Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość ewa12345
wysłałam papiery o child benefit , teraz czekam na ich odzew , i na wyrobienie NIN-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
Ale ewa12345 jak nie pracujesz to nie wyrobią ci NIN-u przy child beneficie tylko przy child tax credicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesia111
czy do dofinansowania domu potrzebny jest tez moj NIN czy wystarczy jak maz ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzybzy-ja nie mialam NINu.maz skladal formy na siebie(child benefit bedziemy chcieli przepisac na mnie ze wzgledu na emeryturke,choc w przyszlosci zamierzam pojsc do pracy kiedy dzieci troche wsiakna w Anglie) ale wczoraj wlasnie dostalam pismo z jobcentre-mam interview na NIN 6 listopada.mam nadzieje ze pozniej to juz naprawde z gorki-kurde swieta coraz blizej a na prezenty dla dzieci nie chcialabym zalowac.no i lista innych innych potrzebnych choc nie pilnych wydatkow tez mi sie powieksza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ea12345
hmm mąz dzwonił i sie pytał to kazali mu żeby o child benefit skladal na mnie i że mnie wezwa na wyrobienie NINU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
nesia111 trzeba mieć!!!!!!!!!! bez tego nie złożysz o tym piszą na 1 stronie formularzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
ea12345 to dziwne bo ja tak nie mogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
aaa child benefit tak ja też mam na męża i też chcę przpisać na siebie NAPISZCIE JAK TO ZROBIĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć wszystkim!!! dziewczyny dostałam pismo z Revenue,ze nie moga kontynuować procedury-bo nie mam Nin.To wiem ale skierowali mnie do Jobcentre.Ale nie napisali daty....kiedy mam iśc.bo jakieś miesiąc temu składaliśmy o Tax credit. wiecie o co może chodzić???Czy tam mi wyrobią Nin??? a i tax credit to to samo co child tax credit????bo juz sie myle z tymi taxsami.Odpiszcie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
tak skierowali cie na rozmowę o NIN (wyrobienie) ale na termin muszisz czekać sami ci przyślą poczytaj ile czekałyśmy to nie takie hop - śiup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bzbz!!!!! to znaczy że mam czekać, aż jobcenter mi przysle pismo z datą rozmowy. No tak czytałam może ta rozmowa odbyć sie za kilka miesięcy.........faktycznie cięzko z tym Ninem.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia ja dostalam pismo z jobcentre po tygodniu od pisma z revenue ze skierowali pismo do jobcentre o wyrobienie NIN.wiec nie jest tak zle.w moim pismie bylo napisane rowniez ze gdyby jobcentre nie skontaktowalo sie ze mna w ciagu 5 tygodni to ja mam zdzwonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesia111
bzybzy powiedz mi jak to jest z obnizka na counsil tax tez potrzebny bedzie moj NIN z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
o council taxie wiem tylko tyle że płacimy z mężem bardzo mało bo jakieś 50Ł miesięcznie - dostaliśmy dużo zniżki dlatego że mąż sam pracuje a nikt z nami nie mieszka, a po drugie przy wprowadzce był facet z councilu sprawdzić dom i przed nim wykręcaliśmy zamki w pokojoch i dlatego dotaliśmy 25% zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bzybzy
czy ty rozumiesz polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nesia
bzybzy nie zrozumiala pytania. wiedz, ze wczesniej pisala o tym, ze twoj nin tez jest wymagany,ale najlepiej zadzwonic i zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witam wszystkich mam do was pytanko tydzien temu mi przyznali child tax credit na dzieci bo mi wplacili za okres wstecz na konto a dzis wplynal mi working tax credit a tax credit jeszcze nie czy moze byc wyplacany w inny dzien niz working tax credit bo decyzji jeszcze nie dostalam dzwonilam do nich to powiedzieli ze wkrutce przyjdzie powiedzcie mi czy jest wyplacany razem z wtk child tax credit czy moze byc osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345
zabytkowo to ciesz się że Ci przyznali , pochwal się ile dostajesz an dzieci i na ile dzieci przy jakim dochodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
zabytkowo mi w zeszły piątek zapłacili wyrównanie za working tax credit a w poniedziałek child tax credit. Dopiero od tego czwartku dostaje razem WTC i CTC. Powiedz mi jak tobie zapłacili, bo mnie od daty kiedy złżyłam podanie, nie było żadnego 3 miesięcznego okresu wstecz. Jak u Ciebie? A dla ciekawskich: mam 3 miesięczne dziecko i przy rocznych zarobkach chłopaka 13000 ostajemy 23 funtów WTC i 53 CTC. Przy dziecku do 1 roku dostaje sie trochę więcej. PO ukonczeniu roku zmniejszą CTC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345
rozumiem że tyle dostajesz na tydzień? plus do tego child benefit? mam pytanko najwpierw składa się o child benefit a potem o tax credit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesia111
mysle ze kazdy na forum rozumie polski wiec nie wiem po co te glupie docinki. jutro ide zaniesc papiery o obnizke na HB CTB I zobacze bo za sam CTB placimy 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
mi tez wrucili wtc od daty zlozenia podania nic wstecz a jak dostajesz juz razem ctc i wtc to jak masz na pisane przy wplywie ze to jest wtc czy ctc bo mi dali dzisiaj i jest wtc a ty jak masz jak dostajesz razem odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
zabytkowo najpierw przyslali pismo ze dostalam wtc, za kilka dni pismo,ze CTC i tam wyliczone ile mi sie nalezy. Ponownie za kilka dni znowu dostalam pismo,tym razem było najpierw wyliczone WTC i kwota roczna oraz tygodniowa czyli 23, pod tym wyliczeniem było wyliczone CTC i kwota roczna i tygodniowa czyli 53. Na samym koncu było napisane łączna kwota za CTC i WTC i data kiedy nam będą wypłacac. Na razie oni maja jakąś awarie systemu, jutro ma byc juz ok,wiec moze zadzwon i wyjasnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
zabytkowo na wyciągu z banku mam napisane work and chilt tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
sorki nie chilt tylko child, za szybko pisałam bo dzidzia jest głodna. zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witajcie ja wtc mam juz od 3 miesiecy a teraz dopiero przyznali mi ctc bo jak zadzwonilam po uplywie 5 miesiecy to stwierdzili ze nie ma dzieci w komputerze i teraz w zeszlym tygodniu mi wyplacili ctc a w tym tygodniu wplynol mi wtc 70 funtow tyle samo co zawsze a ctc nie i nie wiem jak to bedzie placone bo nie mam jeszcze decyzji bo to chyba nie jest jeszcze razem bo na wyciogu z banku mam wtc 70fun a jak mi wyrownali to bylo osobna suma na wtc i osobno na ctc i dlatego nie wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witam dzwonilam dzis do nich do ctc i przy zarobkach meza 16000 na rok przyznali mi 73 wtc na tydzien i 350 ctc na miesiac bo bede miala ctc placony miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
zabytkowo ile masz dzieci? moze u mnie cos sie pomylili, bo moj chlopak zarabia13000, a wtc bierze 23, natomiast ctc wychodzi miesiecznie 212 i to jeszcze wiecej bo nasze dziecko ma 3 miesiace. Wszedzie piszą, ze im mniej sie zarabia tym wiecej sie nalezy. Poza tym moj chlopak zmienil prace i teraz zarabia 11800, moze ktos wie jak to jest, czy musimy od nowa skladac formę?czy jak zglosimy to od nowa nam wyliczą wtc i ctc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
ja mam 2 dzieci i moze dlatego tak jest bo ty chyba masz jedno jak dobrze pamietam dziecko a zmiane pracy zglos mozesz to zrobic telefonicznie bo ja tak zrobilam i odrazu mi wyliczyli a na mieszkanie cos ci daja z consulu bo to tez biora pod uwage i czy masz jeszcze jakies dofinansowania tak jak ja zadnych nie mam i moje dzieci chodza do szkoly i to tez biora pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×