Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość beta48
Wobec tego Zuzanno tworzymy z moim narzeczonym jakiś związek z kosmosu, bo on mimo, że obydwoje pracujemy zawodowo to raczej robi więcej w mieszkaniu niż ja. Ja gotuje w weekendy, on w tygodniu przed lub po pracy, bylem miała gotowy obiad jak wrócę z pracy (oczywiście nie każę mu tego robić, sam chce żebym po pracy mogła odpocząć). Sprzatamy, pierzemy, prasujemy ect. po równo. Ja więcej zajmuję się psami, ale to z własnego hobby, nie z musu, bo moim hobby oprócz hodowli jest szkolenie psów więc moje pieski są porządnie wyedukowane i na to mam czas kiedy narzeczony mi pomaga na tyle na ile to robi. Mam nadzieję, ze tak będzie zawsze, niemniej, odpukać, im jesteśmy dlużej tym nam razem lepiej, coraz bardziej się docieramy i rozumiemy (w sensie innym niż porozumienie słowne). Niemniej jak juz pisałam, jego rodzina to alewi. Zdanie głowne ma mama, sistra stoi wysoko w hierarchii, wręcz jest przez matkę faworyzowana. jego rodzina mieszka nie tylko w Turcji, ale i w Niemczech, Francji itp. Mężczyźni z jego rodziny mają zony z róznych katolickich krajów i wszystko jest ok. Może trafiłam dobrze, może nie. Niemniej wychodzę z założenia "Jak Bóg chce, jak Bóg da".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beta, ale o czym Ty teraz mowisz? Pisalysmy o pozycji kobiety i mezczyzny wg islamu, nie o tym jak Twoj chlopak muzulmanin traktuje Cie w domu. Religia a jej wyznawcy to czesto dwa kompletnie inne swiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
jak dziewczyny muslimow klamia na oczywiste tematy - prosze o to fragment z koranu: 4:34Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki! wszystko jasne. co wiecej, w Koranie nie ma kar dla mezczyzn za cudzolostwo! jest tylko dla kobiety! ogolnie kobiety sa wedlug Koranu gorsze, aczkolwiek nalezy je szanowac, jak sa posluszne. sa tez fragmenty o milosci, ale nie ma mowy o rownosci. grzechy kobiet sa ciezsze. stad tez min. te czeste zdrady i przemoc w rodzinach tureckich. juz nie jedna tu po kilku latach wspanialych zwiazkow musiala uciekac! najlepsza byla ta co byla bita nozem do kebaba, bo zachcialo sie muslima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszlam tu znow z ciekawosci i widze, ze dyskusja nadal wrze :P Kiedys ktos gdzies na jakims forum, ale chyba nie tu (juz sama nie pamietam gdzie i kto to byl) napisal swietny komentarz, a mianowicie, ze Islam powstal 600 lat po Chrzescijanstwie, takze mozna uznac, ze potrzebuje nastepnych 600 lat aby 'dogonic' Chrzescijanstwo wlasnie pod wzgledem kulturowym. Bo jesli tak logicznie pomyslec, to 600 lat temu Chrzescijanie nie byli wcale tacy swieci i kazdy chyba zna tego przyklady wiec nie trzeba przypominac. Religia ta jednak 'ewoluowala' mozna powiedziec aby pasowac do dzisiejszego swiata. W Biblii mozna znalezc rozne dziwne cytaty, ktore poprostu z dzisiejszym swiatem nie maja juz wiele wspolnego. Z tego wlasnie wzgledu moim zdaniem Islam do Europy nie pasuje,a w ich krajach w Azji np oni raczej ksztaltuja kulture tak, zeby pasowala do religii, a nie odwrotnie tak jak w krajach europejskich. Dlatego wlasnie tak jak mowilam w Turcji moze byc zupelni inaczej niz np w Pakistanie, ale w sumie to nie wiem bo slyszalam wiele dziwnych historii. Ale mysle, ze komentarz tego czlowieka dobrze sumuje sytuacje i roznice jakie instnieja miedzy Chrzescijanska Europa i Muzulmanska Azja, co do Turkow wlasnie sprawa nie jest prosta raczej, ale tak jak juz mowilam na przykladzie mojej przyjaciolki Turczynki - zalezy z ktorej czesci kraju jestes itp. Mowila mi kiedys, ze jej mama pracowala jako 'wrozka' (taka typu tarot itp) i mieli przez to wybijane okna w domu jak mieszkali w 'zlej' dzielnicy, musieli sie w koncu przeprowadzic. Ona sama napewno dziewica nie jest i najlepsze imprezy wlasnie byly u niej w domu jak mieszkala jeszcze w uk hehe jeszcze nie widzialam, zeby laska tyle wychlala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
No i własnie Zuza o to mi chodziło, że nieraz kompletnie inaczej sa traktowane kobiety niż to co się komu wydaje. A juz w szczególności wydaje się trepkowi. Ponadto znam sporo malżeństw z 20-kilu letnim stażem Polka + Arab i jedno z 10-letnim stażem Polka + Turek. Do tego kilka malżeństwa Pola + Arab lub Polka + Turek z kilkuletnimi stażami i jest ok. Oczywiście nikogo nie namawiam do tego by się wiązał z muzułmaninem. Każdy związek, nieważne jaka rasa, religia, narodowość to pewne kompromisy w różnych sprawach, ale niech mi tu nikt nie moralizuje, że to jakaś hańba bycie z muzułmaninem czy wyznawcą islamu. Hańba to bycie z kimś takim jak trepek. Niestety moja kolezanka ma to nieszczęscie bycia z kimś o bardzo podobnej mentalnosci, profilu psychologicznym itd. jak trepek i to ona jest ofiarą przemocy w rodzinie za byle co, niestety jest na tyle przestraszona, że boi się podjąć odpowiednie kroki, choć raz stanęła na wysokości zadania i mężulek ma wyrok za znęcanie się nad rodziną w zawiasach. Sorki, że odbiegam od tematu, ale chcę tu pokazać, ze nie ma żadnej generalizacji, ze Ci sa dobrzy a Ci sa źli, każdy człowiek jest indywidualny i tak nalezy do tego podchodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
oj beta znowu fantazjuje :) najpierw bredzi o rownosci kobiet i mezczyzn w Islamie, a teraz jakie to udane sa takie zwiazki. o toz beto, statystycznie masz male szanse. naprawde. pisalem ze skoro 1 na 100 sie uda a takich zwiazkow sa 1000, to znajdziecie przyklady. to sa wyjatki. by byc tym wyjatkiem na pewno nie nalezy sie tak zachowywac jak kedi, ktora juz wyplenilem z tego tematu. ohydna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
beznazwy a ladna ta turczynka byla? dlugo ja znalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wertyp: ona jest bardzo ladna, moim zdaniem nie ma typowej tureckiej urody, jest tez calkowicie bialia, juz o niej opowiadalam, mieszkala tu w uk ponad rok, ale odkad wyjechala nadal mam z nia kontakt, raz przyjechala w odwiedziny tez w zeszle wakacje. Tak jak juz pisalam ubierala sie normalnie, byla cala w tatuazach, teraz po powrocie do domu ma chlopaka, z ktorym jest bardzo dlugo, widzialam zdjecia jej z jej znajomymi i z nim na fb i widze, ze tak samo chla i pali i robi wszystko co robila tu, jest naprawde spoko babka, ale oczywiscie moze to zalezy od jej rodzicow, ktorzy sa raczej wyluzowani (matka wrozka - raczej nie jest zagorzala wyznawczynia islamu). Moze ona jest poprostu wyjatkiem, nie wiem, ale ja sie z nia super dogaduje, tak jak juz mowilam, zadnego faceta z turcji nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
wrozby sa zakazane. np w Iranie by za to dostala kulke. jesli jest wrozka, to nie jest muslimka. pewnie ta twoja kumpela to alawitka. tatuaze raczej szpeca moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dokladnie jak to z nia bylo dokladnie moze i byla, ale mowila, ze jest muzulmanka :) No, ale to Turcja o innych muzulmanach juz sie wypowiadalam, bo z nimi mialam do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a btw ja tatuaze lubie :P ale to juz kwestia gustu jest :P wertyp: jesli chodzi o mnie to wszystkie moje informacje sa autentyczne, pochodza z wlasnych doswiadczen, te negatywne byly glownie z pakiszami i afganami =(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili007
oj widze ze nic sie nie zmienilo wertyp ty nie rzadzisz na forum wybij to sobie do tej glowki ludzie czemu w was tyle nienawisci tyle jadu? troszke mnie nie bylo widze ze admini troszke za wertypa sie wzieli on i tak sie nie zmieni dziewczyny walczcie o swoje szczescie nie wazne z kim jestescie i co gadaja zawistni ludzie ...moje juz sie skonczylo wrocilam ze szpitala po wypadku samochodowym ale niestety moj zginal w nim zabrali mi szczescie nieodpowiedzialni pijani ludzie do tego byli to niestety polacy nic mi go nie zwroci ja sama mialam szczescie ale wolalabym tez zginac brakuje mi go kazdego dnia i pytam sie dlaczego?...takze prosze wertyp moze jestes z tego zadowolony co mnie spotkalo tylko pamietaj kiedys to cale zlo to co robisz wroci do ciebie ...moje zycie sie skonczylo zostala pustka ale zawsze bedzie w moim sercu osoba z ktora bylam szczesliwa mimo przesladowania polaczkow ktorych znalam....i wy dziewczyny nie poddawajcie sie i nie sluchajcie zawistnych ludzi ja mialam szczescie ale je inni odebrali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy widac fotki dla publiki, na forum tutaj nie podam jej profilu bo nie chce zeby jej ktos ublizal, moge Ci podac na mejla albo na gg czy na cos zebys sobie zobaczyl, ale musisz obiecac, ze nie bedziesz jej obrazal ani nic :D co do tatuazy tak jak mowilam, kwestia gustu, Ty uwazasz, ze dziewczynie nie przystoi, ja uwazam, ze facetowi nie przystoi zeby mowil kobiecie jak ma wygladac (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
Lili bardzo mi przykro. Wiem co czujesz, gdybym miala wypadek to jesli ja miałabym przezyc a mój narzeczony i psy nie, wolałabym zginąć również. Niestety mimo bólu musisz się trzymać. Szczęście pewnie się jeszcze do Ciebie uśmiechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
trepie puknij się o ścianę w łeb zanim cos durnego napiszesz. no i czekam na dalsze obrazanie. Zrzuciki cały czas sie kolekcjonują, coraz to nowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
beznazwy sorry, podalem od razu, ale admini znowu mnie zbanowali, walcza ze mna nieustanie. tego maila zrobilem teraz, tylko po ten link. ten post lili to podszywka bety niestety. to ulomna osoba, musimu ja zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
tak jak pisalem ja do turczynek nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
tzn. nigdy nie obraze turczynki. nigdy nic w ich kierunku nie mowilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok wysle Ci linka za jakies pol godzinki gora godzinke bo musze teraz na chwilke wyjsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
ok. ciekawe kto mnie znowu podkablowal. wyraznie ze mna walcza. wyjde na 1 h, i widze, ze usuwaja, banuja. admini nie idzcie ta droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili007
dzieki beta ciezko mi jest caly swiat mi sie zawalil jeszcze mam go przed oczami a co do ciebie trepku to nie podszyw bety ja nie pisze bajek jak ty ...niczego nie umiesz uszanowac ...co z ciebie za czlowiek??bawi cie smierc czlowieka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
odpisalem ci, mam problem :) beta ja nie wiem jak ci pomoc. moze sasiad wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
Beznazwy fajna dziewczyna, bierzcie z niej przyklad. ona przynajmniej ma anglika, w mieszanym, a nie muslima :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertyp mozesz sprawdzic poczte teraz, postanowilam dzis wyslac bo jutro nie wiem czy bede mogla :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
dzieki. ogolnie biala, i wyglada mi nie turczynke, bardziej na rosjanke. nie ma tego nosa ;) rysy twarzy europejskie, bez nalotu azjatyckiego. zmyeczylem sie juz ta wojna, ide spac. nie potrzebnie kedi tu przyszla, i mnie wkurwila. jeszcze takiej szmaty tu nie bylo, choc nie wyzywala mnie, no tutaj faktycznie plus. chociaz rodzina ogolnie jej dobrze nie wychowala delikatnie mowiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie jest rosjanka a turczynka, urodzila sie w turcji, mowi po turecku i uwaza sie za muzulmanke wiec...:) nie klamalam. A co do kedi, wg mnie nie jest wcale niekulturalna, ale wiadomo, ze jak czlowiek sie zdenerwuje to mowi rozne rzeczy, wszystkich to sie tyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta48
trepku ja ci juz pisałam jak ty sobie mozesz pomoc, albo idź za przykładem byłego prezydenta Gliwic, tylko skocz na główke albo do psychiatryka, bo ty to przypadek beznadziejny i możesz sobie pisac do mnie i o mnie co chcesz. takie g... jak ty kompletnie zlewam i twoje słowa tez, słoma ci z buciorów wystaje, zakompleksiony wyzywasz się na forum dla kobiet. Gratuluję bycia d... Współczucia tylko dla twoich rodziców, no chyba, że sa twojego pokroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
mysle, ze juz sie tak skomromitowalas, ze nie ma sensu dalej ci tlumaczyc. jestes przykladem do czego prowadzi zwiazek z muslimem. to co pisalac o zydach, za to bys dostala grzywne. ogolnie jako, ze wasze zwiazki maja mizerne szanse, z czasem sa coraz slabsze, wychodza na wierch takie smaczki, jak komunikacja, roznice w wychowaniu itd. z czasem juz wam brzydna ci turcy, ktorzy z racji specyficznego genomu (slabszy, bo masa z nich jest zwiazkow w obrebie rodzin!), szybciej sie marszcza. zaureczenie sie konczy, i zostaje zenada! powiem wam cos, taka statystyka 20% malzenstw z muslimami we wloszech przetrwalo 3 lata, kazdy kolejny rok szanse mniejsze. jak same widzicie par z 20 letnim stazem cholernie ciezko znalesc. moze kilku tym waszym pseudo zwiazkom sie uda, ale to wy, bedziecie znosic upokorzenia! to wy sypiajac z muslimem znizacie sie do poziomu przedmiotu. czesc z was, stawiam, ze tak 70% zostanie pobita. skoro ponad 40% turczynek jest ofiara meza, jest bita, to wy jako kobietki z innej kultury ma cie wieksze szanse! byly juz tu takie, powiem nawet wiekszosc jest bita polek przez turkow, ale to zawsze tak po kilku latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za zenada....
Na oslode jeszcze o Turcji, i dlaczego polki, ktore tu zawitaly, nie prosily o rozwod a uciekaly! pamietam jak 2 takiebyly ostatnio tutaj, kilka lat zwiazku i juz sie zaczelo. W ciągu minionego roku liczba ta wyniosła co najmniej 217 kobiet, z czego 27 % z nich zostało zabitych po tym, jak poprosiły o rozwód. W okresie od 2002 do 2009 roku liczba kobiet zabitych z premedytacją wzrosła czternastokrotnie, według statystyk Ministerstwa Sprawiedliwości, które nie udostępnia szczegółowych informacji dotyczących sprawców i okoliczności. Problem ten osiągnął w Turcji poziom kobietobójstwa, powiedziała Hlya Glbahar, czołowa aktywistka walcząca o prawa kobiet. W kraju, w którym nadal kultywowane są patriarchalne tradycje, kobiety od dawna są ofiarami przemocy, w tym honorowych zabójstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×