Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

moppy po pierwsze nie nazwalam sztucznej twojej wiary.. chodzilo mi o to ze rozmawiasz ze mna na temat Biblii nawet jej nie znajac albo znajac tylko fragmenty..i to jest dla mnie sztuczne.. bo prawda jest taka ze jak mozna sie wyrazac na jakis temat nie wiedzac o czym naprawde jest mowa.. widzisz ja Ci chcialam udowodnic ile w Biblii jest zaprzeczen.. gdybys ja przeczytala wiedzialabys o co mi chodzi.. zrozumialabys.. ale Ty ciagle atakujesz islam pokazujac mi jak bardzo sie myle.. a i co wazniejsze tak ja pisalam szczerze!! i nie widze tutaj niczego sztucznego tak moja wiara oddycha resztka tlenu w plucach i chyba to napisze drugi raz o ile sie nie myle mam na tyle odwagi ze o tym pisze i o tym ze nie potrafie jej zmienic bo nie do konca ufam islamowi!! wiec co sztucznego w tym ze potrafie sie przyznac do tego?? jak pisalam wczesniej wierze w Boga i on jest dla mnie jeden nie wazne jak sie go nazywa!! moge powiedziec z reka na sercu ze nie przynaleze ani do chrzescijan z Biblia w reku ani do katolikow.. szukam odpowiedzi a dopoki jej nie znajde moja wiara bedzie taka jaka jest.. widzisz moj facet Turek wychowany w Niemczech jakos zna arabski.. i wiekszosc tureckiego towarzystwa w ktorym ja sie obracam go zna.. caly czas chcialam porownac tego nieszczesnego chrzescijanina z Biblia w reku a katolika..pokazac Ci jak duzo jest roznic.. jak bardzo jedno wyklucza kolejne.. jak wiele jest niedomowien w Biblii i zmiennych opisow tylko dlatego ze pisali ja rozni ludzie.. nie wiem czy przeczytalas artykul bo z tego co widze o nim nie wspomnialas.. mi tez ta rozmowa dala wiele do myslenia.. tylko jak popatrzysz z boku to widac atak i konratak i tak w kolko.. a zadnych konkluzji.. dlatego uznalam ze lepiej ja zakonczyc.. a i bym zapomniala ze tak napisze doczepic sie do jeszcze jednej rzeczy a wiec kiedys napisalas ze tez zastanawialas sie czy nie zostac muzulmanka.. hmm powiedz mi kochana na czym to zastanawianie sie polegalo?? mowisz ze szukasz odpowiedzi a mi sie wydaje ze Ty ja juz znalazlas.. widzisz przywolujesz to co napisalam tak naprawde nie rozumiejac tego co chcialam Ci przekazac chociazby fragment o tym ze bedac chrzescijaninem z Biblia w reku nie moglabys nazwac sie katolikiem bo jedno wyklucza drugie a ty mnie atakujac mowisz przeciez ja napisalam ze nie uwazam sie za katolika.. piszesz ze znasz doskonale slabe ogniwa chrzescijanstwa.. i tutaj sie mylisz moja kochana bo dokladnie to Ty mozesz znac historie kosciola i katolikow i ich slabe ogniwa a nie Biblie.. bo przeciez nawet jej nie przeczytalas.. wiec co mozesz wiedziec o jej slabych ogniwach?? ja Ci kilka przytoczylam a Ty w ramach odwetu czepilas sie tej historii przeciez obie wiemy jaka ona byla.. jest bylo i tak bedzie zawsze ze te religie beda walczyc miedzy soba.. niestety taka jest natura czlowieka.. wybacz ze sie czepiam ciagle tej Biblii ale dla mnie rozmowa musi byc oparta na jakis faktach.. po prostu za cholere nie moge pojac tego Twojego rozumowania.. twoje fakty to to czego nauczyli Cie rodzice i kosciol czyli katolicy!! Twoje argumenty chcesz czy nie sa katolickie mimo ze twierdzisz ze katolikiem nie jestes.. ja nie jestem znawca Biblii.. tak naprawde wszystko co tam jest opisane nie jest do okielznania.. ja ja tylko przeczytalam.. pewnie gdybym tego nie zrobila nie mialabym tylu pytan.. i dalej myslala tak ja Ty.. pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"chodzilo mi o to ze rozmawiasz ze mna na temat Biblii nawet jej nie znajac albo znajac tylko fragmenty.."czy to znaczy, ze ty znasz caly koran? No to gratuluje; nie znam calej Biblii, znam jej ulamek i to tez na pamiec, ale nie wydaje mi sie zeby to bylo sztuczne; "bo prawda jest taka ze jak mozna sie wyrazac na jakis temat nie wiedzac o czym naprawde jest mowa.."ale czy ja sie z toba wyklocalam o jakies wersety z Biblii lub cos? wiem o czym mowa bo to moja religia i mowiac mi o tym, ze nie mama pojecia, jest duzym bledem "widzisz ja Ci chcialam udowodnic ile w Biblii jest zaprzeczen.. gdybys ja przeczytala wiedzialabys o co mi chodzi.."czyli zaprzeczen w Koranie ja juz pokazac nie moglam tak? przeciez rozmawiamy w dwie strony, ty mi pokazujesz zaprzeczenia w CH, z czego badz co badz jestem wdzieczna, a ja chcialam ci pokazac, ze takowe sa rowniez w Islamie "ale Ty ciagle atakujesz islam pokazujac mi jak bardzo sie myle.."o tak najlepiej odrazu nazwij mnie islamofobem; pff, dziewczyno, ja nie atakuje Islam, to co obie mamy pisac sobie jak cudowny jest Islam i jak wiele niezgodnosci jest w CH??? To niestety nie zemna, a "piszesz ze znasz doskonale slabe ogniwa chrzescijanstwa.. i tutaj sie mylisz moja kochana bo dokladnie to Ty mozesz znac historie kosciola i katolikow i ich slabe ogniwa a nie Biblie.. bo przeciez nawet jej nie przeczytalas.. wiec co mozesz wiedziec o jej slabych ogniwach??", w tym sie mylisz, znam wlasne slabe ogniwa i patrze na innych ludzi, ktorzy takze sa chrzescijanami/niewazne czy kat, pro, czy praw jestesmy CH/ wiec wiem jakie te slabe ogniwa sa, wiem o wersetach np o kobiecie/jesli myslisz, ze mnie dopiero co uswiadomilas z tymi wersetami, to niestety/, ze nic nie przytaczam... a no nie mam Biblii w domu, mam zamiar zakupic jak tylko bede w Pl... "jak pisalam wczesniej wierze w Boga i on jest dla mnie jeden nie wazne jak sie go nazywa!! moge powiedziec z reka na sercu ze nie przynaleze ani do chrzescijan z Biblia w reku ani do katolikow.." ale wazne jest w co wierzysz, jesli w Islam, to nie mozesz wierzyc w J.Ch. jako syna Bozego, nie zapominaj o tym; nie chce sie powtarzac, ale to samo pisalam duzo wczesniej, ale widocznie moje slowa, ze nie czuje sie kat, ze wierze w Boga itp, nie maja znaczenia prawda "ja Ci kilka przytoczylam a Ty w ramach odwetu czepilas sie tej historii przeciez obie wiemy jaka ona byla.."mooniska przeciez to ty mi zaczelas o historii, wiec ja na poparcie tego, ze nie warto sie jej czepiac pokazalam ci rowniez z Islamu, ty zaczelas o historii, wiec zastanow sie co piszesz naprawde "i dalej myslala tak ja Ty", a co ty mozesz wiedziec co ja mysle? Zapytalas sie mnie kiedys jakie jest moje stanowisko w tej sprawie? To ze przytaczam wiele zlych rzeczy na temat Islamu nie oznacza, ze tej religii nie szanuje, przeciez bylo nie bylo wszyscy wierzymy w jednego, milosiernego i litosciwego Boga, stworce nieba i ziemi; piszesz: "mowisz ze szukasz odpowiedzi a mi sie wydaje ze Ty ja juz znalazlas.. "znasz mnie chwilke z forum i naprawde nie znasz, wiec nie wiem skad mozesz wysnuwac tak daleko idace wnioski; odp na ostatnie twoje pytanie: "a i bym zapomniala ze tak napisze doczepic sie do jeszcze jednej rzeczy a wiec kiedys napisalas ze tez zastanawialas sie czy nie zostac muzulmanka.." w 15roku zycia pierwszyraz zetknelam sie z Islamem; kolezanka mojej siostry wyjechala za granice, wyszla za maz..za muzulmanina i zostala muzulmanka; po roku przyjechala do Pl w oodwiedziny do rodzicow, no i oczywiscie mojej siostry; zobaczylam calkiem inna dziewczyne, ani w bardzo pozytywnym slowa znaczeniu, ani w negatywnym tym bardziej, byla inna, ale bila od niej jakas sila; zaczelam poszukiwania na temat Islamu/oczywiscie tylko ksiazki i internet/, bylo to wtedy tylko ze wzgledu na zainteresowanie; po czaise zaprzestalam, myslalam, ze wiem wyczerpujaco; po duuzym czasie wrocilam, ale bylam juz tu w Holandii; przybylam do Holandii w poszukiwaniu czegos, tak naprawde nie wiedzialam czego, rodzice lapali sie za glowe, gdy po paru dniach na uczelni zrezygnowalam i postanowilam wyjechac, przyjaciele nie wierzyli; w tym czasie caly czas modlilam sie do Boga o wskazowki; w koncu poznalam mojego obecnego meza; wiem do dzisiaj, ze to byl znak; wiem, ze to wyglada beznadziejnie i nikt w to nie wierzy, ale ja wiedzialam, ze on bedzie moim mezem. Oczywiscie wraz z nim powrocil Islam; zaczelam rozmawiac z muzulmanami, jeszcze dosadniej przegladac internet... Widzialam Islam jako cos cudownego, wszystko uregulowane prawnie przez Boga, ochrona kobiety i ta pewnosc wyznawcow religii Muhameta; zaczelam krytycznie patrzec na CH, na KK, na wszystkich wyznawcow KK; chcialam byc jedna z tych, ktorzy tak pewnie krocza przez zycie ze swa religia; odciagnal mnie od tego moj maz, tzn nie odciagnal, ale powiedzial, ze powinnam swa wiedze bardziej zglebnic; i jesli myslisz, ze na tym sie skonczylo to sie mylisz; uwazam Islam, za cos pieknego, a jednoczesnie nie moglabym przestac rozpatrywac J.Ch. w roli syna Bozego, to nielatwe, moim zdaniem nie mozna tego dokonac w ciagu roku! To tak jakby po operacji kolana odrazu wskoczyc na rower, nie mozna tak z jednej minuty wyrzec sie J.Ch. jako syna Bozego... W przyszlym roku chce razem z moim mezem udac sie do Mekki, chce zobaczyc, co sie stamnie, co zrobi moja dusza... wiec widzisz, nie oceniaj nigdy ksiazki po okladce pozdrawiam p.s. gdyby zdarzylo sie tak, ze zmienilabym wiare, to i tak zapewne przez kilka lat mialabym niepewnosc, czy to bylo dobre postanowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zeby was
glupie i durne baby; latacie za jakimis brudasamy i jeszcze dla nich zmieniacie religie wlasnych dziadow i pradziadow; taka zakochane, a pewnie was leja ci mezowie brudasy po waszych zdradzieckich mordach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniska, jak mozesz to przeslij mi na maile "niewygodne ewangelie" Moppy, dzieki za Twoj tekst, dzisiaj zaczelam czytac, wciaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muzułmankaPL
Do moppy. Napisałaś wyraźnie, że muzułmanie żyjący w krajach chrzescijańskich cieszą się ochroną...a ja poprostu chciałam Ci pokazać że nie zawsze tak jest. I nawet w naszym "bardzo katolickim" kraju, to właśnie "moherowym beretom" najbardziej przeszkadza widok muzułmanki na ulicy. Nie napisałam natomiast, że to co piszesz o nietolerancji wobec katolików jest nieprawdą. Chciałam tylko abyś zobaczyła obie strony. Bo ja jestem muzułmanką i wcale nie zyje mi się tu lekko w Polsce. To prawda mam szczęście, że w tej chwili jest ktoś obok mnie kto pomaga mi zrozumieć co jest napisane w Koranie. Ale znów nie zrozumiałaś o co mi chodzi. Zgadza się dużo muzułmanów czyta tłumaczenia Koranu, ale jak napisałam nie traktuje słów zawartych w tłumaczeniu jako " przewodnika" Każdy kto przyjmuje Islam juz na samym wstepie poznaje jedną z zasad która mówi że Koran jest napisany po arabsku a reszta to wyłącznie tłumaczenia na jakich nie możemy się w żadnym razie opierać. Dopiero w tym roku poslubiłam mężczyznę który mi osobiscie może pomóc zrozumiec Koran. Sama zanim zdecydowałam się czytać tłumaczenia Koranu najpierw poznałam zasady, czytałam Ilmihale ( to takie książki tłumaczące nam zasady). Kolejna sprawa do jakiej się "przyczepiłaś" to sprawa świadomości i wiedzy na temat swoich religii. Znów nie czytasz dokładnie co piszę. sama mówisz" myslisz, ze Muzulmanie tak wszystko wiedza o swojej religii, to sie gleboko mylisz,"...więc nie rozumiem...uważasz że Ci co przeszli na Islam to "niemuzułmanie"??? Ja zaznaczyłam , ze tak wynika z moich osobistych doświadczeń. Nie pisałam, ze chodzi mi o ludzi jakich Ty znasz. Jestem muzułmanką, wiec skoro piszesz " muzułmanie wiedzą..." to czuje że to skierowane m.in i do mnie. I nie traktuj mojej odpowiedzi jako ataku. Ciesze się że pytasz, analizujesz i zastanawiasz się. Po to sa natomiast takie fora aby podzielić się swoimi opiniami. Ja mam sporo książek o Islamie, wiec jeśli chcesz mogę podać. Polecam też ciekawą książkę "Pytania i odpowiedzi dotyczace Islamu" jaką możesz za darmo pobrać ze strony http://www.fundacjamevlana.pl/index.php?s=download To zbiór pytań jakie wielu katolików zadaje nam muzułmanom. Pozdrawiam Do mooniśka: mój adres mailowy : hatice-poz@hotmail.com Tobie również polecam ksiązke podaną wyżej, bo przyda się w dalszej dyskusji z moppy :) Ja niestety nieczęsto ostatnio bywam na necie. Tobie polecam też Ilmihal przy którym tłumaczeniu miałam przyjemność uczestniczyć, a który bezpłatnie pobierzesz ze strony : http://www.muzulmanie.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja juz nie mam sily sie wyklucac.. widzisz przez caly czas staram sie wytlumaczyc Tobie to co mysle.. najwyrazniej robie to jakos niezgrabnie i nie mowa tutaj o islamie bo wyobraz sobie ze ja go tez znam i tez duzo czytalam i czytam na jego temat ale o ten nieszczesny chrzescijanizm.. ja nie mowie ze islam jest cudowny chociaz tak jak w chrzescijanstwie jest kilka aspektow ktore mi sie podobaja.. ale o tym juz nawet nie chce mi sie rozmawiac.. ja nie mowie ze chce zmienic religie ale odkad przeczytalam Biblie czuje sie zagubiona dlatego ciagle o niej pisze bo chcialabym znac jakies fakty na to ze to nie jest tylko wiara i to co wpajali nam od malego.. powiedzialas ze szukasz odpowiedzi no tak szukac mozna w rozny sposob ja przeczytalam Biblie i zaczelam zadawac pytania.. chcialabym naprzyklad zrozumiec dlaczego ten Dekalog jest tak zmieniony?? przeciez to co pochodzi od Boga jest swiete.. a zobacz jak ludzie go zmienili tego nie moge pojac dlaczego!? jesli teraz zaczne zyc zgodnie z Biblia okaze sie ze nie mozna nazwac mnie katolikiem bo przeciez wyznaje cos innego.. nie wiem czy mnie zrozumialas.. widzisz Ty na poczatku napsalas ze "jesli chodzi o te przykazania, to sa one nie zmienione, po prostu ulozone w taki sposob, aby kazdy czlowiek mogl to zapamietac" dopiero pozniej jak napisalam ze jednego przykazania nie ma a ostatnie jest podzielone chyba wtedy do Ciebie dotarlo.. nie wiem nie bede pisac bo pewnie znowu udowodnisz mi ze nie mam racji.. ja nie mowie ze nie moglas pokazac mi zaprzeczen w Koranie.. wiesz mi sie wydaje ze na wiele pytan ktore ja zadaje nie znasz odpowiedzi dlatego pokazujesz ze Koran tez moze byc bez sensu.. myslalam ze na poczatku chcesz poznac wlasna religie zeby potem sie zastanawiac.. ale najwyrazniej chcialam wybrac inny tor naszej dyskusji niz Ty to zrobilas.. mowisz ze znasz slabe ogniwa Biblii wiec dlaczego o nich nie rozmawiasz nie nurtuje Cie to ze tak jest?? nie chcesz znalesc na to odp?? ja probuje dlatego ciagle gadam i pisze tylko o Biblii i to jest jedyny powod tego ze teraz islam i muzulmanow odstawilam chwilowo na bok i ze nie gadam o Koranie.. najwyrazniej obie szukamy inaczej stad te klotnie.. pisalam ze Koran jest niezmieniony przez ludzi chociazby dlatego ze prawami ktore tam sa oni kieruja sie do dzis.. fakt roznie do nich podchodza ale to juz jest osobista sprawa kazdego wierzacego.. bo wiara ludzi jest rozna.. jeden wierzy bardziej drugi mniej i przeciez doskonale sama o tym wiesz.. musialam o tym napisac bo pewnie znowu bys mnie zaatakowala mowiac ze przeciez pisalam ze islam jest niezmieniony.. a tym czym my sie kierujemy czytaj Dekalog zmienili ludzie.. rozumiesz mnie teraz czy nie?? na to chce znalesc odpowiedz!! na to dlaczego wpajaja nam od malego ze to Bog dal nam dekalog gdy tak naprawde to nie jest ten sam dekalog od Boga.. chyba teraz juz napisalam tak ze nie da sie tego nie zrozumiec.. nie nazywam Cie islamofobem to co napisalas mnie rozbawilo.. ale hmm gdy ktos stoi z boku w sumie moglby tak pomyslec.. tak samo o mnie moglby ktos pomyslec ze jestem przeciwniczka wlasnej religii a ja doskonale wiem ze tak nie jest.. zreszta Ty tez tak pomyslalas piszac ze jestem sztuczna.. bo Twoim zdaniem tkwie w czyms czego juz nie ma.. nie wspominajac juz o tym tekscie z JCH.. hmm wiesz najlepsze jest to ze ja nawet o nim nie wspomialam a Ty wyciagasz juz wlasne wnioski.. zreszta ja tez juz jakies wyciagnelam z naszej dyskusji.. tak szczerze mowiac to wydaje mi sie ze obralas tutaj dobra strone.. w naszym spoleczenstwie islam to cos zlego a chrzescijanstwo jest cacy.. nie martw sie juz masz zwolennikow bo to ja wyszlam na ta zla bo pokazuje i zadaje niewygodne pytania na temat ktory tak naprawde w naszym panstwie jest tabu.. widzisz wracajac do tematu historii tak ja chcialam Ci pokazac jaki wplyw miala historia na chrzescijan jak to jest dalekie od "Nie zabijaj" i porownalam to nawet z dzisiejszymi atakami terrorystycznymi.. a Ty dalej ciagnac temat pokazywalas mi jak bardzo muzulmanie sa zli dla chrzescijan.. nie wspominajac o tym co chrzescijanie robia muzulanom.. hmm i kto nie jest tutaj obiektywny?? widzisz co do znalezienia odpowiedzi na pytanie.. a wiec sama zaprzeczasz sobie.. nie wiem moze ja tak to odbieram ale ciagle pokazujesz mi zle strony islamu to jaki jest on niedoskonaly.. ale tak naprawde na moje pytania nie potrafisz odpowiedziec lub piszesz bo ludzie nie sa doskonali przeciez tak samo moge powiedziec o islamie.. i o ludziach ktorzy go wyznaja.. tak naprawde religia to temat rzeka.. nie wiem czy kiedykolwiek dojdziemy do jakis konkluzji.. wiesz napisalas na poczatku ze chcialabys poznac najpierw chrzescijanizm i Biblie bo glupota jest czytac Koran nie znajac Biblii, ja napisalam Ci o wlasnych odczuciach i pytaniach ktore mi sie klebia w glowie po jej przeczytaniu a w zamian dostalam lekcje o tym jaki islam jest niedoskonaly.. co tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze tak naprawde i Ty nie znasz odpowiedzi na to wszystko, albo nawet i mam nadzieje ze znowu nie odczytasz tego jako atak nie zdawalas sobie z tego sprawy.. hmm pytajac o JCH wiesz ja jeszcze nie doszlam do roli zbawienia i tego jak to spojrzenie na zbawienie opisane jest naprawde w Biblii a jak to zbawienie przeksztalcil Kosciol.. wiesz ja Ci ciagle chce pokazac ze ktos moze powiedziec ja nie jestem katolikiem bo nie chodze do kosciola, bo dla mnie spowiedz to glupota itd.. to tak naprawde ta osoba ciagle nim jest bo wierzy w to co katolicy jej wpoili.. muzulmankaPl ja juz dawno jestem po lekturze Ilmihal-u :) na meila napewno napisze bo mam wiele pytan dotyczacych islamu.. i ksiazke ktora polecilas zaraz mam zamiar sciagnac :) Laurko podaj meila to wysle i ta ksiazke.. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniska daj juz sobie spokoj, bo znowu zaczynasz; zacznij od poczatku czytac moje posty, przytocze ci pare zdan, bo byc moze zrozumiesz i mnie, nie, ze ja musze rozumiec tylko ciebie: "naprawde mnie dalo duzo do myslenia/tak bardzo, ze w najblizszym czasie mam zamiar kupic Biblie i Koran po polsku-jak znajde, bo po angielsku jakos mi niezgrabnie idzie - zeby przestudiowac" "heh, ja juz tez sie gubie czytam ostatnio duzo na temat islamu i chrzescijanstwa i juz sama nie wiem;" "dokladnie tak jak ty chce zglebic sie bardziej w "naszej"religii, zeby moc potem porownac i wyciagac wnioski;" "takze szukam wciaz, dlaczego chrzescijanstwo, a nie islam" "och kochana, gdybym ja znala wszystkie odpowiedzi na te pytania, to nie szukalabym rowniez odpowiedzi w Islamie;" to niektore z moich wypowiedzi, ktore o czyms chyba swiadcza prawda??? i pisalam juz wczesniej, ze nie czuje sie dobra chrzescijanka, bo nie znam dokladnie Biblii, a rozmowe zaczelam ja to fakt, ale bylo to na tematy takie proste zyciowe, w ktorych moge sie udzielac/przynajmniej tak mi sie dotad wydawalo/, bo w koncu pochodze z CH rodziny, a moj maz z Muzulmanskiej, wiec nigdzie nie neguje zawarte przez Biblie wersety, tylko ja juz nie mam 20lat i fascynacje Islamem mam juz za soba, teraz szukam takze tych zlych stron, aby moc dojsc do jakiegos wyjscia; i zauwaz, ze to ty zaczelas na temat Biblii, katolicyzmu, historii, a ja po prostu odp na to, nie negujac, ale pokazujac, ze nie dzieje sie tak dlatego poniewaz ludzie sa CH tylko dlatego, ze wszedzie sa ludzie dobrzy jak i zli; naprawde zacznij od poczatku czytac nasza rozmowe to sama sie przekonasz wczesniej napisalas cos takiego: "ja nie chcialam udowadniac ze jest inaczej napisane w tej ksiazce a inaczej w rzeczywistosci.. chcialam pokazac ze sa tez inne strony i tak naprawde to zalezy od rodziny.." to bylo do Laurki o "jakiejs tam ksiazce", widzisz, a ja dokladnie robie to samo w rozmowie z toba, tez chce pokazac, ze sa takze inne strony! jeszcze co do wypowiedzi muzulmanki, to jak pisalam wczesniej rowniez uwazam, ze ludzie, ktorzy zmieniaja wiare/i nie chodzi mi o ludzi, ktorzy ja zmieniaja, bo maz czy zona chce itp, ale tych co przez lata studiowali i poszukiwali/ zyja bardziej z Koranem niz niejeden muzulmanin wychowany w Islamie od malenkosci, i tak samo jest z tymi co przechodza na Chrzescijanstwo, bardziej znaja Biblie, nawet od niektorych ksiezy a prawo w Polsce chroni cie/nawet jesli uwazasz, ze nie/od wielu nieszczesc, gdzie w wielu krajach Islamskich brak jakiegokolwiek prawa ze strony panstwa; dziekuje za ksiazke, zapewne przeczytam monniska: "ja nie mowie ze chce zmienic religie ale odkad przeczytalam Biblie czuje sie zagubiona dlatego ciagle o niej pisze bo chcialabym znac jakies fakty na to ze to nie jest tylko wiara i to co wpajali nam od malego.. powiedzialas ze szukasz odpowiedzi no tak szukac mozna w rozny sposob ja przeczytalam Biblie i zaczelam zadawac pytania.." no widzisz szukasz tak jak chcesz i ja sie nie czepiam, ja mam inne podejscie, tak jak np z bluzka, nie patrze tylko czy jest fajna, ale rowniez czy bede ja zakladala, czy bedzie lezala wciaz w szafie, patrze na jej mankamenty, a nie tylko dobra cene a ze sztucznoscia chodzilo mi o to, ze nap. ze nie mialabys odwagi zmienic religii. To znaczy, ze z bojazni trwalabys w czyms, w co nie do konca wierzysz, to jest dla mnie sztuczne, mam nadzieje, ze zrozumialas ja rozumiem o co chodzi mooniska, nie jestem tepa, twoje wywody daly mi duzo do myslenia, dziekuje, dlatego m.in. pisalam, ze fajnie byloby pogadac; a na "atak"jest zawsze "kontratak"nie mozesz sie spodziewac, ze zaczniesz mowic o CH i ja zaraz sie ze wszystkim z Toba zgodze; zgadzam sie z tym co przytoczylas, bo przytoczylas to z Biblii, ale piszac np o tym, ze kiedys tam papiez kazal wymordowac zydow, to ja moglam przeciez nap, ze zdarzylo sie to rowniez i w Islamie i to sie nazywa rzetelny "kontratak", gdybym natomiast zaczela ci wmawiac, ze, nie prawda jest to, co napisalas z Biblia w reku, to bylby to "spalony" "mowisz ze znasz slabe ogniwa Biblii wiec dlaczego o nich nie rozmawiasz" bo ty o nich rozmawiasz i wydaje mi sie, ze to wystarczy, zgadzam sie z Toba we wszystkim praktycznie co napisalas, a jak mam cos do dodania to pisze; a pisze o Islamie nie na podstawie Koranu, ale ludzi "bo pewnie znowu bys mnie zaatakowala" nikogo nie atakuje, jedynie swtierdzam cos jak sie nie zgadzam, bo pomysl, wchodzi na to forum ktos kto w ogole nie ma pojecia na temat obu religii, albo jest poszukujacym Zydem dajmy na to i nie piszac tego co pisze, to momentalnie bez zastanowienia wybiera Islam; nigdzie nie pisalysmy przeciez, ze piszemy tylko o Biblii, moze gdybys zaproponowala, ze moze lepiej by bylo gdybysmy zaczely analizowac najpierw CH nie byloby takiego problemu, ale dyskutowalysmy ogolnie dlatego pozwolilam sobie na kazde twoje twierdzenie o CH, na twierdzenie o Muzulmanach "tak szczerze mowiac to wydaje mi sie ze obralas tutaj dobra strone.. w naszym spoleczenstwie islam to cos zlego a chrzescijanstwo jest cacy.. nie martw sie juz masz zwolennikow bo to ja wyszlam na ta zla bo pokazuje i zadaje niewygodne pytania na temat ktory tak naprawde w naszym panstwie jest tabu.." no to teraz niezle palnelas :) myslisz, ze to czyta cala PL, a zwlaszcza Katolicy? To, ze weszly tu jakies 2pomaranczki, to nie bylo tu zadnej krytyki pod twoim adresem, nie wiem skad to wywnioskowalas, przeciez to nawet nie bylo do ciebie, a do kazdej z nas ktora jest z Turkiem; poza nimi weszla tu takze muzulmanka, ktora, przynajmniej ja tak odczytalam, nie powiedziala ani zlego slowa na twoj temat; a ja nie obieram drogi na podstawie kogos lub czego; jesli zostane CH to dla siebie, a jezeli Muzulmanka, to rowniez dla siebie; "co tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze tak naprawde i Ty nie znasz odpowiedzi na to wszystko"a myslalas, ze znam? Poczytaj pare postow wczesniej, gdzie pisalam, ze jakbym umiala odp na te wszystkie pytania, to uwiez nie rozmawialabym z Toba/no chyba zeby cie nawrocic na CH lub Islam :) /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moppy wybacz ale odp Ci jutro bo dzisiaj siedze z moim canim i musimy sie pozagnać :P bo jutro wyjezdza do Indii na blisko dwa tyg.. pozdrawiam i milego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz mooniska najlepiej jak juz zakonczymy te wywody; kazdy w polityce jak i religii ma wlasne jakies tam poglady; no a po co psuc atmosfere na forum, w koncu bylo nie bylo jedziemy na tym samym wozku ja dziekuje ci za twoje wywody z Biblii, napewno daly do myslenia pozdrawiam /ja nie znosze jak moj wyjezdza gdzies :( nie moge bez niego zasnac :( /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, Jako Muzulmanin, chcalem dodac cos nieduzego, mam nadzieje bedziecie zrozumieli od moj Polski... Mowiono o starym testamencie oraz nowym. Tego co wiemy, chrestianiny akceptowali ksiega zydow, przetlumaczyli na ich jezyk i dodawali na biblii. Czyli terazniejsza biblia miala 2 czesc, stary oraz nowy testament. Skoro stary testament akceptowany od zydow, patrzymy na ich ksiegi. Zydow nazywaja sie ich ksiegi "tanah (w polskim dijalekcie tonach)" a to w sumie skrot, sklada sie od 3 ksiegi, "tora", "neviin = ksiega prorokow" oraz "ketuviin = ksiega ksiegi". Od t,n, k. W Hebrajskim gramatyce ostatni "k" zmieni sie na "h" w tej slowie, dlatego ten nazwa zostanie sie "tanah". Tora sklada sie od 5, neviin od 19, ketuviin od 11 ksiazki, w sumie robi sie 35. Jesli patrzmy do przetlumaczen starego testamentu, widzimy sie niezgodnosci od tanach rowniez w tresci oraz w ilosci ksiazki. Na przyklad, w roznych tlumaczen drukowane przez kosciol katoliczki, ilosci nastepujace: Arabski: 48, Laciski: 46, Francuski: 45, Grecki: 53. Jesli patrzmy komentarzy zydow, oni zauwazaja ze tlumaczen stary testament jest falszywy. Teraz zadnych zydow nie akceptuja start testament za prawdziwa ksiega. Np. po 100 roku, zydow zaczynali diskutowac o grecka przetlumaczenie tanah nazywa sie "septante" i nie akceptowali. Swiadki jechowy rowniez, probuja wytlumaczyc chrestianstwo wg zydowski zasady. Jesli patrzymy do tematu reprodukcja biblii, po 200 latach pierwszy raz Clementine mowil ze 4 ewangelii autentyczny, reszta falszywy. Wtedy kosciol pozwolil skopiowanie tylko ksiazki nazywano "autentyczny". Ale w takim sposobu ze w tym robocie uzywali niewolnikow, dzieci oraz starszych ludzi. Z tego powodu, zaczal sie pojawic roznicy od pierwsza kopii i nastepujacych. Wiadomo ze, teraz w kosciele najstarsza kopia biblii jest od ok 1000 lat po Jezusie (Pokoj z Nim) a mowiono ze ta ksiazka wprodukowana od ksiazke ktora od 300 lat po Jezusie (pzn). Nie ma mozliwosci tego potwierdzyc, jesli by bylo, tamtego kopii rowniez nie ma mozliwosci potwierdzyc z oryginalnej Ewangelii, wiec mozliwosci potwierdzenie autentycznosci terazniejszych biblii ktory drukowane w drukarnii, jest zero. Jescze chcalbym napisal o niezgosnosci w 4 ewangelii ale ten temat bedzie za dlugo, teraz chcalbym odpowiedziec cos na wypowiedzie o Koranie. Tu mowiono ze "kompozycja Koranu jest zupełnie przypadkowa". My wiemy ze kolejnosci Sur, tak jak wersety, zostal przekazane. W Koranie przypadkowosc nie w Sur, ani w kolejnosci slow ani liter nie mozna znajdowac. Podam jeden przyklad: Moze niektorzy od nas zna numer "zlota proporcja". To istnieje wiele razy w naszej ciala, w kwiaty, naszej DNA, w ziemi itd. Moj polski nie jest wstarczy do tego wytlumaczyc, wykleje od Vikipedii: Złoty podział (łac. sectio aurea), podział harmoniczny, boska proporcja (łac. divina proportio) — podział odcinka na dwie części tak, by stosunek długości dłuższej z nich do krótszej był taki sam, jak całego odcinka do części dłuższej (stosunek ten nazywa się złotą liczbą i oznacza grecką literą φ - czyt. "fi"). Innymi słowy: długość dłuższej części ma być średnią geometryczną długości krótszej części i całego odcinka. http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82ota_proporcja Ten numer jest 1,618033989. Teraz patrzmy gdzie jest punkt zlotego podzialu naszej ziemy? Odleglosc miasto Mekki do punkt polnoc (north pole) podzielic na punkt poludnie (south pole) jest wlasnie 1.6180 czyli zlota proporcja. Jescze odleglosci od Mekki do punktu poludniego podzielic na odleglosci 2 punktami ziemy, rowniez 1.6180. Od Mekki do linii zmien dni (punkt ktory zaczyna nowy dzien) podzielic na od Mekki do druga strona tego punktu znow daje 1.6180. Mozna tych policzyc nawet w domu na programie Google Earth. Teraz wrocimy do Koranu... W Koranie istnieje tylko jeden Ayat wspomina o Mekki, w Surze Al-i Imran, Ayat 96 co oznacza w jezyku Polskim: "Zaprawde, pierwszy Dom który zostal ustanowiony dla ludzi, to ten, który jest w Bakka (tzn Mekke) - blogoslawiony, - droga prosta dla swiatów. " W tym ayacie, w originalu Arabskim, ilosci litery sa 47. Do slowy Mekke", jest 29 liter. 47 / 1,168 = 29. Jesli by bylo jeden liter wiekszy lub mniejszy, ta proporcja nigdy nie by bylo zrealizowana. Jak widac, w Koranie nie ma niczego przypadkowo. Ale oczywiscie jesli ktos tylko od przetlumaczenie odczyta i probuje sciagnac komentarzy, bladzi. Poniewaz, z moim zdaniem probowac sciagnac rozkazy od tlumaczenie Koranu jest niby jak patrzec na morze z dzury klucza. My, do tego czytamy ksiazki ilmihal oraz tafsir czyli wytlumaczenie Koranu wg Hadisow & Sunna Proroka (s.a.s.) Mam nadzieje nie sprawilem bol glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn bolu glowy nie sprawiles, choc czasem musialam dwa razy przeczytac zeby zrouzumiec ;) a czy mozesz mi wytlumaczyc dlaczego zmieniono kierunek modlitwy? /z Jerozolimy w kierunku Kaba/; dlaczego Bog "zazyczyl"sobie modlitwy w strone Kaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, Przede wszystkim otworze maly parantezis ze my Muzulmanie nie wymagamy powod zeby akceptowac rozkazy Allaha. Jesli znajdjemy w Koranie lub w Hadisach, dla nas koniec tematu. Ale oczywiscie mozemy byc ciekawy o tym ze pod tym jakie dobrosci sa. Patrzac z tej punktu widzenia, najpierw chcalbym opowiedziec o historii tej wydarzen. Po 16 lub 17 miesiac po hidzret (imigracja od Mekki do Medyny) podczas 2. rakaty modlitwy poludniowej (zuhr) ayat przychodzil (co oznacza w jezyku Polskim - Sura Baqara, Ayat 144) i natychmiast zmienili kierunek do Kaby : "Widzielismy zwrócenie twojej twarzy ku niebu, My zas teraz chcemy zwrócic sie w kierunku, który ciebie zadowoli. Zwróc wiec twoja twarz w kierunku swietego Meczetu. I gdziekolwiek sie znajdziecie, zwracajcie sie twarzami w jego kierunku. Zaprawde, ci, którym zostala dana Ksiega, wiedza, ze to jest prawda pochodzaca od ich Pana. A Bóg nie lekcewazy tego, co czynicie! " Dotych czas Muzulmanie pomodlili sie ku Mesdzid-i Aksa w Jerusalemie, choc Hz. Muhammed (s.a.s.) bardzo chcial sie pomodlic ku Kaba, ale skoro pozwolenia nie bylo od Allaha, wiec byl On (s.a.s.) cierpliwy i czekal. Tamten kierunek ucieszyl zydow ze modla sie ku Jerusalem. Jeden z powodow zmian kierunek jest nie zostawic zadnej powody do odmowic Islamu wg nie-Muzulmanow. Przeciez w starym testamencie zaznaczone niektore zdanie o przyslosci Mekki. Z tego powodu, zydow oraz chrestianow moglby powiedziec "Ostatni Prorok mial pomodlic ku Mekki?!" Po drugi, Kaba jest rowniez kibla Hz. Ibrahima (Abraham (a.s.)). Ludzi moglby powiedziec ze inny kierunek niz Kaba nie jest zgodny tradycja Ibrahima, kto jest akceptowanym Prorokiem wg nas, zydow, chrestianow. Od tego zmianu nie bylo zadniej racjonalnej dowod zeby oskarzac Muzulmanow. To nawet dowoduje ze Koran nie zostal napisany przez Prorok (s.a.s.) a to slowo Allaha. Poniewaz jesli inaczej by bylo, Prorok (s.a.s.) nie musialby poczekac 16 miesiac webrew Jemu chceci, wiec musial poczekac 16 miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm moppy ja tez nie lubie jak on wyjezdza ale niestety taka ma prace w sumie gdyby nie ona nie spedzilby tylu miesiecy w Polsce i nie mielibysmy szans na to zeby sie spotkac lepiej poznac itd.. na szczescie teraz juz nie sa to kilkumiesieczne wyjazdy.. dwa tyg to max na co sie zgadza.. ja tez nie potrafie bez niego zasnac jeszcze w ta noc mialam jakies koszmary poprostu boje sie jak on gdzies wyjezdza juz nie wspominajac o tym ze tym razem to Indie.. a wracajac do tematu wiesz moze i masz racje bo chyba dobrze napisze ze zaczynalysmy sie klocic.. w sumie sie nie dziwie bo chyba obie lubimy miec racje :) w kazdym razie jakbys chciala jeszcze popisac zawsze zostaja meile :) bo nie powiem chyba nam obu przydala sie ta rozmowa :) a to ze mamy inne poglady hmm wiesz cos w tym musi jednak wydaje mi sie ze nie tak do konca :) przeczytalam Twoj artykul :) w sumie nie do konca sie z tym zgadzam.. ale wiesz ten artykul chyba wszystko tlumaczy: http://potop-exodus.w.interia.pl/ hmm najbardziej w tym wszystkim zastanawia mnie fakt tego ze sa dowody na wiekszosc wydarzen ktore sa w ST.. a tak naprawde dowodow na istnienie JCH nie ma.. jesli popatrzysz na to nie przez pryzmat wiary a histori i nauki.. o nim nie wspominal zaden historyk z tamtych czasow.. a i jeszcze jedna rzecz ktora mnie strasznie razi i chyba nie przeszlabym obok o tym nie piszac.. natomiast tyle wszedzie jest napisane o proroctwach ktore sie spelnily a zwlaszcza o przyjsciu na swiat Chrystusa i jego roli w zbawieniu w Ewangelii Św Łukasza jest dokladny opis konca swiata i tutaj hmm cos niezgodnego.. my na ten koniec wciaz czekamy.. a wg JCh "32 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie." mowiac to pokolenie Chrystus mial na mysli swoje pokolenie.. na ten koniec czekal tez Pawel (1.Kor 7, 29-31) hmm skad ta niezgodnosc?? to na co my teraz czekamy?? Inzynierze mam nadzieje, ze Ty tutaj wtracisz kilka slow o tym co na ten temat mowi Koran.. tak troche po za tematem Biblii: http://www.gotquestions.org/Polski/Zydzi-Arabowie-Muzulmanie.html i ciekawe fragmenty i spojrzenie na JCH http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3451/q,Jezus.ktorego.nie.znasz PS Inzynierze fajnie ze sie odezwales :) zapomnialam sie przywitac.. teraz mi glupio :P moze Ty pomozesz nam pojac to wszystko :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ponownie, Ja nie zrozumialem tych skrotow, co to oznaczaja, mooniska wytlumaczysz mi? Co do nienawisci miedzy nami - zydowi... Ten temat nie taki prosty tak jak opisywane w tej stronie. Przede wszystkim male info; kazdy Muzulmanin jest zobowiazony najbardziej kochac Allaha, resztych, kochac "dla Allaha". Podam przyklad; powiedzmy bardzo kochasz meza lub mamy, ale ktos ich powaznie ubliza. Oskarza czymsz itd... Nie jestem pewny ze da sie rade z waszej strony reagowac niby nic nie bylo. Oczywiscie ta zachowania doprowadzi wam do nienawisci. Podobnie, jest dosc naturalny spodziewac Muzulmanin nie kocha tego kto oskarza, probuje ublizac Islamu. Aby zrozumiec konflikt Muzulmanski - zydowski, nalezy poznac stronach kim jest kim, ich historii oraz celu. Ja tu tylko podam info o zydach oraz sionizm. Opis Islamu jesli ktos prosi, Muzulmanow probuja napisac siebie odzielnie o ile damy rade. Tak jak Jezus (a.s.), Mojzesz (a.s.) tez jest Prorokiem Allaha. Patrzmy czym zydow wyznaja, co planuja zrobic. Dla zydow ludzi sa 2 klasy. Jeden jest synow izraeli, drugi reszta ludzi. Wyznaja w tym ze szatan zrobil stosunek z Ewy (!) i od tego badzili zydow, od stosunku Adam (a.s.) oraz Ewy reszta ludzi. Mowia ze szatan zostal stworzony od ogniu, a Adam od ziemi. Uwazaja ze ogien jest lepjej niz ziema, wiec oni siebie uwazaja w wysokim poziomu. Reszta ludzi nazywaja "goim", w krotce jak my patrzymy na nasze zwierzaki, oni patrza nam tak samo. W ich religi zabic goim nie jest grzeciem, mozna zabrac ich majatek, mozna gwalcic itd itd. Ogolnie jeden zyd nie daje 2. zydowi pieniadze na interesy, ale do goima daje, o ile dobrze pamietam. Uwazaja ze majatek goima jest gwalcony majatek zyda, biore w jakimkolwiek sposob. W tanak, istnieje ze Bog ich obiecowal ziema miedzy rzeki Firat oraz Nil, wlasnie te 2 niebieskie linii w flaga izraela oznacza tych. I wyznaja w tym ze Bog nakazywal ich nie zostac kto co oddycha w tej ziemi. Ich cel wrocic do tego terenu i zdobic miedzy Firat oraz Nil. W historii kilka razy probowali, to nie jest cos nowego. Od ich, jeden dziennikarz Teoder Herlz, jako przedstawiciel, spotykal sie z Chalifa 2. Abdulhamid, powiedzial ze Imperium Osmanski ma duzo dlug, sprzedaj nam Palestine, wtedy my zaplacimy wszystkich dlugow Imperium Osmanski. On powiedzial: My tego terenu zdoblismy z krwiem, oddajemy z krwiem, nie ma do sprzedazy. Jesze on zrozumial ze ten ich nie przestaje i zydow raz na raz kupuja teren od Arabow, Sultan 2. Abdulhamid zaczynal kupic tego teranu od Arabow od swojej kiesieni, zeby zydow nie kupowali. Ale znow z zydowkim gry, oni zwolnili Abdulhamida od sultanstwo, jego majatki wysywali do panstwo. Potem konczyli Imperium Osmanski, zabrali tego terenu teraz tam gdzie israil zamiesci. Powiekszyli powoli powoli. Oni nie maja przecienstwo tylko do nas, rowniez do chrestianstwo. Z powodu wy nie macie obrzezanie, uwazaja wam brudni. Dlatego nie zycza zebyscie pojechali do Jeruzalemu. Wiec, mniej wiecej historia taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ponownie, Ja nie zrozumialem tych skrotow, co to oznaczaja, mooniska wytlumaczysz mi? Co do nienawisci miedzy nami - zydowi... Ten temat nie taki prosty tak jak opisywane w tej stronie. Przede wszystkim male info; kazdy Muzulmanin jest zobowiazony najbardziej kochac Allaha, resztych, kochac "dla Allaha". Podam przyklad; powiedzmy bardzo kochasz meza lub mamy, ale ktos ich powaznie ubliza. Oskarza czymsz itd... Nie jestem pewny ze da sie rade z waszej strony reagowac niby nic nie bylo. Oczywiscie ta zachowania doprowadzi wam do nienawisci. Podobnie, jest dosc naturalny spodziewac Muzulmanin nie kocha tego kto oskarza, probuje ublizac Islamu. Aby zrozumiec konflikt Muzulmanski - zydowski, nalezy poznac stronach kim jest kim, ich historii oraz celu. Ja tu tylko podam info o zydach oraz sionizm. Opis Islamu jesli ktos prosi, Muzulmanow probuja napisac siebie odzielnie o ile damy rade. Tak jak Jezus (a.s.), Mojzesz (a.s.) tez jest Prorokiem Allaha. Patrzmy czym zydow wyznaja, co planuja zrobic. Dla zydow ludzi sa 2 klasy. Jeden jest synow izraeli, drugi reszta ludzi. Wyznaja w tym ze szatan zrobil stosunek z Ewy (!) i od tego badzili zydow, od stosunku Adam (a.s.) oraz Ewy reszta ludzi. Mowia ze szatan zostal stworzony od ogniu, a Adam od ziemi. Uwazaja ze ogien jest lepjej niz ziema, wiec oni siebie uwazaja w wysokim poziomu. Reszta ludzi nazywaja "goim", w krotce jak my patrzymy na nasze zwierzaki, oni patrza nam tak samo. W ich religi zabic goim nie jest grzeciem, mozna zabrac ich majatek, mozna gwalcic itd itd. Ogolnie jeden zyd nie daje 2. zydowi pieniadze na interesy, ale do goima daje, o ile dobrze pamietam. Uwazaja ze majatek goima jest gwalcony majatek zyda, biore w jakimkolwiek sposob. W tanak, istnieje ze Bog ich obiecowal ziema miedzy rzeki Firat oraz Nil, wlasnie te 2 niebieskie linii w flaga izraela oznacza tych. I wyznaja w tym ze Bog nakazywal ich nie zostac kto co oddycha w tej ziemi. Ich cel wrocic do tego terenu i zdobic miedzy Firat oraz Nil. W historii kilka razy probowali, to nie jest cos nowego. Od ich, jeden dziennikarz Teoder Herlz, jako przedstawiciel, spotykal sie z Chalifa 2. Abdulhamid, powiedzial ze Imperium Osmanski ma duzo dlug, sprzedaj nam Palestine, wtedy my zaplacimy wszystkich dlugow Imperium Osmanski. On powiedzial: My tego terenu zdoblismy z krwiem, oddajemy z krwiem, nie ma do sprzedazy. Jesze on zrozumial ze ten ich nie przestaje i zydow raz na raz kupuja teren od Arabow, Sultan 2. Abdulhamid zaczynal kupic tego teranu od Arabow od swojej kiesieni, zeby zydow nie kupowali. Ale znow z zydowkim gry, oni zwolnili Abdulhamida od sultanstwo, jego majatki wysywali do panstwo. Potem konczyli Imperium Osmanski, zabrali tego terenu teraz tam gdzie israil zamiesci. Powiekszyli powoli powoli. Oni nie maja przecienstwo tylko do nas, rowniez do chrestianstwo. Z powodu wy nie macie obrzezanie, uwazaja wam brudni. Dlatego nie zycza zebyscie pojechali do Jeruzalemu. Wiec, mniej wiecej historia taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ciesze sie, ze przynajmniej z tym sie zgadzamy ;) poza tym chyba przestraszylysmy reszte uczestnikow :O nap jutro milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanie; jakis czas temu czytalam na pewnej stronie internetowej o islamie, ze oczywiscie Islam jest przeciwny aborcji, zwlaszcza jesli ktos chce ja wykonac ze wzgledow finansowych, lecz w pewnych okolicznosciach jest to mozliwe, ale do 120dni, bo po 120dniach wstepuje duch i teraz po: 1. czy jest to prawda/nie kazdej stronie poswieconej Islamie trzeba ufac bezgranicznie- prawda/ 2. jesli to prawda, to skad mozemy wiedziec, ze duch wstepuje po 120dniach a nie np po 100, przeciez jest niewidzialny 3. czy jest jakis dowod na to/oczywiscie chodzi mi o dowod np werset z Koranu/ uprzedzam wszystkie glupie pytania: nie chce usuwac ciazy, nie jestem w niej /jeszcze ;) , bo juz zaczelismy sie starac ;) :) /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
InzynierNocny, nie wiem czy dobrze zrozumialam, ale jesli chodzi ci o to, to tak J.CH Jezus Chrystus CH chrzescijanie, chrzescijanstwo ST stary Testament NT Nowy Testamen :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o moja wypowiedz czy mooniski? Moonisce chyba chodzilo o to wszystko, o czym pisalysmy wczesniej a mnie chodzi o ta aborcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jestem :) wybaczcie ale spedzilam online trzy godz nad ranem na lotnisku w Dubaju z moim canim i musialam odespac pol nocy bo przeciez nie moglam zasnac.. moppy dzieki ze wytumaczylas te moje skroty myslowe :) Inzynierze chodzi mo o to co na temat zbawienia mowi Koran.. ja zrozumialam tyle ze to zycie na ziemi jest przejsciowe.. a potem nasze dobre i zle uczynki zostana zwazone.. wiec tak naprawde nie wiemy do konca co sie stanie.. a i inaczej w Koranie opisywane jest niebo dla panow inaczej dla pan i jeszcze jedno mnie nurtuje, natomiast to, ze katolicy twierdza ze Bog jest tak laskawy ze kazdy zostanie zbawiony natomiast muzulmani musza wg Koranu na to zbawienie zasluzyc.. to by bylo chyba na tyle :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomnialam :) z Koranie jest fragment o JCh :) Sura 4,157-158 powiedzieli: ,,zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało;* oni Go nie zabili z pewnością. przeciwnie! Wyniósł Go Bóg do Siebie! jak moglo im sie zdawac?? tego tez nie rozumiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniska, Zle zrozumialas... W Islamie kobieta & mezczyna jest rowno, Raj (dzennet) dla kobiet & mezczyn o ile maja prawidlowa wiare. Znam hadisy o kobiety w Raju. Wiec spokojnie :) Nie chce napisac byle jak o zbawiciela, jak wracam do domu postaram sie odpisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to znowu ja 4pytania mam :) 1. dlaczego przyjmujac islam trzeba zmienic imie? Nie mozna byc muzulmanem z imieniem nadanym przez matke? 2. slyszalam, ze na dobrego muzulmanina czeka iles tam pieknych aniolow/kobiet w niebie, a co czeka na dobra muzulmanke? I czy jest to oczywiscie prawda 3. czy skoro muzulmanie wierza rowniez w Biblie, to czy powinni ja przeczytac, czy wystarczy im tylko Koran? /chodzi mi o to, ze muzulmanie przeciez wierza w swietosc Biblii, ale problem w tym, ze uwazaja ja za sfalszowana/ 4. i czy to prawda, ze nie powinno sie zabijac pajakow? Ze podobno jest takie opowiadanie, ze dzieki pajakowi/jego sieci Muhamet zostal przed czyms tam uratowany? pytanie 1,2,3 zaslyszane od innych muzulmanow ;) aha i tak szybko narzucilo mi sie pytanie; czy to prawda, ze obrzezanie chlopcow powinno sie odbyc blisko po jego urodzeniu, ze jest to czas najodpowiedniejszy/dla Zydow za to wiek 13 chyba/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie o to mi chodzilo inzynierze co napisala moppy ze dla muzulmanow czekaja kobiety a na muzulmanki kto? lub co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×