Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Hej... Simit,ja rano z dyzuru zeszlam,jeszcze czyms sie strulam meczylam sie cala noc. Przespalam sie troche i teraz cos na obiad musze pomyslec. Kolezanka na urlopie i ja nie wiem,jak sie nazywam. A jeszcze takich kretynow mi dowoza,ze najchetniej od razu bym ich na amen pozamykala!!!!!!! Co u Was kochane? Mam nadzieje,ze wszystko ok. Pozdrawiam,dzisiaj troche tu pozagladam. Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dzieci kochane w dupach wam sie poprzewracalo od tych turkow i arabow co wam wode z mozgow robia i gadaja jaki Polak zly i takie pranko glowki sprzedaja i jak czytam ze Polka o swoich rodakach wypowiada sie "Polaczki pier....."to mi sie jej zal poprostu robi ze jest albo az tak durna albo az tak pusta i naiwna poczekaj jeszcze troche kochanie a zobaczysz jakie zycie bedziesz miala u jego boku a juz nie daj boze jak jakis facet na ciebie spojrzy albo drzwi otworzy...widzialam taka akcje juz nie raz.... zal zal zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
askyyym - ojjj święta racja! oczywiście jeśli mówimy o klasie średniej w Turcji, bardziej na zachodzie, niż na wschodzie. Mąż robi na całą rodzinę, nie wierzę że taki zarobiony człowiek miałby jeszcze chęć po pracy lać żonę :D To prawda z tymi serialami, sąsiadkami i szacunkiem do takiej kobiety. Najczęściej są one z gatunku tych zakrytych - chusta na głowie. Często są one nawet gruntownie wykształcone. Spora jednak część Turków zachowuje się 'normalnie' i wręcz każą oni pracować swoim żonom zawodowo lub też same nowoczesne i wykształcone Turczynki garną się do pracy i robię całkiem niezłe kariery (te popieram ;) ). Z tym biciem w Turcji to naprawde nie jest tak powszechne i aprobowane jak Wam by się mogło wydawać. Kobiety zwyczajnie są tam o wiele bardziej przebojowe, wyszczekane i cwane niż niejedna Polka - także te porządne zakryte muzułmanki, a może i przede wszystkim one są zacięte :) Biada jednak tym kobietom urodzonym na wschodzie, biednym, niewykształconym. Bicie, brak szacunku, ciężka praca przy aprobacie rodzinki i sąsiadów i jednoczesnym zbijaniem bąków przez męża nieroba są na porządku dziennym. Zawsze współczuję takim rodzinom, choć i one zdarzają się na całym świecie. Chociaż może współczucie to złe słowo - to raczej respekt, szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
Apropos zaciętości i noszenia wyżej głowy niż... przez chuściaste Turczynki :D Podczas mojego pobytu w Stambule to właśnie one najczęściej obdarzały mnie ignoranckimi spojrzeniami, wjeżdżały mi wózkami w pięty i obgadywały przez swoje wypasione iphony :D Jednocześnie widziałam mnóstwo obściskujących się par Turek na żel + Turczynka w chuście chociażby pod tym tunelikiem pod mostem Galata :D Ktoś ma jeszcze podobne doświadczenia na temat 'bogobojnych' muzułmanek - Turczynek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
ashkym - choć mogłabyś popracować nad ortografią chociażby 'pogawetkę' przez T ?!?! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
i 'wstyt' wygrał wszystko! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ashkymm
Przez te 12 lat moj turek gotowal i dzwonil pytajac kiedy przyjde bo juz wszystko gotowe a potem donosil do stolu.Ja tylko potem zmywalam naczynia.Gotowanie to jego hobby ale mi jest wstyd bo nie jestem zbyt dobra kucharka a tu jeszcze obca kuchnia.Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami z turecka kuchnia,co umiecie gotowac i kto was tego nauczyl.Dodam ze moj turek lubi ziemniaki ale za zupa jarzynowa zageszczana smietana nie przepada i dodaje do niej przecier pomidorowy podsmazany na oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tureckich dan umiem zrobić corbe czyli zupę, tzw tarhane, sarne, cacik, manti, melemen i to by było na tyle :-) Mój nie przepada za rosolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas mojego pobytu w Stambule to właśnie one najczęściej obdarzały mnie ignoranckimi spojrzeniami, wjeżdżały mi wózkami w pięty i obgadywały przez swoje wypasione iphony Czym według ciebie było to spowodowane? Może ubiór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj widze,ze tu bez zmian:) Wiele cieplych slow od serca:) Ja za to uwielbiam kuchnie polska ,chinska i wloska,nie znosze kebabow i baraniny i jesli komus to nie pasi to niech sobie zmieni :). A powaznie to Simit jestem w szoku,ze dalas sie sprowokowac. Co jak co,ale to mnie czasem ponosilo,bo nie wierze,ze tak myslisz o naszych rodakach. W kazdym narodzie sa rozne elementy i w tej kwestii nie ma po co sie "jezyc". Milego wieczorku zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłego wieczoru:-) Wiesz safiii to jest tak ze nie znoszę jak ktoś naprawdę nic nie wie a zabiera głos w dyskusji. Poziom niektórych jest dnem Jakim trzeba być prostakiem żeby tak obrażać innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I w takich momentach naprawdę wstydzę się tego ze jestem Polką. Co to kogo obchodzi kto z kim jest kto z kim sypia i co robi? Jak taki trep ma z tym problem to proponuje przenieść się dwa metry pod ziemie i stamtąd wąchać kwiatki i nie truc życia innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana to stereotypy,nic na to nie poradzisz. Kazdy dokonuje wyborow i obcym nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle ze najwyższa pora pożegnać się z tym chamstwem i prostactwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghhj6jnnh5
habala habala habala allah akbar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
Simit - miałam na sobie najczęściej czarne legginsy trochę za kolano (wiecie o co chodzi) plus do tego takie długie lniane koszule OVERSIZE zakrywające tyłek + sandałki/japonki. A więc nie wiem czy chodziło o ubiór - raczej nie, bo po Stambule chodzi wiele TURCZYNEK bardziej roznegliżowanych.. Co mnie obchodzi że ktoś nie lubi kuchni jaką ja gotuje? I dlaczego to ja mam się dostosowywać i umieć perfekt gotować tureckie potrawy? :) No, chyba że ktoś tu chce być bardziej turecką od Turczynek i zabłysnąć w oczach męża i teściowej... ;) Aż nie mogę uwierzyć dziewczyny, że Wy pisząc jednocześnie w jakim to lojalnym i fajnym związku jesteście, wykształcone, wygadane, martwicie się tym że nie umiecie zrobić kebaba, baklavy itd? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie akurat sprawia wielka przyjemność gotowanie tureckich dań bo po prostu bardzo je lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
Ja również uwielbiam tureckie potrawy, ale... .... bardziej chodziło mi nie o samo jedzenie, a o pewną postawę jaką tu wyczuwam tj. poniekąd pewne dostosowywanie się do reguł, które nie do końca nam pasują, ale robimy tak, aby coś uzyskać.. ? ehhh, idę spać, dobranoc! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dostosowuje się do reguł które mi nie odpowiadają :-) bo poprostu ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polki
Do ashkymm przeczytalam uwaznie co napisalas, zaden etoniczny Niemiec nie powie POLACZKU powie POLE to chyba byl przyszywany niemiec, co do pieniedzy to nie wiem skad wzielas jakies KINDERBEIHILFE na dzieci wyplaca sie tu KINDERGELD 185Euro miesiecznie, a jezeli nie pracuja rodzice to i rodzice i dzieci dostaja SOZIALHILFE albo ALG2 plus kindergeld na dzieci, nie wiem czy wiesz ale Niemcy maja najlepsze oslony socjalne na swiecie ale i za razem najwieksze podatki na swiecie, kazdy nie pracujacy dostaje pieniadze na zycie, placone jest mieszkanie gaz, woda w calosci, jezeli rodzice nie pracuja dziecko chodzi do przedszkola za darmo.W miescie ktorym mieszkam zyja 55.000 ludzi z tego bedzie 10.000 ciapkow, wiec jak tak maja wszedzie sklepy to powinno byc tych sklepow cholernie duzo w moim miescie, mamy 3kekab budy, a sklepow ciapkow "0". Co do dzieci to rzeczywiscie sa malzenstwa bezdzietne, ale czy w Polsce nie ma dezdzietnych malzenstw? ale za to ciapki plenia sie tu jak myszy albo szczury ale do pracy nie laska po co durni Niemcy na nich pracuja, teraz pytam dlaczego to Panstwo mialoby placic wiecej na dzieci, przeciez obowiazkiem rodzicow jest pracowac na dzieci bo to oni je zrobili, przeciez panstwo dzieci nie narobilo,a Hitlera tego jedno jajowego skurwysyna paralityka to zostaw w spokoju zdechl skurwysyn dzieki bogu i oby skurwiel smazyl sie w piekle dlugo i bolesnie. Teraz odpowiedz mi na pytanie co ci islamisci zrobili dobrego na swiecie? terror i kupe dzieci to moja odpowiedz ale czekam na twoja co zrobili dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polki
Do hvhv zgadzam sie z toba tych ciapkow trzeba by pogonic , a te panienki ktore ich tak kochaja to niech jada z tymi swoimi obrzezencami do nich i niech tam zyja a nie zalewac Europe tym czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przypadkiem to przeczytalam ..
Jeden post mnie tutaj przeraził. Coś w stylu "mam nadzieję, że islam zaleje Europę". Na muzulmanów patrzę trochę ze strachem, nigdy nie wiadomo co im do głowy strzeli, wysadzą autobus w centrum a później walną komunikat, że zadali kolejny cios krzyżowcom. Chyba większość ludzi się boi i nie akceptuje absurdu o co nie mozna mieć do nich pretensji. Napewno nie związałabym się z żadnym muzułmaninem. Zbyt duża róznica kulturowa. Poza tym islam jest bardzo jednoznaczny ale arabowie i turcy bardzo lubią ten rodzaj więzi miedzyludzkich. Islam to religia wymyslona przez mężczyzn dla mężczyzn, żeby trzymać kobiety za twarz(nie wyłączając kulkuletnich dziwczynek, w których gustował kupiec z Mekki Mahomet). Kobiety maja tu marne perspektywy ale jak widać zdarzają sie takie, które dobrowolnie zakładają sobie to chomąto na szyję. Lub nie wiedzą w co sie pakują. Islam to bardzo niebezpieczna i chyba najbardziej nietolerancyjna religia na świecie, na co wskazują nie pojedyncze fakty ale procesy polityczne i społeczno-obyczajowe w krajach muzułmańskich. Mam nadzieję, że nie dojdzie w Polsce do takiej ekspansji muzułmanów jak to ma miejsce w Niemczech czy Francji, że w końcu europa powstrzyma zalew arabów i turków, bo przeciez nasz tolerancja dla innych kultur nie może słuzyć do demontażu tolerancji a nowoczesne idee otwartości nie moga być furtką do powrotu średniowiecza. Kochajcie Turków, Arabów, Kurdów czy kogo tam jeszcze chcecie, twórzcie z nim i związki bardziej czy mniej szczęśliwe ale za islam pod moim nosem dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ashkymm
Do cicegim:przepraszam za moja ortografie ale zbyt wczesnie wyjechalam z Polski, ciesze sie ,ze tak umiem pisac.Poprawiaj mnie jak cos. Do polki:Ten niemiec byl rodowity i umial troche po polsku bo mial kiedys przyjaciolke polke i wiedzial jak mnie obrazic,nie powiedzial POLACZKU tylko HEJ POLOCZKU !A co ty myslisz ze jestesmy tam mile widzeni ? Po drugie nie mieszkam w niemczech ale jak tak piszesz ze tam tak rozdaja pieniadze to jest sie nad czym zastanowic. Po trzecie :nie wiem co zrobili dobrego islamisci czy katolicy. Moj facet powiedzial ze jedno dziecko nam wystarczy a jego kuzyni maja po dwoje dzieci i dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turczynka brudna
http://youtu.be/H4f8InNIMzU youtu.be/1PQ670sfFXU leje z was normalnie szkaradne polczyny z ciapatymi brudasami :D youtu.be/HBZ_I6Uzm6g pokazywarka.pl/8rx2as/ youtu.be/cwV5xYDe74k youtu.be/RxH7-E_xFfc youtu.be/j17l2Xmd-QY youtu.be/t8Jh6UZnhDs liveleak.com/view?i=ca5_1339261680 youtu.be/OP3rKRh0h5k youtu.be/iREwBHIpapU Habibi z Tunezji Dla Tunezyjczyków turystki (innej wiary niz Islam) sa przede wszystkim latwa zdobycza. Poderwanie i spotykanie nie jest tak skomplikowane jak w przypadku "ich kobiet". Nie musza wykazac sie przed wybranka i jej rodzina okreslona pozycja spoleczna, wysokimi dochodami. Czesto tez nie musza pokrywac wszelkich kosztów zwiazku typu restauracje, wyjscia, prezenty etc. W dodatku jest szansa na "bliskosc" bez slubu. Przyjemna perspektywa. Szczególnie dla Panów o nizszych dochodach (boy hotelowy, recznikowy, kelner ..), którzy sa wlasciwie bez szans na znalezienie zony wsród "swoich". Licza, ze po powrocie do kraju wybranki beda równiez przysylac im prezenty a takze gotówke. Czesto slyszy sie prosby o pomoc na rózne cele poczawszy od uzupelnienia konta w telefonie przez oplacenie wojska az po leczenie chorej matki. Habibi licza równiez na zaproszenie, które w ich mniemaniu znaczy : zaproszenie, zakup biletu, udostepnienie mieszkania, pokrycie kosztów w Polsce zwiazanych z utrzymaniem i zwiedzaniem tzn full service na koszt ukochanej. Zamozniejszym sa proponowane róznego rodzaju interesy w które musi wlozyc kilka tysiecy $ lub wiecej .. Od czasu wejscia Polski do Unii Europejskiej Polki moga spodziewac sie nie tylko zainteresowania seksualno-finansowego, ale równiez moga spotkac sie z propozycja malzenstwa. Czesto Polska narzeczona jest zapraszana do domu rodzinnego Tunezyjczyka. Oczywiscie rodzina wita ja serdecznie co dodatkowo utwierdza w przekonaniu co do szczerosci ukochanego. Zdarzaja sie przypadki kiedy Tunezyjczyk ma juz Tunezyjska narzeczona, która udaje siostre lub kuzynke i sama wrecz namawia do poslubienia bogatej europejki, aby ich sytuacja materialna sie poprawila. W normalnych relacjach Arab-Arabka to mezczyzna stara sie zaskarbic sobie rodzine przyszlej zony a nie ona jego rodzine wizytami. W wielu regionach Tunezji mezczyzna wrecza narzeczonej prezenty np zlote lub srebrne bransolety. Decydujac sie na slub warto pamietac o kilku rzeczach. Chociaz Tunezja sprawia wrazenie nowoczesnej jest to jednak kraj arabski. Przywiezione z Polski przedmioty staja sie wlasnoscia narzeczonego / meza. Nalezy byc swiadomym, ze wszystkie sprzety i nieruchomosci zostana zapisane na tunezyjskiego narzeczonego. W przypadku zerwania narzeczenstwa staja sie one nieodwracalnie jego wlasnoscia. Prawo do posiadania nieruchomosci i ziemi maja jedynie obywatele tunezyjscy. Dzieci nie moga wyznawac innej religii niz Islam. Nie jest mozliwe umieszczenie klauzuli w kontrakcie malzenskim przyzwalajacej na wyznawanie dzieciom innej religii. Jest to regulowane przez prawo zwiazane z porzadkiem publicznym. Niepelnoletnie dzieci nie moga wyjechac z kraju bez zgody ojca, nawet jesli posiadaja podwójne obywatelstwo. Wedlug prawa tunezyjskiego zgodnie z artykulem 23 kodeksu stanu cywilnego matka moze razem z niepelnoletnim dzieckiem wyjechac z Tunezji. Wydaje sie jednak, ze straz graniczna nie uznala tej zmiany (z 1993 roku) i nadal wymaga pisemnej zgody ojca na wyjazd nieletnich dzieci. Malzenstwo przewaznie konczy sie po kilku latach czyli po zdobyciu stalego pobytu w Europie a mezczyzna znajduje sobie duzo mlodsza od siebie kobiete ze swojego kraju. Przykladowy wpis znaleziony na jednym z forum zatytulowany "rozwód z Tunezyjczykiem" : "..maz bez skrupulów wyjezdza do Tunezji. Opuszcza mnie. Zostawia mnie z kredytami, które byly potrzebne na wyjazdy do Tunezji na wakacje i prezenty dla jego 10-rga rodzenstwa i ich dzieci. Z tego co wiem maz wyjechal z Tunezji po 3 tygodniach pobytu u rodziny i wyjechal do Francji, gdzie najprawdopodobniej przebywa do dzisiaj" I kolejny fragment : "ozenil sie z checi wydostania sie z Tunezji. bylam jego wiza i karta pobytu a Polska krajem przejsciowym na zachód Europy..." Czy w takim razie nie ma zadnej szansy na szczesliwy zwiazek z Tunezyjczykiem ? Na pewno szansa istnieje. Minimalna. Pod warunkiem, ze ludzie sa na podobnym poziomie intelektualnym i finansowym a znajomosc nie rozpoczela sie "wakacyjnym romansem". Na temat "habibi" z wakacji powstal bardzo fajny film "DARLING I LOWE JU". Co prawda akcja dzieje sie w Egipcie, ale zachowania naiwnych kobiet i ich cwanych adoratorów sa dokladnie te same. Warto zwrócic uwage szczególnie na wypowiedzi Panów z Egiptu gdzie sami przyznaja, ze takie zwiazki nic dla nich nie znacza. http://www.wykop.pl/ramka/1137581/upili-mnie- dali-mi-prochy-uprawiali-ze-mna-seks/ pokazywarka.pl/8rx2as/ youtu.be/ponjv4u9bhs youtu.be/6jnhAR3DMHA youtu.be/9O1F8EHSTQM youtu.be/RpyLtHeKxrE youtu.be/Surdizmf_dw hehe youtu.be/XjjxNxep9QQ Gdy widze [gdy widze] jak ida po ulicy, http://youtu.be/qzkOJ-EtQoM Najchetniej wydlubywalbym ich patykiem z chlodnicy, Apetyt wilczy, mój instynkt nie milczy, Niose prawde, wie o tym kazdy sukinsyn religiapokoju.blox.pl/html euroislam.pl youtu.be/pZp2A2Gy0aI Ofiary islamskich zbrodni honorowych na Zachodzie 18+ atlasshrugs2000.typepad.com/atlas_shru gs/2009/03/honor-killing-islams-gruesome-gallery.html polecam film pt. Obca / Die Fremde (2010) teraz cos romantycznego o naszych gwiazdeczkach dailymotion.com/video/xh17oj_darling-i-lowe-ju-1-3_lifest yle Jezdza do Turcji szkaradne Polki Przezyc milosna przygode z ksiazki. Prosza "klam mi" jak Eurythmics I dostaja niedrogo farmazon szybki. Sokol exodus na wyspy moze jestem niekumaty dlaczego Polki tam daja d**y tym ciapatym Pih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×