Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krzysk

ksiazeczka sanepidowska

Polecane posty

Gość Lublin Sanepid badania
W Lublinie badania przeprowadza Stacja Powiatowa Sanepidu oraz Stacja Wojewódzka. Do Powiatowej idą ci co mieszkają w Lublinie a do Wojewódzkiej idą wszyscy którzy mieszkają w województwie lubelskim ale nie w Lublinie. Dostaje się trzy próbówki, w każdej jest długi wacik, jak do ucha, tylkodłuższy i tego samego dnia należy ten wacik wyjąć z próbówki i włożyć sobie do odbytu, albo do kału. Tam pisze, że jest wybór czy ma to być materiał do badań z odbytu, czy z kału. Pobiera się tego samego wieczoru oraz nasepnego wieczoru a potem na trzeci dzień z samego rana i jedzie się od razu trzeciego dnia oddać trzy próbówki. Jeśli ktoś jest zarażony to powinien wetknąć ten wacik w inny, zdrowy odbyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marz20
Witam !!! Chciałabym zapytać czy wyniki badań na nosicielstwo musi wpisać do książeczki lekarz medycyny pracy czy może to być zwykły lekarz rodzinny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bozanna
ja książeczkę wyrabiałam tydzień temu...kosztowała 100zł + wizyta lekarza - 45zł - we wrocławiu...także widze, że ceny są różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bozanna
wyniki badań musi wpisac lekarz medycyny pracy...(zwykły rodzinny-nie ma podobno to tego uprawnien)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seszene
Witam. Mam pytanie, książeczkę sanepidowską wyrobiłam w 2008 roku, straciła ona ważność 2010r. Teraz znowu chciałabym rozpocząć pracę jako kelnerka i chciałabym się dowiedzieć jakie badania muszę powtórzyć. Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanko...?
wieci moze jakie badania sa potrzebne do zrobienia ksiazeczki sanepidowskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania9393
Dziś zaniosłam ostatnią próbkę. W Rzeszowie sprawa wygląda tak: Idziecie do Sanepidu. Podchodzicie do okienka i mówicie że chcecie wyrobić książeczkę. No to kobieta w okienku daje Wam jedną próbkę i taką kartkę na dane i godzinę pobrania. Próbkę można pobrać nawet w toalecie w Sanepidzie. Koszt badania to 90 zł. Gdy dajecie już pierwszą próbkę, to w okienku dostajecie 2 następne pojemniczki na kolejne dni, z tymi kartkami. Mi kazano próbki przynosić codziennie (!), a nie trzymać w lodówce. No i nie ma czegoś takiego jak próbka kału. To jest pojemnik z żelem, zakorkowany. Drugi przyrząd to patyczek, z watą na jednym a z korkiem na drugim końcu. Po prostu wsadzacie w odbyt i tak, jakbyście "czyścili ucho". Tak mi dosłownie powiedziano :D Więc nie robicie =stolca= do czegoś tam, tylko normalny wymaz. Wyniki przychodzą za kilka dni. Wtedy chyba wpisują do książeczki albo po prostu dostaje się wyniki do łapska i idzie z tym do lekarza medycyny pracy. Musowo, inaczej książeczka nie będzie raczej ważna. I ewentualnie co tam lekarz powie, robicie lub nie dodatkowe badania: krew, mocz, rtg płuc. Wyczerpująca odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FONFEL
Witam, gdzie w Łodzi można wyrobić, podstemplować książeczkę zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johurt
Ja też potrzebuję książeczki... Kto ma pomysł jak to szybko załatwić w Warszawie, niech pisze na adres: johurtova@yahoo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekasz
siemanko. ostatnio robiłem badania mojego 100lca, kału, kupki, guwienka, lub jak kto woli - snikersa i zapłaciłem miliard dolarów w złocie, tyle warta jest moja kupcia ;) potem musialem skoczyć do lekarza medycyny pracy, który włożył mi bakłażan w dupsko i zainstalował w moim odbycie podsłuch, co było bolesnym doświadczeniem... w pieczątce lekarza zamiast tuszu był kał.. strasznie mnie to zdziwiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kał
Kraków - 90 zł za badanie wymazu na ul Gazowej 5 ....eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 20
A ja mam pytanie własnie co do badań! Robiłam badania w sanepidzie byłam u lekarza med. pracy!! i wszystko było ok!( 2005r) Co roku oczywiscie musiałam chodzić na badania.. az do 2008 roku. Po tym czasie miałam prace gdzie nie potrzeba ksiązeczki. Ostatni wpis do ksiązeczki to własnie 2008! Czy moge iśc do medycyny pracy i uśmiechnąć sie o przedłużenie mi ważności w tym roku? zy bede musiała zrobić coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie pytanie odnośnie ważności książeczki, w zeszłym roku wyrabiałam ją żeby jechać jako wychowawca na kolonie i mam wpisana datę ważności następująco: -.07.2013. Czy ta książeczka ważna jest do końca lipca czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rose99993
Mam takie pytanie odnośnie ważności książeczki, w zeszłym roku wyrabiałam ją żeby jechać jako wychowawca na kolonie i mam wpisana datę ważności następująco: -.07.2013. Czy ta książeczka ważna jest do końca lipca czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna kosmetyczka
dokladnie o to samo chcialam zapytac co Amka 20. Ostatnio mialam podbijana ksiazeczke w 2009r, ale pozniej nie pracowalam. teraz znow zaczelam prace i chcialabym wiedziec czy musze wszystkie badania powtorzyc, czy jest mozliwosc przedluzenia waznosci przez lekarza. bardzo prosze o podpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosia z razdynia xD
Ludzie Ludzie!!! jezeli macie już ksiażeczkę i upłynął jej termin ważnośći, to idziecie do lekaża medycyny pracy. I tu są dwa wyjścia. albo on uizna, ze jest okej i wam po prostu podbije, albo jezeli skrupulatniejszy i znajdzie w was coś niepokojącego to każe wam iść na jakieś dodatkowe badania, włąsnie typu morfologia. Sami na własną rękę się na badania nie pchajcie, bo zazwyczaj są one nie potrzebne - wiem, bo jestem managerem w dużej restauracji i borykam się z problemami pracowników zarówno stałych jaki i nowych, własnie z niewazną już ksiażeczką. Pozdrawiam Oaństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie. a mianowicie posiadam juz ksiazeczke sanepidowska, chcialam zrobic wpis tylko czy jak ide do lekarza to musze miec ze soba kartke z badaniami zeby mi to wpisal? czy nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a więc badania robi się raz tak mi powiedziano w sanepidzie potem tylko trzeba podbic u lekarza medycyny pracy za okreslona kwotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to jest jak już się ma wyniki z sanpeidu i idzie sie do lekarza medycyny pracy? trzeba miec skierowanie od pracodawcy czy mozna od reki? Szukam dorywczej pracy i przydałaby mi się książeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×