Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość do prosty
wal prosto z mostu , o co biega- nie mamy tu tajemnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do prosty
pewnie pozbiera maile i powysyla wirusy albo cos gorszzego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do prosty
poniewaz jest dupkiem i wcale sie tego nie wsydzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickicnicki
pisałyście, że składacie o Housing Benefit. dzisiaj się dowiedziałam, że nie można mieć przychodu więcej niż 16.000. wlicza sie w to i CHB i CTC i WTC - także jak macie te zasiłki i to jeszcze ze zwrotem z innego roku podatkowego to nie ma szans na HB. wkurzyłam się bardzo, bo bule kupe forsy za wynajem i counsil taX i liczyłam na taką pomoc do czasu jak nie uda sie mi pracy znalezć. do tego wszytskiego jeszcze nie mam innych zasiłków i z tej jednej pensji na razie to jest baaaaardzo cienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickicnicki
oczywiście jeszcze nie wiem na 100% , bo nie mam żadnych zasiłków, ale z tymi zwrotami dochod roczny przypadający na rodzinę minimalnie przekroczy te 16000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata -Wednesbury
czesc dziewczyny ja tak czytam co tu piszecie ja jestem w angli 4 miesiace ... i widze ze ja jeszcze nic nie wiem .. czytajac wasze posty mam nadzieje ze pomozecie mi troche jesli bede miala jakis problem i pytanie .... dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do prosty
takie czasy ze brak wiary w czlowieka, bo inaczej mozna nazwac to naiwnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do prosty
przecież to ty masz sprawę do nas a nie my do ciebie więc albo gadasz albo spadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wrocilam ponownie.Jesli ktos jest w moim temacie to kontunuje dalej.Dzwonilam ostatnio o TC i juz moja sprawa tak mysle posunela sie chyba dalej ,moja sprawa zajmuje sie juz kontretna osoba,mam zawsze o nia pytac i moja sprawa jest juz w dziale rozliczen.Czy wiecie jak to dlugo moze jeszcze potrwac-czy ktos byl wtakiej sytuacji,ze otrzymal rowniez taka odpowiedz,dzwoniac do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZy ktos otrzymal list ze na swieta dziecko cos ma otrzymac ,chodzi mi o to z banku co wplacili dziecku na konto 250 funtow.O co w tym liscie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrestówka
dziewczyny,mam problem,pomóżcie,jestem tu od niedawna,nie mam ninu,mój mąż ma,chcemy składać o child benefit i child tax i working tax,żeby najszubciej dostać kasę to pewnie trzeba składać na męża,tylko co wtedy z moim ninem?wyrobią mi?czy o working mogę składać na soebie skoro tu nie oracowałam?albo jeden tax na siebie a drugi na męża,można tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonik-te 250 funtow dostaja wszystkie dzieci urodzone po ktoryms tam dniu 2002 roku(sorry ale nie chce mi sie teraz szukac papierka na ktorym jest napisane o jaki dzien chodzi).jest to taka jakby lokata dla dziecka.mozna na nia wplacac pieniazki i nikt nie ma do nich dostepu tylko dopiero dziecko po ukonczeniu(i znow nie chce mi sie szukac papierka) bodajze 18 roku zycia.jak tylko ten papier wpadnie mi w rece(nie wiem gdzie go wsadzilam)to napisze cos wiecej.chyba ze ktos ma dokladniejsze informacje na ten temat i napisze wczesniej agrestowka-z jednej strony byloby dobrze zebys o CB skaldala odrazu na siebie to wyrobiliby ci NIN i mialabys gotowy do starania sie o child tax ale wtedy oczekiwanie na child benefit przedluzyloby sie o czekanie na NIN.ale jesli jakas kasa jest potrzebna od zaraz(ja na child benefit czekalam miesiac) to skladac najpierw na meza.a na wtc lub ctc tez mozna na meza bo tak czy siak bedziesz ujeta we wniosku i beda musieli ci wyrobic nin.chyba nie zagmatwalam za bardzo?jesli tak to postaram sie wyjasnic prosciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam jeszcze raz i dochodze do wniosku ze Bonik wiesz juz o tych 250 funtach od panstwa tylko chcesz sie dowiedziec o jakies dodatkowe na to konto ? dzisiaj jestem wolniej myslaca i kapujaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrestówka
eternity,dzięki za wyjaśnienia,mam nadzieję ,ze się uda załatwić to jak najszybciej,pozdrowionka,pa,pa,fajnie tu u Was,moę wpadać częściej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrestowka-wpadaj jak czesto chcesz :-) wczoraj dostalam pismo z jobcentre z numerem NIN!!!!! nareszcie.ale kurde wytrzymali mnie do konca terminu-jutro mineloby 4 tygodnie zadzwonilismy odrazu do taxu.pani zapisala i kazala zadzwonic w przyszlym tygodniu zeby dowiedziec sie o postepie naszej sprawy.skoro tak mowi to bedziemy dzwonic co tydzien zeby o nas nie zapomnieli i zalatwili jeszcze przed swietami. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Ja w dwa dni po zgłoszeniu Nin miałam już pieniadze na koncie a po czterech dnich otrzymałam decyzję. Więc moze i Ty tak bęzdiesz miała.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
to macie dziewczyny szczescie. Ja nin dostalam po 3 miesiącach, a po zgłoszeniu do wtc na pieniądze czekałam miesią. Oprócz tego składałam 16 sierpnioa o Housing benefit, i jeszcze do tej pory pieniedzy nie dostałam... To się nazywa mieć szczęście. jak wy składałyście o housing benefit to chodził jakiś pan, który sprawdzał mieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
mam NIN !!!!!! Niemożliwe, ale czekałam niecałe 2 tygodnie od rozmowy. i już dziś wysłałam list do tax credit. ciekawe kiedy pieniądze? do agatka 102 - tak jak pisałam - jeśli całkowity przychód na rodzinę - zarobki, wszelkie benefity (CHB CTC WTC wraz ze zwrotami) wyniosą 16000 - to housing benefit nie przysługuje. być może dlatego nie dostałaś pieniędzy. oczywiście sprawdzają lokum, które wykazuje się we wniosku oraz wszelkie dochody rodziny + oszczędności na kontach. także jeśli ktoś nakłamał to i tak wyjdzie szydło z worka. ( to oczywiście nie jest aluzja do ciebie) jeśli macie w roku mniej niż 16000 to po prostu zadzwoń , albo napisz list- bo te "cholery" ciągle gubią czyjeś papiery, albo zamykają w biurkach i idą na długie urlopy- i jeśli nie ma odzewu to trzeba przypilnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickinicki-gratulacje! z okazji nadania NIN ;-) mowisz ze list wyslalas?czy to pewniejsze od samego telefonu?bo my z husbendem tylko zadzwonilismy.ale jesli pismo mialoby byc bardziej skuteczne to kurka zaraz pisze i jutro wysylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
do eternity 1302 dziękuję i... ja też Ci gratuluję oczywiście na Twoim miejscu wysłałabym jeszcze - nie zaszkodzi, a przyspieszyć może. ja skserowałam swój NIN ( trochę nadgorliwie) i dołączyłam do listu z krótką informacją, że właśnie otrzymałam NIN nr ...i że czekam na decyzję w sprawie tax credit. jak dostaniesz pieniądze to skrobnij tutaj , ja też dam sygnał. zobaczymy jak długo to będzie trwało!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
nickinicki przysługuje mi housing benefit, i wlasnie dzis dostalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
dziś dostałam również kartę NIN ufffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mata66
czesc.jestem tu nowa:)ale mam te same problemy co Wy.chcialabym sie dowiedziec o te 250f co sie dostaje od panstwa-dokladniej chodzi o to ktore konto dla dziecka jest najlepsze? i jeszcze mam drugie pytanko-moze znacie odpowiedz?chce oddac moja malutka coreczke do zlobka i niewiem gdzie najpierw mam sie zwrocic?chodzi mi o to czy zlobki sa darmowe,a jesli nie to czy dostane zwrot kosztow zlobka?i gdzie szuka sie tych wykwalifikowanych opiekunek-bo tylko na nie dostaje sie ponoc ten zwrot z REVENUE?wiecie cos na ten temat?bylabym wdzieczna za pomoc.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
do agatka Gratulacje. a możesz wyjaśnić na Twoim przykładzie ten housing benefit. tzn. ile np. dostałaś tego zwrotu i przy jakim czynszu , czy ten zwrot jest na konto , czy po prostu płacisz mniej i czy też masz zmniejszony council tax ( procentowo, kwotowo) .nie wiem czy mi się przydadzą te wiadomości, ale na pewno innym tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIESZę SIę żE MACIE JUż NIN!!!! JA TEż CZEKAM....JAK NIE KTóRE Z WAS DOSTAłY PO 2 TYG.TO MOżE ZE MNą NIE BEDZIE TAK NAJGORZEJ...W PRAWDZIE NIBY POWIEDZIAłA URZęDNICZKA ZE ONI INFORMUJą O NADANIU NINU,ALE ZROBIE TAK JAK PISZECIE....ZADZWONIE TAM I POWIEM.żEBY CHOCIAż DO KOńCA ROKU SIę WYROBILI.PIęKNE śWIęTA BYłYBY...ALE SADZE ZE JA KASE CHYBA DOPIERO PO NOWYM ROKU....SKORO ROZMOWA BYłA 28.ZANIM NADADZą...ITD...NIC NIE POZOSTAJE TYLKO CZEKAć....DAJCIE ZNAć PO JAKIM CZASIE WPłYNęłA WAM KASA OD NADANIA NIN.POZDRAWIAM CIEPłO! KASIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witam was mam do was pytanko czy ktos skladal z was o mieszkanie socjalne tutaj w anglii bo ja skladalam 2 tygodnie temu i dzisiaj mi przyszedl papier ze mam doreczyc paszport moj meza i dzieci i ma to byc kopia no i napisali ze jestesmy w ciezkiej sytuacjii musza miec potwierdzenie paszportow ze jestesmy razem z mezem zamezni mial moze ktos z was taka sytulacjei czy moge miec nadzieje ze moze sie uda prosze napiszcie jak ktos cos wie na ten temat pa pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majones
Własnie znalazłam szkole dla moich dzieci,prace juz mam nagraną,teraz tylko mieszkania wiekszego musze poszukac i wyjezdzamy.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mata66
ZABYTKOWO ja tez skladalam wniosek o to socjalne mieszkanie:)kserowali wszystko to samo co Tobie:)po 4 miesiacach od zlozenia wniosku przyslali mi numer-numer w kolejce.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
nickinicki jesli chodzi o housing benefit to moj facet zarabia 11700 rocznie, ja nie pracuje i mamy jedno dziecko,bierzemy tygodniowo 58 funtów,a mieszkanie to koszt 500funtów plus niemałe rachunki,czyli nie jest tego wiele, ale nie ma co narzekać, bo w Polsce dostałoby sie fige z makiem Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaw
Witam wszystkich, wraz z mężem jesteśmy na etapie podejmowania decyzji o wyjeździe do Anglii. Mamy 20-miesięczną córkę, wyjazd planujemy na kwiecień-maj, Viktoria skończy wtedy dwa latka. Czy ktoś z Was ma dzieci w zbliżonym wieku? Jak zorganiować opiekę nad takim maluchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×