Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krzysk

ksiazeczka sanepidowska

Polecane posty

Gość krzysk

WITAM! A ja juz mam ksiazeczke z sanepidu,i tam jest tylko wynik,niema nic o wskazaniach dotyczacych pracy i terminu waznosci! Czy musze sie jeszcze gdzies udac z ta ksiazeczka?Bo cos slyszalem o lekarzu medycyny pracy? jesli to prawda to ile kosztuje taka wizyta u takiego lekarza? DZIEKIE ,prosze o maile kto ostatnio wyrabial takowa ksiazeczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia1981
trzeba iść do lekarza podstemplować i wpisać datę ważności. ja mam taką książeczkę od kilku lat i co roku trzeba ją sobie przedłużać. nie trzeba robić badań, takie badania są chyba wazne 10 lat (ale nie jestem pewna). A ile koztuje? sama książeczka chyba kosztuje ok 40-50 zł (przynajmniej tyle w Łodzi 4-5 lat temu:)), a u lekarza to zalezy jakiego, albo 10 zł za przedłużenie albo darmo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia1981
wskazania dot pracy? możesz pracować wszędzie gdzie będziesz miał kontakt z żywnością....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśienka na brzozie
sluchaj jak juz masz ta ksiazeczke to musisz zrobic sobie przeswietlenie pluc i morfologie (wiem bo robilam rok temu! tylko nie pamietam czy potrzebny byl tez mocz! o to musisz sie kogos zapytac) i z ta ksiazeczka i wynikami pojsc do lekarza od medycyny pracy. wizyta trwa okolo 10 minut i jest bezplatna. zazwyczaj takiego lekarza znajdziesz w swoim osrodku zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie...robiac badania sanepidowskie, na nosicielstwo CZEGO je sie robi?? jakichs pasozytow? chorob zakaznych?? bo z tego co wiem kilka razy oddaje sie kal i mocz... ile razy trzeba latac do tego sanepidu? Moze mi to ktos wytlumaczyc od poczatku do konca? Chcialabym wreszcie sobie zrobic taka ksiazeczke, bo wakacje sie zblizaja a moglabym sobie dororbic w jakims ogrodku w krakowie bo jest multum ofert... Z gory dzieki za odp.:) aha...dodam ze u mnie takie badanie kosztuje ok.70zl. wiec wiecej:(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysk
Dokladnie sie to nazywa badanie na nosicielstwo pałeczek schorzen jelitowych. a jeszcze dokladniej salmonella i schigella! Przez 3 dni sie zanosi codzienn rano probke kalu!Badanie w krakowie kosztuje 54,90zl +ksiazeczki i tubki na probki=4zl!Robilem tydzine temu! Dzieki wszystki za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b oze
sama ksiazeczka kosztuje 3 zl, badanie nawet do 70 zl (ja tyle placilam). samo badanie kalu, przynoszonego 3 dni. nie poszlam jej podbic, bo odkad ja wyrobilam, nie pracowalam, teraz przyjmuje sie do pracy i moj pracodawca poinformowal mnie, ze oni swoich pracownikow wysylaja na podbicie ksiazeczki do swojego lekarza (sami je zbieraja czy samemu trzeba tam isc, nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askab
czesc słuchajcie a ja mam pytanie jakto jest najpierw robie badania w sanepidzie przez 3 dni a potem co? ide zrobic przeswietlenie płuc i morfologie tak?i z tymi badaniami i ksiazeczka do lekarza medycyny pracy..? i mam jeszcze pytanie co do waznosci ksiazeczki iele 10 lat te badania czy do roku i potem co rok powtarzac badania?prosze was o pomoc dzieki serdeczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wawie same nosicielstwo kosztuje 100zl, rentgen ok. 35 a krew i mocz po 10. a nielegalna ksiazeczka 50 zl ale jeszcze sie na nia nie zdecydowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miririri
sluchajcie, jak bylam mala zarazilam sie salmonella, a teraz chce wyrobic sobie ksiazeczke sanepidowska. wiecie czy to nadal w jakims stopniu we mnie jest?:D bo jak tak to nici z pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablammm
\"sama książeczka chyba kosztuje ok 40-50 zł (przynajmniej tyle w Łodzi 4-5 lat temu\" no to niezle.. w Zielonej Gorze ksztuje 1,22 (słownie: jeden złoty dwadzieścia dwa grosze ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotor
chcialem zapytac jakie badania sie wykonuje do ksiazeczki sanepidu tzn glownie chodzi mi o krew co sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocek
ja robilam badanie we wroclawiu i zaplacilam 50zl, nosilam kal przez 3 dni, a potem musialam przyjsc po wyniki i dostalam je razem z wypelniona ksiazeczka, potem tylko do lekarza poszlam (gdy juz mialam zaswiadczenie z pracy zebym poszla) Lekarz bada cisnienie, usluchuje pluca i tyle. Stawia peczatke ze zdrowa i nie przeciwwskazan do pracowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotor
ok a co sie sprawdza pobierajac krew??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska01
mam pytanie czy robi sie przeswietlenie pluc do ksiazeczki sanepidoswskeij i jak ktos pali to to wykryje????z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śliwek
Nie musisz. Badania na nosicielstwo robi się raz na całe życie, chyba że w miejscu w którym pracowałaś wybuchła jakaś epidemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W okoloicach Katowic ksiazeczka kosztuje 70zl(badanie jest na cale zycie), zadnych dodatkowych przeswietlen i badan krwi nie mialam, jesli idzie sie taka ksiazeczke podbic do lekarza medycyny pracy to to kosztuje kolejne 50zl ale mi podbila na 2 lata wiec mialam luz, darmowe jest wtedy kiedy masz polecenie z urzedu pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książeczka sanepid
to najpierw do sanepidu po tą książeczkę? a potem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książeczka sanepid
prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najbardziej mogł tak zrobi
potem do lekarza medycyny pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książeczka sanepid
thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aftersun199999
Najpierw kupujesz książeczke i idziesz do sanepidu z kupką w pojemniczkach .. to znaczy z trzma pojemniczkami. za 5-6 dni masz wynik i odbierasz książeczkę z wpisem , że nie jesteś nosicielem bakteri jakiś tam... potem dziesz do lekara medycyny pracy i tam (zależy od lekarza) albo robisz badanie, albo nie i masz wpis o przeprowadzonych badaniach i wynikach w normie. ja mam książeczkę kilka lat i nigdy nie mialam zadnych badac. tyle tylko, ze daje 40 zl i mam wpis . pozrrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mam pytanie jezeli posiadam ksiazeczke sanepidowska tylko ze jest zalana czy w sanepidzie zrobia mi duplikat i czy to cos kosztuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMUN
MAM PYTANIE..gdzie w Łodzi mogę sobie załatwić książeczke sanepidowską,chodzi mi o konkrety adres. słyszałam że ngdzieś na piłsudzkiego ale to nic pewnego dlatego pytam? prosze o pomoc i z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość układ okresowy
Ja jestem własnie w trakcie wyrabiania takiej ksiazeczki. mieszkam w WARSZAWIE i z tego co zdazylam sie juz nadzwonic i dopytac , wynika nastepujaco: - idziesz do sanepidu ktory obejmuje twoja dzielnice zamieszkania (!) - na miejscu dostajesz do wypelnienia kartke (w zaleznosci czy badania robisz samodzielnie,lub na koszt pracodawcy) oraz trzy próbówki (jest to bezplatne) - ksiazeczke kupujesz w sklepie papierniczym za 1zl (dokladnie tyle, przedwczoraj kupowalam, i jest taka zielona :P) - z 3 kolejnych dni pobierasz kał (ale nie jeździsz codziennie do sanepidu, na 4 dzien jedziesz ze wszystkimi probkami w godzinie 8- 9 30; do tego czasu trzeba je trzymac ..uwaga ... w lodowce :D) - 3-4 dni pozniej masz wyniki (kosz ...cudowne 111zl samo badanie!) - sanepis nie podpisuje ksiazeczke, robi to lekarz medycyny pracy narazie na tym sie konczy moja wiedza :D najlpeij samemu zadzwonic do sanepidu i sie wypytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja napiszę jak rzecz wygląda w Pruszkowie k/Wa-wy Idzie się do Sanepidu i za 5 zł (kałcja zwrotna) dostaje się 3 próbówki na 3 kolejne dni - codziennie zbierasz próbkę I przchowujesz w lodówce najlepiej dobrze zamknięte i zanosisz na 3 dzień na wyznaczoną godzinę - za 6-7 dni przychodzis zpo wyniki z 93 zł żeby zapłacić za badanie I tu warto zapytać sie o książeczkę bo mnie np nie dali tylko z kartą z wynikami kazali iść do lekarza medycyny pracy przed wizytą zapytałam jak to wygląda więc wiedziałam że muszę do papierniczego po czystą książeczkę lecieć - koszt 4,30 Lekarka medycyny pracy ( przyjmuje w Zusie) zmierzyła mi ciśnienie, i ogólnie przeprwadziła wywiad lekarski po czym wypełniła książeczkę i zainkasowła 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mecenas89
W Katowicach 60zł za badania na nosicielstwo. Robiłem tydzień temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kittie__
Witam!!! Chciałabym się zapytać ile się czeka na taka książeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×