Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hesper

Kiedys to byly czasy 1 maja nigdy nie byl tak nudny ...

Polecane posty

od rana juz mozna bylo w TV ogladac super transmisje w Placu Czerwonego :( hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obesrwowator
czy u was sa jeszce pochody z okazji 1 -go Maja:)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pochody sie chodziło
obowiązkowo :D potem grochówkę albo kiełbasę z bułką sie wtranżalało, do nocy jakieś potańcówki były, capstrzyk sie to nazywało (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obesrwowator
ja to pamietam ze i lody z samochodow mleczarnia sprzedawala jak czlowiek tak usiadl z lodem na patyku i posluchal jaka przyszlosc nas czeka a co juz osiagnelismy to tak wszystko piekne bylo echhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pamiętam że szło się na kontr-pochód i krzyczało do defilujacych partyjniaków SOLIDARNOŚĆ a potem ZOMO blokowało ulice i ganiało za ludźmi. Było pałowanie, gazy, petardy a potem kolegia i zatrzymania. Tak, nudno nie było na pewno. Tyle że zdaje się o tę nudę chodziło, czyli o to by już nigdy nie być zmuszanym do niczego ani karanym za to że się coś powiedziało albo napisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak sadze
dzisiaj jest do bani nudze sie jka 150 wiec znudow sie chyba poucze:| ,masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obesrwowator
No nie o to chodzilo na 100% ...zastanawiasz sie moze czy to kontrowanie mialo sens???? Patrzac po znajomych tamtejszych solidarnosciowcach ktorym plecy palowano to chyba raczej nie bylo warto wiekszosc klepie biede lub wyjechalo tyrac na chleb za granice swietnie kurna swietnie.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko oni klepią biedę - widocznie nie umieli się przystosować - niestety. A ci co tyrają za granicą robia to za duzo wiekszą kasę niż w kraju i dobrze. Zapewne byłoby lepiej gdyby mogli to samo zarobić tutaj ale 50 lat komuny zrobiło swoje. Trudno w ciagu 15 lat zbudować poszechny dobrobyt zaczynajaca nawet nie od zera ale od wielkiego minusa odziedziczonego po komunistycznych eksperymentach i masowym rozdawnictwie dóbr i przywilejów. Zresztą to duza rzecz że można wyjeżdżać i legalnie pracować. Ja swego czasu stałam po paszport dwie doby i musiałam go zdawać 7 dni po powrocie, pracowałam na czarno w Reichu, a i tak by tam w ogóle wjechać to prócz wyżebranego paszportu musiałam mieć jeszcze wizę. Nie widzę powodu do narzekań mając w pamieci to co na szczęście minęło - oby bez powrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole bez nicka
Ja pamiętam czasy jak w całym miescie były festymy a ja szlam z mamuska na pochod i balonikiem w ręku jako dziecko odnieralam to jako super zabawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole bez nicka
potem w szkole to dopiero były jajca komu uda się wymknąć niepostrzeżenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trawnik ale ty
fantazjujesz :-D. Nie wiem czy się śmiać czy płakać czytając to co piszesz . Młodzi ludzie wyjeżdżają do pracy bo winna jest komuna, daj spokój, kto tobie w takie bzdety uwierzy ... ha ha ha Młodzi ludzie czyli my wyjeżdzamy do pracy , bo niestety politycy nie myślą co będzie JUTRO, tylko zjęci są obsadzaniem stołków i tworzeniem koalicji już od pół roku, a bezrobocie ich nie obchodzi, mają to głęboko w d.... Mało tego cieszą się, że inne państwa otwierają rynki dla naszych bezrobotnych. To powód do radości ? PS Głosując na PiS nigdy, przenigdy by mi nie przyszło do głowy, że to będzie koalicja SAMOPISU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
==Młodzi ludzie czyli my wyjeżdzamy do pracy , bo niestety politycy nie myślą co będzie JUTRO, tylko zjęci są obsadzaniem stołków i tworzeniem koalicji już od pół roku, a bezrobocie ich nie obchodzi, mają to głęboko w d....=== Taaaa..... I to jest typowe myślenie przedstawiciela elektoratu który wyniósł do władzy PIS :o Ci frajerzy myśleli ze jak dojdą do rządu budowniczowie IV RP to z miejsca zrobi się tu Ameryka. Dla wszystkich bedzie robota, bedą wysokie pensje, mieszkania pobudują od razu i nie bedzie musiał nikt nigdzie wyjeżdżać. Otóż to że nikt przy zdrowych zmysłach nie poszukuje pracy na Wschodzie tylko w Europie zachodniej. Dlaczego? - ano dlatego że oni tam na Zachodzie mają dobrobyt do którego dochodzili przez dziesiatki lat. Wschód jest zapóźniony cywilizacyjnie i przede wszystkim technologicznie oraz mentalnościowo i to nie z przyczyn geograficznych ale właśnie ustrojowych. Komuna która panowała w tej części Europy ze swoją księżycową ekonomią dokonała takich spustoszeń iż to młodzi Polacy, Rumuni, Czesi czy Litwini szukają lepszego zycia na Zachodzie a nie odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeniesienie
Temat: 1SZY MAJ 10:43 jaki kiciusss.. (kic1@vp.pl) NIECH ZYJE 1SZY MAJA.SWIETO LUDZI PRACY,NIECH ZYJE. Miauuu,Miauuu 15:15 niech żyje hip-hip hurrra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> trawnik.. Wlasnie rozmawiam ze znajoma w niemczech ona ma tam dobrobyt ale po dwunastu latachciezkiej tyrki...i wcale tak super nie jest jesli pojedzies ztam w ciemno i bez jezyka...ona ma obywatelstwojej rodzina rowniez... wiec to inne uklady a pomimo to maja czasami problemy z praca jej brat ponad rok byl bezrobotnym i wcale takich kokosow nie zarabia...1500 euro ...a w anglii ile zarobisz na miesiac a ile wydasz ciekawe czy to takie oplacalne .....jak sie ma rodzine dorastajace dzieci prawie 40 na karku i po 20 latach staci sie prace czy to jest wiek na emigracje i ustawianie sie od poczatku ...a piepszenie ze wszystkiemu komuna winna to bzdura totalna winni sa ci ktorzy przez pietnascie lat nie budowali polaski ale wlasne kapitaly siedac na wiejskiej i taka jest prawda kazdy z nich ustawiony i cala rodzina a takie saraki to tylko przy wyborach potrzebni...tak negujesz pis ciekawe kogo ty wybieralas ???? Ja osobiscie w tej chwili nie widze kadry do rzadzenia dobrego rzadzenia...chyba jedynie \"ostra dyktatura\" pomoze hihihihi ciekawe kto bedzie w tym naszym kraju pracowal juz nie ma fachowcow niedlugo konowal bedzie nas leczyl a piekarz dom budowal...a zachod sie smieje ze fachowcy do nich wala hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hesper, jestem po trzydziestce i jak mi Bóg miły gdyby nie to że sytuacja moja w Polsce nie jest zła to wiałabym stad gdzie pieprz rośnie. Z jednej strony dlatego że nie chciałabym czekać na to aż Polska, a wraz z nią ja, pokona dystans dzielacy ją od zachodu, który to dystans jest spowodowany - powtarzam jescze raz - latami panujacej tu komuny. A z drugiej strony dlatego że kolejne rzady w tym zwłaszcza obecny nie daje nadzieji na skrócenie tego procesu a wręcz wprost przeciwnie - ostatnio mam wrażenie że zaczynamy się cofać. Po prostu nie chciałabym się zestarzeć w nędzy czekając beznadziejnie na dobrobyt który obiecują mi kolejne rzady. Przykład moich starych - emerytów, którym ich całe życie obiecywano różne cuda jest wystarczająco odstraszajacym przykładem. Póki co swego czasu wzięłam swoje zycie we własne rece i zbudowałam sobie swój mały dobrobyt który pozwala mi na luksus emigracji wewnetrznej i błogi spokój w czasie przygladania się kolejnym harcom ekip rzadzących. Wszystkim którzy tego komfortu nie mają polecam wybór własnej drogi zycia bez oglądania się na pomoc państwa, rzadu czy koscioła albo innych obiecujących dalszą lub blizszą szczęśliwość. Obecnie dzięki otwieraniu się rynków pracy w Europie najprostszą drogą do tego dobrobytu jest emigracja zarobkowa. Jeżeli ktoś ma 20 - 30 lat i marne perspektywy w Polsce to nie wiem co go tu jeszcze trzyma. Skoro Polska oferuje mu niepewną przyszłosć to gorzej np na Zachodzie być już nie może. Taki który nie oglada się za siebie nie szuka wsparcia, polega na sobie wszedzie sobie da radę chocby przyszło mu zaczynać od czyszczenia toalet na dworcach w Londynie, Helsinkach czy Madrycie. Od czegoś trzeba zacząć. Niejedna fortuna powstawała od pracy na najnizszym stanowisku. To jest troche tak jak w totolotku - kto nie gra nie wygrywa. Foruna fortes adiuvat - szczęscie sprzyja odważnym - wyjeżdżajcie póki jeszcze ktoś z tych którzy nami rządzą nie wpadł na pomysł zamkniecia granic. Tu w Polsce trzeba naprawdę wielkiego hartu ducha by sobie coś wywalczyć bez układów i koneksji - tam na Zachodzie jest znacznie łatwiej. A ci którzy obawiają że że wszyscy stąd wyjadą i nie bedzie kto nas miał leczyć, uczyć czy pielęgnować na starosć niech się nie obawia. Za Bugiem stoi armia nieźle wykształconych lekarzy, nauczycieli, pielegniarek czy inzynierów, oni tylko czekają na zaproszenie - Polska to dla nich raj - na miarę tego jakim był dla Polsków Zachód za komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro taka kicha w kraju to z ta twoja fortuna moze lepiej ci bedzie na zachodzie mas zsmykalke do rbienia kasy tam napewno zrobisz ja szybciej i wiecej ....zmykaj zmykaj..ja poczekam az wrescie narodowcy dojda do wladzy i przeswietla kieszenie tym utzrciwym biznesowcom ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Hesper - jak Twoi narowcy z bozej łaski dorwą się w końcu do władzy to zapewniam Cię że będę pierwsza która spakuje walizki. Wraz ze mną swe kufry spakują ci którzy w znoju ciężkiej pracy ratują budżet tego kraju i godzą się by za ich cięzko wypracowane podatki rząd uprawiał swe harce typu emerytury dla górników czy becikowe. Zostaną sami narodowcy i niczym afgańscy Talibowie spowodują izolację Polski - i to nie w stylu angielskiej splendid isolation ale izolację nedzy, zniewolenia, cenzury i wzajemnych oskarżeń. Wtedy oby mimo wszystko Bóg miał Polskę i jej nieszczęsnych mieszkańców w swej opiece. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Trawnik o i wreszcie pokazalas siebie jak to ty jedna tyrasz na wszystkich ... skor juz ci w kraju tak cacy to nie ty tyrasz tyko ten sztab niewolnikow za nedzne 800 zl przy 200 godzinach wypracowanych z laska wyplacone.... za a co temu gornikowi po tylu latach ciezkiej pracy emerytura sie nie nalezy...zapraszam tylko na wycieczke do kopalni a zobaczysz co to za chlebek tam lezy!!! dlatego ponownie proponuje juz wypad z polski tam ci dadza polityke taka jak lubisz........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie przypisuj mnie do rzadnej partii poiewaz nigdy nie bylem nie bede upartyjnionym .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hesper, jesteś akurat ostatnią osobą którą bym posłuchała w kwestii mojej ewentualnej emigracji. Polska to tak samo mój kraj jak i Twój i nie Ty bedziesz dyktował kto ma tu prawo mieszkać a kto nie. Co do cięzkiego chlebka - taki sam ciezki chlebek jak górnik ma pielegniarka, kolejarz czy tkaczka - może w takim razie wszystkim zapewnimy wysokie wcześniejsze emerytury ? Czemu nie? Polska to taki przecież bogaty kraj, stać go na rzeszę młodych emerytów byczących się na plażach Majorki za pieniadze z budżetu, nieprawdaż ? Co do sztabu niewolników - Ty najwyraźniej tkwisz mentalnie w ustroju feudalnym. Chłopa się już nie przywiazuje do ziemi. Nikt nie zmusza nikogo do pracy za 800 zł. A ten który to robi - łamie prawo a to już jest temat dla pana ministra Ziobry. Poza tym - kazdy człowiek ma wolną wolę i nie musi pracować za takie pieniadze. może wyjechać lub poczekać aż nowy wicepremier da mu obiecane 1300 zł za nicnierobienie. Tylko ci których oskarżasz o najgorsze zbrodnie - owi biznesmeni - tworzą miejsca pracy , płacą ZUS i podatki by była kasa na posłów, emerytury i zasiłki dla bezrobotnych. Jeżeli ich się zmusi do emigracji lub zaprzestania działanosci - zabraknie nawet owych 800 zł dla tych Twoich niewolników, jedynie rząd zostanie - borzad jak mawiał Urban się zawsze wyżywi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japiszon
znalzł sie "byznesmen" od siedmiu bolesci jak te robole co to zasuwają za 800plnów wyjada to nie bedziesz miał kogo wyzyskiwac złamasie a ukraincy w polsce od jakiegos czasu nie chą pracowac,powod prozaiczny,nie opłaca się :) do twojego pustego łba podaje jeszcze jedna widomosc,w Rosji lekarze zarabiają już lepiej niż w Polsce,i to o połowe a sama rosja ma kilkadziesiąt mliardów baksów nadwyzki budżetowej :) pierwszym państwem ktore upadnie z hukiem w najblizszych latach bede ukochane przez polaków uSrAne imperium,zadłuzone na kilka bilionów baksów obecnie,znienawidzone przez cały świat,polacy są naprawde jedna z nielicznych a kto wie czy nie ostatnią nacja na świecei ktora ma takiego pierdolca na punkcie stanów i liberalizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japiszon
tak trawniczkutypowy argument debila który nie posiada zadnych argumentów,jestes idiotą,głupi jesteś,gadasz jak dziecko w piaskownicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japiszon
no w końcu rozumiem cię,trudno polemizować z prawdą jesli samemu sie bredzi głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skosic trawniki
sam jesteś idiotą cwelu,japiszon prawde pisze,w Rosji zarabia sie tyle co w Polscea takich smieci jak ty to sie za niedługo wszystkich wykosi,sami sie zniszczycie kretyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ... trawnika ...
Gdyby kazdy myslał takimi kategoriami jak ty, to wybacz ale twoi rodzice by nie dostali któregos miesiaca emerytury ... Właśnie to jest polityka kolejnych rządów, zachłystuja się otwartymi rynkami pracy dla Polaków na zachodzie ... Czy my ludzie młodzi, wyksztalcenie w Polsce mamy pracować dla innych dla zachodu, czy dla naszej Ojczyzny ? Wybacz, ale masz bardzo wąskie horyzonty myślowe chociaz tobie się wydaje, że wszystkie rozumy zjadłaś ... no ale to twój problem i twoja sprawa ... PROPONUJĘ SPÓJRZ W KOSMOS :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EHHHHHHHHHHHHHHH
Szkoda słów. dla trawnika wiadomo, wszystkiemu winna jest komuna, chociaz komuny już nie ma 15 lat - na szczęście, ale komuchy wszedzie siedzą, są pod stołem, zza wegła wyglądają ... to ich wina, że pada deszcz i świeci słońce . Zachod to jest to, a pewnie na zachodzie była palcem po mapie ha ha ha . Co za ograniczona kobieta hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skosic trawnik
bo same chwasty na nim rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdyby głupota ludzka
umiała fruwac to TRAWNIK fruwałaby jak gołębica ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ++++++++++++++++++++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×