwaloscı ı powodzenıa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
free zone uwierz strony mam opanowane do perfekcji :) hmm co do jezyka wiem jest intrygujacy :) ale masz racje gramatyka jest latwiejsza niz nasza ojczysta no coz zostaje mi meczyc pytaniami moje kochanie :) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniska w Niemczech na pewno sa kursy tureckiego/chociazby ze wzgledu na to ze duzo Turkow tam mieszka i jest duzo malzenstw niemiecko-tureckich/; ja od niedawna zaczelam chodzic na kurs tureckiego; w kazdy poniedzialek wieczorem; jest nas 10babek w grupie i az 8 znich zwiazanych z Turkiem dlatego uczeszcza na ten kurs:) wiec poszukaj, napewno cos znjadziesz:) Ja nie mam zlych doswiadczen w zwiazkach z Polakami, wiec nie napisze nic zlego, sama bylam ponad 2lata w zwiazku z Polakiem; bylo tylko jedno ale....to ja nosilam w tamtym zwiazku spodnie:) a teraz czuje sie jak prawdziwa dama, kobieta i ksiezniczka w jednym, ale ja moze mam po prostu szczescie:) co do wrzucania wszystkich do jednego worka, to dam taki przyklad: ostatnio bylam /wraz z mezem/ niechcacy swiadkiem pewnej rozmowy dwoch Turkow, ktorzy opowiadali o tym jak duzo w Holandii prostytutek to Polki; zrobilo mi sie bradzo przykro, moj maz chcial sie wtracic, ale ja powiedzialam, zeby dal spokoj, skoro tak mowia, to pewnie mieli do czynienia z duza iloscia polskich dzi..ek, a ja nie bede za kazdym razem pokazywac, ze jest inaczej, po prostu czasem przemilcze to, ze jestem Polka, ze wstydu.... a z drugiej strony widze muzulmanki, ktore chodz przez dzien w chustach, a w nocy ku..rwia sie z kim popadnie i moj maz tez to widzi... wiec widzicie moje drogie kazdy kij ma dwa konce: nie kazdy Turek to tyran i nie kazda Polka to szmata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
free zone te stronki mam juz w małym paluszku :) ale dzieki za pomoc :) moppy problem w tym ze ja niemieckiego tyle co w szkole zalapalam i z moim skarbem rozmawiam po angielsku.. wiec najprawdopodobniej z tego kursu nic :( ale mam ogromna prosbe jesli jest szansa na jakiegolwiek materialy bylabym wdzieczna.. jedyna rzecza ktora mam jest slownik przywieziony z Polski ktory zreszta zamawialismy przez internet bo w zadnej ksiegarni w moim miescie nie bylo :( hmm a co do turczynek w Niemczech to lepiej nie gadac.. wszedzie sytuacja jest taka sama moze dlatego tak wielu Turkow nie chce miec z tymi kobietami nic do czynienia.. dla nich liczy sie kasa, dobra zabawa, seks i zadnych uczuc choc napewno sa tez takie ktore dalej podtrzymuja wzorzec prawdziwej, wierzacej turczynki ale takiej ze swieca szukac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, hmm to moze poszukej w internecie jakis ksiazek do nauki tureckiego po polsku... ja mam wiele i ksiazek i materialow, ale wszystkie po holendersku, wiec na nic by ci sie nie zdalo :( dlatego tak duzo turczynek z hol i niemiec jak chce sie chajtac, to glownie jedzie na wioske do Turcji i tam szuka kandydata na meza, bo tu gdzie zyja maja juz wyrobiona zla opinie, a tam jest wielu chetnych, nawet jesli wiedza, ze ona puszczalska, to licza na lepsze zycie w Europie; sama znam wiele takich przypadkow; realia; takie prawdziwe muzulmanki i skromne juz teraz tylko w Turcji w malych miastach lub na wsiach, bo tych w EU malutko albo dzi..wki albo materialistki albo leniwe, albo wszystko w jednym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bardzo się bronicie przed "wrzucaniem wszystkich Turków do jednego wora" i stereotypami, a same jedziecie ze stereotypowym myśleniem po Turczynkach...cóż za "wybiórczy obiektywizm"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelly_Yilmaz
Ja osobiście nie bronię tylko i wyłącznie Turków, ale wszystkie inne narodowości również ;) A ponieważ jest to forum o Turkach, tematy skupiają się cały czas na nich. Nie mam zamiaru nikogo obrażać ;) Co tam u Was dziewczyny? :) U mnie jakoś leci, choć nie brakuje momentów łez :( Pozdrawiam ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yavrum hmm czytaj uwaznie co napisalam to sa moje spostrzezenia zreszta nie tylko moje.. napisalam tam ze prawdziwej normalnej turczynki trzeba ze swieca szukac bo w miasteczku w ktorym mieszkam mozna je zliczyc na palcach.. nawet dzisiaj rozmawialm z turczynka powiedz dlaczego wierzaca i praktukujaca muzulmanka nosi obraczke na palcu lewej a nie prawej reki? i sama sie przyznaje do tego ze wiekszosc jej przyjaciolek to niemki? i ze wsydzi sie na ulicy rozmawiac z niektorymi turczynkami?? fakty mowia za siebie.. ja nie mowie ze wszystkie sa zle tak samo jest z Polkami.. hmm czas poprostu przelamac stereotypy na temat turczynek tylko o to chodzi a nie o ich wrzucanie do jednego wora..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dinunia
Kelly_Yilmaz U mnie bez zmian ,nadal czekam na grudzień ;) Choć teram mam troszkę inne problemy niż tylko tęsknota. Mojej najlepszej przyjaciółki mąż umarł i nie mam teraz zbyt wiele czasu udzielać się na forum. Ale zaglądam co dzień i czytam sobie. Jak się trzymasz kochana? potrafię teraz zrozumieć Twój ból. Ponieważ bliska mi osoba odeszła. I jeszcze chyba to nie dotarło do mnie całkowicie. Wiem że to nie to samo ale ból jest okropny. Tym bardziej ,że oni czekali na dzieciątko , które ma za miesiąc przyjść na świat. Tak bardzo nie mógł się go doczekać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelly_Yilmaz
Ojej, to straszne.. Jak on zginął? Dziewczyna musi być załamana, będzie musiała wychowywać dziecko bez prawdziwego ojca.. Coś okropnego, bardzo jej współczuję :( Zewnętrznie- jako tako się trzymam, choć wewnętrznie jest ciągle ciężko.. Co prawda staram się zbytnio o tym nie myśleć, nie zawsze jednak się da. Czuję smutek, pustkę, strasznie za Nim tęsknię.. Nie mam komu się wyżalić, nie mam komu opowiadać, co ciekawego bądź ponurego się u mnie dzieje. Nikt nie potrafił dać mi tyle radości swoim uśmiechem, jak On.. :( Ale dopiero teraz doszło do mnie, że miał rację. Nie warto smucić się i zadręczać z byle powodu, życie jest zbyt krótkie i piękne, trzeba to docenić, korzystać z niego jak najlepiej, podchodzić do niego jak najbardziej optymistycznie i cieszyć się wszystkim, co się ma. Zawsze mi to powtarzał.. I.. Miał rację, taka prawda. Dlatego dla Niego staram się cieszyć życiem, bardziej je doceniać.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelly_Yilmaz
Ojej, to straszne.. Jak on zginął? Dziewczyna musi być załamana, będzie musiała wychowywać dziecko bez prawdziwego ojca.. Coś okropnego, bardzo jej współczuję :( Zewnętrznie- jako tako się trzymam, choć wewnętrznie jest ciągle ciężko.. Co prawda staram się zbytnio o tym nie myśleć, nie zawsze jednak się da. Czuję smutek, pustkę, strasznie za Nim tęsknię.. Nie mam komu się wyżalić, nie mam komu opowiadać, co ciekawego bądź ponurego się u mnie dzieje. Nikt nie potrafił dać mi tyle radości swoim uśmiechem, jak On.. :( Ale dopiero teraz doszło do mnie, że miał rację. Nie warto smucić się i zadręczać z byle powodu, życie jest zbyt krótkie i piękne, trzeba to docenić, korzystać z niego jak najlepiej, podchodzić do niego jak najbardziej optymistycznie i cieszyć się wszystkim, co się ma. Zawsze mi to powtarzał.. I.. Miał rację, taka prawda. Dlatego dla Niego staram się cieszyć życiem, bardziej je doceniać.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej...... chodzi o to, ze sa stereotypy: turek, to tyran, bije i ma 4zony Polka to puszczalska Turczynka z chusta na glowie czysta, skromna i dobra a my chcialysmy pokazac, ze stereotypy czesto nie maja miejsca w prawdziwym zyciu bo: moj Turek: nie jest tyranem, nie bije i ma tylko jedna zone i jestem nia wlasnie ja:) -choc pewnie niektore trafily gorzej jestem Polka ale nie puszczam sie /i jako dowod na to moge podac, ze moj maz byl moim pierwszym...:)/- choc pracowalam kiedys z dziewczyna, ktora gdyby mogla wlazlaby wszystkim bez wyjatku do lozka znam Turczynki, ktore pod chusta skrywaja swoj prawdziwy, kure..wski charakterek - jednak np siostra mojego meza, to ciepla, skromna i madra dziewczyna z chusta na glowie, no ale ona mieszka w Turcji ;) My nigdzie nie napisalysmy, ze turczynki taki sa, tylko ze bardzo duzp, a nie tak jak niektorzy tu pisza, ze nasi Turcy napewno sa tacy a tacy, napewno maja 4zony i jeszcze 4na boku itp..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja tu widzę i czytam nikt tu nie pisze, że "wszyscy" Turcy zdradzają, ani, że wszyscy Turcy biją tylko, że to się tam zdarza moim zdaniem dużo częściej niż u nas i że jest na to społeczne przyzwolenie i jest to niejako część ich "kultury". Kobietę można bic i już. To, że ktoś ma super męża Turka to chwała mu za to i cieszyć się. Jak już tak przykładacie równe miary, to może róbcie to do wszystkich nie tylko do Waszych wspaniałych mężczyzn...Bo z tego forum wynika, że sa absolutnie nieskazitelni, ale już np. Turczynki to dziwki są straaaaszne...Jakieś dziwne to rozgraniczenie..Chodzi mi o to, że na swoich menów nie dacie złego słowa powiedzieć, (choc jeszcze nie wiadomo co będzie..życie potrafi zaskakiwać..), a o Turczynkach nawijacie jakie to one be... W Turcji 4 na 10 kobiet jest bitych przez mężów i nawet uczeni islamscy uznają to za naturalne i niejako daja na to przyzwolenie...U nas przynajmniej sa jakieś kampanie społeczne, jest pomoc społeczna, sa schroniska a w Turcji jest zasłona milczenia i wielkie g...o jeśli chodzi o pomoc maltretowanym kobietom...Różnica jest i to spora... Zwłaszcza taka, że u nas mężczyzna bijący kobietę jest napiętnowany a w Tr nie! Dlatego wielu z nich uważa, że taka jest kolej rzeczy i kobietę można lać bezkarnie... Co do Turczynek to chyba trochę bez sensu jest oceniać je na podstawie emigracji, bo na emigracji ludzie żyją zupełnie inaczej i dotyczy to każdej nacji...Większość Turczynek żyjących w TR (tych zakrytych) zachowuje czystość do ślubu...A co do ich charakteru to wszędzie sa ludzie i parapety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak juz pisalam wczesniej ja nie mialam zlych doswiadczen w zwiazku z Polakiem, wiec nie wypowiadam sie zle/ojciec i szwagier tez bardzo porzadni ludzie/, niestety wsrod zwiazkow polsko-tureckich, ktore ja znam, uklada sie rowniez dobrze, niestety rowniez Turczynki, ktore znam i mialam okazje poznac, to jesli urodzily sie w Turcji i jako male zamieszkaly w Holandii, sa normalne dziewczyny, a te ktore sie tu urodzily, to z charakteru i wygladu przypominaja szamty/to nie tylko moje zdanie, ale takze mojego meza i jego rodziny, czyli cos w tym jest/. Poza tym turcja nie jest takim zasciankiem jak myslisz; kobiety w wiekszych miastach typu Istanbul, Ankara czy Izmir, zyja tak jak inne europejkie kobiety; jesli chodzi o przyzwolenie na ich bicie, to tak, masz racje przemoc domowa nie jest tak potepiana jak w Polce, ale nie znaczy to ze kazda kobieta jest lana i czesciej dzieje sie to na wioskach; a przeciez panstwo to jest bardzo zmodernizowane, a wiadomo, ze sa wioski, gdzie wszystko rzadzi sie wlasnymi prawami, tak jak w Polsce na pipidowkach, gdzie ojciec najpierw robi dzieci swojej corce, a pozniej wnuczce, wszyscy o tym wiedza, bo wiocha mala, ale nikt nie mowi, no bo przeciez chlop nie pije i nie bije to wszystko w porzadku, czyli jakby isc za tokiem rozumowania niektorych, cala Polske trzeba postrzegac przez pryzmat tej wiochy, czyli, ze w Polsce uprawianie seksu z wlasna corka, a pozniej i wnuczka jest normalne i ok piszesz, ze my bronimy swoich menow; to prawda; bo czesto wypowiadaja sie osoby, ktore znaja jakies historie ze slyszenia, albo te ktore odrazu wskoczyly turkowi do lozka, a pozniej byl placz i zgrzytanie zebami, bo jak on mogl mnie zostawic czy oszukac; oczywiscie jest tak, ze trafi sie po prostu dran, ale to wszedzie. My nie chcemy wspolczucia i nie chcemy tez wciaz tlumaczyc, ze jestesmy szczesliwe w takim zwiazku, a ludzie czasem doszukuja sie czegos zlego i na sile wciskaja nam, ze to nie ma sensu. Przyklad: moje siostra spotkala sie z jedna swoja kolezanka i tak jakos w rozmowie wyszlo, ze ja mam meza turka, a jej kolezanka/nie znajac w ogole mojego meza i nawet nie majac stycznosci z zadnym z Turkow/powiedziala, ze on napewno mnie zdradza i ma wiele zon, bo ona slyszala, ze tacy to maja za granica zony, a do turcji jezdza do innej zony. Smiech na sali. Dodam, ze odkad jestesmy razem moj maz ani razu nie byl sam w Turcji, no chyba ze sie dobrze maskuje ;) i wiekszosc tak do tego podchodzi, dlatego dla porownania napisalam o tych Turczynkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s.poza tym skad masz informacje, ze nie ma tam zadnych akcji przeciw przemocy i inne takie? wiadomo, ze jest tego mniej niz w Polsce, ale mentalnosc kobiet,ktore z babki, prababki nauczone byly milczec i byc zawsze posluszne, zmienia sie powoli; Telefony pomcy/zaufania: •Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü (KSGM) Bilgi Başvuru Bankası (3B) 0 312 419 29 64 •SHÇEK Aile, Kadın, Çocuk ve Özürlü Sosyal Hizmet Danışma Hattı Alo 183 183alo@shcek.gov.tr •Hürriyet Aile İçi Şiddet Kampanyası Acil Yardını Hattı Tel: 0 212 656 96 96 niezalezne organizacje kobiet: Adana •Akdam - Adana Kadın Danışma Merkezi ve Sığınma Evi Adres: Çevreyolu Mimar Sinan Kültür Kompleksi Altı. Pink karşısı Tel: 0 322 453 42 15 •Amargi Kadın Kooperatifi Tel: 0 322 363 36 16 •Kırçiçeği Kadın Derneği Adres: Küçük Dikili Beldesi, Seyhan Adıyaman •KAMER Adres: Atatürk Cad. Havuzbaşı Apt. 2/1 Belediye Karşısı Tel: 0 416 213 42 21 adiyamankamer@gmail.com Ağrı •KAMER Adres: Cumhuriyet Cad. Yavuz Mah. Buluş İş Merkezi. 5/10 Tel: 0 472 215 10 15 agrikamer@gmail.com Ankara •Kadın Dayanışma Vakfı Adres: Mithatpaşa Cad. No:10/11, Sıhhiye Tel: 0 312 430 40 05 - 0 312 432 07 82 kadindv@yahoo.com.tr •Kırk Örük - Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kooperatifi Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Saray Apt. 14/4 Kızılay Tel: 0 312 229 22 91 kirkoruk@yahoo.com •Uçan Süpürge Adres: Büyükelçi Sokağı, 20/4 Kavakhdere Tel: 0 312 427 00 20 ucan.supurge@ucansupurge.org www.ucansupurge.org Antalya •Yerel Gündem 21 Antalya Kadın Meclisi Adres: Konyaaltı Cad. Atatürk Parkı içi, No: 55 Tel: 0 242 243 69 92 info@antalyakentkonseyi.org.tr •Antalya Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi Adres: Şarampol Cad. 106 Sokak Sezer Apt. No:2 Daire:4 Akbank üstü Tel: 0 242 248 07 66 antalyakadinmerkezi@antnet.net.tr hicrankarabudak@hotmail.com Antakya •Antakya Amargi Adres: Kışla Saray Mah. Saray Cad. Namık Kemal Sk. No: 13 Kaçar İşhanı Kat: 3 Tel: 0 326 213 38 72 hatimtulay@yahoo.com Batman •Batman KAMER Adres: Aydın Aslan cad. Pınarbaşı Mah. No: 61 Tel: 0 488 213 96 77 Faks: 0 488 214 73 49 batmankamer@gmail.com Bingöl •Bingöl KAMER Adres: Saray Mah. İşgören Otomotiv yanı Temel yapı karşısı/Düzağaç Tel: 0 426 21 45 01 kamerbingol@gmail.com Bitlis •Bitlis KAMER Adres: Zeydan Mah. Apsal Ağa Sok. No: 1/4 Tel: 0 434 226 15 20 bitliskamer@gmail.com Bursa •Bursa Günyüzü Kadın Dayanışma Kooperatifi Adres: İnebey Cad. Özdiken Apt. 25/4 Osmangazi Tel: 0 224 224 94 13 Faks: 0 224 224 95 49 ayla16ayla@hotmail.com Çanakkale •Kadın El Emeğini Değerlendirme ve Kadın Danışma Merkezi (ELDER) Adres: Cevatpaşa Mah. Celal Atik Sk. Kent Apt. K.1 D.2 Tel: 0 286 217 06 03 elder17@mynet.com Diyarbakır •Selis Kadın Danışmanlık Merkezi Adres: Kurt İsmail Paşa 7. Sokak. Orkide Apt. 3/15 Tel: 0 412 224 77 28/ 224 67 99 seliskadin@mynet.com •Diyarbakır KAMER Adres: Ali Emir 3. Sk. Es-Sal Apt. 1/3, Yenişehir Tel: 0 412 224 32 45 kamerder@gmail.com Elazığ •Elazığ KAMER Adres: İzzet Paşa Camii Arkası, Polatlar-2 İş Merkezi Kat:4/4 Tel: 0 424 218 93 59 elazigkamer@gmail.com Erzincan •Erzincan KAMER Adres: İnönü Mah. Recep Yazıcıoğlu Cad. Çiçek Apt. 1/3 Tel: 0 446 223 46 96 erzincankamer@gmail.com Erzurum •Erzurum KAMER Adres: Demir Evler Gez Mah. 50.yıl Cad. Dursunoğulları Apt. 2/4 Tel: 0 442 234 50 55 erzurumkamer@gmail.com Gaziantep •Gaziantep KAMER Adres: Kavaklık Mah. A. Apaydın Cad. Park Apt. 2/5 Tel: 0 342 336 83 30 antepkamer@gmail.com Hakkari •Hakkari KAMER Adres: Kayacan Cad. Özel İdare Karşısı, Cindioğlu Apt. 1/1 Tel: 0 438 211 00 07 hakkarikamer@gmail.com Iğdır •Iğdır KAMER Adres: Topçular Mah. Yumoş Sok. İpek Apt. Kat:1 Tel: 0 476 227 19 94 igdirkamer@gmail.com İstanbul •Mor çatı Kadın Sığınağı Vakfı Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. Anadolu Sok. No:23/ Daire:7-8 Beyoğlu Tel: 0 212 292 52 31- 292 52 32 morcati@ttnet.net.tr •Şahmaran Kadın ve Araştırma Da(ya)nışma Derneği Adres: Kayışdağıyolu Cad. Oker Apt. No :26/8, İçerenköy/ Kadıköy Tel: 0 216 573 7433 bilgi.sahmaran@gmail.com www.sahmaran.org •KADAV - Kadınlarla Dayanışma Vakfı Adres: Gazeteci Erol Dernek Sokak Hanif Han No:11 D:5 Beyoğlu Tel: 0 212 251 58 50 - 0 212 251 58 51 kadindayanisma@hotmail.com www.kadav.org •Amargi Kadın Akademisi Adres: Şehit Muhtar Mahallesi Küçük Bayram Sokak No:2 Kat: 4 Beyoğlu Tel: 0 212 251 01 54 www.amargi.org.tr •Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Vakfı Adres: İnönü Caddesi, 37/6 Saadet Apt., Gümüşsuyu Tel: 0 212 251 00 29 wwhrist@superonline.com www.kadinininsanhaklari.org •Filmmor Kadın Kooperatifi Adres: İstiklal Caddesi, Gazeteci Erol Dernek Sokak, Hanif Han No: 11/5, Beyoğlu Tel: 0 212 292 39 29 www.filmmor.com •Gözaltında Cinsel Taciz ve Tecavüze Karşı Hukuki Yardım Bürosu Adres: Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Sokak, Fikret Tuner İşhanı, No:55/57 K.2 Beyoğlu Tel: 0 212 245 45 93 - 0 212 245 45 94 lemanyurtsever@hotmail.com •Gökkuşağı Kadın Derneği Adres: Şehit Muhtar Mah. Nane Sok. No:17 Kat:5 Beyoğlu Tel: 0 212 244 83 00 gokkusagikadin@hotmail.com •Kadın Yurttaş Ağı (KAYA) Tel: 0 532 315 41 93 kaya@kaya.org.tr İzmir •Ege Kadın Dayanışma Vakfı (EKDAV) Adres: Halim Alanyalı İş Ham 3.Kat 316, Kemeraltı Tel: 0 232 446 32 23 ekdav@mynet.com ekdav@hotmail.com •Yerel Gündem 21 Aile İçi Şiddet Çalışma Grubu Adres: 862 Sokak, No:4/101, Konak Tel: 0 232 441 02 37 - 388 11 03/124 •İzmir Bağımsız Kadın İnisiyatifi (Günyüzü Kadın Dayanışma Kooperatifi İzmir Şubesi) Adres: 853 Sokak Bilen İşhanı, No:27 Kat:5/511, Konak Tel: 0 232 441 85 22 nuray _kubilay@yahoo.com Kars •Kars KAMER Adres: Yusufpaşa Mah. Gazi Ahmet Muhtar Paşa Cad. No:74 Tel: 0 474 212 80 59 karskamer@gmail.com Kilis •Kilis KAMER Aşıt Mah. Salihoğlu Sok. No:12 kiliskamer@gmail.com Kocaeli (İzmit) •KADAV - Kadınlarla Dayanışma Vakfı Adres: Köseköy Yeni Adım Kadın Eğitim Kültür Sitesi, Köseköy Merkez / İzmit Tel: 0 262 373 58 43 yeniadimsitesi@gmail.com www.kadav.org Mardin •Mardin KAMER Tel: 0 482 212 23 53 mardinkamer@superonline.com Malatya •Malatya KAMER Adres: İsmetiye Mah. Bölükemin 2. Sok Yaşar Kardeşler İş Merkezi 4 /40 Tel: 0 422 324 05 67 malatyakamer@gmail.com Mersin •Bağımsız Kadın Derneği Kadın Dayanışma Merkezi Adres: Mesudiye Mah. Cemal Paşa Cad. No:110 Kat:2 D:3 Tel: 0 324 336 50 92 bkdmersin@yahoo.com Muğla •Muğla Kadın Dayanışma Platformu Adres: Karabağlar Yolu İstanbullular Sitesi No:16 Tel: 0 252 214 14 33 maysdem@yahoo.com Muş •Muş KAMER Adres: İstasyon Cad. Mavi İş Merkezi Tel: 0 436 212 33 14 muskamer@gmail.com Nevşehir •Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Adres: Atatürk Bulvarı Merkez İşhanı No:5/77 Tel: 0 384 213 27 20 - 0 535 657 99 38 kapadokyakadin@hotmail.com hayros3@hotmail.com Siirt •Siirt KAMER Adres: Bahçelievler Mah. Hami Efendi Cad. Erden Apt.1/5 Tel: 0 484 216 34 94 siirtkamer@gmail.com Şırnak •Şırnak KAMER Adres: Atatürk Mah. Atatürk Cad. Polis Karakolu Yanı. 1/1 Tel: 0 486 216 50 70 sirnakkamer@gmail.com Şanlıurfa •Yaşamevi Kadın Dayanışma Derneği Adres: Bahçelievler Mah. 8. Sokak, Yılça Apt Kat.2, No:5 Tel: 0 414 315 17 25 yasamevi@yahoo.com yasamevi@hotmail.com •Şanlıurfa KAMER Adres: Bahçelievler Mah. 1. Sok. Tel: 0 414 313 95 56 urfakamer@gmail.com Tunceli •Tunceli KAMER Adres: Moğoltay Mah. Kıbrıs Sok. Kur Apt. 2/4 Tel: 0 428 212 44 21 tuncelikamer@gmail.com •Anafatma Kadın Derneği Adres: İtfaiye Binası yanı, No: 1 Tel: 0 428 212 26 78 ana_der@mynet.com Van •Kadın Derneği (VAKAD) Adres: Sihke Cad.1O0. Yıl İş Merkezi, B Blok 1 /6 Tel: 0 432 214 90 15 bilgi@vakad.org •Van Kadın Derneği Kadın Danışma Merkezi Adres: Sihke Cad. 100. Yıl İş Merkezi A Blok 2/49 Tel: 0 432 214 4587 vankadindernegi@hotmail.com www.vakad.org •Van KAMER Adres: İskele Mah. Karmen Çiçekçilik Yanı. Evrim Apt. 2. Kat No:33 vankamer@gmail.com Bar Association praw kobiet: Adana •Adana Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Tel: 0322 351 21 21 / 0 322 359 49 88 adanabarosu@adanabarosu.org.tr Adıyaman •Adıyaman Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0416 216 13 51 - 216 16 54 info@adiyamanbarosu.org.tr Ankara •Ankara Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Kadın Danışma Merkezi Tel: 0 312 311 51 15 ankarabarosu@ankarabarosu.org Aydın •Aydın Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 256 225 01 92 Bursa •Bursa Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Tel: 0 224 272 11 94 Dahili:118 baro@bursabarosu.org.tr Çanakkale •Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 286 212 46 66 Denizli •Denizli Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 258 262 24 90 Diyarbakır •Diyarbakır Barosu Kadın Hakları Danışma ve Uygulama Komisyonu Tel: 0 412 224 44 41 baro@diyarbakirbarosu.org.tr Edirne •Edirne Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 284 225 10 55 Elazığ •Elazığ Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 424 212 68 82 Erzincan •Erzincan Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 446 214 10 42 info@erzincanbarosu.org.tr Eskişehir •Eskişehir Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Tel: 0 222 231 18 07 bilgi@eskisehirbarosu.org.tr Gaziantep •Gaziantep Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 342 232 52 90 - 230 38 60 gaziantepbarosu27@hotmail.com Giresun •Giresun Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 454 516 33 35 info@giresunborosu.gov.tr Hatay •Hatay Barosu Kadın Haklan Komisyonu Tel: 0 326 215 18 77 İstanbul •İstanbul Barosu Kadın Haklan Uygulama Merkezi - Avrupa yakası Tel: 0 212 292 77 39/293 00 45 •İstanbul Barosu Kadın Hakları Uygulama Merkezi - Anadolu yakası Tel: 0 216 414 68 53/414 68 43 İzmir •İzmir Barosu Kadın Komisyonu Tel: 0 232 463 00 14 info@izmirbarosu.org.tr •İzmir Barosu Aİle İçi Şiddete Karşı Çalışma Grubu Tel: 0 232 465 34 25 Kahramanmaraş •Kahramanmaraş Kadın Haklan Komisyonu Tel: 0 344 212 33 91 - Dahili: 273 bilgi@kahramanmarasbarosu.org.tr Kayseri •Kayseri Barosu Kadın Haklan Komisyonu Tel: 0 352 222 27 34 Kırklareli •Kırklareli Barosu Kadın Haklan Komisyonu Tel: 0 288 214 13 16 bilgi@kirklarelibarosu.org.tr Kocaeli •Kocaeli Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 262 324 56 56 kocaelibarosu@kocaelibarosu.org.tr Konya •Konya Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 332 351 13 31 konyabarosu@konyabarosu.org.tr Manisa •Manisa Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Tel: 0 236 231 89 35 - 0 236 234 41 55 Mersin •Mersın Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Tel: 0 324 231 31 27/0 324 231 19 65 Ordu •Ordu Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 452 233 12 30 Samsun •Samsun Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 362 432 14 45 / 431 15 61/ 431 39 70 Şanlıurfa •Şanlıurfa Barosu Kadın Komisyonu Tel: 0 414 313 28 28 Sivas •Sivas Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 346 221 51 78 baro@sivasbarosu.org.tr Tekirdağ •Tekirdağ Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 282 261 12 83 info@tekirdagbarosu.org.tr Trabzon •Trabzon Barosu Kadın Hakları Komisyonu, Tel: 0 462 322 57 00 - 322 58 00 baro@trabzonbarosu.org Zonguldak •TÜBAKKOM - Karabük Barosu Kadın Hakları Komisyonu Tel: 0 370 424 26 13 to jest wlasnie to o czym pisalam.... skad mialas takie info, ze nie ma kampani i innych tego typu spraw; powastaje projekt ministra ds praw kobiet gdzie w kazdym z 81prowincji maja powstac domy pomocy spolecznej, gdzie kazda kobieta z dzieckiem mogla by znalezc schronienie wielu ludzi cos tam uslyszy, ktos inny cos dopowie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×