Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Queen, w Turcji mowi sie, ze wyznanie wpisane do dowodu jest po to, by wiedziec jak (i gdzie) taka osobe pochowac, aby np. muzulmanin nie zostal pochowany na katolickim cmentarzu itp. W Turcji o wyznanie pyta sie raczej w ramach ciekawosci, nie jest to absolutnie zaden punkt ujemny lub dodatni jesli chodzi o kwalifikacje, gdy ubiegasz sie o prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh a już na siłę chciałam się wyżyć na Turcji i doszukać się jakiegoś spisku w ich demokracji :p jest jakiś sens w tej kwestii z cmentarzami, aczkolwiek możnaby to załątwić w inny sposób, aniżeli w dowodach osobistych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Queen, nie jestem szczesciara :) Pracowalam w kilku miejscach w Turcji i zawsze moim szefem byl mniej lub bardziej religijny muzulmanin :) Wierz mi, ze dla osoby zatrudniajacej wazniejsze jest raczej, czy masz dzieci, a nie to, czy jestes z *ich* grupy wyznaniowej. Nie musisz wpisywac wyznania w rubryce *religia* na dowodzie. Rownie dobrze mozesz postawic kreske :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Queen, w Turcji minusow latwo jest sie doszukac, nie trzeba sie specjalnie wysilac :D Kiedys juz o tym pisalam - Turcja w porownaniu do Polski jest zdecydowanie bardziej laickim krajem. Tutaj np. w dokumentach prawa jazdy dodatkowo wpisywana jest grupa krwi wlasciciela. Z podobnego powodu, co wyznanie na dowodzie - jesli kontakt do rodziny bedzie utrudniony, czy osoba zmarla w ogole rodziny nie posiada. Informacja ta przede wszystkim potrzebna jest w naglych sytuacjach typu wypadek samochodowy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to bardzo słusznie, z tą grupą krwi :) aaa czyli można postawić kreskę? to zmienia postać rzeczy :P ale i tak nadal uważam to za "przegięcie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Queen, my jestesmy nauczone, ze wyznanie to prywatna sprawa kazdego czlowieka, o ktora nie wypada pytac. I chyba dlatego nam to za bardzo nie odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie podoba mi sie ten pomysl z wpisaniem wyznania do dowodu. Z jednej strony nic nikomu do tego, ale z drugiej jesli chodzi o ten pochowek to calkiem niezly pomysl. Zdarza sie przeciez, ze ludzie nie maja rodziny itp ktora zna jego preferencje co do cmentarza :) W niektorych krajach niestety by to nie przeszlo, bo zdarza sie, ze policjanci sa okrutnymi ignorantami i po wylegitymowaniu kogos mogliby zwyczajnie zaczac kogos ponizac ze wzgledu na wyznanie :/ (mysle, ze mogloby sie tak stac w Polsce). To z grupa krwi na prawie jazdy mi sie bardzo podoba. A co do pracy i wyznania to niby uk jest takie tolerancyjne, a mialam szefa, ktory do pracy przyjmowal tylko Polakow, Anglikow i Hindusow wlasnie, o muzulmanach nie bylo mowy bo twierdzil, ze sa leniwi :/ Dziwna logika, ale wszystko zalezy od szefa, on podejmuje decyzje :/ Mysle, ze wszedzie sie cos takiego moze zdarzyc, zalezy kto rzadzi w miejscu pracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
akurat z tym rasizemem to muslimy maja racje. sa dyskryminowani, ale coz sami uwazaja sie za lepszych, to nie szkoda ich. mozna tez wyzwac ich od brudasow, i tez wbrew pozorom nic ci nie zrobia. chyba, ze sie powtarza, to moze grzywna bedzie. z tym dowodem to jest bardzo zle. muslimy, ci radykalni, za zabicie zyda wiele by dali. akurat trafi sie taki,to moze byc nie ciekawie. w Egipcie 1 ich duchowny fajnie mowil, ze to ego marzenie zabic zyda, i on normalnie w tv u nich to mowil. :) ogolnie innych religi nie szanuja, takze takie kobietki jak tu mamy, po odrobieniu odp. ilosci stosunkow zostana odstawione. predzej szanuja takich katolikow, ktorzy mowia wprost, ze sie nie zgodza na muslima w rodzinie. nigdy. albo, ze trzymaja wiare z szacunku dla ojca np. szanuja za honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mykuzey
oh jak poczytam niektore wypowiedzi to włos sie jezy na glowie..bicie kobiet w turcji to pospolite?..ohh i policja nic nie zrobi?..ojejj naprawde??.zapraszam to byle jakiego polskiego miasteczka gdzie jest bardziej niz pozpolite bicie i policja tez tego nie widzi..dlaczego patrzycie gdzies daleko daleko..a nie do swoich,. ,wstydze sie za polakow rasistow...rasisci i jeszcze raz rasisci,,ale to typowe..swoje kompleksy sie leczy głownie wytykajac błedy innych..i ciagle o tej religii,spojrzcie na nasza ..katolicy ,,mochery ,ksieza pedały i pedofile,wszedzie pelno chamstwa,no i rasisci a przeciez modlicie sie do boga i bog każe kochac wszystkich braci ,niewazne jaki kolor skory.wszedzie sa ludzie i taborety jak widac a to mial byc wątek dla kobiet zwiazanych z mezczyzmani pochodzenia tureckiego,,wiele kobiet mialo sie podzielic swoim doswiadczeniem..a tutaj sie wtracaja gowno wiedzac i fanantycy bo inaczej nawzac sie nie da.ktos posiedzial pol roku w angli z mial kontakt z turkami nie zawsze pozytywnie i teraz do jednego worka caly narod wrzuca..to samo polaczki..o was tez sie wypowiadaja..samo kurestwo i pijanstwo..a to znaczy ze wszyscy zaraz///ech...tak czy owak..pozdrawiam wszystkie szczesliwie zakochane..GULE GULE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Beznazwy, o Turkach (nie muzulmanach ogolnie) ostatnie co by mi przyszlo do glowy to to, ze sa leniwi. To bardzo pracowici ludzie, ale troche nierzetelni i bardzo niepunktualni :) @Mykuzey, bicie kobiet w Turcji nie jest moze zjawiskiem pospolitym, ale czestym. Policja nic z tym nie robi, bo po prostu sie jej nie powiadamia. I o ile przyznaje Ci razcje, ze nie powinno sie generalizowac jesli mowi sie o narodzie, tak strasznie mnie irytuje, gdy Polka o swoich rodakach pisze per Polaczki Jesli nie chcesz by zle mowiono o Turkach, nie mow zle o innych narodowosciach i pamietaj, ze Polaczki sa czescia narodu, z ktorego sie wywodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakajahagfa
dobrze ze ty z sensem piszesz zajmij sie w koncu swoim zyciem a nie czyimś jestes żenujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alegoria30
Zuzanna, tak bajerował, bo to jego praca, naciąga ludzi na masaże i z tego wkoncu ma kasę. Każdy kto był w Turcji wie jakie jest to dla nas europejczyków męczące, ta ich nachalność. Chciałm dodać ze ma on 32 lata , wiec nie jest już podlotkiem. Największe moja zagowstka to ich mentalnośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alegoria, a co Ty wiesz o tym człowieku, znasz go zaledwie kilka dni, a tu już takie poważne kroki, jak to możliwe tak się zabujać w kurortowym Turku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alegoria30
No torche to onim już wiem, ale skype to nie to samo co rozmowa w 4 oczy, zostawiam to tak jak jest. Czas pokaze , chyba takie rozwiązanie jest najlepsze... ech życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalas, ze myslalas o nim jako o lovelasie. Czyms to myslenie musialo byc spowodowane :) Myslisz, ze 32 latek jest za stary na podloty i szuka milosci na cale zycie? A juz w szeczgolnosci w kurorcie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
Alegoria, na Twoim miejscu byłabym raczej bardzo ostrożna w kontaktach z tym panem. Poza tym iść do jego mieszkania, pić alkohol. Oj niezbyt dobrze to wróży. Turcy z zasady nie powinni pić alkoholu ale niektorzy to robią, wypiją lampke wina czy piwo i koniec, są też i tacy, którzy butelkami piją. Tylko zastanów się czy chcesz faceta, który podrywa dziewczyny w kurorcie, który pije wino butelkami, zaprasza dziewczyny do mieszkania? Ale z innej beczki. Czy Ty poznałaś jego rodzicow, rodzeństwo? Jeśli tak odpowiedz mi proszę na pytania co to za rodzina, jakie są u nich relacje, może z tego coś się wywnioskuje, bo póki co to raczej wrożę na nie niż na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beta, sa w Turcji mezczyzni, ktorzy pija wiecej niz lampke wina, czy piwo, ale nie pija butelkami :) Po prostu pija umiarkowanie. Alkoholu w ogole nie pija praktykujacy muzulmanie, lub tacy, ktorzy alkoholu po prostu nie lubia ;) Wszystko zalezy od czlowieka. Ja znam muzulmanow, ktorzy jedza wieprzowine :) Poza tym jak dziewczyna mialaby poznac jego rodzine? Podczas swoich czasow w Turcji? Nawet w Polsce tak szybko nie lecimy do rodzicow na zapoznanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
Zaza, toteż napisałam, czy koleżanka nasza chce takiego Turka. Co do poznania rodziny, nikt nie wie czy poznała czy nie, była u niego w mieszkaniu, nie napisała czy byl sam czy mieszka z rodziną. Może ma tak lajtowych rodzicow, w co szczerze wątpię :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w Polsce az tak lajtowe rodziny sa? Jesli poszla jako kolezanka, albo europejska *malpka*, ok. Ale nie jako panna mloda do rozwazenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alegoria30
Oj ja nie o slubie tak od razu, ja tylko zastanwaim sie jaki ma cel w dalszym podtrzymywaniu naszej znajomości. Wiem, może to głupie że poszłam do niego do mieskzani ale stało sie, zufałam mu ze mi sie nic nie stanie i tak też było. Nie poznałam jego rodziców - mieszkają równiez w Alanyi, on mieszka z przyjacielem. A do tych co obrażają innych to niech sie lepiej zastanowią nad sobą, przecież każdy ma prawo do swoich poglądów. każdy sam steruje swoim zyciem - szkoda że tyle wrogości w narodzie , oj szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
Niestety my Ci nie odpowiemy jaki jest jego cel (znaczy "znawcy tego wątku", wątpliwej jakości) od razu Ci odpowiedzą. Niemniej normalne osoby nie są w stanie Tobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego i co on chce. Niestety nie znacie się prawie w ogóle, jakaś przelotna miłostka wakacyjna. Chyba bym tego na serio nie brała. Sama mam narzeczonego Turka i choć jesteśmy już z sobą dość długo, rozmawialam wiele razy z jego rodziną, czyli rodzicami, rodzeństwem a nawet z kuzynem to jestem ostrożna, pewnie dlatego, że sporo napatrzylam się na poczynania niktórych jego kolegów. Aczkolwiek niektorzy tu będący w Polsce potraktowali dziewczyny powaznie i mamy coraz więcej małżeństw Polsko-Tureckich, gdzie ślub cywilny był brany w Polsce, ale również wesele robiono w Turcji. Żony wraz z mężami wracali poźniej do Polski i wszystko jest poki co ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
Alegoria i właśnie pisałam o "znwacach tego watku z pozal sie Boże informacjami z gazet brukowych". Własnie posty nad tym teraźniejszym moim napisał taki oto "znawca". Proponuję sobie jego słów w żaden sposób nie brac do serca, bo to biedny, zakompleksiony homo coś tam bo napewno nie sapiens i jako, że swoich flustracji nie potrafi wyładować w żaden inny sposob to sobie pisze w watku dla kobiet. no cóż, może w złym ciele został uwięziony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
Ciągle inspirujesz mnie żebym tu została :D Albo nauczysz się kultury (na 99,99% awykonalne) albo będziesz banowany do skutku i pamiętaj ja czekam na mozliwość zrobienia kolejnych zrzutów :)) Do zobaczenia w odpowiedniej intytucji za jakiś czas :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turek polka
beta mieszkasz w polsce ze swoim narzeczonym? w jakim mieście jeżeli można spytać? pozdrawiam tez żona turka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
Wybacz, ale ze względu na pene wredne typki nie napiszę gdzie mieszkamy. Owszem mieszkamy w Polsce w dużym mieście. To wszystko co mogę napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turek polka
szkoda bo bysmy sie spotkaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×